Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να μην ίδια μέρα τραβηγμένες αλλά βγαίνει ένα συμπέρασμά το πως στέκεται το 7 Pro απέναντι στον βασιλιά της νύχτας

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην ίδια μέρα τραβηγμένες αλλά βγαίνει ένα συμπέρασμά το πως στέκεται το 7 Pro απέναντι στον βασιλιά της νύχτας

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Πλέον φαίνεται ξεκάθαρα ότι δεν μειονεκτεί πουθενά το 7 Pro. Παλιότερα έκανες πολλούς συμβιβασμούς στα προηγούμενα μοντέλα και το δικαιολογούσες με τις χαμηλές τιμές.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Για όσους ενδιαφέρονται και ψάχνουν οικονομική επιλογή όπως με ενημέρωσε και φίλος και έπραξα και εγώ το Αμαζον Ιταλίας είχε στα 670€ το 12/256.

 

Αν και λογικά Ιούλιο θα παραλάβουμε η αναμονή αξίζει και με το παραπάνω θεωρώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

700 έβγαινε περίπου και έχει τελειώσει η προσφορά!. Εννοείται και πάλι ότι ήταν καλή τιμή

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξε για 4 ώρες περίπου από 9 εχθές το βράδυ έως 1 το πρωί

 

Θα το χτύπαγα χαλαρά αλλά το έμαθα το πρωί :lol:

 

Πρώτη φορά τέτοια προσφορά μεγατόνων απο Amazon σε Oneplus συσκευή και μάλιστα σε φρέσκια συσκευή διότι μην ξεχνάμε μπορεί 1 μήνα να κυκλοφορεί σε Oneplus site αλλά σε Amazon και ειδικά το μπλε μόλις εδώ και λίγες ημέρες είναι διαθέσιμο εξ ου και άργησαν να μου στείλουν το αγγλικό το δικό μου.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη το στείλουν σε αυτή την τιμή.. εγώ δεν το πιστεύω.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη το στείλουν σε αυτή την τιμή.. εγώ δεν το πιστεύω.
Εννοείται πως στέλνουν, εδώ έχουν στείλει σε πλήθος άλλων συσκευών παρόμοιες προσφορές

 

Έχω παραλάβει όλες τις προσφορές που έχουν παίξει κατά καιρούς τελευταία έτη, ουδέποτε άκυρο έφαγα.

 

Και όχι μόνο σε κινητά

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη το στείλουν σε αυτή την τιμή.. εγώ δεν το πιστεύω.

 

Μια χαρα θα το στειλουν και μαλιστα προβλεπω αρκετα πιο γρηγορα απο το 2-3 εβδομαδες που αναγραφοταν. Καταπληκτικη προσφορα. Κριμα για οσους δεν το προλαβαμε. Καλοριζικο στους τυχερους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το λέω παιδιά 2 φορές είχα βάλει παραγγελία περίμενα 10_15 μέρες και τις 2 φορές έφαγα άκυρο..κ τελικά το πήρα από το επίσημο.. θα δείξει τι να πω. .

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το λέω παιδιά 2 φορές είχα βάλει παραγγελία περίμενα 10_15 μέρες και τις 2 φορές έφαγα άκυρο..κ τελικά το πήρα από το επίσημο.. θα δείξει τι να πω. .
Άκυρο έριξες εσύ διότι δεν ήθελες να περιμένεις αν δεν απατώμαι και ακυρώσεις την παραγγελία σου.

 

Δεν σου έριξαν άκυρο το Amazon να σου ακυρώσουν παραγγελία παρά τη θέληση σου.

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Φίλος έγραψε ότι το έκανε το media markt και ακολούθησε έπειτα η αμαζον. Ουσιαστικά αφαίρεσαν το ΦΠΑ και δώσανε τη συσκευή. Εγώ σε UK το πήρα 668(δε ξέρω σε ποιους έβγαλε 700) μαζί με μεταφορικα. Νόμιζα θα ήταν για παραπάνω χρόνο παιδιά δε το έλεγξα το πρωί συγνώμη αν ξενέρωσα κάποιους.

 

Ούτως η άλλως με τέτοια τιμή θα πάρω από τα φτωχά παιδιά αυτού του σάιτ, θήκη και κάνα ασύρματο ακουστικό να βγαλουν και αυτά κάτι μωρέ.5c37a908ca0910b2d5a2715adac3cd98.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοντά 700 έβγαινε για Ελλάδα αποστολή λόγο 24 ΦΠΑ αφού Amazon πάντα χρεώνει ΦΠΑ χώρα αποστολής και πιο υψηλά μεταφορικά, εσύ που είσαι Αγγλία βγήκε το ποσό που ανέβασες

 

Με το καλό να παραλάβεις η τιμή εξαιρετική.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω να δουλεύει πολύ καλά το VoWifi.. Όταν είμαι στο σαλόνι κοντά στο router γράφει VoWifi, όταν είμαι στη κρεβατοκάμαρα που έχω συμπαθητικό σήμα wifi αλλά όχι τέρμα, γυρνάει σε VoLte.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις vowifi με Vodafone?

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

4 μέρες στα χέρια μου και μόλις ήρθα αντιμέτωπος με κάτι που θέλω να αναφέρω μήπως έχετε ιδέα ή μηπως το εχει συναντήσει κανείς. Σήμερα για πρώτη φορά το άφησα να κλείσει από μπαταρία και όταν πήγα να το φορτίσω δεν έκανε τίποτα!!! Το σύνδεσα με τον υπολογιστή και εμφάνιζε μία συσκευή Qualcomm Diagnosis πράγμα που με τρομοκράτησε γιατί έδειχνε σαν hard brick από το πουθενά. Πρέπει να αναφέρω ότι είμαι με ξεκλείδωτο bootloader, είχα περάσει TWRP και Magisk και χτες πέρασα το νεότερο OTA και είχα ρουτάρει και το νέο Slot πριν κάνω reboot. Μόλις λοιπόν το σύνδεσα στη φόρτιση, έδειξε για 2 δευτερόλεπτα το μήνυμα ότι έχω ξεκλείδωτο bootloader και μετά έμεινε πεθαμένο εντελώς! Επίσης δεν ανταποκρινόταν σε κράτημα του power button, ούτε σε volume down + power για να μπει στο recovery. Μετά από ώρα κατάφερα να το βάλω σε fastboot κρατώντας πατημένα και τα δυο πλήκτρα της εντασης + power και επέλεξα START. Άνοιξε και το έκλεισα χειροκίνητα πριν κλείσει από χαμηλή μπαταρία. Έπειτα το σύνδεσα στη φόρτιση και όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω έγινε επειδή έκλεισε από μπαταρία όπως λες.

Άμα το έβαζες φόρτιση για λίγο θα έστρωνε.

Κάτω από 20% μην το αφήνετε ποτέ.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι δεν κάνει καλό για τις μπαταρίες αυτό, αλλά με μία φορά στο τόσο δεν τίθεται θέμα εκτος και αν η μπαταρία είναι εξ αρχης ελαττωματική. Το θέμα μάλλον όμως δεν ήταν από την μπαταρία, αλλά κάτι ίσως με το boot image? Αν και λογικά με το τελευταίο update δεν θα είχε αντικατασταθεί με το stock?
Link to comment
Share on other sites

Ο Φίλος έγραψε ότι το έκανε το media markt και ακολούθησε έπειτα η αμαζον. Ουσιαστικά αφαίρεσαν το ΦΠΑ και δώσανε τη συσκευή. Εγώ σε UK το πήρα 668(δε ξέρω σε ποιους έβγαλε 700) μαζί με μεταφορικα. Νόμιζα θα ήταν για παραπάνω χρόνο παιδιά δε το έλεγξα το πρωί συγνώμη αν ξενέρωσα κάποιους.

 

Ούτως η άλλως με τέτοια τιμή θα πάρω από τα φτωχά παιδιά αυτού του σάιτ, θήκη και κάνα ασύρματο ακουστικό να βγαλουν και αυτά κάτι μωρέ.5c37a908ca0910b2d5a2715adac3cd98.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Είχαν όντως και στα Γερμανικά media markt αφαίρεση ΦΠΑ.

Κοιτούσα να χτυπήσω το s10e αλλά άλλαξα γνώμη τελικά. Δεν φαντάστηκα να κοιτάξω καν στο αμαζον, πόσο μάλλον για oneplus συγκεκριμένα που δεν κατεβάζουν γενικά.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι δεν κάνει καλό για τις μπαταρίες αυτό, αλλά με μία φορά στο τόσο δεν τίθεται θέμα εκτος και αν η μπαταρία είναι εξ αρχης ελαττωματική. Το θέμα μάλλον όμως δεν ήταν από την μπαταρία, αλλά κάτι ίσως με το boot image? Αν και λογικά με το τελευταίο update δεν θα είχε αντικατασταθεί με το stock?

 

Το είχα πάθει κ γω μια φορά. Ακριβώς ίδια περίπτωση. Βέβαια κατάλαβα το θέμα ήταν από custom kernel που είχα βάλει.. .ε στοκ δεν μου το ξαναεκανε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους κατόχους: Μετά το τελευταίο update το 3πλο ζουμ λειτουργεί κανονικά;
Κανονικά ναι.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να ρουταρει κανείς το op7 pro? Έχεις κάποια οφέλη? Εγγύηση χάνεται;

 

Καλημέρα. Αξίζει να κάνεις root για περισσότερη παραμετροποίηση,άλλο κερνελ για καλύτερη μπαταρία επιδόσεις κτλ και διάφορα άλλα.

Η εγγύηση δεν χάνετε φίλε μου!

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συμβαίνει αυτή την στιγμή το εξής με την Amazon.

Μου ήρθε μήνυμα πως κάτι έγινε με το λογαριασμό μου.

Μου ζήτησαν να κάνω reset password , το έκανα μπαίνω μετά πουθενά η παραγγελία!

Ανοίγω chat ,τους δίνω τον κωδικό παραγγελίας , δεν την έβλεπαν , τελικά με τα πολλά μου απάντησαν πως επειδή έκανα την παραγγελία από νέα συσκευή (το pc του γραφείου πρώτη φορά έμπαινα στο Amazon) θεωρήθηκε επικίνδυνη πρόσβαση και τα ακύρωσαν όλα! Από την Πέμπτη έως το Σάββατο η παραγγελία φαινόταν κανονικά , ευτυχώς σήμερα είδα πως δεν είχαν πάρει λεφτά από την τράπεζα και μου ζήτησαν να προχωρήσω εκ νέου σε παραγγελία.

Δεν μπορούσαν εκείνη την στιγμή να μου ζητήσουν να κάνω register την συσκευή μου ή έστω την επόμενη ημέρα να με ενημερώσουν;

Τι ταλαιπωρία είναι αυτή;

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καταφερε καποιος να κανει το volte Να δουλεψει σε vodafone??

Δεν μπορεσα ουτε με κοσμοτε...

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...