Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα για καποιο λογο ανοιγει και ξεκλειδωνει! μεσα στην τσεπη καποιες φορες. Δοκιμασα τα παντα χωρις επιτυχια.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει μήπως ξυπνάει την οθόνη κάποια εφαρμογη; Ειχα κατεβασμένο το hidey hole και από τότε που το έσβησα δεν έχει ξανα ανάψει απο μόνη της!
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Το ειχα και εγω αλλα το εσβησα... Κατι παιζει με τους αισθητηρες.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οποως ξερουμε το κινητο εχει f2.4 και f 1.5. Tη μέρα όταν βγαζετε φώτος και τις βγαζετε με το f2.4 φαινονται καλά? Φανταζομαι τη νυχτα το γυρίζετε στις ρυθμισεις στο 1.5...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο του ρυθμίζεται αυτό

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μόνο του ρυθμίζεται αυτό

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην επαγγελαμτικη ομως το ρυθμίζεις εσυ ...

Αλλιως οπως λεει κ ο φιλτατος φιλος, σε ΟΟΟΟΛΕΣ τις αλλες λειτουργιες δεν μπορεις να το αλλαξεις!

Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/news/get-your-first-look-at-android-10-one-ui-2-0-on-a-galaxy-s10/

 

Αναμενουμε! Ωραιες προσθηκες θα φερει η νεα εκδοση του One Ui...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σας παρακολουθώ τι γράφετε απο την αρχή της συζήτησης. Ειμαι κάτοχος εδω και δύο μηνες και ειμαι ευχαριστημένος απο την αγορα του. Το εχω απο αρχή σε θήκη πορτοφόλι και η ζελατίνα που έχει μπροστα γρατσουνιέται χωρίς ποτε να ακουμπίσει με κατι μεταλικό και κάπως στεναχωριέμαι οταν το βλέπω. Ειμαι ευχαριστημένος απο την κάμερα του πηγα ταξίδι και εβγαλε πολυ καλες φωτο την ημέρα. Για το βραδυ ειναι μετριο αλλα και παλι αξίζει. Ακομα καταλαβα εκει την σημασια του ευρυγονικού φακού. το βιντεο που εβγαζε τελειο. Μου βγάζει και εμενα της τελιτσα εκει κοντα στην ωρα οταν μιλαω στο τηλεφωνο και δεν ξεκλιδώνει χωρις λόγο οπως μερικους απο εσας. το κουμπι bixby και ολα τα σχετικα δεν με αρεσαν καθόλου. Μου προτείνετε τιποτα για το τζαμακι ? να βαλω ενα της spigen που εχω αγοράσει η να το αφήσω έτσι και να στεναχωριεμαι ? ;)
Link to comment
Share on other sites

Βαλε της Spigen αλλα δεν ειναι πολυ καλο. Το ειχα δοκιμασει και δεν μου αρεσε καθολου η ποιοτητα του... Εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα! Απο μεμβρανες μεχρι το πανακριβο dome glass. Περισσοτερο κρατησε το dome την 1η φορα που το εβαλα (1μιση μηνα)... Ολα ειχαν τα θεματακια τους. Οι μεμβρανες χαλανε ευκολα το dome και γρατζουνησε ευκολα και εβγαλε κολλα εσωτερικα....

Αυτη τη στιγμη ειμαι με το LK tempered απο Amazon. Ειναι σε 3αδες και με τα μευαφορικα κοστιζει 13 ευρω. Θελει δουλιτσα στην τοποθετηση κυριως για να φυγει ο αερας αλλα αν καθαρισεις καλα την οθονη και το τοποθετησεις με τη βαση που δινει καθεται ωραια και φαινεται ανθεκτικο... Και εχεις και αλλα 2 για καθε περιπτωση...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και 6+ μήνες το έχω με την μεμβράνη που έβαλα στο mediamarkt, τη δικιά τους. Έχει κάποιες γρατζουνιές αλλά φαίνονται μόνο αν το κοιτάς υπό γωνία με πολύ φως.

Αφού άλλαξα 2-3 θήκες, πήρα προχθές αυτήν εδώ σε μπλε : https://nillkin.org/smartphones-accessories/samsung-phones-accessories/samsung-galaxy-s10-lite-accessories/nillkin-samsung-galaxy-s10-lite-frosted

Πολύ καλή για τα γούστα μου. Πλαστική και καλής ποιότητας, που δεν φαίνεται να παχαίνει καθόλου τη συσκευή. Και έχει και το κάτω μέρος ελεύθερο. Μου την έσπαγε μια σιλικόνης που είχα γιατί ένα συγκεκριμένο καλώδιο με κάπως πιο χοντρή τη βάση του βύσματος έβρισκε και δεν κούμπωνε καλά.

 

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Δεν ημουν πολυ των gestures και με αφορμη το preview του One Ui εβγαλα τη γραμμη πλοηγησης και εβαλα τις χειρονομιες χωρις υποδειξεις... Συνηθισα ευκολα και πραγματικα νιωθεις οτι μεγαλωσε η οθονη!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τότε που το πήρα το έχω ορίσει να δουλεύει έτσι, και το έχω συνηθίσει. Μάλιστα όταν πιάνω άλλο τηλέφωνο στα χέρια μου, συνήθως πάω αρχικά να κάνω την ίδια κίνηση, για να θυμηθώ μετά ότι δεν γίνεται σε αυτό...

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Το γλυκοκοιτάζω κ γω το κινητό και τελικά όσο πιο πολύ ψάχνεις τόσο σε πάει πίσω. Βλέπω ότι οι βραδυνές λήψεις είναι πολύ μέτριες για samsung. Έχουν διορθωσει κάτι ή όντως είναι τοσο μέτριες οι φώτο το βράδυ. Επίσης. Ε χαλάει που δεν έχει notification led. Υπάρχει κάποια εφαρμογή να το διορθώσουμε?
!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο εφαρμογη υπαρχει το Aod Notify που ειναι πολυ καλο... Οσο για νυχτερινες ληψεις για μενα βγαζει αψογες. Καλυτερες τουλαχιστον απο τα S8, S7 Edge που ηταν τα προηγουμενα κινητα μου. Και λογικα στα τοπ 5-6 overall αυτη τη στιγμη...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου τη σπάει σε νυχτερινές λήψεις, είναι πως όταν υπάρχει μια (σχετικά έντονη) πηγή φωτός στην εικόνα βγάζει μια αντανάκλαση σε κάποιο σημείο. Από ότι είχα ψάξει, μάλλον έχει να κάνει με το φακό και δεν είναι ελάττωμα. Το ίδιο μου έβγαζε και στο S7. Αλλά μου τη δίνει γιατί σε αλλά κινητά δεν έχω δει να κάνει κάτι αντίστοιχο.

Σας βάζω μια εικόνα για να δείτε τι εννοώ.184c2a2ceafe23ab80fa76cd54ef4fbc.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου τη σπάει σε νυχτερινές λήψεις, είναι πως όταν υπάρχει μια (σχετικά έντονη) πηγή φωτός στην εικόνα βγάζει μια αντανάκλαση σε κάποιο σημείο. Από ότι είχα ψάξει, μάλλον έχει να κάνει με το φακό και δεν είναι ελάττωμα. Το ίδιο μου έβγαζε και στο S7. Αλλά μου τη δίνει γιατί σε αλλά κινητά δεν έχω δει να κάνει κάτι αντίστοιχο.

Σας βάζω μια εικόνα για να δείτε τι εννοώ.184c2a2ceafe23ab80fa76cd54ef4fbc.jpg

 

Sent from my SM-G970F

ΟΛΑ τα κινητά το κάνουν ,ακόμα και dslr

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κάνει πολύ. Φαντάσου δεν μπορώ να βγάλω σωστά ηλιοβασίλεμα γιατί βγάζει μια αντανάκλαση του ήλιου που εμφανίζεται ως ένα άσπρο κυκλάκι.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο τη χρηση του καθενος και το στησιμο.

Εμενα βγαζει 6 ωρες οθονης σε πληρη φορτιση... Επειδη δεν υπαρχει περιπτωση να το χρησιμοποιησω 6 ωρες φορτιζω καπου στο 80% και το τελειωνω τη μερα στο 25-30%...

 

Αν δεν πειραξεις τιποτα ενα 4ωρο οθονης βγαζει.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Απο τις καλυτερες σε κινητο... Ειδικα ο ευρυγωνιος φακος ειναι ολα τα λεφτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ τα κινητά το κάνουν ,ακόμα και dslr

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φυσικα ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ οι φακοι τω dslr ...

Οταν προκειται για ψηφιακο φακο (ολοι οι καινούργιοι - οι παλιοι ειναι αναλογικοι) κ οταν δεν είναι κανένας φθηνιαρικος κ κινέζικος των 60-70 ευρω οχι, δεν παιζει τετοια αντανάκλαση...

Ακομα κ τα flares, ακομα κ κοντρα η πλαι στον ηλιο οταν εχεις 7-8-9 λεπιδες δεν μπορει να συμβει αυτό το τοσο εντονο (πραγμα-χαλι).

 

Παντως τοσα χρονια σε samsung δεν εχει τύχει να μ το κανει εμενα (s6+, s8, s9+).

 

Το έχεις δει σε αλλες συσκευές s10 ?

Παντως κ γενικα δεν το εχω παρατηρησει κ αλλες συσκευές.... χωρις να σημαινει οτι αν προσπαθήσεις δεν μπορεις να το πετυχεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα το κάνει πολύ. Φαντάσου δεν μπορώ να βγάλω σωστά ηλιοβασίλεμα γιατί βγάζει μια αντανάκλαση του ήλιου που εμφανίζεται ως ένα άσπρο κυκλάκι.

 

Sent from my SM-G970F

 

Θα σου ελεγα να το κοιτάξεις μεσω smartec. Δεν ειναι λογικο να στο κανει τοσο ευκολα κ τοσο εντονα!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω...

Επειδή από το συγκεκριμένο σημείο περνάω κάθε μέρα βγάζοντας βόλτα το σκυλί, σήμερα το δοκίμασα με άλλη συσκευή πολύ φθηνότερη (Moto g6 play) και βγήκε σχεδόν το ίδιο στο συγκεκριμένο σημείο.

 

 

Edit: βάζω και μερικές ακόμη εικόνες να δεις πως φαίνεται. Και δεν μιλώ για τα flares που είπες, αλλά τα μικρά στρογγυλά σημεία.

 

 

Sent from my SM-G970F

967d3298e0a60af4e33bbbb6b7d8d418.jpga96fae0d75c121147d71d8f0ac1876b7.jpg37b1f12f9246dc4faa52acab625fdffe.jpg

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ οι φακοι τω dslr ...

 

Οταν προκειται για ψηφιακο φακο (ολοι οι καινούργιοι - οι παλιοι ειναι αναλογικοι) κ οταν δεν είναι κανένας φθηνιαρικος κ κινέζικος των 60-70 ευρω οχι, δεν παιζει τετοια αντανάκλαση...

 

Ακομα κ τα flares, ακομα κ κοντρα η πλαι στον ηλιο οταν εχεις 7-8-9 λεπιδες δεν μπορει να συμβει αυτό το τοσο εντονο (πραγμα-χαλι).

 

 

 

Παντως τοσα χρονια σε samsung δεν εχει τύχει να μ το κανει εμενα (s6+, s8, s9+).

 

 

 

Το έχεις δει σε αλλες συσκευές s10 ?

 

Παντως κ γενικα δεν το εχω παρατηρησει κ αλλες συσκευές.... χωρις να σημαινει οτι αν προσπαθήσεις δεν μπορεις να το πετυχεις!

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

Θα σου ελεγα να το κοιτάξεις μεσω smartec. Δεν ειναι λογικο να στο κανει τοσο ευκολα κ τοσο εντονα!

https://www.google.com/search?ie=UTF-8&client=ms-android-samsung-gs-rev1&source=android-browser&q=dslr+flares

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...