Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το dark mode δουλευει καλυτερα με το default theme.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 μερες μετα κανενα θεμα.. Μια χαρα εκατσε η 10αρα χωρις επαναφορα εργοστασιακων.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι δεν θα καθόταν καλά, έτσι κι αλλιώς. Απλά με τις εφαρμογές δεν ξέρω τι παίζει. Κατά καιρούς ακούω για κάποια π.χ. που δεν είναι συμβατή με android 10. Στις σημειώσεις του update νομίζω έγραφε για εφαρμογές Samsung που μπορεί να έχουν θέμα αν δεν αναβαθμιστούν. Για το φόβο των Ιουδαίων, εγώ το επανέφερα.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε καταφέρει να απενεργοποιησετε την ψηφιακή ευεξία;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Με την εφαρμογη package disabler pro.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μπορεί κάποιος να μου πει αν στο μενου των ρυθμίσεων εμφανίζονται επιλογές VoLTE & VoWIFI; Αν ναι, από ποιό κατάστημα το αγοράσατε;

Ευχαριστώ

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μπορεί κάποιος να μου πει αν στο μενου των ρυθμίσεων εμφανίζονται επιλογές VoLTE & VoWIFI; Αν ναι, από ποιό κατάστημα το αγοράσατε;

Ευχαριστώ

 

εαν πας, συνδεσεις, δικτυα κινητης τηλεφωνιας, υπαρχει το volte ( sim της wind), αγορα απο public την bf. το αλλο δεν το ξερω, αλλα για να ενεργοποιηθει η υπηρεσια πρεπει να παρεις τηλεφωνο να στην ενεργοποιησουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η επιλογή του VoLTE δεν υπάρχει σ' εμένα. Η υπηρεσία είναι ενεργή από την Vodafone αλλά η ρύθμιση λείπει...
Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η επιλογή του VoLTE δεν υπάρχει σ' εμένα. Η υπηρεσία είναι ενεργή από την Vodafone αλλά η ρύθμιση λείπει...

 

ποιας χωρας rom φορας? εχεις βαλει την 10?

Link to comment
Share on other sites

Τα επίσημα update της Samsung κάνω μόνο. Android Pie είναι. ο προπενταετίας κινητό μου είχε VoLTE, δεν παίζει να μην έχει αυτό. Απλά το έχει μπλοκάρει η cosmos
Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Τα επίσημα update της Samsung κάνω μόνο. Android Pie είναι. ο προπενταετίας κινητό μου είχε VoLTE, δεν παίζει να μην έχει αυτό. Απλά το έχει μπλοκάρει η cosmos[/QUO βαλε μια ευρωπαικη ρομ, ειτε αγγλιας, ειτε γερμανιας, και θα παιρνεις και πιο γρηγορα τις αναβαθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και η θήκη ideal που είχα παραγγείλει κατά την black Friday. Εντάξει, πολύ ποιοτική. Δεν ξέρω αν θα έδινα 30€ κανονικά, αλλά για 15 μια χαρά είναι. Έχει ταιριάξει με το πρασινάκι μου άψογα.

68fb6128049839e8e4028ba060bd9530.jpg9347de238409bca95007016d15542a28.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Ωραια φαινεται. Και μενα ηρθε η σιλικονη της Samsung σε μπλε. Ποιοτικη αλλα εξεχει ελαχιστα για προστασια.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από τον κώτσο τότε που το είχες αναφέρει και την δερμάτινη σε πράσινο χρώμα. Τελικά είναι πολύ εύκαμπτη σε βαθμό που ακούς τριγμούς. Το άσχημο ωστόσο είναι πως όταν καθαρίζω τη θήκη με τη συσκευή με χαρτί και οινόπνευμα, πράγμα που το κάνω τουλάχιστον μια φορά την ημέρα, ξεβάφει ελαφρώς. Οπότε την κρατάω για χρήση μέσα στο σπίτι κυρίως...

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Χαχα. Εχω καταστρεψει και εγω θηκη με οινοπνευμα. Μπορεις να φτιαξεις καθαριστικο με λευκο ξυδι και απεσταγμενο νερο. Αναλογια 80% υπερ του νερου. Και καθαριζει και δεν καταστρεφει.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ημέρα χρήσης. Βέβαια κατά 90% με wifi calling. Δεν είναι άσχημο πιστεύω. Η μέρα βγαίνει άνετα.

399d3a6157e5951be4cf71c9c9c6756a.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Το wificalling τρωει πολυ βλεπω. Χωρις αυτο θα εδινε τουλαχθστον 1μιση ωρα οθονης ακομα πιστευω.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες αυτό βρε; Ίσα ίσα το αντίθετο. Οι κλήσεις, αν και όχι με μεγάλη διάρκεια, είναι από ότι λέει μόνο το 2%. Από εκεί και έπειτα, με wifi calling , βάζοντας τη συσκευή σε flight mode και ανοίγοντας το wifi, καταναλώνει αισθητά λιγότερο στην αναμονή(χωρίς να μιλήσω καν στο τηλέφωνο) συγκριτικά με το να είχε ανοιχτό το δίκτυο κινητής. Πρόχειρα που το είχα μετρήσει παλαιότερα, μιλάμε για ένα 10% μέσα σε 6-7 ώρες. Η οθόνη θα μπορούσε να ήταν παραπάνω χαλαρά 1 ώρα αν ήταν μια χρήση μικρότερη της ημέρας. Δηλαδή και στην αναμονή τρώει κάτι, άρα αν το δούλευα συνέχεια μέσα σε μισή μέρα ξέρω'γω, θα είχα παραπάνω οθόνη.

Τέλος, να πω ότι είχα και δεύτερη συσκευή μαζί μου, με αρκετά mb που έληγαν εχτές, και την είχα για hot spot. Πιο πολύ για πείραμα να δω τι κάνει μια ολόκληρη μέρα κάτω από wifi μόνο. Κανονικά είναι 1-2 ώρες λιγότερο με δεδομένα κινητής.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Το wifi active εμφανιζει 18% καταναλωση. Για αυτο ειπα. Εμενα με 12 ωρες περιπου τη μερα συνδεδεμενο δινει 1- 2% καταναλωση.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, θα το διασταυρώσω σήμερα να δω που δεν το δουλεύω έτσι. Αλλά στην πράξη είναι η μέρα με τη νύχτα. Δηλαδή δίκτυο κινητής στην αναμονή ίσον αισθητά μικρότερη αυτονομία από flight mode +wifi on. Υποθέτω πως είναι λογικό το 18% πάντως αφού δεν έχει άλλη σύνδεση, και για 24 ώρες.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Ναι πιθανον να ειναι ετσι οπως λες.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με Android 10 βλεπω καλύτερη αυτονομία αισθητά, ή είναι η ιδέα μου?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο συνδυασμός Vodafone - Wifi Calling - μήνυμα από Ειδοποίηση Κλήσεων δεν λειτουργεί σωστά. Αυτός που μας καλεί θα πρέπει να ακούσει όλο το ηχογραφημένο μήνυμα της Vodafone και να πατήσει μια επιλογή, το 1 νομίζω, στο τέλος . Έχασα πολλές κλείσεις έτσι. Στην περίπτωση μου η αναμονή κλησεων.δεν βόλευε.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οφείλεται στο ότι δεν υποστηρίζει σε wifi calling λήψη και αποστολή sms ακόμη. Δεν έχει να κάνει με τη συσκευή πάντως.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Με Android 10 βλεπω καλύτερη αυτονομία αισθητά, ή είναι η ιδέα μου?
Αισθητα δεν θα ελεγα για μενα αλλα σιγουρα ειναι λιγο καλυτερη απο οτι με την 9αρα. Καπου μιση ωρα οθονης παραπανω μου δινει. Προχθες που το τσεκαρα εδωσε 7:45 SOT απο 100 σε 15%. Σε 2 μερες συνολο που σημαινει οτι σε 1 θα εδινε αρκετα παραπανω.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...