Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεσω odin ειναι πανευκολο να το κανεις. Το σκεφτομαι αν και καλυτερα μην βιαζομαστε γιατι οι αρχικες ολο και καποια προβληματακια θα εχουν...

 

Edit: Απο οτι ειδα ο Κωτσοβολος εχει την Clear View της Samsung στα 16.99 για σημερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα και εγώ χθες από τα public..

Σε σχέση με το s7, δεν μπορώ να πω ότι ξετρελαθηκα κιόλας, δεν βρίσκω χτυπητές διαφορές..

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Σε καθημερινη χρηση οι διαφορες δεν ειναι τεραστιες... Αλλα πηρες μια συσκευη με καλυτερη αυτονομια, καμερα και φρεσκο λειτουργικο που θα παρει updates για αλλα 2 χρονια τουλαχιστον... Στην πορεια οταν το συνηθισεις αν πας πισω να δουλεψεθς το S7 θα σου φανει λιγο.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως υπερβάλλεις λιγάκι... έχω και το s7 και η διαφορά στην ταχύτητα είναι αρκετά παραπάνω από αισθητή. Τώρα αν μιλάς για την γενικότερη αίσθηση, οκ ίσως δεν έχει τραγική διαφορά, αλλά όταν προέρχεσαι από μια συσκευή που ήταν η κορυφαία κάποτε, λογικό είναι. Η κύρια κάμερα πχ είναι η ίδια με βελτιώσεις στο λογισμικό. Η selfie ωστόσο είναι πολύ καλύτερη, και έχεις και την προσθήκη της αρκετά χρήσιμης ultra wide. Δοκίμασε την υψηλή σταθερότητα στο βίντεο(Το εικονίδιο με το χεράκι πάνω) και θα πάθεις πλάκα. Τέλος, μόνο και μόνο το ότι τα δύο τηλέφωνα έχουν ακριβώς το ίδιο μέγεθος και το νεότερο έχει αισθητά μεγαλύτερη οθόνη, όπως επίσης και πολύ καλύτερο αισθητήρα για τα δακτυλικά, κατά την ταπεινή μου γνώμη, είναι μεγάλη βελτίωση.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως υπερβάλλεις λιγάκι... έχω και το s7 και η διαφορά στην ταχύτητα είναι αρκετά παραπάνω από αισθητή. Τώρα αν μιλάς για την γενικότερη αίσθηση, οκ ίσως δεν έχει τραγική διαφορά, αλλά όταν προέρχεσαι από μια συσκευή που ήταν η κορυφαία κάποτε, λογικό είναι. Η κύρια κάμερα πχ είναι η ίδια με βελτιώσεις στο λογισμικό. Η selfie ωστόσο είναι πολύ καλύτερη, και έχεις και την προσθήκη της αρκετά χρήσιμης ultra wide. Δοκίμασε την υψηλή σταθερότητα στο βίντεο(Το εικονίδιο με το χεράκι πάνω) και θα πάθεις πλάκα. Τέλος, μόνο και μόνο το ότι τα δύο τηλέφωνα έχουν ακριβώς το ίδιο μέγεθος και το νεότερο έχει αισθητά μεγαλύτερη οθόνη, όπως επίσης και πολύ καλύτερο αισθητήρα για τα δακτυλικά, κατά την ταπεινή μου γνώμη, είναι μεγάλη βελτίωση.

 

Sent from my SM-G970F

Δεν αντιλέγω, απλά το να φύγεις από το s7 και να δώσεις 499, θεωρώ ότι δεν υπάρχει ουσιώδεις λόγος ( προσωπική άποψη ) και αν δεν είχα δωροεπιταγη 320 ευρώ, σε συνδυασμό με τιμολόγιο (η συσκευή μου στοίχισε 402 ευρώ) και με την πώληση του s7 γύρω στα 120 ευρώ, σημαίνει ότι δεν εχω βάλει τίποτα από την τσέπη μου.

Ειλικρινά θα το μετανιωνα αν τα έδινα εγώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να κανεις την δουλεια σου με ενα S7 μαζι σου δεν υπαρχει λογος. Εχω πεσει πολλες φορες θυμα της αναβαθμισης και το εχω μετανιωσει. Ανετα θα μπορουσα να ειμαι ακομα με το S7 Edge. Εκανα τα λαθη μου, ξοδεψα πολλα χωρις λογο και για το S10e.

Εσυ οπως ειδα το πηρες χωρις κοστος... Τοτε απλα σκεψου οτι αλλαξες μια συσκευη που ειχες 2-3 χρονια με μια καινουργια. Σε 2 χρονια απο τωρα θα ειναι ακομα σουπερ το S10e ενω το S7 δεν νομιζω να ηταν πλεον ευχρηστο....

Το ρεκορ μου με μια συσκευη ηταν 1 χρονος με το S8. Ηδη 9 μηνες με το S10e ελπιζω να τους 3πλασιασω πριν αλλαξω.... Δεν με συγκινουν πλεον οι καινοτομιες που βαζουν για να τσιμπησουν τα λεφτα μας. Τωρα πχ αρχισε η μοδα με το refresh rate. Τοσα χρονια δεν μας ενοιαζε ουτε ξεραμε καν τι refresh ειχε το κινητο μας...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν με συγκινουν πλεον οι καινοτομιες που βαζουν για να τσιμπησουν τα λεφτα μας. Τωρα πχ αρχισε η μοδα με το refresh rate. Τοσα χρονια δεν μας ενοιαζε ουτε ξεραμε καν τι refresh ειχε το κινητο μας...

 

Πολύ σωστός! Και όχι μόνο ανακαλύπτουμε όλο και πιο πολλά καινούρια "ανούσια" στην πραγματικότητα πράγματα, αλλά ξεχνάμε και άλλα τόσα χρήσιμα που είχαμε! πχ ραδιόφωνο στη σειρά S με Exynos, IR blaster, 3.5 jack, Iris scanner και ένα κάρο άλλα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω βρε παιδιά. Είμαι της άποψης πως μετά από 3 χρόνια ένα κινητό θέλει αναβάθμιση. Αν το λειτουργικό παρέμενε σταθερό, οκ θα μπορούσε να κρατήσει μέχρι να χαλάσει, αλλά αν έχει πάρει πάνω από δύο μεγάλες αναβαθμίσεις μου φαίνεται πως αρχίζει να βαραίνει. Το S7 το έχω δώσει στη μάνα μου, που για τις ανάγκες της είναι κανόνι ακόμα. Αλλά όποτε το πιάνω μου φαίνεται αρκετά πιο αργό από το δικό μου. Χώρια που συγκριτικά μου φαίνεται πως ζεματάει.

 

Sent from my SM-G970F

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε android 10 ota update
Σε ελληνικό?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βλεπω κατι ακομα...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Android 10 για Galaxy s10e επισημα στον Σερβερ(DBT).

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s10e/firmware/SM-G970F/DBT/download/G970FXXU3BSKO/304048/

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωτσοβολος τελικα εβγαλε ολες τις επισημες της Samsung σε σουπερ τιμη. Μετα την Clear Cover στα 16.99 (την χτυπησα σε πρασινο) εβγαλε και σιλικονης και δερματινες σε καλη τιμη. Πηρα και μπλε σιλικονης στα 7.99...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωτσοβολος τελικα εβγαλε ολες τις επισημες της Samsung σε σουπερ τιμη. Μετα την Clear Cover στα 16.99 (την χτυπησα σε πρασινο) εβγαλε και σιλικονης και δερματινες σε καλη τιμη. Πηρα και μπλε σιλικονης στα 7.99...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ειναι καλη η clear cover? αξιζει? εκανα μια κρατηση για αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Απο κοντα που την εχω δει ειναι ποιοτικη. Δεν μου αρεσουν τετοιου ειδους θηκες αλλα σε αυτην την τιμη θα της δωσω μια ευκαιρια. Ειναι χρησιμη αν δεν εχεις τζαμακι.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εδώ και μήνες την clear view. Την δούλεψα κυρίως όπως είπες όταν δεν είχα το τζάμι. Γενικά θέλει συνήθεια το καπάκι, και δεν ξέρω μήπως καταναλώνει και παραπάνω μπαταρία. Εννοώ αφού κλείσει το καπάκι σου δείχνει γιατί λίγα δευτερόλεπτα ώρα και ειδοποιήσεις.

Εχθές είχα πάει σε ένα μαγαζί να πάρω ένα τζαμι για ένα galaxy watch που πήρα και λέω δε βαριέσαι, να βάλω και τζάμι στο κινητό. Μου έφερε το spigen και ζήτησα να μου το βάλει αν μπορεί. Όλα καλά εκτός του ότι το κόλλησε απειροελάχιστα στραβά. Δεν φαινόταν πουθενά τίποτα, εκτός από το tapatalk που βάζει μια μπλε γραμμή στα αριστερά στα αδιάβαστα θέματα, η οποία ήταν πιο λεπτή στα χαμηλά από ότι στα ψηλά. Τέλος πάντων, είπα να το αφήσω έτσι, αλλά δεν ήταν γραφτό... είχα το κινητό αν τσέπη της φόρμας και μου πέφτει από ύψος 10εκ. ξεκόλλησε το τζάμι... Το μάζεψα και προσπάθησα να το καθαρίσω γιατί πήγε σκόνη, αλλά δεν κατάφερα να την βγάλω όλη... Το κόλλησα ξανά για να το έχω μέχρι να βρω κάτι άλλο. Τουλάχιστον τώρα είναι ίσιο...

 

Επίσης, είναι κάτι άλλες θήκες ideal από Σουηδία, οι οποίες είναι και καλά designάτες και σχετικά ακριβές. Έχουν προσφορά μέχρι αύριο 15€ τις περισσότερες από 30 και μεταφορικά 3€. Τσίμπησα μια που ελπίζω ότι ταιριάζει στο πρασινάκι μου και αναμένω .b6a30939ab258813883f05cd257106b6.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εγώ τσίμπησα στα 14,99 απο Κωτσόβολο τη Leather σε μπλέ χρώμα η οποία είναι αρκετά όμορφη!

 

Να κάνω μια ερώτηση , έχετε βρεί wallpapers που να ταιριάζουν με την κάμερα; Είδα λιγο στο zedge αλλα δεν ενθουσιάστηκα!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παντα μαυρα wallpaper... Σε τετοιο στυλ. Το 2ο απο την εφαρμογη hidey hole.9fb885cba8caf57bdc7b2f400992bea6.jpgd0a89ed29f5101247464610734c0f855.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίρνω εικόνες και τις πειράζω ώστε να σκοτεινιάσουν στις γωνίες, και έτσι κρύβεται η κάμερα.

Πχ, τώρα έχω αυτό :

d1df9911c8f691d1a1ae2b8ba7a2e655.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε10αρα σε πολλες χωρες. Ισως πλησιαζει και η σειρα μας....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο mythiki ολα τα αξεσουαρ για S10e -55%

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω απενεργοποιησει τον chrome, και την αυτοματη ενημερωση των εφαρμογων απο το playstore, κι ομως ανα 3-4 μερες μου το ξανακατεβαζει! Εχει καποιος ιδεα τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...