Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πιο πιθανον ειναι οτι στη χωρα προελευσης του κινητου σου το 4g αναφερεται ως LTE.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου αρεσει τρελα το s10e λογο μεγεθους κ φλατ οθονης..Το επιασα στα χερια μου κ μου εβγαλε μια premium αισθηση αλλα iphone κ τελειο στο πιασιμο..Θελω να ρωτησω αν βγαζει καλυτερες η το ιδιο φωτο σε σχεση με s8,s9 ειδικα σε χαμηλο φωτισμο κ αν πηρε κ το νεο update για τις νυχτερινες που βελτιωνει την κατασταση..Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Είναι οι ίδιες κάμερες με τα μεγάλα s10 οπότε ναι βγάζει καλύτερες απτά προηγούμενα. Μόνο η τρίτη κάμερα λείπει με το πιο καλό ζουμ αλλά έχει τον υπέρ ευρυγωνιο που αξίζει κ τον κανονικό φακό. Ναι το έχει πάρει το update κανονικά. Όλη η σειρά 10 είναι δυνατή. Καλό μέγεθος έχει κ το s10 σκέτο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και ενημερωση ασφαλειας Ιουνιου για ΕUR...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cosmote, όχι ακόμα...

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω περασει εστω για λιγο ολες τις ναυαρχιδες το συγκεκριμενο κινητο για μενα ειναι μια απ τις καλυτερες λυσεις.

Στην ουσια το εχω για καβαντζα του xs αλλα για τα δικα μου γουστα πλεονεκτει απο s10 και s10 plus για δυο βασικους λογους.

Το πρωτο ειναι το μεγεθος που βολευει πολυ καλυτερα στο χερι σε συνδυασμο με το γεγονος πως δεν εχει κυρτη οθονη και δεν ακουμπας κατα λαθος κουμπια για μενα ειναι πολυ σημαντικα.

 

Το δευτερο ειναι το αποτυπωμα που αν και πλαγιως ειναι 100 φορες πιο γρηγορο και αξιοπιστο σε σχεση με τα αδερφακια του.

 

Οσον αφορα την καμερα γενικα δεν πολυ εχω γνωσεις και δεν καταλαβαινω τις διαφορες.

Αυτη τη στιγμη τα μεγαλα καταστηματα το εχουν καπου 530 ευρω για μενα αξιζει απιστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω περασει εστω για λιγο ολες τις ναυαρχιδες το συγκεκριμενο κινητο για μενα ειναι μια απ τις καλυτερες λυσεις.

Στην ουσια το εχω για καβαντζα του xs αλλα για τα δικα μου γουστα πλεονεκτει απο s10 και s10 plus για δυο βασικους λογους.

Το πρωτο ειναι το μεγεθος που βολευει πολυ καλυτερα στο χερι σε συνδυασμο με το γεγονος πως δεν εχει κυρτη οθονη και δεν ακουμπας κατα λαθος κουμπια για μενα ειναι πολυ σημαντικα.

 

Το δευτερο ειναι το αποτυπωμα που αν και πλαγιως ειναι 100 φορες πιο γρηγορο και αξιοπιστο σε σχεση με τα αδερφακια του.

 

Οσον αφορα την καμερα γενικα δεν πολυ εχω γνωσεις και δεν καταλαβαινω τις διαφορες.

Αυτη τη στιγμη τα μεγαλα καταστηματα το εχουν καπου 530 ευρω για μενα αξιζει απιστευτα.

Ετσι ακριβως.. Κ γω λογο φλατ οθονης κ τελειο πιασιμο στο χερι (τα μεγαλα παντοφλε με κουρασαν) συν αρκετα πιο ομορφο απο τα δυο μεγαλα αδερφια του ειδικα απο πισω.. Θα το παρω οπως κ να χει.. Σε review εχει παρει κ καλυτερες κριτικες απο τα αλλα δυο μεγαλα οχι γιατι ειναι καλυτερο σε χαρακτηριστικα αλλα γιατι σε αυτη την κατηγορια εχει τρομερα specs κ για πρωτη φορα εκανε την διαφορα.. Μπραβο στην samsung γι αυτη την συσκευη που για μενα το s10e ηταν η πραγματικη εκπληξη!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τις τελευταιες αναβαθμισεις απ τη ρυθμιση της μπαταριας εχουν αφαιρεσει την επιλογη high performance που ειχε ωστε να μην κανει καθολου οικονομια μπαταριας?
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να την είχε ποτέ από την αρχή. Δεν πρέπει να είναι θέμα αναβάθμισης. Το max των επιδόσεων το είχε στο βελτιστοποιημένη.

 

Εγώ όταν θέλω να κάνω οικονομία μπαταρίας το βάζω στο μέτρια εξοικονόμηση έχοντας ξετσεκάρει την επιλογή για περιορισμό στα δεδομένα παρασκηνίου. Η πτώση στην απόδοση είναι αμελητέα (για εμένα τουλάχιστον), και η εξοικονόμηση στη μπαταρία εμφανής. Σε WiFi μόνιμα μέσα σε 23 ώρες είδα 7ω10λ οθόνης και είχε 22% ακόμη.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

6μιση ωρες οθονης δινει σε μενα χωρις εξοικονομηση απο 100 σε 20%....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι σε καποιες μεγαλες αλυσιδες το δωροκουπονι πλεον ειναι 250 ευρω με τιμη εκκινησης τα 789 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Παραδείγματα?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν αναφερεσαι στο δικο μου ποστ,βλεπω public και plaisio.

Στο πρωτο ξεκιναει και επιστροφη 20% για μια εβδομαδα οποτε δεν ξερω αν ισχυει και το κουπονι 250 ευρω ταυτοχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε ευχαριστώ,αυτό σημαίνει ότι εξαργυρωνεις το κουπόνι και πληρώνεις την διαφορά η σε αναγκάζει να αγοράσεις και κάτι άλλο?Επίσης συνδυάζεται με trade n save ?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κουπονι απο οσο ξερω ειναι επιτοπου εκπτωση δλδ παει στα 539. Με το trade n save συνδυαζεται.

Ευχομαι και με το 20% επιστροφη γιατι στο Πλαισιο μου ειχαν πει δε γινεται.

Αυριο θα κατηφορησω μια βολτα να ρωτησω για σιγουρα πραματα.

Φοβαμαι οτι οσο τρεχει η επιστροφη,δεν θα δινουν το κουπονι εκπτωσης

Link to comment
Share on other sites

Αν μάθεις κανε τον κόπο να ενημερώσεις σε παρακαλώ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Το κουπόνι για τις μεγάλες αλυσίδες ήταν μέχρι χθες..Το πήρα προχθές -250 Κ με τιμολόγιο..Επιστροφή 20% ίσχυε μόνο στον γερμανό αλλά για εξαργύρωση πόντων που έχεις..Δηλαδή να είχες λεφτά για εξαργύρωση κ να σου έβαζε 20% από αυτά που εξαργυρωσες..

Καλώς σας βρήκα κιόλας..όλο κ κάτι θα χρειαστώ γιατί ακόμα το σκαλιζω..

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να την είχε ποτέ από την αρχή. Δεν πρέπει να είναι θέμα αναβάθμισης. Το max των επιδόσεων το είχε στο βελτιστοποιημένη.

Την είχε, και την έχει ακόμα, αλλά δεν μου έχει μέχρι στιγμής η αναβαθμιση του Ιουνίου

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κουπονι 150 ευρω και οχι 250 ευρω δινουν σημερα μαζι με την επιστροφη. Και μου παιρνανε το Α40 ουτε 20 ημερων 60 ευρω.Αισχροι.

Φυσικα κοροιδευουν τον κοσμο με αυτα τα προωθητικα οποτε σκρουτζ και παλι σκρουτζ μεχρι να βαλουν μυαλο.

Link to comment
Share on other sites

Την είχε, και την έχει ακόμα, αλλά δεν μου έχει μέχρι στιγμής η αναβαθμιση του Ιουνίου
Είσαι σίγουρος; Εγώ δεν είχα δει ποτέ να αναφέρει high performance.

Και εδώ λέει πως οι μέγιστες επιδόσεις είναι στο optimized (βελτιστοποιημένη) : https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10e-review-1908p4.php

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα και τώρα έχει 4 επιλογές (στα ελληνικά):

- Βελτισοποιημένη λειτουργία ισχύος

- Μέτρια εξοικονόμιση

- Μέγιστη εξοικονομιση μπαταρίας

- Και από κάτω σε ξεχωριστό tab την επιλογη της προσαρμοσμένης εξοικονόμισης ως On-off.

 

Εννοείες κάτι άλλο?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πες μου γιατί μάλλον έγινε μπέρδεμα...

Ρωτάει ο φίλος πιο πάνω αρχικά που πήγε η επιλογή high performance. Και του απαντάω δεν θυμάμαι να εμφανίζεται ποτέ στο S10e, και πως οι μέγιστες επιδόσεις είναι στο βελτιστοποιημένη. Εσύ μετά απαντάς πως στο δικό σου εμφανίζεται.

 

Edit: σε άλλες συσκευές έχει ένα επιπλέον εικονίδιο στην διαχείριση συσκευής, όπου επιλέγεις εκεί αν θες high performance mode. Πχ δες στο S7 μου πως είναι :

 

c6b9a2c948623f31c56ee43fdfd77a2c.jpg

 

Στο S10e δεν υπήρχε ποτέ αυτό το εικονίδιο, παρά μόνο τα υπόλοιπα 4.

 

Sent from my SM-G970F

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μενου ειναι σε παλιοτερες συσκευες στις καινουργιες αν θυμαμαι καλα απο το S8 και μετα πας φροντιδα / μπαταρια και εχει μενου επανω αριστερα να επιλεξεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...