Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι για την περιοχη εχεις δικιο διοτι εχω dev rom και ειδα οτι στα θεματα και ταπετσαριες εχω επιλογες,, Οσο για το volte απο την Vodafone ειναι με αιτημα μου ενεργοποιημενο. Στις ρυθμισεις τηλεφωνου επισης στο on για κλησεις volte και wifi calling. Ομως ουτε εικονιδιο εχω στην οθονη. Με την global ειχα volte διοτι στις κλησεις εβλεπα στην οθονη το HD και οταν τελειωνε η κληση εβλεπα στην οθονη με ολες τις κλησεις που εγραφε οτι η κληση εγινε με volte.ακομα και στις αναπαντητες μου εγραφε οτι εγινε με volte.Απο τον παροχο η λυση ηταν οτι δεν υποστηριζει η συσκευη την υπηρεσια volte.

έχεις volte!

εδώ και λίγο καιρό η vodafone έχει αφαιρέσει το εικονίδιο,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7933300#post7933300

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

έχεις volte!

εδώ και λίγο καιρό η vodafone έχει αφαιρέσει το εικονίδιο,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7933300#post7933300

Απο την ημερα που περασα την dev rom δεν εχω. εχω δει και διαφορα στην ποιοτητα και ενταση της κλησης. Στο ιστορικο κλησεων μου εβγαζε τον αριθμο κλησης ,την ωρα κλησης και διπλα volte εισερχομενη η εξερχομενη. Τωρα δεν το γραφει. Υ. Γ( στο miui quick settings ΤΙΚΑΡΩ ΤΙς ΕΠΙΛΟΓΕς VOLTE -WIFI CALLING) και μολις αλλαξω οθονη επανερχονται στο off, Προσπαθω να ανεβασω και ενα στιγμιοτυπο οθονης για να δεις ,αλλα δεν ξερω γιατι δεν ανεβαινει, ενω η φωτο ειναι μολις 340kb

Link to comment
Share on other sites

Πως μεταφέρουμε με τη μία όλη τις φωτο στην κάρτα micro sd που έχουμε εισάγει;;

Επίσης τα βίντεο που λαμβάνουμε μέσω viber πως μπορούμε να αποθηκεύονται στην κάρτα micro sd;;;

Link to comment
Share on other sites

Απο την ημερα που περασα την dev rom δεν εχω. εχω δει και διαφορα στην ποιοτητα και ενταση της κλησης. Στο ιστορικο κλησεων μου εβγαζε τον αριθμο κλησης ,την ωρα κλησης και διπλα volte εισερχομενη η εξερχομενη. Τωρα δεν το γραφει. Υ. Γ( στο miui quick settings ΤΙΚΑΡΩ ΤΙς ΕΠΙΛΟΓΕς VOLTE -WIFI CALLING) και μολις αλλαξω οθονη επανερχονται στο off, Προσπαθω να ανεβασω και ενα στιγμιοτυπο οθονης για να δεις ,αλλα δεν ξερω γιατι δεν ανεβαινει, ενω η φωτο ειναι μολις 340kb

 

το miui quick settings που βρισκεται? καθως και οι επιλογες που λες? γιατι κι εγω με την ελληνικη dev ειμαι αλλα δεν εχω τετοιο μενου που λες και στις επιλογες της καρτας εχει μονο κλησεις μεσω wi-fi να επιλεξεις.. (σε vodafone καρτα)

Link to comment
Share on other sites

στην ίδια διαδρομή ακριβώς μια χαρά το βλέπω εγώ(τελευταίο κάτω)

με miui 11(XTRV)

Εσένα είναι έτσι επειδή μάλλον φοράς XTRV.

 

 

Ορίστε το δικό μου πως είναι με Global Σταθερή. Το ίδιο ακριβώς είναι και της γυναίκας μου.

 

0.png

 

Υπάρχει κάποιος με Global να με ενημερώσει εάν είναι το ίδιο με το δικό μου;

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ίδιο με το δικό σου και σε εμένα με global. Δεν γράφει uptime.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν οι custom roms τύπου pixel experience ή lineneage έχουν την ίδια ποιότητα στην gcam ή χειρότερη; Θυμάμαι παλιά κάτι έπαιζε με libs που υπήρχαν μόνο σε MIUI rom (για άλλο κινητό μιλάω), ισχύει κάτι τέτοιο και εδώ;
Link to comment
Share on other sites

Απο την ημερα που περασα την dev rom δεν εχω. εχω δει και διαφορα στην ποιοτητα και ενταση της κλησης. Στο ιστορικο κλησεων μου εβγαζε τον αριθμο κλησης ,την ωρα κλησης και διπλα volte εισερχομενη η εξερχομενη. Τωρα δεν το γραφει. Υ. Γ( στο miui quick settings ΤΙΚΑΡΩ ΤΙς ΕΠΙΛΟΓΕς VOLTE -WIFI CALLING) και μολις αλλαξω οθονη επανερχονται στο off, Προσπαθω να ανεβασω και ενα στιγμιοτυπο οθονης για να δεις ,αλλα δεν ξερω γιατι δεν ανεβαινει, ενω η φωτο ειναι μολις 340kb

πάτα *#*#86583#*#* να σου δείξει disabled

δες κι από ρυθμίσεις/κάρτες sim.../κάρτα σου να είναι ενεργό το volte

αν κάνεις κλήση και μένει στο 4G έχεις volte

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως μεταφέρουμε με τη μία όλη τις φωτο στην κάρτα micro sd που έχουμε εισάγει;;

Επίσης τα βίντεο που λαμβάνουμε μέσω viber πως μπορούμε να αποθηκεύονται στην κάρτα micro sd;;;

αντιγράφεις τον φάκελο DCIM στην sd

αν θέλεις να αποθηκεύονται εκεί εξ αρχής πάνε ρυθμίσεις /αποθηκευτικός χώρος/ρυθμ. χώρου αποθήκευσης και επέλεξε για την κάμερα εξωτερικός χώρος

τα αρχεία του viber δεν μπορούν να πηγαίνουν στην κάρτα, μπορείς να αντιγράφεις όμως στην κάρτα τον φάκελο viber απ την εσωτερική μνήμη στην SD σαν backup

Link to comment
Share on other sites

πάτα *#*#86583#*#* να σου δείξει disabled

δες κι από ρυθμίσεις/κάρτες sim.../κάρτα σου να είναι ενεργό το volte

αν κάνεις κλήση και μένει στο 4G έχεις volte

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αντιγράφεις τον φάκελο DCIM στην sd

αν θέλεις να αποθηκεύονται εκεί εξ αρχής πάνε ρυθμίσεις /αποθηκευτικός χώρος/ρυθμ. χώρου αποθήκευσης και επέλεξε για την κάμερα εξωτερικός χώρος

τα αρχεία του viber δεν μπορούν να πηγαίνουν στην κάρτα, μπορείς να αντιγράφεις όμως στην κάρτα τον φάκελο viber απ την εσωτερική μνήμη στην SD σαν backup

Τα εχω κανει ολα αυτα, και απο τον dialer και απο τις ρυθμισεις της καρτας ειναι ενεργοποιημενα volte και wifi calling. Ναι οταν κανω κληση παραμενω στο 4g αλλα δοκιμασα με volte off και γυρναει σε Η.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κανει ολα αυτα, και απο τον dialer και απο τις ρυθμισεις της καρτας ειναι ενεργοποιημενα volte και wifi calling. Ναι οταν κανω κληση παραμενω στο 4g αλλα δοκιμασα με volte off και γυρναει σε Η.

άρα? έχεις volte κανονικά:)

σου ξαναλέω είναι γνωστό το θέμα με τα εικονίδια στην vodafone...

Link to comment
Share on other sites

άρα? έχεις volte κανονικά:)

σου ξαναλέω είναι γνωστό το θέμα με τα εικονίδια στην vodafone...

ΟΚ. Πριν περασω ομως dev beta rom android 10 στο ιστορικο κλησεων διπλα σε καθε κληση εγραφε (ημερομηνια-ωρα- volte -εισερχομενη η εξερχομενη). τωρα δεν γραφει το volte, γι'αυτο ρωτησα μηπως ειναι σφαλμα του androit 10. ευχαριστω για τον χρονο σου.Υ,Γ Εδω γιατι δεν μπορω να ανεβασω φωτο( ενω ειναι μικροτερη σε kb απο το επιτρεπομενο?)

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Πριν περασω ομως dev beta rom android 10 στο ιστορικο κλησεων διπλα σε καθε κληση εγραφε (ημερομηνια-ωρα- volte -εισερχομενη η εξερχομενη). τωρα δεν γραφει το volte, γι'αυτο ρωτησα μηπως ειναι σφαλμα του androit 10. ευχαριστω για τον χρονο σου.Υ,Γ Εδω γιατι δεν μπορω να ανεβασω φωτο( ενω ειναι μικροτερη σε kb απο το επιτρεπομενο?)

εγώ από πάντα με XTRV είμαι και μέχρι πρότινος είχα κι εγώ αυτά που αναφέρεις... ΔΕΝ έχει σχέση με android 10 ή xtrv

 

μήπως έχεις συμπληρώσει τα mb που "δικαιούσαι"? δες στο προφίλ σου στα διάφορα / συνημμένα...

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ας μου πει κάποιος φίλος , για το εάν έχουν τη λειτουργία για εκτύπωση της ημερομηνίας στις Φωτό στις (Google camera & Stock camera)
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

εγώ από πάντα με XTRV είμαι και μέχρι πρότινος είχα κι εγώ αυτά που αναφέρεις... ΔΕΝ έχει σχέση με android 10 ή xtrv

 

μήπως έχεις συμπληρώσει τα mb που "δικαιούσαι"? δες στο προφίλ σου στα διάφορα / συνημμένα...

Μb παντα εχω υπολοιπο το 40-50% .μηνιαιως Δεν ειναι θεμα mb .Μαλλον θα πρεπει να αλλαξω σε stable.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ας μου πει κάποιος φίλος , για το εάν έχουν τη λειτουργία για εκτύπωση της ημερομηνίας στις Φωτό στις (Google camera & Stock camera)

 

Ναι έχει την επιλογή υδατογράφημα στις ρυθμίσεις της μαμά κάμερας. Για gcam δεν γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Μb παντα εχω υπολοιπο το 40-50% .μηνιαιως Δεν ειναι θεμα mb .Μαλλον θα πρεπει να αλλαξω σε stable.

βρε εδώ στο myphone υπάρχει όριο στα συνημμένα...:wacko:

τέλος πάντων, άστο καλύτερα:O

Link to comment
Share on other sites

βρε εδώ στο myphone υπάρχει όριο στα συνημμένα...:wacko:

τέλος πάντων, άστο καλύτερα:O

Συγνωμη φιλε δεν καταλαβα τι εννοουσες με τα mb. Ειχα την εντυπωση οτι ελεγες για mb παροχου ,επειδη ειχαμε το θεμα με το volte Sorry και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει την επιλογή υδατογράφημα στις ρυθμίσεις της μαμά κάμερας. Για gcam δεν γνωρίζω

 

kostas701, Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εγώ έψαξα να βρω την λειτουργία αυτή αλλά δεν την βρήκα.

Για την gcam, παρακαλώ αν το έχει ψάξει κάποιος, για να εμφανίζεται η ημερομηνία τυπωμένη στις φωτό;

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

kostas701, Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εγώ έψαξα να βρω την λειτουργία αυτή αλλά δεν την βρήκα.

Για την gcam, παρακαλώ αν το έχει ψάξει κάποιος, για να εμφανίζεται η ημερομηνία τυπωμένη στις φωτό;

τι εννοείς δεν το βρήκες???

πρώτο-πρώτο είναι στις ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

αν αναβαθμίσω το miui με τοποθεσία Ελβετία , γιατί με Ελλάδα μάλλον δεν πρόκειται να γίνει, μετά μπορώ να γυρίσω τοποθεσία Ελλάδα η παραμένω Ελβετία ?
Link to comment
Share on other sites

αν αναβαθμίσω το miui με τοποθεσία Ελβετία , γιατί με Ελλάδα μάλλον δεν πρόκειται να γίνει, μετά μπορώ να γυρίσω τοποθεσία Ελλάδα η παραμένω Ελβετία ?

 

Μπορείς κανονικά..Εγώ έτσι πήρα την 11.0.4.0 και μετά το ξαναγύρισα Ελλάδα..αν και Ελβετία να μείνεις ίσα-ίσα έχει και μπόλικα themes και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.το είχα και Ελβετία αρκετό καιρό αφήσει...'οτι θέλεις κάνεις.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εβαλε φιλος κωδικό στο κινητο και τώρα δεν θυμάται τι έβαλε. Τι μπορεί να κάνει τωρα; Μόνο reset? Και αν ναι πως γίνεται Γιατί έχει καιρο να ασχοληθώ με xiaomi. Ευχαριστώ.

 

Ok το θυμήθηκα.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό (δεν το πρόσεξα πότε και πώς έγινε!) το Google Search with swipe up δεν μου δουλεύει όπως παλιά, αλλά προσπαθεί να ανοίξει τον MI browser! Πώς μπορώ να επιβάλω να ανοίγει τον Google Chrome και εδώ; Κατά τα λοιπά, έχω ήδη τον Chrome ως default.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό (δεν το πρόσεξα πότε και πώς έγινε!) το Google Search with swipe up δεν μου δουλεύει όπως παλιά, αλλά προσπαθεί να ανοίξει τον MI browser! Πώς μπορώ να επιβάλω να ανοίγει τον Google Chrome και εδώ; Κατά τα λοιπά, έχω ήδη τον Chrome ως default.

αρχική οθόνη/global search provider

βέβαια άλλο Google Chrome άλλο Google search

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...