Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα Αντρέα, ειναι κλώνος ή μπαίνει πάνω στην παλιά;

 

Καλησπέρα. Εξαρτάται ποια ειναι η άλλη καμερα που εχεις. Μπαινει πανω απο αλλες 6.1 αλλα ειναι διαφορετική από 7ρες.

 

Την hyper e3 έστησα. Απλα δεν ξερω αν οπως την εστησα ταιριάζει 100% για rn7. Απλα εχω μια ελπίδα οτι λογω παρόμοιου αισθητηρα θα εχει παρόμοια μάλλον συμπεριφορά η gcam.

 

Ειναι προσανατολισμένη περισσότερο σε indoor φωτογραφίες και νυχτερινά τοπία. Ημέρα ίσως ειναι λιγο πιο επιθετικό το nr. Δείτε το και βλέπετε. Δεν ξερω αν δουλεύουν τα denoise σε android 10 (στο 1+7 δεν δουλεύουν και επρεπε να κατεβάσω ολοκληρο το luma).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η Hypercam E4. Την δοκίμασε κανείς στο κινητό μας; https://gcambrasil.com.br/dev/hypercam-app

 

Ίδια με την e3 είναι. Απλά έχει flip image στη σελφι και κάνα 2 γλώσσες παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο το έκανες να γίνει λειτουργικό ξανά?

 

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οπως γραφω, δοκιμασα διαφορα ματζουνια που δεν θυμαμαι με λεπτομερεις αλλα μαλλον αυτο που επιασε ηταν οταν εβαλα την επιλογη <περιαγωγη> της Βονταφον στο off, ωστε να μην συνεδεθει και χρεωθω :cry:, και στη συνεχεια την εκανα ανενεργη.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή δεν μπορώ να περιμένω άλλο τους Κινέζους, ποιος άλλος τρόπος υπάρχει να έχω vowifi με κοσμοτε γιατί πλέον έχω σοβαρό θέμα..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή δεν μπορώ να περιμένω άλλο τους Κινέζους, ποιος άλλος τρόπος υπάρχει να έχω vowifi με κοσμοτε γιατί πλέον έχω σοβαρό θέμα..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω με την τελευταια dev rom εχω κανονικα.

Δοκιμασε ειτε την eu rom dev είτε την ελληνικη xtrv..

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την τελευταια dev rom εχω κανονικα.

 

Δοκιμασε ειτε την eu rom dev είτε την ελληνικη xtrv..

Να φανταστώ έχει αναμονή για το ξεκλείδωμα??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ έχει αναμονή για το ξεκλείδωμα??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια βδομάδα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα το ξανά ρωτήσω μήπως και το γνωρίζει κάποιος. Ενώ κάνω εγκαταστάση ένα θέμα και κλικαρω να είναι ενεργοποιημένα όλα (σύστημα, εικονίδια κλπ) δεν μου αλλάζει τον τηλεφωνικό κατάλογο και την γραμματοσειρά και άλλα. Ξέρει κανείς γιατί;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Θα το ξανά ρωτήσω μήπως και το γνωρίζει κάποιος. Ενώ κάνω εγκαταστάση ένα θέμα και κλικαρω να είναι ενεργοποιημένα όλα (σύστημα, εικονίδια κλπ) δεν μου αλλάζει τον τηλεφωνικό κατάλογο και την γραμματοσειρά και άλλα. Ξέρει κανείς γιατί;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Update: Τελικά το βρήκα από τύχη. Πρώτα απ'όλα δεν λειτουργεί το θέμα όταν το έχεις σε σκοτεινή λειτουργία και δεύτερον και βασικότερο δεν δουλεύουν όλα σε miui11 εξαρτάται από τον προγραμματιστή το τι έχει κάνει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα το ξανά ρωτήσω μήπως και το γνωρίζει κάποιος. Ενώ κάνω εγκαταστάση ένα θέμα και κλικαρω να είναι ενεργοποιημένα όλα (σύστημα, εικονίδια κλπ) δεν μου αλλάζει τον τηλεφωνικό κατάλογο και την γραμματοσειρά και άλλα. Ξέρει κανείς γιατί;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Update: Τελικά το βρήκα από τύχη. Πρώτα απ'όλα δεν λειτουργεί το θέμα όταν το έχεις σε σκοτεινή λειτουργία και δεύτερον και βασικότερο δεν δουλεύουν όλα σε miui11 εξαρτάται από τον προγραμματιστή το τι έχει κάνει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θέματα πως βλέπεις;εμένα δε βγάζει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Θέματα πως βλέπεις;εμένα δε βγάζει ακόμα

 

αν το βαλεις ως περιοχή "Ελβετία" λογικα θα στα εμφανίσει.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

αν το βαλεις ως περιοχή "Ελβετία" λογικα θα στα εμφανίσει.

 

Το έκανα. Πώς μπορώ να αλλάξω γραμματοσειρά;

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα διαπίστωσα την εμφάνιση στο κινητό μου (redmi note 7-παραθέτω και screen shot) κάτω από τις συντομεύσεις και

των Εργαλείων για προχωρημένους δύο ακόμη με τίτλους "Προτεινόμενα" και "Μετοχές" χωρίς κάποια δικιά μου ενέργεια.

metoxes2.png

Οι μετοχές παρέχονται από την Webull και έχουν ρυθμίσεις όπου μπορείς μόνο να προσθέσεις ή να διαγράψεις μετοχές, εταιρείες και

αν θέλεις να κάνεις εγκατάσταση του Webull app, δεν έχει πουθενά κατάργηση/διαγραφή κλπ

Γνωρίζετε πως μπορώ να τα αφαιρέσω ; Δεν βρίσκω κάποια εγκατεστημένη εφαρμογή-εκτός και έχει κάποιο κωδικοποιημένο όνομα

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα διαπίστωσα την εμφάνιση στο κινητό μου (redmi note 7-παραθέτω και screen shot) κάτω από τις συντομεύσεις και

 

των Εργαλείων για προχωρημένους δύο ακόμη με τίτλους "Προτεινόμενα" και "Μετοχές" χωρίς κάποια δικιά μου ενέργεια.

 

metoxes2.png

 

Οι μετοχές παρέχονται από την Webull και έχουν ρυθμίσεις όπου μπορείς μόνο να προσθέσεις ή να διαγράψεις μετοχές, εταιρείες και

 

αν θέλεις να κάνεις εγκατάσταση του Webull app, δεν έχει πουθενά κατάργηση/διαγραφή κλπ

 

Γνωρίζετε πως μπορώ να τα αφαιρέσω ; Δεν βρίσκω κάποια εγκατεστημένη εφαρμογή-εκτός και έχει κάποιο κωδικοποιημένο όνομα

 

 

 

Άλλαξες χώρα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω κάνει καμιά αλλαγή, είναι όπως το αγόρασα.

 

 

 

rn7.png

 

 

 

Στην οθόνη που εμφανίζονται αυτά. Τέρμα πάνω δεξιά, γρανάζι. Πρόσθεσε,αφαίρεσε, άλλαξε διάταξη. Κάνε ότι θες!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρεις κάποιο θέμα που να είναι συμβατό με miui11 και εκεί θα δεις να αλλάζουν κάποια χαρακτηριστικά. Σε κάποια αλλάζει και η γραμματοσειρά.
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για θέματα στην Miui 11 πάντα έχει βρει κάποιος κανένα συμβατό θέμα που να μεγαλώνει τα γράμματα και τα σύμβολα της πάνω πάνω γραμμής εκεί που εμφανίζεται η ώρα και το ποσοστό μπαταρίας;

Ή έστω να μπορεί να γίνει λίγο πιο bold.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την έχει κανένας.Ξερουμε αν διορθώνεται το wifi call που δεν δουλεύει;e848fac9797e56f2ca2953f94c688468.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την έχει κανένας.Ξερουμε αν διορθώνεται το wifi call που δεν δουλεύει;e848fac9797e56f2ca2953f94c688468.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και ναι μετά την αναβάθμιση επισήμως δουλεύει το wifi call.5b7052c553b328ecc78e1b432354a3ad.jpg4abf969cd682316a0a287e77fa5bea9f.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ελβετία ή Ελλάδα, γιοκ.

 

Από ότι βλέπω δεν είναι η stable eu.

 

Λογικά, μερικές μέρες αναμονή?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...