Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην ίδια έκδοση τί γίνεται με την ηχογράφηση κλήσης; Δουλεύει όπως και πριν με τον dialer του MIUI;

φυσικά, όπως πριν:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για vodafone ξέρουμε; :)

δυστυχώς τίποτα ακόμη, μόνο ανακοινώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί κάποιος με το apk drm info να κάνει τσεκ το widevine αν είναι L1 ή L3 στη συσκευή μας, είμαι στην τελευταία 11.0.4 stable ευρωπαϊκή eea

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για το Netflix πήγες σε στοκ ρομ ή για άλλο λόγο; Εμένα με την στοκ μου έβγαζε L1 που είναι για HD και με την xtrv βγάζει L3. Δεν ξέρω αν είναι θέμα ξεκλείδωτου bootloader που επηρεάζει το Drm.

Link to comment
Share on other sites

Για το Netflix πήγες σε στοκ ρομ ή για άλλο λόγο; Εμένα με την στοκ μου έβγαζε L1 που είναι για HD και με την xtrv βγάζει L3. Δεν ξέρω αν είναι θέμα ξεκλείδωτου bootloader που επηρεάζει το Drm.

 

Με miui.eu είναι L1

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Για το Netflix πήγες σε στοκ ρομ ή για άλλο λόγο; Εμένα με την στοκ μου έβγαζε L1 που είναι για HD και με την xtrv βγάζει L3. Δεν ξέρω αν είναι θέμα ξεκλείδωτου bootloader που επηρεάζει το Drm.
Όχι πήγα στοκ γιατί το έδωσα στη κόρη μου

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Το Redmi Note 7 πήρε miui 11; :worry:

Έχω μια συσκευή η οποία ακόμα είναι με 10 (δεν βγάζει update για 11).

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Το Redmi Note 7 πήρε miui 11; :worry:

Έχω μια συσκευή η οποία ακόμα είναι με 10 (δεν βγάζει update για 11).

 

Εάν βάλει χώρα Ελβετία θα την πάρει αμέσως. Μετά το γυρνάει και Ελλάδα εάν θέλει πάλι.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλει χώρα Ελβετία θα την πάρει αμέσως. Μετά το γυρνάει και Ελλάδα εάν θέλει πάλι.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Πράγματι μόλις το γύρισα Ελβετία την έβγαλε!

:-)

 

 

from my iPhone 11

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ημερομηνία για android 10 μήπως ξέρουμε;

 

Για αναβάθμιση γενικά θα έλεγα.η σύζυγος μου πήρε το 8t και δεν είχε μέσα dialer και μνμ της Xiaomi αλλά της Google.Επίσης έχει θέματα όπως παλιά

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα λένε για Q1 2020 (δηλαδή και Μάρτιο). Επίσης αυτά που ήδη έχουν Xiaomi Apps νομίζω δεν τα χάνουν με την αναβάθμιση σε android 10. Σε άλλα Xiaomi που ήδη έχουν πάρει 10, έτσι έχει γίνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάποια γνωστή μου έχει το rn7 και για κάποιο λόγο χρειάζεται να της αλλάξω το λογαριασμό Google. Πήγα στις ρυθμίσεις και πάτησα προσθήκη λογαριασμού αλλά ζητάει έναν κωδικό που δεν είναι ο κωδικός του email ούτε του mi account. Ξέρει κανένας τι εννοεί; Ή συσκευή δεν έχει mi account

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή σου ζητάει τον κωδικό του Google λογαριασμού που είχε το τηλέφωνο ΠΡΙΝ από εκείνον που θέλεις να προσθέσεις. Θέματα ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάποια γνωστή μου έχει το rn7 και για κάποιο λόγο χρειάζεται να της αλλάξω το λογαριασμό Google. Πήγα στις ρυθμίσεις και πάτησα προσθήκη λογαριασμού αλλά ζητάει έναν κωδικό που δεν είναι ο κωδικός του email ούτε του mi account. Ξέρει κανένας τι εννοεί; Ή συσκευή δεν έχει mi account

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο δικό μου rn7 μόλις πάω να προσθέσω ένα λογαριασμό google μου λέει "Επιβεβαίωση του κωδικού σας" και πρέπει να του βάλω τον κωδικό

που ξεκλειδώνει την οθόνη για να συνεχίσω.

Λογικά το ίδιο πρέπει να κάνεις και εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ένας φίλος θέλει να περάσει από samsung κάμποσες σημειώσεις xiaomi note 7. Τις έχει αποθηκεύσει στην εφαρμογή της μαμάς της samsung. Γνωριζει κανενας καποιο τροπο; Κάποια εφαρμογή ή κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

 

Έχω ένα redmi note 7 το οποίο το είχε ο μικρός συνδέσει με mi account..άλλαξε σιμ άλλο νούμερο αλλά η συσκευή ήταν ενεργοποιημένη με την παλιά σιμ...

Με τα πολλά την κλείδωσε και πιθανόν από την xiaomi στο miaccount...

Δεν έχει ούτε κωδικό λογαριασμού ούτε θυμάται το μέιλ...(12 χρονών) ο μικρός..δεν κράτησε τπτ...πως μπορώ να τη επαναφέρω σαν συσκευή να γίνει πάλι λειτουργική?

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

XIAOMI MI8 LITE/ XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

 

Έχω ένα redmi note 7 το οποίο το είχε ο μικρός συνδέσει με mi account..άλλαξε σιμ άλλο νούμερο αλλά η συσκευή ήταν ενεργοποιημένη με την παλιά σιμ...

Με τα πολλά την κλείδωσε και πιθανόν από την xiaomi στο miaccount...

Δεν έχει ούτε κωδικό λογαριασμού ούτε θυμάται το μέιλ...(12 χρονών) ο μικρός..δεν κράτησε τπτ...πως μπορώ να τη επαναφέρω σαν συσκευή να γίνει πάλι λειτουργική?

Εχω παθει το ιδιο για τον εξης απλο λογο.

Βρισκομαι Αυστραλια για μακρια παραμονη.

Οταν κατεβηκα απο το αεροπλανο πηρα μνμ απο Βονταφον (Ειχα την Ελληνικη ΣΙΜ) οτι μπορω να την χρησιμοποιω, αλλα με ενα μεγαλο ποσο ημερησιο παγιο (δεν θυμαμαι) πραγμα αστειο βεβαια.

Την απενεργοποιησα λοιπον και αγορασα μια τοπικη ΣΙΜ την εβαλα και οταν ανοιξε το κινητο μου ζητουσε λογαριασμο Χιαομι που (κακως) δεν θυμαμαι. Εκανα διαφορες παντεντες , τελικα τα καταφερα (μετα απο ωρα )να λειτουργησει, αλλα το αναφερω για να ληφθει υποψη απο φιλο που θα βρεθει στην ιδια θεση.

Edited by Evaggelos1
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχει βάλει κάποιος tempered glass διάφανο να μου πει αν έχει κενά στην άκρη ή θέλει με μαύρο πλαίσιο;

Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει το ιδιο για τον εξης απλο λογο.

Βρισκομαι Αυστραλια για μακρια παραμονη.

Οταν κατεβηκα απο το αεροπλανο πηρα μνμ απο Βονταφον (Ειχα την Ελληνικη ΣΙΜ) οτι μπορω να την χρησιμοποιω, αλλα με ενα μεγαλο ποσο ημερησιο παγιο (δεν θυμαμαι) πραγμα αστειο βεβαια.

Την απενεργοποιησα λοιπον και αγορασα μια τοπικη ΣΙΜ την εβαλα και οταν ανοιξε το κινητο μου ζητουσε λογαριασμο Χιαομι που (κακως) δεν θυμαμαι. Εκανα διαφορες παντεντες , τελικα τα καταφερα (μετα απο ωρα )να λειτουργησει, αλλα το αναφερω για να ληφθει υποψη απο φιλο που θα βρεθει στην ιδια θεση.

Με ποιον τρόπο το έκανες να γίνει λειτουργικό ξανά?

 

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

XIAOMI MI8 LITE/ XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

 

Έχω ένα redmi note 7 το οποίο το είχε ο μικρός συνδέσει με mi account..άλλαξε σιμ άλλο νούμερο αλλά η συσκευή ήταν ενεργοποιημένη με την παλιά σιμ...

Με τα πολλά την κλείδωσε και πιθανόν από την xiaomi στο miaccount...

Δεν έχει ούτε κωδικό λογαριασμού ούτε θυμάται το μέιλ...(12 χρονών) ο μικρός..δεν κράτησε τπτ...πως μπορώ να τη επαναφέρω σαν συσκευή να γίνει πάλι λειτουργική?

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ίσως αυτό βοηθήσει. Μπες εδώ και ακολούθησε τις οδηγίες. https://xiaomibuzz.com/downloads/download-mi-account-unlock-tool.html

Edited by imaginos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχει βάλει κάποιος tempered glass διάφανο να μου πει αν έχει κενά στην άκρη ή θέλει με μαύρο πλαίσιο;

 

Έβαλα με μαύρο πλαίσιο αλλά σε κάποια site που διάβαζα το κείμενο έκρυβε ελαφρώς τα γράμματα τέρμα αριστερά.

Πήρα τελικά διάφανο και είναι πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Μιας και έστησα μια gcam για rn8T, δειτε το και εσεις μιας και ειναι samsung αισθητηρας http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7972290#post7972290

 

Ισως σας κατσει ψιλοκαλα, αν και εχω την αισθηση οτι το rn7 θελει λιγο πιο χαμηλα το NR (εχει περάσει καιρος οπότε δεν πολυθυμαμαι).

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα με μαύρο πλαίσιο αλλά σε κάποια site που διάβαζα το κείμενο έκρυβε ελαφρώς τα γράμματα τέρμα αριστερά.

Πήρα τελικά διάφανο και είναι πολύ καλύτερα.

 

Αφήνει κενά η ζελατίνα λόγω της καμπύλης της οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι...

Ευτυχώς που πήρα 3 διότι τώρα με τους παπάρες στα ΕΛΤΑ θα πρέπει να δώσεις 15ευρω για παραγγελία τζαμιών κόστους 2 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...