Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταλαβαινω τι λες ναι αλλα με το θεμα του drain τι γινεται

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

η επιλογη ειναι δικη σου, κανεις δεν θα σου πει μην παρεις το snapdragon,και εγω το ηθελα, αλλα ο διαολος λενε εχει πολλα ποδαρια, και αν σου τυχει κατι, πρεπει να ψαχνεις service και να πληρωσεις, οποτε προτιμησα τον exynos και το κεφαλι μου ησυχο για 2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο battery drain??? 10 μηνες το εχω και δεν εχω δει κατι....

 

Ισως ειχε τις πρωτες μερες οταν κυκλοφορησε κ το εφτιαξαν με το 1ο update.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Το αυτό...

Και να υπήρχε battery drain, είναι θέμα λογισμικού, όχι chipset. Αλλά δεν υπάρχει θέμα. Με το Android 10 πάει καλύτερα από ποτέ.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω για την μπαταρια συνεχεια και νευριαζω. Ενταξει εγω το πειραζω και μου δινει 7ωρο SoT αλλα ποσο χαλια να ειναι χωρις καμια ρυθμιση; Θυμαμαι S6 Edge + που εδινε 3 μιση ωρες και S7 4....

Απο S8 ασχοληθηκα λιγο παραπανω με το στησιμο και δεν εχω θεμα. Και τα προηγουμενα πειραζα αλλα οχι με μαυρο θεμα και wallpapers....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο battery drain??? 10 μηνες το εχω και δεν εχω δει κατι....

 

Ισως ειχε τις πρωτες μερες οταν κυκλοφορησε κ το εφτιαξαν με το 1ο update.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Τη νυχτα στο standby δεν τραβαει? Ποσο χανει?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τη νυχτα στο standby δεν τραβαει? Ποσο χανει?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

εγω που το βαζω σε λειτουργια πτησης καθε βραδυ, χανει 1%.

Link to comment
Share on other sites

2 % εμενα χανει το 8ωρο σε flight mode

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τη χρήση, το σήμα, το αν έχεις μια ή δύο κάρτες sim κλπ. Το τηλέφωνο δεν έχει πρόβλημα. Καταναλώνει φυσιολογικά και δεν μπορείς να πεις ότι χάνει αδικαιολόγητα τόση μπαταρία ώστε να έχει βάση η χρήση της λέξης drain. Εκτός αν υπάρχει καμία περίεργη εφαρμογή που δημιουργεί πρόβλημα σε κάποιον. Αλλά αυτό δεν είναι θέμα exynos.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το reddit, YouTube κλπ. Αν δεν έχεις πιάσει συσκευή Samsung στα χέρια σου, από αυτά που διαβάζεις εκεί θα νομίζεις ότι οποιαδήποτε συσκευή με exynos κολλάει, δεν έχει καθόλου δύναμη, δεν κρατάει η μπαταρία και έχει τρελό battery drain.

Αστεία πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εντελως τυχαια ειδα οτι μετα την αναβαθμισει σε 10 η εφαρμογη που ειχα για να καταγραφει κλησης οταν παω να ακουσει την συνομιλια δεν βγαζει ηχο...δοκιμασα και 3-4 αλλες το ιδιο!!!!τι γινεται μπορει να το τσεκαρει κανεις η εγω εχω προβλημα:(

 

Δυστηχως φιλε ... το κλειδωσε η samsung ...σε αλλα regions δουλευει...εχει και native εφαρμογη...οτι να ναι...

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εντελως τυχαια ειδα οτι μετα την αναβαθμισει σε 10 η εφαρμογη που ειχα για να καταγραφει κλησης οταν παω να ακουσει την συνομιλια δεν βγαζει ηχο...δοκιμασα και 3-4 αλλες το ιδιο!!!!τι γινεται μπορει να το τσεκαρει κανεις η εγω εχω προβλημα:(

Δοκίμασε το cube ACR, σε εμένα δουλεύει εξαιρετικά και σε android 10.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι τη μεταβαση απο Μι8 σε Galaxy S10e (πηρα ενα κουτατο κλειστο δωρο για Χριστουγεννα). Λογω του οτι ειμαι σουπερ ευχαριστημενος απο το Μι8, ειναι κανενας που εχει κανει τη μεταβαση να πει τη γνωμη του αν αξιζε η οχι?

 

Επειδη ειχα mi8 και poco f1

(-)

Χανεις την native καταπληκτικη ηχογραφηση κλησεων (Το αναφερω καθως για μενα ηταν πολυ σημαντικο και την εφαγα) ΤΟ CUBE ACR ΟΝΤΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΠΛΕΟΝ !!!! Πολυ αξιοπρεπες αποτελεσμα !!! THANKS KASTORAKOS84!!!

Λιγοτερο sot

Αρκετο bloatware

Οριακα πιο αργο σε user experience

+

Καταπληκτικο μεγεθος

Εφαμιλη εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης αισθηση πληκτρων -γυαλι κτλ.

Πολυ καλο ηχειο

Καλη καμερα (Υπαρχει και gcam port )

Καλυτερη οθονη 438ppi (!!!!!!!!!!!) (Καλυτερη και απο την καλυτερη s amoled hdr+ που εχει βαλει στο mi9 lite (432ppi)

Με ελευθερο χωρο 12gb απο τα 128 δεν δειχνει κανενα θεμα lag αρα τα βαζω ισαξια και εδω με εξαιρετικη επιδοση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι το εψαξα και το διαβασα....κριμα....ευχαριστω παντως..;)
Δουλευει το cube ACR !!! Πολυ αξιοπρεπες αποτελεσμα... ακολουθα πιστα τις οδηγιες στην οθονη θελει αρκετο granding και καποιες ρυθμισουλες. Edited by thanosk2006
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Σημερα στη δουλεια δεν εχει και πολλα πραγματα να κανω... Ηρθα με 90%. Σε συνολο 6 ωρων με 3 μιση ωρες οθονης (browsing, youtube, viber) και 15 λεπτα κλησεις ειμαι τωρα στο 50%...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Σημερα στη δουλεια δεν εχει και πολλα πραγματα να κανω... Ηρθα με 90%. Σε συνολο 6 ωρων με 3 μιση ωρες οθονης (browsing, youtube, viber) και 15 λεπτα κλησεις ειμαι τωρα στο 50%...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μακαρι να μπορουσαμε και εμεις να φθασουμε τετοιους χρονους, παρολο που εχουμε κανει και τον οδηγο. ισως στη δικη μου περιπτωση φταιει και το σημα κινητης τηλεφωνιας, μιας και με την wind ιδιως στο σπιτι εχω 2 γραμμες απο τις τεσσερις που δειχνει το κινητο, και λογικα θα χανω ποσοστο μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Στη δουλεια εχω κακιστο σημα και το γυριζω σε 2g...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Στη δουλεια εχω κακιστο σημα και το γυριζω σε 2g...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχεις κανει και extra βασικες ρυθμισεις που βοηθουν εκτος του οδηγου που ειναι σημαντικες για την μεγαλυτερη αυτονομια της μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που εχω κανει ειναι τα εξης:

 

Dark Mode και themes σε οτι ειναι διαθεσιμο

Amoled friendly wallpapers

Συγχρονισμοι off εκτος gmail

Απενεργοποιηση αισθητηρων και gestures που δεν χρησιμοποιω

Flight mode τη νυχτα

Απενεργοποιηση σαβουρας με package disabler pro.

Always on : off

 

Επισης φορτιζω οσο χρειαζομαι για να βγαλω την ημερα. Συνηθως μεχρι 85%...

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγο σκάλισμα από θέμα gcam βλέποντας και την version του exynos lounge, κατέληξα πως καλύτερη από άποψη αποτελέσματος είναι και πάλι του idan, αν και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το focus μετα και την μετάβαση στο 10άρι. Αν και η φώτο είναι εξαιρετική από άποψη χρωματων χωρίς παραμορφώσεις, αν κάνεις φουλ ζουμ σε λεπτομέρειες φαίνεται unfocused. Αλλά μόνο με πολύ ζουμ θα δεις διαφορά.

 

Από την άλλη πολύ κακό για το τίποτα στην ZGCAM, θέλει αρκετό ψάξιμο με τα configs και πολλές φορές μου κολλάει στην εναλλαγή μεταξύ ενός και άλλου. Τα πιο πολλά επίσης μου κρασάρουν και δε παίζουν. Το μόνο θετικό που βρήκα είναι ότι μπορείς να διαλέξεις ανάμεσα σε 2.4/1.5 αναφορικά με το διάφραγμα.

Μεγάλο αρνητικό ότι θέλει root για να παίξει η μπροστινή.

 

Αν υπάρχει άλλος που έχει ψάξει το θέμα ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση ασφαλειας Ιανουαριου 128 mb ηρθε σημερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγο σκάλισμα από θέμα gcam βλέποντας και την version του exynos lounge, κατέληξα πως καλύτερη από άποψη αποτελέσματος είναι και πάλι του idan, αν και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το focus μετα και την μετάβαση στο 10άρι. Αν και η φώτο είναι εξαιρετική από άποψη χρωματων χωρίς παραμορφώσεις, αν κάνεις φουλ ζουμ σε λεπτομέρειες φαίνεται unfocused. Αλλά μόνο με πολύ ζουμ θα δεις διαφορά.

 

Από την άλλη πολύ κακό για το τίποτα στην ZGCAM, θέλει αρκετό ψάξιμο με τα configs και πολλές φορές μου κολλάει στην εναλλαγή μεταξύ ενός και άλλου. Τα πιο πολλά επίσης μου κρασάρουν και δε παίζουν. Το μόνο θετικό που βρήκα είναι ότι μπορείς να διαλέξεις ανάμεσα σε 2.4/1.5 αναφορικά με το διάφραγμα.

Μεγάλο αρνητικό ότι θέλει root για να παίξει η μπροστινή.

 

Αν υπάρχει άλλος που έχει ψάξει το θέμα ας μας πει.

Φίλε μου θα μπορούσες να ποσταρεις αυτή που κατά τη γνώμη σου είσαι η πιο καλή και πιο plug and play?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...