Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ, πως το iTunes στέλνει δεδομένα στους servers της Apple.

Ωστόσο, πως είσαι σίγουρος πως στέλνει και τις επαφές/ημερολόγιο κλπ, όμως; Μπορείς να το αποδείξεις ή έστω, υπάρχει κάποιο άρθρο που να αποδεικνύει κάτι τέτοιο;

Καλό θα ήταν να μη λέμε ότι να είναι, χωρίς αποδείξεις, ειδικά όταν βρισκόμαστε στο δημόσιο βήμα.

 

 

 

1. Η SIM θα έχει ό,τι είχε και πριν. Το iOS δεν μπορεί να αποθηκεύσει στην κάρτα SIM ή να διαγράψει κάτι από αυτή. Μόνο να αντιγράφει τις επαφές, μπορεί.

2. Εφόσον δεν επιθυμείς να χρησιμοποιείς το iTunes σε συνδυασμό με κάποιο πρόγραμμα που διαχειρίζεται επαφές/ημερολόγια, όπως το Microsoft Outlook, τοπικά στο PC σου, μπορείς να τις στείλεις μια-προς-μια μέσω e-mail, ή να χρησιμοποιήσεις κάποια άλλη εφαρμογή που μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο. Δεν υπάρχει λόγος να τις "χάσεις".

3. Είναι απολύτως κατανοητή και σεβαστή η επιθυμία σου να μη χρησιμοποιείς online cloud υπηρεσίες. Ωστόσο, τίποτα δε στέκει από αυτά που παραθέτεις στο post σου, ενάντια στο iOS.

Η Apple, δε σου επιβάλει τη χρήση του iCloud. Μάλιστα, μπορείς να το έχεις εντελώς απενεργοποιημένο και ταυτόχρονα να είσαι συνδεδεμένος με το Apple ID σου στο App Store, ώστε να μπορείς να κάνεις αγορές εφαρμογών/τραγουδιών κτλ. Επίσης το iCloud, σου δίνει τη δυνατότητα να συγχρονίζεις ό,τι εσύ θέλεις (στις ρυθμίσεις υπάρχουν αντίστοιχοι διακόπτες). Δεν σου βάζει το μαχαίρι στο λαιμό, να συγχρονίζεις τις επαφές σου, αν δε το θέλεις.

Και ένα τελευταίο, είναι λίγο οξύμωρο να έχεις "μπουχτίσει" με την αδιακρισία του iOS, αλλά ταυτόχρονα να θέλεις επιτακτικά να γυρίσεις στο Android και στην αγκαλιά της Google, που ως γνωστόν, δεν αφήνει προσωπικό δεδομένο ανέγγιχτο.

 

Δεν είπα ποτέ ότι στέλνει τις επαφές σου

Είπα στέλνει δεδομένα δικά σου στην apple

Ο φίλος από πάνω θέλει να γυρίσουμε πίσω σε εποχές με τις επαφές στην SIM και λοιπά

 

Δυστυχώς δεν γίνεται να πάμε τον χρόνο πίσω.

Εγώ έχω πάνω από 500 επαφές μέσα στις οποίες έχω 2-3 τηλέφωνα ακόμα και email. Επίσης έχω όνομα και επώνυμο στην κάθε επαφή.

Η SIM δεν επιτρέπει να αντιγράψω τέτοιες επαφές εκεί. Οπότε προχωράμε μπροστά προς το καλύτερο.

 

Δεν θα προσπαθήσουμε να πείσουμε κανέναν να μείνει στο iOS. Υπάρχει και το android που πάνω από όλα δεν "γνωρίζει" τίποτα για τα δεδομένα του χρήστη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μη ξεχνάμε πως, για όποιον δεν επιθυμεί να συγχρονίζει τα δεδομένα του με κάποια cloud υπηρεσία, μπορεί να το κάνει τοπικά, στον προσωπικό του Η/Υ.

Το iTunes σε συνδυασμό με κάποιο πρόγραμμα όπως το Microsoft Outlook, παρέχει τη δυνατότητα συγχρονισμού των επαφών/ημερολογίου κλπ.

 

+φωνώ απόλυτα!

Έτσι πορεύομαι κι εγώ, με outlook, αλλά λέω να κάνω sync πλέον με icloud.. πολύ πιο γρήγορο-ΑΜΕΣΟ και ακόμα πιο "safe".. γιατί ακόμα και το Pc σου μπορεί να πάθει καμιά στραβή... οι icloud servers.. ΠΟΤΕ.. τώρα να μην είμαστε και πολύ καχύποπτοι.. γιατί άν είναι έτσι.. ας αφήσουμε τα iphone και να πάμε σε NOKIA 3310! χεχεχε

 

Επανέρχομαι με το πρόβλημα κλήσεων στα ακουστικά. Έβαλα την 10.3 με reset και set up as new, εν τούτοις σήμερα μου το ξαναέκανε. Έπρεπε να ανοιγοκλείσω την ανοιχτή ακρόαση για να στρώσει. :mad:

 

Φιλαράκι με γλύτωσες από τρελή ταλαιπώρια.. :O θα πήγαινα σε clean install μπας και έστρωνε μετά την 10.3 και αυτό ισοδυναμεί με ένα 5ωράκι χαμένο..:wacko:(ξανά σετάρισμα τις εφαρμογές - ήχους etc etc..)

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

τελικα οι επαφες που προσθετω θα μεινουν στο κινητο αν βγει η ΣΙΜ ή απλα θα τις χασω; υπαρχει τροπος ή εφαρμογη για να μπορεσω να δω τι εχει μεσα η σιμ...και να τη παρω αντιγραφο? χωρις να τη βγαλω απο τη συσκευη? αν βγαλω τη σιμ και ανοιξω το κινητο χωρις σιμ θα εχει επαφες ή οχι;ευχαριστω. κατανοητα ολα οσα ειπατε και χασατε το χρονο σας μαζι μου, απλα ολα τα εργαλεια δεν ειναι για ολα τα χερια...και τα κεφια!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

τελικα οι επαφες που προσθετω θα μεινουν στο κινητο αν βγει η ΣΙΜ ή απλα θα τις χασω; υπαρχει τροπος ή εφαρμογη για να μπορεσω να δω τι εχει μεσα η σιμ...και να τη παρω αντιγραφο? χωρις να τη βγαλω απο τη συσκευη? αν βγαλω τη σιμ και ανοιξω το κινητο χωρις σιμ θα εχει επαφες ή οχι;ευχαριστω. κατανοητα ολα οσα ειπατε και χασατε το χρονο σας μαζι μου, απλα ολα τα εργαλεια δεν ειναι για ολα τα χερια...και τα κεφια!

 

Καθόλου κατανοητό δυστυχώς .Τα παιδιά σου είπαν αναλυτικά τα πάντα και δεν καταλαβεσ Αν μπορείς κάνε μια επανάληψη Για μένα το καλύτερο να βρεις κάποιον φίλο σου με iPhone για να σου δείξει στην πράξη πως γίνεται

Link to comment
Share on other sites

@Ntinos_tech

 

Για ακόμη μια φορά...

ΌΧΙ! Δε θα χαθούν οι επαφές σου, αν αφαιρέσεις τη κάρτα SIM, από το iPhone.

ΝΑΙ! Οι επαφές σου θα παραμείνουν στο iPhone, ακόμη και αν βγάλεις τη κάρτα SIM από αυτό.

ΜΠΟΡΕΙΣ μόνο να αντιγράψεις τις επαφές που βρίσκονται στη κάρτα SIM στο iPhone. Φυσικά η αντιγραφή σημαίνει πως οι επαφές θα παραμείνουν στη κάρτα SIM. Δε θα αλλάξει κάτι σε αυτή. Αν έχεις και μηνύματα στη κάρτα SIM, δυστυχώς δεν μπορείς να τα δεις/διαβάσεις, και δε γνωρίζω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

καταφερα και εκανα συγχρονισμο των επαφων στο icloud και ειδα τις επαφες απο τον υπολογιστη μεσω της εφαρμογης icloud. εβγαλα και ενα αρχειο vcf με ολες τις επαφες...αυτο σημαινει οτι απο εδω και περα οτι επαφες προσθετω θα πηγαινουν αυτοματα και στο icloud; αυτο το αρχειο που εχω στον υπολογιστη μπορει να ανοιξει με καποιο προγραμμα και να επεξεργαστ ή να τυπωσω τις επαφες; ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

καταφερα και εκανα συγχρονισμο των επαφων στο icloud και ειδα τις επαφες απο τον υπολογιστη μεσω της εφαρμογης icloud. εβγαλα και ενα αρχειο vcf με ολες τις επαφες...αυτο σημαινει οτι απο εδω και περα οτι επαφες προσθετω θα πηγαινουν αυτοματα και στο icloud; αυτο το αρχειο που εχω στον υπολογιστη μπορει να ανοιξει με καποιο προγραμμα και να επεξεργαστ ή να τυπωσω τις επαφες; ευχαριστω

 

To αρχείο vcard γίνεται import σε οποιονδήποτε λογαριασμό mail. Για να ελέγξεις εάν θα συγχρονίζονται οι επαφές σου, δημιούργησε μία demo στο iCloud και το αντίστροφο στη συσκευή. Εάν δεν συγχρονίζονται, τότε έλεγξε εάν οι επαφές στον λογαριασμό iCloud είναι ενεργές. Ρυθμίσεις > Προφίλ iCloud > Επαφές > ON.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα στο forum!μου δωθηκε ενα iphone 6s plus μεταχειρισμενο αγορασμενο απο αγγλια και κλειδωμενο σε παροχο.Αρχικα να πω οτι μου το εφερε συγγενικο προσωπο και δεν βρεθηκε καπου ή κλαπηκε!Αυτο που θελω να μαθω ειναι πως μπορω να το δουλεψω με ελληνικη sim cosmote.
Apple Iphone 8 Plus Red Edition
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum!μου δωθηκε ενα iphone 6s plus μεταχειρισμενο αγορασμενο απο αγγλια και κλειδωμενο σε παροχο.Αρχικα να πω οτι μου το εφερε συγγενικο προσωπο και δεν βρεθηκε καπου ή κλαπηκε!Αυτο που θελω να μαθω ειναι πως μπορω να το δουλεψω με ελληνικη sim cosmote.

 

Θελει ξεκλειδωμα απο παροχο.Ψαξε μεσω ebay ή μαθε σε ποιο παροχο ανηκει.Και στις 2 περιπτωσεις πρεπει να πληρωσεις.Πιο φτηνα ειναι στο ebay αλλα περισσοτερες πιθανοτητες εχεις να ξεκλειδωσει απο το παροχο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Η Αλλαγη μπαταριας σε 5s ειναι ευκολη;

Γιατι ειδα οτι στα public το χρεωνουν 30€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Έχω ένα iPhone 6s το οποίο είναι κλειδωμένο από την AT&T και δεν έχει λήξει το συμβόλαιο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κρακάρω/ξεκλειδώσω;; Είναι ανάγκη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χρονια πολλα καλη χρονια και συγνωμη για το ποστ που το κανω εδω αλλα δεν ηξερα που αλλου να γραψω. Αγόρασα ενα μεταχειρισμένο Apple TV 2ης γεννιας το οποιο το ηθελα αποκλειστικά για μιρορ της συσκευής μου(iPhone 6s plus) με την την τηλεοραση. Το apple tv δειχνει να λειτουργικά κανονικα αν και δεν μπορω να βαλω τον κωδικο μου του iCloud( μου λεει οτι ειναι λανθασμένος ενω δεν ειναι).. Το θεμα μου παντως ειναι οτι οταν παταω κατοπτρισμός οθόνης απο το κινητο και κανει ανίχνευση δεν μου βρίσκει το Apple TV. Γνωρίζω καποιος κατι παραπανω;
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επειδή η istorm μου αντικατεστησε δωρεάν στο πλαίσιο εγγύησης τo iPhone 7 μου (αγορασμένο από σκρουτζ), θέλησα να ερευνήσω τι συσκευή μου έδωσαν και διάβασα τυχαία αυτόν τον κατατοπιστικο οδηγό.

 

http://appleworldhellas.com/%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%BE%CE%B5%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%83%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%B1%CE%BD-%CE%AD%CE%BD%CE%B1-iphone-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%8D/

 

Για όσους έχετε απορία, τι συσκευή πήρα, ενημερώνω ότι έλαβα συσκευή με model N N692ZD/A δηλαδή σφραγισμένη (νέα), απλώς όχι σε retail box, αλλά σε ειδικό κουτί αντικατάστασης επίσης σφραγισμένο.

Φωτογραφίες του κουτιού αντικατάστασης εδώ. https://photos.app.goo.gl/SwedmApKdT6cA0zz1

Η συσκευή μέσα στο σφραγισμένο κουτί ήταν επίσης σε εργοστασιακή ζελατίνα και με μεγεθυντικό φακό που την έλεγξα μόλις την άνοιξα, δεν είχε ούτε καν σκόνη, πόσο μάλλον σημάδια χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

 

Με ρωτάνε αν υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσει iphone 5, 6, 6s απο passcode, icloud κλειδωμα κλπ?

Υποψιν οτι μιλαω για 100% νομιμη δουλεια, που θα πρέπει να κοπεί και τιμολόγιο για την παροχή της υπηρεσίας.

Τα τηλέφωνα ΔΕΝ ειναι κλεμμένα. Ειναι παρατημένα, θα ξεκλειδωθούν και θα δημοπρατηθούν για φιλανθρωπικούς σκοπούς.

Καμιά άποψη? καμιά εταιρεία που το κάνει?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Με ρωτάνε αν υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσει iphone 5, 6, 6s απο passcode, icloud κλειδωμα κλπ?

Υποψιν οτι μιλαω για 100% νομιμη δουλεια, που θα πρέπει να κοπεί και τιμολόγιο για την παροχή της υπηρεσίας.

Τα τηλέφωνα ΔΕΝ ειναι κλεμμένα. Ειναι παρατημένα, θα ξεκλειδωθούν και θα δημοπρατηθούν για φιλανθρωπικούς σκοπούς.

Καμιά άποψη? καμιά εταιρεία που το κάνει?

 

Apple με την απόδειξη αγοράς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Apple με την απόδειξη αγοράς

 

Δεν υπάρχουν αποδείξεις αγορας. Είναι παρατημένα τηλέφωνα , ιδιοκτησίας πια αεροδρομίου, που θέλει να τα ξεκλειδώσει και να τα δημοπρατήσει για φιλανθρωπικούς σκοπούς.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν αποδείξεις αγορας. Είναι παρατημένα τηλέφωνα , ιδιοκτησίας πια αεροδρομίου, που θέλει να τα ξεκλειδώσει και να τα δημοπρατήσει για φιλανθρωπικούς σκοπούς.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος για unlock του icloud

Τους λόγους που θέλετε να τα ξεκλειδώσετε δεν τους γνωρίζουμε κι εγώ φυσικά δεν τους πιστεύω κιόλας όπως και η apple

 

Τα τηλέφωνα μπορούν να μιλήσουν με email με τον κάτοχο κάτοχο τους. Κάποιος δεν ενδιαφέρθηκε όμως.

Υπάρχει τρόπος να βρεθεί ο πραγματικός κάτοχος.

 

Καλύτερα αυτό να κάνετε σαν φιλανθρωπία και σαν εταιρεία γιατί κάποιοι τα αγόρασαν ακριβά αυτά τα τηλέφωνα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος για unlock του icloud

Τους λόγους που θέλετε να τα ξεκλειδώσετε δεν τους γνωρίζουμε κι εγώ φυσικά δεν τους πιστεύω κιόλας όπως και η apple

 

Τα τηλέφωνα μπορούν να μιλήσουν με email με τον κάτοχο κάτοχο τους. Κάποιος δεν ενδιαφέρθηκε όμως.

Υπάρχει τρόπος να βρεθεί ο πραγματικός κάτοχος.

 

Καλύτερα αυτό να κάνετε σαν φιλανθρωπία και σαν εταιρεία γιατί κάποιοι τα αγόρασαν ακριβά αυτά τα τηλέφωνα

 

Καταλαβαινω την δυσπιστία, αλλά όταν ζητάω κάποιον να τα ξεκλειδωσει με τιμολογιο και όχι ρώσους hacker, ειναι ενδεικτικό νομίζω ότι πρόκειται για νόμιμη εργασία.

Ποιος να βρει τι? Θα κάτσει το αεροδρόμιο να ψάχνει τον Χ άραβα και Ψ Γιαπωνέζο που άφησε iphone στο κουτί με το xray ?

Δεν είναι και τόσο παράξενο σαν ιδέα. Τα αεροδρόμια έχουν γεμάτες αποθήκες με ότι μπορείς και δεν μπορείς να φανταστείς.

Εκατομμυρια κόσμος περνάει απο αεροδρόμια, και το μόνο που δεν ξεχνάει είναι τα παιδιά του! :) Και αυτό... όχι πάντα! :lol::lol::lol:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω την δυσπιστία, αλλά όταν ζητάω κάποιον να τα ξεκλειδωσει με τιμολογιο και όχι ρώσους hacker, ειναι ενδεικτικό νομίζω ότι πρόκειται για νόμιμη εργασία.

Ποιος να βρει τι? Θα κάτσει το αεροδρόμιο να ψάχνει τον Χ άραβα και Ψ Γιαπωνέζο που άφησε iphone στο κουτί με το xray ?

Δεν είναι και τόσο παράξενο σαν ιδέα. Τα αεροδρόμια έχουν γεμάτες αποθήκες με ότι μπορείς και δεν μπορείς να φανταστείς.

Εκατομμυρια κόσμος περνάει απο αεροδρόμια, και το μόνο που δεν ξεχνάει είναι τα παιδιά του! :) Και αυτό... όχι πάντα! :lol::lol::lol:

 

Τιμολόγιο από ποιον;

Δεν γίνονται αυτά που λες και ευτυχώς δεν γίνονται

Να ξεκλειδώσεις πχ την δική μου συσκευή και να δώσεις ένα τιμολόγιο από την Ολυμπιακή αεροπορία; Αυτή το αγόρασε; Δικιά της είναι η συσκευή; Όποιος έχει μαγαζί δηλαδή πληρώνει ενα 24% για παροχή υπηρεσιών και ξεκλειδώνει με το κιλό συσκευές;

 

Μπορείτε να δώσετε σε εμένα όλες αυτές τις χιλιάδες δυσκευες, να τις κάνω ανταλλακτικά και να τις πουλήσω για καλό σκοπό πάντα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τιμολόγιο από ποιον;

Δεν γίνονται αυτά που λες και ευτυχώς δεν γίνονται

Να ξεκλειδώσεις πχ την δική μου συσκευή και να δώσεις ένα τιμολόγιο από την Ολυμπιακή αεροπορία; Αυτή το αγόρασε; Δικιά της είναι η συσκευή; Όποιος έχει μαγαζί δηλαδή πληρώνει ενα 24% για παροχή υπηρεσιών και ξεκλειδώνει με το κιλό συσκευές;

 

Μπορείτε να δώσετε σε εμένα όλες αυτές τις χιλιάδες δυσκευες, να τις κάνω ανταλλακτικά και να τις πουλήσω για καλό σκοπό πάντα

 

Τιμολόγιο για το ξεκλείδωμα λέω. Το αεροδρόμιο μπορεί να πληρώσει μόνο άσπρα λεφτά.

Τεσπα. Οπως μαθαίνω αυτό που λες θα γίνει τελικά. Θα δημοπρατηθούν για ανταλλακτικα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Τιμολόγιο για το ξεκλείδωμα λέω. Το αεροδρόμιο μπορεί να πληρώσει μόνο άσπρα λεφτά.

Τεσπα. Οπως μαθαίνω αυτό που λες θα γίνει τελικά. Θα δημοπρατηθούν για ανταλλακτικα.

 

Αυτό σου εξηγώ ότι το αεροδρόμιο με ένα τιμολόγιο που θα κόψει δεν έχει καμία δικαιοδοσία να ξεκλειδώσει καμία συσκευή

Με 20-30€ δηλαδή γιατί να μπορεί να ξεκλειδώσει την συσκευή μου και την δική σου που είχαμε πληρώσει μπορεί και 1200-1400€;

 

Αν ήταν έτσι όσοι έχουν μαγαζιά θα αγόραζαν κλεμμένες και χαμένες συσκευές και με ενα τιμολόγιο θα τις άνοιγαν θα τις πουλούσαν μετά με 300% κέρδος

 

Αν μπορείς να το καταλάβεις θα δεις ότι όλο αυτό προστατεύει τον τελικό κάτοχο της συσκευής

Ναι μεν αυτός δεν θα την ξανά βρει αλλά στην πλάτη αυτού δεν θα πάει σε χέρια κάποιου άλλου και με ενδιάμεσους κερδοσκόπους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...