Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακοινώθηκε λέει μείωση τιμής στη σειρά S10 με την ανακοίνωση της σειράς S20. Άραγε θα έρθει και στην Ελλάδα αυτή η μείωση; Λογικά αν έρθει και άρα ρίξει την τιμή στις μεγάλες αλυσίδες, θα πρέπει να ακολουθήσουν και τα σκρουτζομάγαζα...
Link to comment
Share on other sites

Τα σκρουτζομάγαζα έχουν ήδη πολύ χαμηλότερες τιμές. Δεν το βλέπω πιθανό να τα επηρεάσει ιδιαίτερα.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά S10 ήταν ήδη σε προσφορά εδώ και αρκετό καιρό. Βγήκε σε προσφορά πριν το black friday με δώρο το ΦΠΑ. Μετά ακολούθησε η Black Friday που ήταν ελάχιστα πιο κάτω και μετά το βγάλανε πάλι με δώρο το ΦΠΑ. Οπότε πάλι στα ίδια θα είναι δε νομίζω να περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Τεστ μπαταριας μετα απο καιρο...

Φορτιση Τεταρτη βραδυ 100%

Λειτουργια πτησης μεχρι Πεμπτη πρωι : 98%

Πεμπτη: 3 ωρες και 20 λεπτα SOT και 15 λεπτα κλησεις κυριως με wifi και στις 10 το βραδυ λειτουργια πτησης

Παρασκευη: 2 ωρες και 35 λεπτα SOT μεχρι αυτη τη στιγμη και υπολοιπο 20%....

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι θέμα συνήθειας. Κι εμένα του S7 μου φαινόταν καλύτερη στην αρχή, και μετά από 1 μήνα με το S10e ήταν το εντελώς αντίθετο.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση των χρωμάτων, 99%. Παρότι η φυσική είναι πιο όμορφη στα δικά μου μάτια, φαίνεται αρχικά πιο "ξεπλυμενη". Την εκτιμάς με τον καιρό οταν δεις εικόνες και γραφικά..

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το S6 εχει υψηλοτερη αναλυση σε μικροτερη οθονη. Βεβαια εγω οταν ειχα τo S8 δεν μπορουσα να δω διαφορα απο τα 1080+ στα 2k και το ειχα αφησει στα 1080+. Αν αφησεις στην ακρη το S6 και το ξαναδεις μετα απο καιρο θα βλεπεις διαφορα υπερ του S10e Ειναι θεμα συνηθειας του ματιου. Ποσο καιρο κοιτουσες την οθονη του S6?

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη μπορεί να έχει μεγαλύτερη ανάλυση, αλλά by default παίζει στα 1080 και πρέπει να το επιλέξεις εσύ για να ανέβει η ανάλυση. Πιστεύω δηλαδή πως οι περισσότεροι το έχουν μόνιμα στα 1080 και δεν παίρνουν χαμπάρι.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Στα S6-S7 επειδη μπηκε σαν προσθηκη με update νομιζω οτι by default ειναι στα 2k. S8 και μετα by default στα 1080+. Ο μεσος χρηστης εννοειται δεν θα φτασει ποτε στην ρυθμιση αλλαγης αναλυσης της οθονης.... Μονο οσοι διαβαζουν myphone...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα s6, αλλά το S7 που το έχω ακόμη και το δουλεύει η μάνα μου, στα 1080p είναι "από το εργοστάσιο".

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισως εχεις δικιο. Μπορει εγω να εχω ξεχασει.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μικρό update 14,54mb. Τακτική ενημέρωση ασφαλείας μάλλον δεν είναι, έχει παραμένει 1η Φεβρουαρίου. Ποιος ξέρει τι να διορθώνει...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Καποιο bug θα φτιαχνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, με τη νέα μου "πατέντα" όσο βρίσκομαι σπίτι ή σε χώρο που έχει WiFi. Απλά βάζω τα δίκτυα σε 2g και έχω WiFi calling. Έτσι δεν τρώει πολλή μπαταρία στην αναμονή και δεν χρειάζεται να το βάλω σε flight mode με ανοιχτό WiFi, όπως έκανα ων παλαιότερα. Νομίζω ότι πάει καλά για μπαταρία που σχεδόν έχει κλείσει χρόνο.

400ee160e8be5a2013a57d98a32f5775.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα! Είμαι κάτοχος ενός mi 9t pro εδώ και τρεις μήνες, και είμαι φουλ ικανοποιημένος σε όλα. Το μόνο που με έχει κουράσει, είναι το κάπως μεγάλο μέγεθος, και το αυξημένο βάρος.. Αξίζει η μετάβαση σε s10e? Τώρα βγάζω ανετοτατα τη μέρα με αρκετά έντονη χρήση και μένει γύρω στο 20%.. Με το s10e σε αυτό τον τομέα τι παίζει??
Link to comment
Share on other sites

Θα βγάζεις την ημέρα με τη χρήση που κάνεις, αλλά οριακά. Δηλαδή ενδεχομένως να μην σου μένει αυτό το 20% που έχεις το τώρα στο τέλος.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι παντα θεμα χρησης και ρυθμισεων. Με την σωστη ρυθμιση το S10e δινει πανω απο 7 ωρες οθονης σε μια μερα. Ποιος χρησιμοποιει το κινητο τοσες ωρες;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά βάζω τα δίκτυα σε 2g και έχω WiFi calling. Έτσι δεν τρώει πολλή μπαταρία στην αναμονή και δεν χρειάζεται να το βάλω σε flight mode με ανοιχτό WiFi, όπως έκανα ων παλαιότερα

 

Επειδή δεν ξέρω τι είναι αυτό θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τι είναι το WiFi Calling και τι βάζεις σε 2g?

Link to comment
Share on other sites

Σε Cosmote και Vodafone, μπορείς να ενεργοποιήσεις volte που πάει πακέτο με WiFi calling. Το πρώτο σου επιτρέπει να πραγματοποιείς κλήσεις σε 4G δίκτυο (χωρίς αυτό σε γυρίζει σε 3G αν γίνει κλήση), και το δεύτερο να δρομολογούνται οι κλήσεις μέσω WiFi (αντί για το δίκτυο κινητής). Η κύρια χρησιμότητα που έχει αυτό είναι να μπορείς να μιλάς σε χώρους που δεν έχει καλό σήμα κινητής, πχ σε κανένα υπόγειο. Ωστόσο το χρησιμοποιώ για να κάνω οικονομία. Αν το έχεις σε 4G, ακόμα και στην αναμονή καταναλώνει λίγο παραπάνω ενέργεια. Βάζοντας το σε 2G καταναλώνει λιγότερη μπαταρία, και χρησιμοποιώντας το WiFi calling έχω και κλήσεις με άριστη ποιότητα ήχου (σε 2G θα ήταν σαφώς χειρότερη). Το ίδιο μπορεί να γίνει και με τη συσκευή σε flight mode, ώστε να μην καταναλώνει καθόλου ο δέκτης του κινητού και να ανοίξεις WiFi για κλήσεις. Ωστόσο βρήκα ότι δεν έχει μεγάλη διαφορά αν το βάλω σε 2G από το flight mode.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρχίσαμε καλά την ημέρα...

0fd5cbcc993db5ecb5abecbdeddf161c.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

Πιθανον να χρειαστεις service αν το εβγαλε χωρις λογο... Την εχω πατησει και εγω.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το έβγαλε χωρίς λόγο. Το είχα κανένα 20λεπτο στα χέρια μου, που εννοείται δεν ήταν βρεγμένα. Δεν νομίζω πως και η υγρασία του χώρου είναι σε κανένα τραγικό ποσοστό. Μετά από μισή ώρα σταμάτησε μόνο του. Για να δούμε...

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε... Εμενα δεν εφευγε με τπτ επι 2 βδομαδες πριν το στειλω service.

 

Στα της μπαταριας παλι. Φορτισα το πρωι μεχρι 60%. Σε 2ωρες και 45 λεπτα sot ειμαι στο 30%!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ένα μήνα πριν , η λειτουργία WIFI Calling και η ειδοποίηση κλήσης μέσω μηνύματος στην Vodafone δεν μπορούσε να συνδυαστεί. Όταν ενεργοποιείται η μια δεν λειτουργεί η άλλη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...