Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι να πάρουμε και εμείς με EU την 11.0.5.0 για να λυθεί το θέμα με το wificall και ας μήν πάρουμε ποτέ Android 10!
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαντικές αλλαγές φέρνει η έκδοση 11.ΧΧ γενικά και υπάρχει τόσο ενδιαφέρον;
Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη έχεις. Μείνε εκεί σταθερά μέχρι να δούμε τις επόμενες εμείς που την πατήσαμε με το MIUI 11.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...την 10.3.6 global

Ήταν αυτή στην οποία δούλευαν τα πάντα!!Μετά πήγαμε στην MIUI 11 και χάθηκαν τα πάντα!

Τώρα με την 11.0.5.0 κάποια πράγματα διορθώθηκαν.

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ήταν αυτή στην οποία δούλευαν τα πάντα!!Μετά πήγαμε στην MIUI 11 και χάθηκαν τα πάντα!

Τώρα με την 11.0.5.0 κάποια πράγματα διορθώθηκαν.

Θα την κρατήσω έτσι όσο πάει...η ηχογράφηση και το ξυπνητήρι κάνει τη διαφορά για μένα από τις άλλες εταιρείες... Οθόνες κάμερες και τα λοιπά είναι όλα μέσες άκρες τα ίδια ...

Link to comment
Share on other sites

Θα την κρατήσω έτσι όσο πάει...η ηχογράφηση και το ξυπνητήρι κάνει τη διαφορά για μένα από τις άλλες εταιρείες... Οθόνες κάμερες και τα λοιπά είναι όλα μέσες άκρες τα ίδια ...

Με την 11.0.5.0 η ηχογράφηση δουλεύει.Το ξυπνητήρι πάλι με κλειστό το κινητό..όχι!

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

εδώ που τα λέμε υπάρχει και μια λογική στο να μην χτυπάει το ξυπνητήρι όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο

 

Τη λογική μου λες τώρα... Έχω κατά βολευτεί με αυτή τη φάση και με το note 5 της γυναίκας μου που είχα εγώ πριν και με αυτό τώρα... Τρία λεπτά πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι ανάβει το τηλέφωνο του χω βάλει και μία ωραία μουσικούλα μία χαρά... Ούτε να το βάζεις στο flight mode και να φθείρεται και η μπαταρία.... Γενικώς με τις αναβαθμίσεις όλες οι εταιρείες λίγο ή πολύ κάνουν τις λαλακιες τους. Έχω μάθει πια τόσα τηλέφωνα έχω αλλάξει.... Ότι δουλεύει καλά και με ικανοποιεί στις ανάγκες μου δεν το πειράζω.... Εκεί θα μείνει και ας πάρει και android 20...

Link to comment
Share on other sites

Ότι δουλεύει καλά και με ικανοποιεί στις ανάγκες μου δεν το πειράζω...

Έτσι ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι τις γνώμης ότι το Ν7 είναι το ποιο πληρες Κιν στην κατηγορία του,τα έχει όλα σε καλό επίπεδο, ξεκλείδωτο παίρνει gcam, Ηχογραφηση,κτλ....τα επόμενα έχουν αρχίσει και τα χαλάνε,....google πληκτρολόγιο και sms με ότι αυτό συνεπάγεται...σε κάποια δεν παίρνει εύκολα gcam...πχ mi9 lite,(ενός φίλου με έχει πεθάνει να του τρέξω gcam και δεν τα κατάφερα ακόμη να βρω κάτι να δουλεύει σωστά)..ίδια φάση και στο Ν8pro.... κάνουν βλακείες....
Link to comment
Share on other sites

Είμαι τις γνώμης ότι το Ν7 είναι το ποιο πληρες Κιν στην κατηγορία του,τα έχει όλα σε καλό επίπεδο, ξεκλείδωτο παίρνει gcam, Ηχογραφηση,κτλ....τα επόμενα έχουν αρχίσει και τα χαλάνε,....google πληκτρολόγιο και sms με ότι αυτό συνεπάγεται...σε κάποια δεν παίρνει εύκολα gcam...πχ mi9 lite,(ενός φίλου με έχει πεθάνει να του τρέξω gcam και δεν τα κατάφερα ακόμη να βρω κάτι να δουλεύει σωστά)..ίδια φάση και στο Ν8pro.... κάνουν βλακείες....

 

Συμφωνώ φίλε μου μαζί σου. Πέρασαν το τελευταίο διάστημα αρκετές συσκευές από τα χέρια μου. Πήρα μέχρι και το mi9t pro, αλλά κράτησα τελικά το rn7 γιατί στις φωτογραφίες η stock εφαρμογη κάμερα του mi9t pro δε μου έδειχνε τη σωστή απόσταση των πραγμάτων και με εκνεύριζε στη δουλειά γιατί σκαναρω παρα πολλά έγγραφα την ημέρα. Είναι φοβερή συσκευή σ αυτά τα χρήματα. Μόνο μην πάρουμε και εμείς καμία χάλια αναβάθμιση και έρθουν google dialers κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Όσο περνάει από το χέρι μου δεν θα κάνω καμιά αναβάθμιση...η πικρή πείρα χρόνων έχει δείξει ότι οι αναβαθμίσεις είναι επί το πλείστον κόλπα μαρκετιστικα, πρόσθετουν και φτιάχνουν κάτι,άχρηστο στους πολλούς και στην καθημερινότητα , χρήσιμο σε λίγους, αισθητικές παρεμβάσεις κτλ και χαλάνε αλλά...Έχω κατεβάσει 2 φοβερά θέματα από Ελβετία,έχει γίνει πανέμορφο,έχει τα πάντα,πάει μπάλα, όπως και το Ν5 τις γυναίκας μου,στον 2ο χρόνο και όλα καλά....για πειράματα είμαστε τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Ο κανονας ειναι.........εαν δουλευει σωστα δεν το ακουμπας!:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ο κανονας ειναι.........εαν δουλευει σωστα δεν το ακουμπας!:)
Πόσο δίκιο έχεις.... Πήγα και έκανα το update miui 11 και έχασα και το WiFi call και γενικά σε μπαταρία. Στερνή μου γνώση....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι τα security updates δε σας αφορούν εσάς;

Τα security updates θα γίνουν ασχέτως τις version του λειτουργικού.Και μην ξεχναμε τα προβλήματα ασφάλειας έχουν να κάνουν και με τον τρόπο τον οποίο χρησιμοποιείτε η συσκευή.Εμένα πάντως μου λείπει το κουμπί wps ασχέτως αν το βγάλαν για "λόγους" ασφαλείας!!!!

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

οι ακριβώς από πάνω από το σχόλιό μου λένε ότι "αν κάτι δουλεύει, δεν το ακουμπάς"
Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι τα δε σας αφορούν εσάς;

 

Το αναγκαιο κακο ειναι αυτο φιλε......δυστηχως.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τα security updates θα γίνουν ασχέτως τις version του λειτουργικού.Και μην ξεχναμε τα προβλήματα ασφάλειας έχουν να κάνουν και με τον τρόπο τον οποίο χρησιμοποιείτε η συσκευή.Εμένα πάντως μου λείπει το κουμπί wps ασχέτως αν το βγάλαν για "λόγους" ασφαλείας!!!!

 

H Xiaomi δεν τα δίνει χωριστά όπως πχ η Nokia...

Ένας βασικός λόγος για να αναβαθμίσει κανείς την έκδοση του MIUI είναι οι τελευταίες ενημερώσεις ασφαλείας.

Τούτου λεχθέντος, εγώ έχω μετανιώσει που έβαλα MIUI 11, κυρίως λόγω του WiFi calling. Όταν με το καλό έρθει ΟΤΑ η 11.0.5.0 προβλέπω να είναι η τελευταία που θα βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός ξέρει να απαντήσει γιατί στα μαγαζιά απο internet όταν αγοράζουμε xiaomi και γράφει global version σε άλλους έρχεται η PFGMIXM έκδοση και σε άλλους η PFGEUXM; αφου global γράφουν και οι δύο...και κάποιος που θέλει την PFGMIXM μή γνωρίζοντας τί έχει μέσα η συσκευασία γιατί να μην πάιρνει αυτό που θέλει και να του έρχεται η PFGEUXM;
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, την EU φοράνε όσα αγοράζονται στην Ελλάδα και έχουν την εγγύηση της Infoquest
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...