Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως, περιεργο. Επισης τα αξιοπιστα σκρουτζαδικα το εχουν καπου στα 570... Τι παιζει;;;

Ενταξει εγω εν γνωση μου το πηρα τοτε σε υψηλη τιμη και απο αλυσιδα... Πρωτη φορα που χτυπαω κινητο με το που βγει οποτε λογικο να το πληρωσω παραπανω...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σε ποια κατηγορία είναι συγκρινόμενο με s9 plus,s9?

Όσο αφορά τις κάμερες

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Εχει καλυτερη καμερα απο τους προκατοχους του, ειδικα στις νυχτερινες ληψεις.... Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι οι διαφορες ειναι τεραστιες...

Αυτο που κανει την διαφορα ειναι ο ultrawide φακος που βγαζει απιστευτες φωτος....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H κύρια κάμερα είναι η ίδια με το S9. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερη η απόδοσή της λόγω βελτιώσεων στο λογισμικό. Αλλά οι διαφορές, όπως ειπώθηκε, θα είναι μικρές. Κυρίως η προσθήκη της ultra wide δίνει παραπάνω επιλογές.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

πατησα και εγω για update και μου λεει ΄η τρεχουσα εκδοση λογισμικου δεν υποστηριζεται,επισκεφτειτε ενα κεντρο σερβις

τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις πειράξει με κάποιον τρόπο; Πχ να περάσεις κάποιο προηγούμενο update χειροκίνητα και όχι OTA;

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες. Μετά από λίγη έρευνα για τα υπάρχοντα δυνατά μοντέλα της αγοράς και αφου διάβασα για oneplus 7 pro, redmi k20 pro, Asus Zenfone 6Z, S10+, S10 σκεπτόμενος και το τι ήταν αυτό που αρεζε πολύ στις συσκευές εκτός της καλής οθονης, ήταν το να είναι μαζεμενη και εύχρηστη η συσκευη. Δηλαδή τηλέφωνο και όχι πλακακι.

Έχω και θα συνεχίσω να έχω το ΧΖ3 παράλληλα αλλά σκέφτομαι να το έχω για εντός σπιτιού για ολα και εφεδρικό αν χρειαστει και να παρω το S10e που θα είναι το τηλέφωνο μου για ολα τα αλλα.το μέγεθος, το σχήμα και το βαρος του ΧΖ3 το κάνουν σιγα σιγα κουραστικό αν και είναι εξαιρετικο. Ένα κόμπακτ τούμπανακι ομως σαν το S10e θα μου κάνει πιο εύκολη τη ζωη.Το απλό S10 αρκετα κοντά σε ότι έχω σχεδιαστικα οπότε το απέρριψα. Έφτασε να μου λείπει η πρακτικότητα του Z1 compact και του Huawei p10.

 

Λογω ύπαρξης του ΧΖ3, σκέφτομαι να δοκιμασω την Qualcomm έκδοση από εξωτερικό με ότι αυτό συνεπαγεται. Ιδανικά θα ήταν η 8/256 αλλά δυσεύρετο και ακριβο. Η 6/128 βγαίνει περιπου +100 ευρώ από την ελληνική exynos. Αυτό είναι το δίλημμα μου τωρα.

 

Κάποια θέματακια με υπερθέρμανση στην πίσω πλευρά λύθηκαν; Ρολαρει απροβληματιστα το κινητό;

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Καμία θήκη λεπτή που προτείνετε; χρειάζεται τζάμι προστασίας;

 

Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια θέματακια με υπερθέρμανση στην πίσω πλευρά λύθηκαν; Ρολαρει απροβληματιστα το κινητό;

Το κινητό τα σπάει πράγματικα. Υπερθέρμανση οποιαδήποτε φύσης δεν έχω βιωση. Βλέπω και στα γκρουπ στο fb έναν μύθο γύρω από τον snap, το έπιασα στα χέρια μου από συνάδελφο. Τι να σου πω φίλε μου, δεν θα πω τίποτα γιατί είναι και ευεξαπτοι κάποιοι. Απλά οι διαφορές δεν είναι τόσο σημαντικές.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καμία θήκη λεπτή που προτείνετε; χρειάζεται τζάμι προστασίας;

 

Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω τη nillkin nature απο την πρώτη μέρα και πρόσφατα πήρα και την spigen thin fit.. Ποιοτικότατες και οι δυο και πολύ λεπτές

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την θηκη. Καλες οι minimal και ημουν μεγαλος fan της Thin Fit αλλα στο S10e δεν εξεχει ουτε μισο χιλιοστο οποτε δεν προσφερει καμια προστασια στην οθονη. Αν φορας τζαμακι με την thin fit το τζαμακι εξεχει της θηκης!

Ιδανικες για καποια προστασια χωρις να ειναι ογκωδεις ειναι η Spigen Liquid Air, Core Armor, Crystal Hybrid....

Εξ ορισμου εχει εργοστασιακη μεμβρανη αλλα δεν θα αντεξει για πολυ.

Αν το αφησεις γυμνο θα γεμισει λεπτες γρατζουνιες οσο και να το προσεχεις...

Οποτε ενα τζαμακι θα σε σωσει σε αυτο το θεμα....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παιδες είχε κάποιος το redmi note 5 pro να μου πει πόσο μεγαλύτερη ωφέλιμη οθόνη η μικρότερη έχει?

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με gsmarena το S10e εχει ωφελιμη οθονη 82 τετραγωνικα εκατοστα και το Redmi 5 92...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το έχω κι εγώ στην κατοχή μου. Παρατήρησα όμως ότι το κινητό ζεσταίνεται για πλακα χωρίς να κάνω κάποια βαριά εργασία. Έχει παρατηρηθεί από άλλον αυτό ή έπεσα σε ελλατωματικη παρτίδα;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν με γεια σου! Μην ξεχνάμε ότι η θερμοκρασία γύρω μας ανεβαίνει. Λογικό είναι αν είσαι έξω να ζεσταθεί το κινητό. Και γω το βλέπω στο δικό μου τις τελευταίες μέρες.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Edited by vaggelis_grg
:D
Link to comment
Share on other sites

Καλοκαιρι ολα ζεσταινονται παραπανω. Desktop, laptop, κινητα.....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το έχω κι εγώ στην κατοχή μου. Παρατήρησα όμως ότι το κινητό ζεσταίνεται για πλακα χωρίς να κάνω κάποια βαριά εργασία. Έχει παρατηρηθεί από άλλον αυτό ή έπεσα σε ελλατωματικη παρτίδα;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

σχετικό είναι.

Τι είχες πιο πριν και έχεις μέτρο σύγκρισης.

Το καλοκαίρι όλα έχουν αύξηση θερμοκρασίας όπως σου γράφουν,αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα σε σχέση με την προηγούμενη συσκευή σου.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι το καλοκαίρι όσο να ναι ζεσταίνονται βρε παιδιά. Απλά σε σχέση με s7 edge που έχω ακόμη για δεύτερο και mate 10 pro που είχα πριν ζεσταίνεται πολύ περισσότερο χωρίς να κάνω καμμία βαριά εργασία. Anyway του έκανα ένα factory reset γιατί δεν το σεταρα σα νέα συσκευή αλλά του πέρασα ότι εφαρμογή είχε μέσα το Huawei και ίσως κάποια έκανε conflict και θα το δω πως θα πάει! Μπορεί να φταίει και ότι χθες σαν πρώτη μέρα το ξεζουμησα!

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χρωμα θεωρειτε οτι "κρυβει" περισσοτερο τις δαχτυλιες? Το λευκο ή το κιτρινο?

Το μαυρο και το πρασινο τα εχω δει.

 

Το χαλαρωμα στο κουμπι-αισθητηρα αποτυπωματος που αναφερθηκε πιο πισω,ειναι απλα σχεδιαστικο?

Οσα επιασα στο χερι μου στις μεγαλες αλυσιδες τα ειδα μια χαρα σε αυτο το κομματι.

 

Η θερμοκρασια ειναι ενα θεματακι τωρα. Δεν ξερω αν φταινε καποιες εφαρμογες ή ο exynos.

Στα 430 ευρω χωρις αμεση διαθεσιμοτητα,νομιζω ειναι μια παρα πολυ αξιολογη προταση τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω σε πράσινο. Για δαχτυλιές δεν σκάω, το έχω σε θήκη μόνιμα. Είχα στην αρχή μια διάφανη και άρχισε να κιτρινίζει. Πήρα μια μαύρη και είναι τέλειο.

Δεν έχω πρόβλημα ούτε με το κουμπί, ούτε με θερμοκρασίες. Το S7 που χρησιμοποιώ καμία φορά ζεματάει συγκριτικά. Αυτό τίποτα.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ iPhone. Σίγουρα είναι κάτι διαφορετικό σαν οικοσύστημα. Γενικά σαν συσκευή αν την συγκρίνεις μάλλον αξίζει σαν μετάβαση. Στα πιο σημαντικά, είναι σχεδόν το ίδιο μέγεθος με αρκετά μεγαλύτερη οθόνη, και πιο μεγάλη μπαταρία με εμφανή διαφορά στην αυτονομία.

 

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8573&idPhone2=9537

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...