Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και οι δύο σωστοί είστε.

Όπως τα λέει ο s_wind είναι ως προς το που είναι οι επιλογές τις μπαταρίας, αλλά όντως δεν υπήρχε επιλογή high performance και σωστά, οι μέγιστες επιδόσεις είναι στο βελτιστοποιημένη. Όμως νομίζω ότι έτσι είναι σε όλο το OneUi της σειράς S10. Όχι?

 

Εγώ παρανόησα και κατάλαβα ότι εννοούσατε άλλο, την μέγιστη εξοικονόμηση μπαταρίας.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο you το βλέπω 565€,που είναι η παγίδα αφού κατεβαίνει και χαμηλότερη τιμή και μετά από το κουπόνι του πλαισίου?(639€)

Απο σαμσουσνγκ Ελλάδας είναι η παραεισαγωγη?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καμμία παγίδα, το πήρα πριν κανά 20ήμερο σε αυτή την τιμή και είναι από Samsung Ελλάδας. Κι εμένα μου έκανε εντύπωση

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατι πατηθηκε και η γραμμη καταστασης εμφανιζεται για λιγο μονο οταν ακουμπαω την οθονη. Ξερει κανεις πως την επαναφερω να εμφανιζεται παντα;

 

Edit: Το βρηκα. Ειχε πειραχθει μεσω Nova η ρυθμιση.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το καλυτερο προγραμμα/καλυτερος browser για να μην εχω διαφημισεις? Γενικά τι να βαλω σε νεα συσκευη για να αποφύγω το εν λογω φαινομενο?
Link to comment
Share on other sites

vanced youtube

δεν κάνει και πολύ καλή ο ενσωματωμένος του samsung,καλύτερα κάποιον αλλον

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα 4μηνο πλεον με το κινητο και απολυτα ευχαριστημενος. Θεωρουσα το S7 Edge αψογο, το S8 πολυ κοντα στο αψογο αλλα το S10e ειναι καλυτερο και απο τα 3.... Χαλαρα...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το πάρω κι εγώ τις επόμενες μέρες, ποιο είναι το καλύτερο χρώμα ρε παιδιά? Σκέφτομαι το άσπρο! Θέλω να βάλω διάφανη θήκη σιλικόνης από τις φθηνές για να φαίνεται :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι υποκειμενικό καθαρά. Εμένα μου άρεσε το πράσινο π.χ. Το κακό με τις διάφανες θήκες σιλικόνης είναι πως σχετικά σύντομα αρχίζουν να κιτρινίζουν και μετά από 6-8 μήνες αρχίζουν να γίνονται χάλια...

Τελευταία έχω βάλει μια σιλικόνης μαύρη που μου άρεσε γιατί όντας πολύ λεπτή δεν το έκανε να φαίνεται καθόλου πιο ογκώδες. Βέβαια όταν για λίγο μέσα στο σπίτι τη βγάζω μου φαίνεται απείρως πιο όμορφο...

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αν σου αρεσουν οι διαφανες παραγγελνεις απο Κινα 3-4 με 6-7 ευρω και βγαζεις 2 χρονια.....

Εγω το χω σε μαυρο και τωρα εχω την Spigen Rugged Armor, απιστευτα κομψη θηκη!

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το σκέφτηκα κι εγώ, θα παραγγείλω κάμποσες μαζί. Θα πάω αύριο απο τα καταστήματά να δω τα χρώματα από κοντά, άσπρο και πράσινο με ψήνουν. Το έχει κανείς σε άσπρο να μου πει εντυπώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Έτσι το σκέφτηκα κι εγώ, θα παραγγείλω κάμποσες μαζί. Θα πάω αύριο απο τα καταστήματά να δω τα χρώματα από κοντά, άσπρο και πράσινο με ψήνουν. Το έχει κανείς σε άσπρο να μου πει εντυπώσεις?

Το άσπρο είναι πολύ καλό, αλλά το πρασινάκι με κέρδισε. (και είμαι τύπος του μαύρου σε όλα μου τα κινητά!)

Με το καλό, ότι διαλέξεις, να το χαρείς!

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το πάρω κι εγώ τις επόμενες μέρες, ποιο είναι το καλύτερο χρώμα ρε παιδιά? Σκέφτομαι το άσπρο! Θέλω να βάλω διάφανη θήκη σιλικόνης από τις φθηνές για να φαίνεται :)

 

Αναλογα με τα γουστα βέβαια αλλα εγω το ψήνω για μαυρακι φυσικα ( θελω το γυρω γυρω μαυρο κ οχι το χρωμα αυτο το ινοξ.. Κ θήκη s view η παρόμοια αυτη με το led.. Γενικα θελω να κλείνει απο πανω κ ενα πολυ καλο τζαμακι φυσικα..

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα 4μηνο πλεον με το κινητο και απολυτα ευχαριστημενος. Θεωρουσα το S7 Edge αψογο, το S8 πολυ κοντα στο αψογο αλλα το S10e ειναι καλυτερο και απο τα 3.... Χαλαρα...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε καλησπέρα. Επειδή βλέπω έχουμε την ίδια πορεία, είχα το S7 edge ,έσπασε , πήρα το S8 plus ( με αυτό είμαι τώρα) και σκέφτομαι να πάω στο S10e λόγου μεγέθους γιατί με κούρασε το μέγεθος από το S8 +

 

Για πες μου λίγα λόγια πως είναι το κινητό σε σχέση με αυτά που είχες;

Έχω μεγάλο ενδοιασμό για το μέγεθος της μπαταρίας.

Θα με βγάζει άνετα την μέρα λες;

Τώρα με το S8 plus είμαι οριακά ( 4g όλοι την ημέρα ανοιχτό)

Έχω και την άσχημη εμπειρία με την μικρή μπαταρία από το galaxy s6 και επειδή και αυτό έχει 3000 mb μπαταρία με φοβίζει.

Ευχαριστώ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εγω εχω παθει πλακα με την μπαταρια. Εχω πειραξει μερικα πραγματα (απενεργοποιηση σαβουρας, μαυρα θεματα και wallpapers), φορτιζω μεχρι 80-85% και γυριζω το βραδυ με 35% με δυνατη χρηση... Στο 50% μπαταριας που χρησιμοποιω βγαζει 4 ωρες SOT!!! Μια μερα που προσπαθησα να το ξεφορτισω απο 100% δεν τα καταφερα... Εννοειται δεν παιζω παιχνιδια, και δεν εχω facebook και απο messengers μονο viber. Σε σχεση με τα αλλα που και σε αυτα εκτος S6 Edge + δεν ειχα θεμα με την μπαταρια το S10e ειναι πολυ μπροστα...

 

Edit: Αν ακολουθησεις τις συμβουλες του S-Wind απο το νημα του S9 για την μπαταρια η πολυ καλη αυτονομια του S10e γινεται απιστευτα καλη...

Φυσικα και υπαρχουν ατομα που λενε οτι δεν βγαζει τη μερα αλλα τι να πω... Ολα ειναι θεμα χρησης και ρυθμισεων του καθενος. Aν εχει τα παντα ανοιχτα, full φωτεινοτητα κλπ εννοειται οτι θα εχεις θεμα....

 

Γενικως δεν βρισκω ψεγαδια σε αυτη τη συσκευη αν εξαιρεσεις το GG5 και οτι ειναι απαραιτητη η προστασια οθονης...

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβανω σημερα. Καποια tips&tricks απο κατοχους? Δηλ με τι ρυθμισεις τραβαμε φωτος, αλλες γενικες ρυθμισεις που κάνουμε, απο που κατεβάζουμε φοντο που να κρυβει το νοτς (πχ εχω δει κάποια με μπαλα μπάσκετ εκει που είναι το νοτς - το σημα τjordan brand )
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο.

Πρωτο και σημαντικο μπες στο νημα του S9 και ακολουθησε τις οδηγιες του S_Wind για το 1ο στησιμο.

Για το wallpaper που λες θα το βρεις στην εφαρμογη Hidey Hole. Γενικως ολα τα μαυρα wallpaper κρυβουν το notch το οποιο ετσι και αλλιως ξεχνας μετα απο 3-4 μερες.

Απαραιρητο τζαμακι καθως η εργοστασιακη μεμβρανη θα χαλασει γρηγορα και η οθονη γρατζουναει και με τον αερα μονο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο.

Πρωτο και σημαντικο μπες στο νημα του S9 και ακολουθησε τις οδηγιες του S_Wind για το 1ο στησιμο.

Για το wallpaper που λες θα το βρεις στην εφαρμογη Hidey Hole. Γενικως ολα τα μαυρα wallpaper κρυβουν το notch το οποιο ετσι και αλλιως ξεχνας μετα απο 3-4 μερες.

Απαραιρητο τζαμακι καθως η εργοστασιακη μεμβρανη θα χαλασει γρηγορα και η οθονη γρατζουναει και με τον αερα μονο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ ευχαριστώ.

 

Απο spigen, την rugged armor, slim armor ή την ultra hybrid?

Link to comment
Share on other sites

Rugged Armor ειναι η κορυφαια... Συνδιαζει εμφανιση και επαρκη προστασια.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...