Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα καθαρή εγκατάσταση της 10αρας και μετα το στήσιμο μπήκα να δω τη γιβεται με τις εφαρμογές σε αδρανεια. Πλέον έχει 2 επιλογές .Εφαρμογες σε αδρανεια και εφαρμογές που δεν θα εισέρχονται σε αδράνεια. Και στα 2 δεν εχει τίποτα. Ειναι κενά. Ενω έχω χρησιμοποιήσει πολλες εφαρμογές. Να τα αφησω έτσι ή να προσθέσω σε αδρανεια οσες εφαρμογές δεν θελω να τρέχουν από πίσω?

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πιο λογικο ειναι να βαλεις σε αδρανεια οσες εφαρμογες δεν χρησιμοποιεις συχνα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γράφω για λογαριασμό φίλου. Σταμάτησε ξαφνικά το κινητό να έχει πρόσβαση στα δεδομένα δικτύου. Έκανε επανεκκίνηση-λειτουργια πτήσης αλλά τίποτα. Μετά από επαναφορά και στήσιμο της συσκευής από την αρχή δούλεψαν για κάποιες ώρες και μετά σταμάτησαν ξανά. Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος και εγώ πλέον του κινητού εδώ και μια βδομάδα!

Πρώτη φορά Samsung και οι μέχρι τώρα εντυπώσεις είναι πολύ θετικές! Είναι κάποια θέματα που δεν έχω βρει λύση ωστόσο και με προβληματιζουν και θα ήθελα τη βοήθειά σας!

1. Οθονη: Η οθόνη έχει μια αρκετά κίτρινη χροιά! Έχοντας διαβάσει όλα τα μηνύματα είδα ότι έχει ξανά αναφερθεί αλλά μετριοπαθως, ενώ προσωπικά μου φαίνεται αρκετά έντονη! Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το Huawei p9 lite στο οποίο το λευκό ήταν πολύ έντονο! Υπάρχει κάποιος τρόπος να ρυθμιστεί ή είναι έτσι by default?

2. Μπαταρία: Η μπαταρία όπως έχει αναφερθεί ξανά μου βγάζει με το ζόρι την μέρα με μέτρια χρήση σχετικά. Είναι ακόμα οι πρώτες φορτίσεις και ενδιάμεσα έγινε και η αναβάθμιση στο Android 10 οπότε ελπίζω να στρώσει! Αν δω ότι δεν, θα τσεκάρω και τις οδηγίες του swind για να δω τι διαφορά θα έχει.

3. Θέρμανση της συσκευής: τη δεύτερη μέρα, όπου και πέρασα αρκετές εφαρμογές το κινητό σχεδόν έκαιγε. Από τότε δεν μου το κάνε ξανά τόσο έντονα. Αλλά περιεργως θερμαίνεται πιο πολύ από το p9 lite.

4. Ειδοποιήσεις: όταν έχω κάποια ειδοποίηση σε εφαρμογή πχ messenger μου βγαίνει νούμερο στην εφαρμογή. Αν κάνω εκκαθάριση στην γραμμή Ειδοποιήσεων σβήνει το νούμερο χωρίς να έχω διαβάσει το μήνυμα. Μήπως ξέρει κάποιος πως διορθώνεται αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμισεις οθονης βαλε κοκκινο και πρασινο τερμα πισω το μπλε τερμα μπροστα .Επισης την κεντρικη μπαρα θερμου-ψυχρου τερμα μπροστα δηλαδη οταν λεμε μπροστα -δεξια οταν λεμε πισω-αριστερα.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμισεις οθονης βαλε κοκκινο και πρασινο τερμα πισω το μπλε τερμα μπροστα .Επισης την κεντρικη μπαρα θερμου-ψυχρου τερμα μπροστα δηλαδη οταν λεμε μπροστα -δεξια οταν λεμε πισω-αριστερα.
Έβαλα την κεντρική μπάρα στο τέρμα ψυχρό και τα χρώματα όπως μου είπες και όντως έχει αλλαγή! Υπάρχει διαφορά όταν βλέπω υπό γωνία πάλι (ακόμα πιο λευκό σε σχέση με όταν το βλέπω κανονικά) αλλά όπως και να έχει βοήθησε! Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ολοι αναφερουν για την μπαταρια και πραγματικα εχει την καλυτερη αυτονομια ever που ειχα σε κινητο... Προηγουμενα κινητα: S8, S7E, S6 E+, Huawei Mate 7...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την κεντρική μπάρα στο τέρμα ψυχρό και τα χρώματα όπως μου είπες και όντως έχει αλλαγή! Υπάρχει διαφορά όταν βλέπω υπό γωνία πάλι (ακόμα πιο λευκό σε σχέση με όταν το βλέπω κανονικά) αλλά όπως και να έχει βοήθησε! Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κεντρικη μπαρα στο τερμα θερμο για κοιτα μηπως ειναι καλυτερα εαν οχι γυρνα πισω.

79309419_2560594457309341_5522671151962128384_o.jpg?_nc_cat=100&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=iESrOUB_dk0AQk_iLRSQvyP9W4MQWlnBLP4MSgRS_imQPkA-pblhzjoag&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=b48df0a9b25daeceeefe4b5a4353c2bc&oe=5E7EB8E3

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Κεντρικη μπαρα στο τερμα θερμο για κοιτα μηπως ειναι καλυτερα εαν οχι γυρνα πισω.

79309419_2560594457309341_5522671151962128384_o.jpg?_nc_cat=100&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=iESrOUB_dk0AQk_iLRSQvyP9W4MQWlnBLP4MSgRS_imQPkA-pblhzjoag&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=b48df0a9b25daeceeefe4b5a4353c2bc&oe=5E7EB8E3

Η μπάρα πολύ καλύτερα στο ψυχρό! Έπαιξα λίγο και με τα rgb αλλά νομίζω έτσι όπως τα πες είναι ο καλύτερος συνδυασμός!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπάρα πολύ καλύτερα στο ψυχρό! Έπαιξα λίγο και με τα rgb αλλά νομίζω έτσι όπως τα πες είναι ο καλύτερος συνδυασμός!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εαν η κεντρικη μπαρα ειναι στο ψυχρο στο S9 ειναι ολιγον χλωμο και γλυκαινει στο θερμο.Ισως στο S10e να καθεται λιγο διαφορετικα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θα ηθελα να ρωτησω το εξης: στον stock launcher που εχει το κινητο, υπαρχει η δυνατοτητα εμφανισης του περιεχομενου μιας ειδοποιησης εφαρμογης στην οθονη κλειδωματος? ( δεν χρησιμοποιω καποιο κωδικο κλειδωματος ή καποιο μοτιβο ). στο μενου των ειδοποιησεων δεν υπαρχει η επιλογη ειδοποιησης στην οθονη κλειδωματος ( υπαρχουν μονο τα σηματα εικονιδιων, η εμφανιση επιλογης αναβολης και η προταση ενεργ. και απαντησεων) ,υπαρχει καπου αλλου? γινεται ή πρεπει να χρησιμοποιησω καποιον αλλο launcher ? ή δεν γινεται ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με τον launcher αυτό. Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις-> κλείδωμα οθόνης -> ειδοποιήσεις και μέσα εκεί που λέει προβολή στυλ δες αν είναι επιλεγμένο το εικονίδια και άλλαξε το σε λεπτομέρειες.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με τον launcher αυτό. Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις-> κλείδωμα οθόνης -> ειδοποιήσεις και μέσα εκεί που λέει προβολή στυλ δες αν είναι επιλεγμένο το εικονίδια και άλλαξε το σε λεπτομέρειες.

 

Sent from my SM-G970F

 

εκει που μου λες στο κλειδωμα οθονης δεν υπαρχουν οι ειδοποιησεις. στο μενου κλειδωμα οθονης υπαρχουν μονο τα εξης: τυπος κλειδωματος οθονης, always on display, και πληροφοριες σχετικα με την οθονη κλειδωματος που οταν το πατησεις με ανοιχτο το wifi σου λεει οτι ειναι ενημερωμενο. ( λεπτομερειακα εχω κανει τον οδηγο του s wind μεσω ασφαλης λειτουργιας ) , αν εχει πειραχθει τοτε κατι δεν το ξερω, αυτο που μου λες μεσα στις ειδοποιησεις να αλλαξω το στυλ απο εικονιδια σε λεπτομερειες δεν υπαρχει.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Πας στην προτελευταια επιλογη.. Ειδοποιησεις οθονης κλειδωματος.7b50faf39632190a7614b41601161e27.jpg610c81c38b550d83f769964f576c299b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πας στην προτελευταια επιλογη.. Ειδοποιησεις οθονης κλειδωματος.7b50faf39632190a7614b41601161e27.jpg610c81c38b550d83f769964f576c299b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στην δικη μου οθονη στο μενου ειδοποιησεις δεν υπαρχει η καρτελα αυτη που μου δειχνεις, οποτε κατι εχει συμβει, μιας και στο δικο σου την δειχνει. θα ξαναπερασω την rom απο την αρχη, χωρις προς το παρων τον οδηγο να δω αν μου βγαλει αυτη την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα καθαρή εγκατάσταση της 10αρας και μετα το στήσιμο μπήκα να δω τη γιβεται με τις εφαρμογές σε αδρανεια. Πλέον έχει 2 επιλογές .Εφαρμογες σε αδρανεια και εφαρμογές που δεν θα εισέρχονται σε αδράνεια. Και στα 2 δεν εχει τίποτα. Ειναι κενά. Ενω έχω χρησιμοποιήσει πολλες εφαρμογές. Να τα αφησω έτσι ή να προσθέσω σε αδρανεια οσες εφαρμογές δεν θελω να τρέχουν από πίσω?

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα.

Πώς έκανες καθαρή εγκατάσταση;

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα φάω τα λυσσακα μου. Στην φωνητικη πληκτρολογηση δεν έχει ελληνικά (αγορασμένο από Cosmote). Έχετε?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η ελληνική φωνητική πληκτρολόγηση και δουλεύει πολύ καλά. Πρέπει να επιλέξεις στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου τη μηχανή της google, όπως έχει προτείνει παλαιότερα στο forum ένας φίλος.

Δοκιμάστε το, αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος και εγώ πλέον του κινητού εδώ και μια βδομάδα!

Πρώτη φορά Samsung και οι μέχρι τώρα εντυπώσεις είναι πολύ θετικές! Είναι κάποια θέματα που δεν έχω βρει λύση ωστόσο και με προβληματιζουν και θα ήθελα τη βοήθειά σας!

1. Οθονη: Η οθόνη έχει μια αρκετά κίτρινη χροιά! Έχοντας διαβάσει όλα τα μηνύματα είδα ότι έχει ξανά αναφερθεί αλλά μετριοπαθως, ενώ προσωπικά μου φαίνεται αρκετά έντονη! Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το Huawei p9 lite στο οποίο το λευκό ήταν πολύ έντονο! Υπάρχει κάποιος τρόπος να ρυθμιστεί ή είναι έτσι by default?

2. Μπαταρία: Η μπαταρία όπως έχει αναφερθεί ξανά μου βγάζει με το ζόρι την μέρα με μέτρια χρήση σχετικά. Είναι ακόμα οι πρώτες φορτίσεις και ενδιάμεσα έγινε και η αναβάθμιση στο Android 10 οπότε ελπίζω να στρώσει! Αν δω ότι δεν, θα τσεκάρω και τις οδηγίες του swind για να δω τι διαφορά θα έχει.

3. Θέρμανση της συσκευής: τη δεύτερη μέρα, όπου και πέρασα αρκετές εφαρμογές το κινητό σχεδόν έκαιγε. Από τότε δεν μου το κάνε ξανά τόσο έντονα. Αλλά περιεργως θερμαίνεται πιο πολύ από το p9 lite.

4. Ειδοποιήσεις: όταν έχω κάποια ειδοποίηση σε εφαρμογή πχ messenger μου βγαίνει νούμερο στην εφαρμογή. Αν κάνω εκκαθάριση στην γραμμή Ειδοποιήσεων σβήνει το νούμερο χωρίς να έχω διαβάσει το μήνυμα. Μήπως ξέρει κάποιος πως διορθώνεται αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως ξέρει κανείς την λύση στο πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις;;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα αυτή του Swift key. Ήθελε ένα Google add on. Καλά δουλευει, όχι τέλεια, υποθέτω θα γίνει καλύτερο με την χρήση

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος και εγώ πλέον του κινητού εδώ και μια βδομάδα!

Πρώτη φορά Samsung και οι μέχρι τώρα εντυπώσεις είναι πολύ θετικές! Είναι κάποια θέματα που δεν έχω βρει λύση ωστόσο και με προβληματιζουν και θα ήθελα τη βοήθειά σας!

1. Οθονη: Η οθόνη έχει μια αρκετά κίτρινη χροιά! Έχοντας διαβάσει όλα τα μηνύματα είδα ότι έχει ξανά αναφερθεί αλλά μετριοπαθως, ενώ προσωπικά μου φαίνεται αρκετά έντονη! Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το Huawei p9 lite στο οποίο το λευκό ήταν πολύ έντονο! Υπάρχει κάποιος τρόπος να ρυθμιστεί ή είναι έτσι by default?

2. Μπαταρία: Η μπαταρία όπως έχει αναφερθεί ξανά μου βγάζει με το ζόρι την μέρα με μέτρια χρήση σχετικά. Είναι ακόμα οι πρώτες φορτίσεις και ενδιάμεσα έγινε και η αναβάθμιση στο Android 10 οπότε ελπίζω να στρώσει! Αν δω ότι δεν, θα τσεκάρω και τις οδηγίες του swind για να δω τι διαφορά θα έχει.

3. Θέρμανση της συσκευής: τη δεύτερη μέρα, όπου και πέρασα αρκετές εφαρμογές το κινητό σχεδόν έκαιγε. Από τότε δεν μου το κάνε ξανά τόσο έντονα. Αλλά περιεργως θερμαίνεται πιο πολύ από το p9 lite.

4. Ειδοποιήσεις: όταν έχω κάποια ειδοποίηση σε εφαρμογή πχ messenger μου βγαίνει νούμερο στην εφαρμογή. Αν κάνω εκκαθάριση στην γραμμή Ειδοποιήσεων σβήνει το νούμερο χωρίς να έχω διαβάσει το μήνυμα. Μήπως ξέρει κάποιος πως διορθώνεται αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1. Η οθόνη όπως είδες παρακάτω προσαρμόζεται, αλλά έχει αυτόν τον τόνο για να μην κουράζει τα μάτια το blue light.

 

2. Αν δεν κόψεις λειτουργίες και δεν κάνεις υποχωρήσεις, με τόσο μικρή μπαταρία δεν μπορούν να γίνουν θαύματα.

 

3. Εγκαταστάσεις εφαρμογών και διάφορα άλλα χρησιμοποιούν φουλ τον επεξεργαστή, οπότε είναι λογικό.

 

4. Δεν είναι πρόβλημα, έτσι το ρύθμισε η Samsung από το android 8 και μετά. Όταν κάνεις εκκαθάριση την ειδοποίηση, φεύγει και το εικονίδιο. Μπορείς να τις κάνεις snooze αντί για εκκαθάριση (μικρό swipe χωρίς να αφήσεις το δάχτυλο και πατάς το εικονίδιο για το snooze).

Link to comment
Share on other sites

1. Η οθόνη όπως είδες παρακάτω προσαρμόζεται, αλλά έχει αυτόν τον τόνο για να μην κουράζει τα μάτια το blue light.

 

 

 

2. Αν δεν κόψεις λειτουργίες και δεν κάνεις υποχωρήσεις, με τόσο μικρή μπαταρία δεν μπορούν να γίνουν θαύματα.

 

 

 

3. Εγκαταστάσεις εφαρμογών και διάφορα άλλα χρησιμοποιούν φουλ τον επεξεργαστή, οπότε είναι λογικό.

 

 

 

4. Δεν είναι πρόβλημα, έτσι το ρύθμισε η Samsung από το android 8 και μετά. Όταν κάνεις εκκαθάριση την ειδοποίηση, φεύγει και το εικονίδιο. Μπορείς να τις κάνεις snooze αντί για εκκαθάριση (μικρό swipe χωρίς να αφήσεις το δάχτυλο και πατάς το εικονίδιο για το snooze).

Μου κακόφαινεται αυτο με τις ειδοποιήσεις αλλά θα το συνηθίσω φαντάζομαι! Ευχαριστώ όπως και να έχει για την απάντηση!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους, νεοαποκτιθεντα s10e σε μαυρο ... εως τωρα εχω φαει τρομερά άκυρα και θελω βοηθεια μηπως κατι μου ξεφευγει.

Στην Ελλαδα λογω region ΔΕΝ εχει native εφαρμογη ηχογραφισης κλησεων και ΔΕΝ υπαρχει καμια συμβατη οσες ηταν δεν παιζουν στο 10android .

Η καμερα ειναι ολιγον απογοητευση ειδικα σε τοπια κανεις ελαχιστο zoom και ειναι blury σαν ζωγραφσιμενη ..και βγαζω και με τριποδακι...μπηκα στη διαδικασια να ψαξω gcam αλλα δεν αξιζει δεν καλυτερευει κατι...απο οτι καταλαβα ειναι το image proceccing software ..μηπως υπαρχει καποια αλλη εφαρμογη που εκμεταλευεται καλυτερα το hardware? Τα xiaomi των 200 ευρω βγαζουν καλυτερες και θα επρεπε να το εχει φροντισει αυτο η sammy .Μπορει καποιος να δωσει link για τον οδηγο του s_wind? [βρεθηκε https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474665]

Edited by thanosk2006
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...