Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο πτωση τι να σου κανει η μεμβρανη αν δεν το σωσει η θηκη. Μονο για γρατζουνιες ειναι...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο πτωση τι να σου κανει η μεμβρανη αν δεν το σωσει η θηκη. Μονο για γρατζουνιες ειναι...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτο εγραψα παραπανω και εγω ... εννοειται η θηκη παντα ! Τηλεφωνο χωρις θηκη δεν λεει :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν με ενοχλει η τρυπα στην οθονη, σαν design το S8 νομιζω μου αρεσε περισσοτερο... Βεβαια το ειχα 13 μηνες, ενω το S10e 2 βδομαδες, οποτε μπορει να αλλαξω αποψη...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν με ενοχλει η τρυπα στην οθονη, σαν design το S8 νομιζω μου αρεσε περισσοτερο... Βεβαια το ειχα 13 μηνες, ενω το S10e 2 βδομαδες, οποτε μπορει να αλλαξω αποψη...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα συμφωνησω μαζι σου ! Αλλα απο την αλλη αμα ειχε το ιδιο design θα παραπονιοσουν παλι :p εγω το συνηθησα!

Για πες και εσυ την γνωμη σου του s10e μεταξυ του S8 ...

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εννοειται οτι το 10αρι εχει πολλα συν, οπως η καλυτερη ποιοτητα οθονης, η καμερα, τα καλυτερα specs και φυσικα οτι θα παρει τις 2 επομενες εκδοσεις android.... Επισης η μπαταρια κραταει παραπανω.

 

Με το S8 ημουν απολυτα ευχαριστημενος και θα το κρατουσα και αλλο αν δεν εσπαγε η οθονη... Στην καθημερινη χρηση ειναι μικρες οι διαφορες στις 2 συσκευες.... Αλλα το 10αρι δεν παυει να ειναι πιο φρεσκο και να σου υποσχεται απροβληματιστη χρηση για την επομενη τουλαχιστον 2ετια...

 

 

Και το design θεμα συνηθειας ειναι. Οταν πηγα απο το S7 Edge στο S8 τους πρωτους μηνες ελεγα οτι μου αρεσε περισσοτερο το 7αρι...

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εννοειται οτι το 10αρι εχει πολλα συν, οπως η καλυτερη ποιοτητα οθονης, η καμερα, τα καλυτερα specs και φυσικα οτι θα παρει τις 2 επομενες εκδοσεις android.... Επισης η μπαταρια κραταει παραπανω.

 

Με το S8 ημουν απολυτα ευχαριστημενος και θα το κρατουσα και αλλο αν δεν εσπαγε η οθονη... Στην καθημερινη χρηση ειναι μικρες οι διαφορες στις 2 συσκευες.... Αλλα το 10αρι δεν παυει να ειναι πιο φρεσκο και να σου υποσχεται απροβληματιστη χρηση για την επομενη τουλαχιστον 2ετια...

Και το design θεμα συνηθειας ειναι. Οταν πηγα απο το S7 Edge στο S8 τους πρωτους μηνες ελεγα οτι μου αρεσε περισσοτερο το 7αρι...

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οπως τα λες ! Μου κανει μεγαλη εντυπωση η μπαταρια με το S8 μεχρι το βραδυ σιγουρα πηγαινε 15% -20% με το s10e μπορει να εχω και 50% με ιδια χρηση παντα! Πιστευω υπηρχε θεμα στο λογισμικο... με το android7 θυμαμαι ανετα εβγαζα την μερα

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα θεμα καθολου και περασα και απο τις 3 εκδοσεις στο S8. Στην 9 ειχα περισσοτερη αυτονομια απο την 8 και στην 8 καλυτερη απο την 7....

 

 

Εκανα μετα απο καιρο πληρη φορτιση στο S10e. Απο 100 σε 50 %, 4 ωρες οθονης και 15 λεπτα κλησεων, super!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Βλέπω ότι όταν πληκτρολογώ ένα κείμενο, μου τα βγάζει όλα υπογραμμισμένα. Πώς μπορώ να τοβαλλακω αυτο;

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν ημουν τις επιλογης με τις μεβρανες ... με την Spigen Neo Flex εχει προστασια η οθονη αν πεσει δεν θα σπασει ? Και απο τι εχω διαβασει η αλλαγη κοστιζει οσο το μισο τηλεφωνο! Καλυτερα το τζαμακι για μενα ... σκεφτομαι να παρω το "PanzerGlass Screen Protector" απο pubilc

 

αν είναι να δώσεις ενα 30αρι για γυαλί, δώσε κάτι παραπάνω και πάρε το dome που δεν έχει τα μαύρα πλαίσια περιμετρικά κι έχει τρύπα για τη σελφοκάμερα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

αν είναι να δώσεις ενα 30αρι για γυαλί, δώσε κάτι παραπάνω και πάρε το dome που δεν έχει τα μαύρα πλαίσια περιμετρικά κι έχει τρύπα για τη σελφοκάμερα

Το Dome αξιζε για το S8 λογω επειδη κυρτοτητας πολυ καλο γυαλι το ειχα βαλει ... τωρα δεν ξερω δεν θελω παλι να μπλεξω με κολλες πιστευω ενα τζαμακι κανονικο ειναι μια χαρα για το S10e

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Γνωρίζει κανείς, αν υπάρχει η δυνατότητα απενεργοποίησης της αφύπνισης της κλειδωμένης οθόνης με ένα άγγιγμα, ώστε να μην πατιέται η οθόνη όταν το τηλέφωνο βρίσκεται μέσα στην τσάντα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Νέος χρήστης του s10e αρκετά ικανοποιημένος και αν σκεφτείτε ότι το προηγούμενο κινητό μου ήταν το htc one m7, το τεχνολογικό μου άλμα ήταν τεράστιο :lol: Ωστόσο παρατήρησα δύο θεματάκια που έχουν να κάνουν με την εφαρμογή του gmail και του facebook. Για το gmail το πρόβλημα είναι με τις ειδοποιήσεις. Ή δεν θα έρθουν την ώρα που λαμβάνω το email (το τσέκαρα αυτό στέλνοντας email στον εαυτό μου) ή δεν θα έρθουν καθόλου. Εννοείται πως όλα τα σχετικά ειδοποιήσεις, ήχοι, εικονίδια κλπ είναι ενεργοποιημένα. Έχει να προτείνει κανείς τίποτα?

Και το άλλο το θέμα με το facebook είναι ότι τα βίντεο δεν παίζουν αυτόματα. Πρέπει να τα επιλέξω για να αρχίσουν να παίζουν.

 

Κατά τ'άλλα το κινητό είναι εξαιρετικό και κυρίως σαν μέγεθος που δεν ήθελα καθόλου να φύγω πάνω από τις 6 ίντσες. Η αλήθεια είναι ότι ο στόχος μου ήταν οι 5.5 ίντσες αλλά τελικά αν δεν δεις κάτι στο χέρι σου δεν μπορείς να ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Εϊναι κρίμα ρε γμτ που στην Ελλάδα δεν έρχεται με τον snapdragon αλλά με τον exynos.

 

εγω θα το ρισκαρω να το φερω απο εξω, μολις πεσει λιγο η τιμη του. σε συγκριση με αλλα samsung, αυτο το βρισκεις σε αρκετα μαγαζια εξω, εχει γραφτει και ενα μαγαζι στην ισπανια που δινει και 1 χρονο εγγυηση.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

εγω θα το ρισκαρω να το φερω απο εξω, μολις πεσει λιγο η τιμη του. σε συγκριση με αλλα samsung, αυτο το βρισκεις σε αρκετα μαγαζια εξω, εχει γραφτει και ενα μαγαζι στην ισπανια που δινει και 1 χρονο εγγυηση.

 

Καλησπέρα. Τελικά είμαστε πολλοί που μας ενδιαφέρει το ραδιόφωνο και είναι ένας λόγος που σταμάτησα τη σειρά S. Θα μπορούσες μήπως να μου στείλεις με μνμ ποιο μαγαζί από Ισπανία αναφέρεις? Ώστε να το έχω στα υπόψιν όταν πέσει η τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τελικά είμαστε πολλοί που μας ενδιαφέρει το ραδιόφωνο και είναι ένας λόγος που σταμάτησα τη σειρά S. Θα μπορούσες μήπως να μου στείλεις με μνμ ποιο μαγαζί από Ισπανία αναφέρεις? Ώστε να το έχω στα υπόψιν όταν πέσει η τιμή του.

 

http://www.eglobalcentral.eu εγω να φανταστεις ειμαι ακομα με το s4 mini με περασμενη την pie 9, λογω ραδιοφωνου.

Link to comment
Share on other sites

http://www.eglobalcentral.eu εγω να φανταστεις ειμαι ακομα με το s4 mini με περασμενη την pie 9, λογω ραδιοφωνου.

 

Αααα. Το ξέρω. Είχα πάρει της αδερφής μου το G6 dual από εκεί, κανένα πρόβλημα δεν είχα. Ελπίζω να φέρει και το S10e Snap, αλλιώς για G8 με βλέπω λόγω ραδιοφώνου...

Link to comment
Share on other sites

Αααα. Το ξέρω. Είχα πάρει της αδερφής μου το G6 dual από εκεί, κανένα πρόβλημα δεν είχα. Ελπίζω να φέρει και το S10e Snap, αλλιώς για G8 με βλέπω λόγω ραδιοφώνου...

 

το εχει ετοιμοπαραδοτο https://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-s10e-g9700-qualcomm-snapdragon-855-6gb-128gb-dual-sim-black.html

Link to comment
Share on other sites

 

Τέλεια. Ευχαριστώ. Τώρα απλά περιμένουμε να πέσει η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Ευχαριστώ. Τώρα απλά περιμένουμε να πέσει η τιμή.

 

Εχετε μονο υποψη σας οτι οσον αφορα τις αγορες απο τετοια site,η Samsung Ευρωπης δεν τα καλυπτει και αρα η εγγυηση ειναι απο τον ιδιο τον πωλητη αν παθει κατι(στην περιπτωση μας δηλαδη το εν λογω site).

 

Δυστηχως δεν μας καλυπτουν και τα εδω Amazon αν δεν κανω λαθος για αγορα απο το ΑΜερικανικο amazon,αλλιως και εγω το μοντελο με τον Snapdragon θα προτιμουσα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Εχετε μονο υποψη σας οτι οσον αφορα τις αγορες απο τετοια site,η Samsung Ευρωπης δεν τα καλυπτει και αρα η εγγυηση ειναι απο τον ιδιο τον πωλητη αν παθει κατι(στην περιπτωση μας δηλαδη το εν λογω site).

 

Δυστηχως δεν μας καλυπτουν και τα εδω Amazon αν δεν κανω λαθος για αγορα απο το ΑΜερικανικο amazon,αλλιως και εγω το μοντελο με τον Snapdragon θα προτιμουσα.

 

Το γνωρίζω αυτό, αλλά είναι ένα ρίσκο που προσωπικά σκέφτομαι να πάρω, ελπίζοντας να μη γίνει το πρώτο κινητό μου που θα χρειαστεί την εγγύηση.

Όντως, τα ευρωπαϊκά Amazon δεν μας καλύπτουν, γιατί το κινητό είναι για Αμερική και μόνο. Πάντως, προσωπικά το θεωρώ μεγάλο λάθος, γιατί αν εγώ πχ μένω για ένα διάστημα Ελλάδα και ένα διάστημα Αμερική, ή μεταβώ αναλόγως σε αυτές τις περιοχές ως τουρίστας, το ευρωπαϊκό μοντέλο δεν θα έχει εγγύηση στην Αμερική και το αμερικάνικο στην Ευρώπη? Κανονικά η Samsung θα έπρεπε να εχει Universal εγγύηση, γιατί πλέον οι μετακινήσεις των πλυθησμών είναι μεγαλύτερες και συχνότερες. Αλλά αυτό είναι ένα off topic θέμα που δεν νομίζω να απασχολεί τους περισσότερους στο συγκεκριμένο νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρουμε από Ισπανία με Snapdragon θα παίζουν οι μπάντες κανονικά;

 

ναι, το εχουν παρει παιδια απο εδω μεσα, και το εχουν αναφερει, στο νημα του s10 και s10 plus.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρουμε από Ισπανία με Snapdragon θα παίζουν οι μπάντες κανονικά;

 

Είδα ότι έκανες και πιο παλιά την ερώτηση, αλλά μάλλον κανένας δεν ξέρει να σου απαντήσει (προς το παρόν). Βλέποντας τις μπάντες που έχει το αμερικάνικο, παρατηρώ ότι έχει περισσότερες από το ευρωπαϊκό, εκτός από μία. Την 32(1500).

 

Ευρωπαϊκό

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (dual-SIM model only)

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100

4G bands LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 13(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 25(1900), 26(850), 28(700), 32(1500), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500), 66(1700/2100)

 

Αμερικής

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100

4G bands LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 13(700), 14(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 25(1900), 26(850), 28(700), 29(700), 30(2300), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500), 46, 66(1700/2100), 71(600)

 

Στην Ελλάδα (με μια μικρή αναζήτηση), βλέπω ότι οι τρεις βασικοί πάροχοι χρησιμοποοιούν τις παρακάτω μπάντες:

GSM: 900 (E-GSM), 1800 (DCS)

UMTS: B1 (2100)

LTE: B3 (1800 +), B7 (2600), B20 (800 DD)

 

Λογικά δεν θα έχουμε κάποιο θέμα, αλλά δεν θα βαλω το χέρι μου στη φωτιά. Αν κάποιος έχει προηγούμενο μοντέλο από Αμερική, ίσως μας διαφωτίσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...