Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτές οι τόσο λεπτές θήκες δεν κάνουν δουλειά γιατί δε προστατεύουν το τζαμι. Χρειάζεται θήκη το τελείωμα της οποιας να βρίσκεται πάνω από ύψος της οθόνης. Έχω μια incase slider και τόσο το 3g όσο και το 3gs έχουν μείνει άθικτα παρα τις τούμπες που έχουν φάει κατά καιρούς :cry: και χωρίς να έχω βάλει screen protector.

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτο το πραγμα με την υγρασια εχει παραγινει τον τελευταιο καιρο.

 

Πολυ αλητεια μιλαμε. Εγω παλια που δουλευα σε καποιο service (μην κανω διαφημιση) οταν υπηρχε συσκευη με υγρασια βγαζαμε φωτογραφιες με ειδικη καμερα και τις παραδιναμε στον πελατη.

 

Ο Γερμανος μου φαινεται οτι χτυπαει στο κεφαλι κανονικα.

 

Εμενα αμα θα μου τυχει ποτε κατι τετοιο θα την ανοιξω μπροστα του να μου δειξει την υγρασια!

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι οτι η επιλογή θηκης είναι και θεμα γούστου.

Εχω δοκιμάσει πολλες στα PDA μου, ακόμα και παρόμοιες με αυτες τις incase slider που προτείνεις.

Οι incase slider προσφερουν μεγαλύτερη προστασία αλλα αλειωνουν το σχημα και το μέγεθος της συσκευης και πολλες φορες δυσχεραίνουν την κινηση των δακτύλων στις άκρες της οθόνης.

Προσωπικά αν είναι να βάλω κάτι που θα κλήσει την συσκευη μου προτιμώ μια δερματινη flip θηκη, η οποία και κομψη είναι και προσφερει 100% προστασια.

http://cretouch.com/product_info.php/cPath/32_41/products_id/91

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

να πω κ γω στον αντιποδα οτι η οθονη διαλυθηκε σε ενα "δυσκολο" πεσιμο, αλλα προηγουμενως εχει πεσει πανω απο 50 φορες και μαλιστα ασχημα, αλοβητο! θεωρω οτι ειναι αξιοπιστο σασι. στο θεμα διαλυσης τησ οθονης εφταιξα 100% εγω.
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

να πω κ γω στον αντιποδα οτι η οθονη διαλυθηκε σε ενα "δυσκολο" πεσιμο, αλλα προηγουμενως εχει πεσει πανω απο 50 φορες και μαλιστα ασχημα, αλοβητο! θεωρω οτι ειναι αξιοπιστο σασι. στο θεμα διαλυσης τησ οθονης εφταιξα 100% εγω.

Η απάντηση σου περιορίζει την ανησυχία μου:)

 

Το σπάσιμο του τζαμιου κανει επιτακτική την αλλαγή μαζι και της οθόνης με κομπλε εξαρτημα, γιατι δεν εχουμε την δυνατοτητα να χρησης καταλληλου χωρου ωστε να μην μπει σκονη ενδιαμεσα.

Αν μπρουμε να βρουμε ανταλλακτικο οθονη με το τζαμι οπως είναι οταν την αφαιρουμε απο την συσκευη τοτε ναι είναι ευκολο να γινει απο τον καθενα με σχετικη υπομονη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση σου περιορίζει την ανησυχία μου:)

 

Το σπάσιμο του τζαμιου κανει επιτακτική την αλλαγή μαζι και της οθόνης με κομπλε εξαρτημα, γιατι δεν εχουμε την δυνατοτητα να χρησης καταλληλου χωρου ωστε να μην μπει σκονη ενδιαμεσα.

Αν μπρουμε να βρουμε ανταλλακτικο οθονη με το τζαμι οπως είναι οταν την αφαιρουμε απο την συσκευη τοτε ναι είναι ευκολο να γινει απο τον καθενα με σχετικη υπομονη.

 

κοιμησου ησυχος! εχει ανεχτει τα πιο πολλα πεσιματα απ οσα κινητα ειχα στη ζωη μου, και γενικα δε τα προσεχω.

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μη μας βάζεις ιδέες ! υπάρχουν και χειρότερες ζημιιές που μπορεί να γίνουν με τέτοιους οδηγούς :)

 

Συμφωνώ, απλά αν δεν υπάρχει άλλη λύση καλύτερα να το πρασπαθήσει κανείς παρά να το κάνει... διακοσμητικό για το γραφείο!

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα αγοράσω αυτό http://cgi.ebay.com/New-iPhone-3G-OEM-Front-Screen-Display-Assembly_W0QQitemZ280366116856QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item41471f6ff8&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=|293%3A1|294%3A30, γιατί έχω και κάποια άλλα προβλήματα, χαλαρό loose button κάτι μικρογρατσουνιες (scratch- resistant σου λέει μετά).
Link to comment
Share on other sites

βασικά,χθες με λίγα πααραπάνω χρήματα πήρε το μάτι μου iphone 3G ψάχτο λίγο και έτσι

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

τελικά πέτυχε η αλλαγή? μετα απο την εγκατάσταση μιας μ**ιας εφαρμογης για battery εχει πεσει η αποδοσή της τραγικα (αν και η εφαρμογη εφυγε αμεσα) και παρουσιαζει προβληματα στη φορτιση... αν δε δουλεψει το reset τοτε μαλλον θα παω για αλλαγη (αλλωστε τα 23 USD με τα μεταφορικα δεν ειναι τιποτα!)...
Link to comment
Share on other sites

Εχεις την εκδοση λογισμικου 3.0?

Αυτο φταίει, και μένα πέφτει αμέσως....

Και πολλες φορες το εχω για φορτιση μεχρι κ για 2 ωρες, και δεν βγαινει το σηματακι της μπριζα που σημαινει οτι ολοκληρωθηκε...

Και το φορτισα χθες το βραδυ, χωρις σχεδον καθολου χρηση,εχει εξαντληθει τελειως σχεδον η μπαταρια....

Link to comment
Share on other sites

Εχεις την εκδοση λογισμικου 3.0?

Αυτο φταίει, και μένα πέφτει αμέσως....

Και πολλες φορες το εχω για φορτιση μεχρι κ για 2 ωρες, και δεν βγαινει το σηματακι της μπριζα που σημαινει οτι ολοκληρωθηκε...

Και το φορτισα χθες το βραδυ, χωρις σχεδον καθολου χρηση,εχει εξαντληθει τελειως σχεδον η μπαταρια....

 

το ιδιο προβλημμα εχω και εγω .....μου σβηνει και καμια φορα κατα την φορτηση..τι λετε να φταιει αραγε???

Εκείνοι που γνωρίζουν, δεν μιλάνε πολύ.

Εκείνοι που μιλάνε πολύ, δεν γνωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πιστέψετε... Μετα την αναβαθμιση σε 3.0 ειναι γνωστο το κινητο να ρίχνει αμεσως την μπαταρια και να κλεινει.

Δλδ 24ωρες με μετρια χρηση το πολυ να βγάλει..

Πριν μέρες το φορτίζω βραδυ κ την επομενη μερα το μεσημερι ειχε γινει κοκκινη η μπαταρια..

 

Το ωραιο ήταν χθες..με αφήνει παλι το κινητο απο μπαταρια..κ αναγκαζομαι να βάλω τη καρτα sim σε αλλο τηλεφωνο..

Το φορτιζω το Iphone χωρις sim..

 

Εχουν περάσει 24 ωρες με κανονικη χρηση(ομιλια,sms,και wifi) και η μπαταρια ειναι γεμάτη!!!

Link to comment
Share on other sites

geia sas paides...

exw paromio prob...me 3g to evaza na fortizei k dn anevene i baaria stn kedriki othoni omos pano dexia evgaze to simataki me tn kerauno...

diapistosa vevea oti fortize otan to ixa klisto...

to piga stn vodafone gt itan stn egiisi k mu dosan allo...

ola ok mexri stigmis...(i peripou)

pira to kenurio iphone... xaroumenos pou dn plirosa mia k pira k kenurio xoris gratzounies

to vazo na fortisei... fortizei kanonika pernao tis epafes mu... ola ok

meta apo 2 imeres xefortise opos itan logiko... pao na to fortiso k xana ta idia...

mipos fteo ego i oi mlkes tis vodafone mu dosan provlimatiko...(a k auto fortizei an ine klisto to kinito...)

 

 

:!:

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
:!:
Link to comment
Share on other sites

geia sas paides...

exw paromio prob...me 3g to evaza na fortizei k dn anevene i baaria stn kedriki othoni omos pano dexia evgaze to simataki me tn kerauno...

diapistosa vevea oti fortize otan to ixa klisto...

to piga stn vodafone gt itan stn egiisi k mu dosan allo...

ola ok mexri stigmis...(i peripou)

pira to kenurio iphone... xaroumenos pou dn plirosa mia k pira k kenurio xoris gratzounies

to vazo na fortisei... fortizei kanonika pernao tis epafes mu... ola ok

meta apo 2 imeres xefortise opos itan logiko... pao na to fortiso k xana ta idia...

mipos fteo ego i oi mlkes tis vodafone mu dosan provlimatiko...(a k auto fortizei an ine klisto to kinito...)

 

 

:!: :!:

 

το ιδιο προβλημα παρουσιαστηκε και σε μενα και δεν ξερω αν φταιει ο φορτιστη αυτοκινητου της belkin που αγορασα και εκαψε κατι.

θα το παω σημερα για σερβις.

αν καποιοσ γνωριζει περισσοτερα ασ βοηθησει. το εκανα ρεστορ.

 

μετα το ρεστορ φορτιζει αλλα παρα πολυ αργα. φορτιζει ομως.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έχουν πέσει στα χέρια μου τέσσερα iPhone 3Gs. Τα τρια από αυτά είχαν πρόβλημα με την οθόνη η οποία δείχνει σαφώς κιτρινισμένη. Το πρόβλημα δείχνει ακόμα πιο έντονο, αν τα βάλεις δίπλα δίπλα με iPhone προηγούμενης γενιας.

 

Το Σάββατο πήρα το πρώτο μου 3GS, το οποίο είχε σαφώς το πρόβλημα. Μου το αλλάξανε την Τρίτη με ένα άλλο, το οποίο είναι χειρότερο, αλλά αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει διαθεσιμότητα πουθενά.

 

Άλλος με το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Χρωματικη διαφορα αναμεσα στα 2 τελευταια iphone (3g και 3gs) δεν θα επρεπε να υπαρχει.

Αν ομως πηγες απο το πρωτο iphone στο 3gs θα υπηρχε διαφορα.

To πρωτο iphone ειχε χρωματα πιο ψυχρα που πηγαιναν πιο πολυ στο μπλε, ενω στις τελευταιες εκδοσεις πανε πιο πολυ στο κιτρινο. Αν δε μιλαμε για κατι υπερβολικο ισως αυτο που βλεπεις να ειναι φυσιολογικο.

Μηπως μπορεις να ποσταρεις μια φωτογραφια? Ισως βοηθησει να καταλαβουμε τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς όταν λές κιτρινισμένη οθόνη τι ακριβώς εννοείς και εγώ παρατήρησα μια διαφορά στην οθόνη σε σχέση με το 3G ,, νομίζω οτι στο 3GS τα χρώματα είναι λίγο ποιό ψυχρά.

 

Στην οθόνη του 3GS είναι ποιό έντονα τα χρώματα σε σχέση με το 3G και το Brightness και στα 2 τηλέφωνα στα ίδια επίπεδα με το auto on.

 

Μήπως θυμάται κάποιος πως τραβάμε screenshot της οθόνης ?

 

 

Υ.Γ. Το διάβασα και αλλού αυτό με την κιτρινισμένη οθόνη .

Link to comment
Share on other sites

Μα και ScreenShot (λογικά) να βγάλετε δεν θα φανεί η διαφορά! Δεν βγάζει και φωτογραφία την οθόνη που είναι διαφορετική
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να φανει μπορει και οχι.

αν η ρυθμιση ειναι στο profile της οθονης που εγω θεωρω πιο πιθανο τοτε θα φανει.

Αν εχουν αλλαξει την οθονη τοτε οντως η διαφορα θα φανει μονο με φωτο.

Αν τα εχεις και τα 2 φωτογραφισε τα πλαι πλαι για να δουμε τις διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν θα φανεί από screenshot. Κάθε iphone δίνει το ίδιο σήμα στην οθόνη μη γνωρίζοντας τις χρωματικές αποκλίσεις ή αν η οθόνη είναι ελαττωματική.

 

Τη διαφορά την βλέπει κανείς αν βάλει 2 συσκευές δίπλα δίπλα. Έχω δει πολλά iPhones κάθε γενιάς. Αυτό το πράγμα, πρώτη φορά το βλέπω... τόσο χάλια οθόνη.

 

Επειδή το 3G μου το πούλησα προχθες, δεν είμαι σε θέση να τα βάλω πλάι πλάι...

Ωστόσο, δείτε αυτό το link, και θα καταλάβετε τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...