Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ ακριβως το ίδιο απο Αγγλία. Εχω μεσα μια turboSim αλλα μου δούλευε 2-3 βδομαδες και τωρα τελευταία δεν δουλεύει... Περίμενε και αυριο θα βγεί το ultrasn0w.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδιά έσπασε ( χωρίς να το ζορισω) το κουμπί στο πλαϊ της συσκευής που είναι για τον ήχο( αυτό που βγαίνει η καμπάνα )·

τι κανουμε; Θελει λεφτά για την επισκευή ή είναι τζάμπα ;

Το τηλ. Το έχω από τις 22/8/2008.Λογικά είναι στην εγγύηση.

Το θέμα είναι ότι έχω περάσει μέσα ΠΟΛΛΕΣ εφαρμογές από cydia και βαριεμαι τα restore.

Link to comment
Share on other sites

αποψη μου:

 

κανεις ενα μεγααααλο backup μετα σβηνεις τα παντα και κανεις ενα restore στο αυθεντικο λειτουργικο.

 

μετα πας στο μαγαζι με την αποδειξη αγορας και τους το δειχνεις ενω επισης ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙΣ οτι δεν σου εχει πεσει καμμια φορα και επισης οτι δεν εχεις σημαδια και γρατζουνιες απο πεσιμο αρα ειναι αποκλειστικα κατασκευαστικη ατελεια.

 

ποιο μοντελο εχεις ακριβως.;

 

αυτο να το κανεις αυριο.αν εχεις χρονο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μου έπεσε και εμένα κάτω και η οθόνη εσπασε.μάλλον το τζαμι θέλει αλλαγή γιατι το μέσα ειιναι μια χαρά. τώρα τι κάνουμε?

στην εγγύηση δν παίζει φαντάζομαι.αν το παραγγείλω απο έξω μπορώ να το βάλω μόνος μου?εχω βρει αυτό τι λέτε?ξέρετε το site?

http://www.rapidrepair.com/shop/4321-digitizer-glass-iphone-3g.html

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μου το αλλαζουν free αλλα με χρεωση.......

 

ετσι δεν το παω για φτιαξιμο,και "παιζω" με τον ηχο με τα 2 κοθμπια + και -

σου είπαν πόσο κοστίζει;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου επεσε το iPhone μ απο το κομοδινο και χαλασε η οθόνη χωρίς να σπάσει και χώρις να ραγίσει τουλάχιστον εξώτερικα αν και δν φενεται να εχει κατι ουτε μεσα απο το τζάμι.

Οταν ανοιγεις το τηλέφωνο η οθόνη δειχνει ασπρο και κατι γραμμές στο πλαι αλλα οταν με περνουν τηλεφωνο αωταπροκρινεται οταν κανω slide για να απαντήσω.

Το πήγα στον γερμανο και κατα 90% μου ειπαν πως ειναι εντώς εγγυησης.

Ξερετε τι μπορει να εχει ?

Link to comment
Share on other sites

οχι.

 

λενε οτι θα πρεπει να σταλει Αθηνα να το δει το τεχνικο τμημα και να μου πουνε κοστολογιο....(θα παρει και καμια δεκαρια μερες)

 

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ

Link to comment
Share on other sites

To εστειλα εγώ.....Ιδιο πρόβλημα με το κουμπί....

Τιμή??Δεν πάνε καλά!!

195 ευρώ για ενα κουμπί..!

τετοια κανει η apple και θα με ξαναδει.....

Link to comment
Share on other sites

ριξε μια ματια εδω..

 

http://www.sw-box.com/apple-iphone-3g-silent-mute-switch-button-white.html

 

και εδω..

 

https://www.sparkelectronics.nl/en/repair/390_iPhone_3G_repair.html

 

το προβλημα ειναι σιγουρα της απλ...οταν το ανταλλακτικο κοστιζει 4 δολλαρια κ η επισκευη 30 δολλαρια στο εξωτερικο!! και στην ελλαδα 195 ευρω τοτε ειμαστε αξιοι της μοιρας μας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε να πιασουμε κατσαβιδια μου φαινεται.....:lol:

Ετσι λέω κ εγώ.... μου φαίνεται ομως θα μεινουμε μετα χωρις iphone! -) xaxax

Link to comment
Share on other sites

Ετσι λέω κ εγώ.... μου φαίνεται ομως θα μεινουμε μετα χωρις iphone! -) xaxax

 

ναι...:lol::lol::lol::lol::lol:

 

δεν πειραζει θα μαθουμε .... στο κεφαλι μας:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

To πήγα στον Γερμανο και μου ειπε πως δν επισκευαζεται λόγο εισχωρισεισ υγρών αλλα στο ποιστοποιητικο ελεγχου αναφερει πως τυχόν επισκεύη θα στοιχισει παραπανω απο τι η αγορά ενος ιδιου iPhone 3G,τι μου προτεινετε ξέρετε μηπως κανα μαγαζί να προσπαθήσω να το δώσω να μου το φτιάξουν ?:(
Link to comment
Share on other sites

Πηρε υγρα το κινητο?Συνεχως τα ιδια λενε στο Γερμανο μου φαινεται, να το πας κατευθειαν στο service της εισαγωγικης.

Παντως αν το πηρες απο Γερμανο απο οτι ξερω υπαρχει το service extra "για να μην ξεμεινεις απο κινητο ποτε" οπου πας το χαλασμενο σου κινητο ασχετως αν ειναι προβλημα που καλυπτει η εγγυηση η οχι και δινεις 15 ευρω και σε λιγες μερες σου φερνουν ενα ανακατασκευασμενο ιδιο.Οποτε αν δεν βρεις ακρη ψαξτο ετσι.

ΠΑΟΚ παντου!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απο Cosmote και οταν πήγα στο καταστημα της Cosmote για την εγγυηση με εστειλαν στον Γερμανο(φυσικο μιαs και η Cosmote εχει εξαγωράσει τον Γερμανο)

Τι μπορώ να κανω τωρα ?

Να προσθέσω πως το κινιτό χτυπάει κανονικα και μπορώ να το σηκώσω οταν με καλούν αλλα παντα στα <<τυφλά>> απλώς ξερωντας το που ηταν το <<πλήκτρο απαντησης>> και ακουω και μουσικη και αλλάζω τραγούδια απο το handsfree αλλα η οθόνη ειναι νεκρή!!!:!:

 

Ξέρει κανεις κανα μαγαζί Αθήνα να το φτιαξει ?

:!:

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα μπορουν να σε βοηθησουν στο 9volto στον πειραια αν φτιαχνεται, παντως παρτους ενα τηλεφωνο και ρωτα πoιος εχει επισημα το service των iphone στην Ελλαδα, δεν νομιζω οτι ειναι ο Γερμανος.http://9volto.blogspot.com/2008/10/service-iphone-3g.html

http://www.9volto.gr/menu/

ΠΑΟΚ παντου!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανος ειναι το εξουσιοδοτημένο service στην Ελλαδα απο Cosmote και χτές το ανοιξα και δν ειχε καθολου νερα αλλα ουτε υγρασια πήγα στην Cosmote και μ είπΑΝ να ξαναπαω σε αλλο κατασημα Γερμανος και να μην αναφερω πως εχω ξαναπάει σε αλλο προηγουμένος και ετσι και εκανα τωρα το πήραν κανονικα για service και περιμένω απαντηση!!:!:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα... Χωρίς να μου πέσει κάτω ή να χτυπήσει, το κουμπάκι mute μου έμεινε στο χέρι.

Είναι τελείως τρελλό που σας είπαν ότι δεν καλύπτεται αυτό το πρόβλημα από την εγγύηση. Εγώ το αγόρασα από Vodafone τον 1/2009. Θα το πάω στα κεντρικά της Voda και θα κάνω μεγάλη φασαρία εάν δεν μου το φτιάξουν δωρεάν...

Έχει κανείς άλλος πάθει το ίδιο;

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά είναι μέσα στην εγγύηση... Το έχουν πάθει πάρα πολλοί, και στην Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό.

 

Καλή τύχη να τα βγάλεις πέρα με τη Voda. Πες μας πως πήγε η "συνεδρία" μετά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν βρίσκετε ανεπαρκή την αντοχή της μπαταρίας στο iPhone 3G, ίσως είναι καιρός να κάνετε κάτι γι' αυτό. Η πρώτη εξωτερική μπαταρία με την επίσημη πιστοποίηση της Apple ονομάζεται Mophie Juice Pack και προσφέρει υπερδιπλάσια διάρκεια ζωής σε κάθε φόρτιση.

 

Η μπαταρία ενσωματώνει την τεχνολογία Smart Battery, η οποία προβλέπει την τροφοδοσία πρώτα από το Juice Pack μέχρι αυτό να εξαντληθεί και μετά από την καθ' εαυτή μπαταρία του iPhone. Τα αποτελέσματα του Mophie Juice Pack είναι εντυπωσιακά: επιπλέον 350 ώρες standby, 12 ώρες ομιλία 2G, 6 ώρες ομιλία 3G, 7 ώρες Wi-Fi Internet, 28 ώρες audio playback και 8 ώρες video playback. Δε μπορεί να έχετε παράπονο με αυτά τα νούμερα.

Να προσθέσω ότι η τιμή της συσκευής είναι στα 80 δολάρια.

 

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο http://store.apple.com/us/product/TV809VC/A?mco=MzE2OTkyNw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...