Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βλέπω σε πολλές αγγελίες μεταχειρισμενα με την ζελατινα τους και δεν έχουν μέρες που τα έχουν αγοράσει

και μου κάνει εντύπωση για ποιο λόγο τα πουλάνε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάνουν εμπόριο.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι κλειδωμένα σε πάροχο ή σε iCloud. Αυτά που είναι κλειδωμένα σε iCloud δεν ξεκλειδώνουν με τίποτα και κάνουν μόνο για ανταλλακτικά εξού και το χαμηλό κόστος.
Link to comment
Share on other sites

και από παροχο έχουν πιθανότητες να ξεκλειδωσουν?

και πως γίνεται να κλειδώσουν?

πχ μπορώ να πάρω ένα κλειδωμένο κινητό μόνο για ανταλλακτικά και όταν μου χαλάσει το κινητό που έχω να τους τα πάω και τα δύο ώστε να μην μου χρεώσουν ανταλλακτικά?

Edited by skylane
Link to comment
Share on other sites

και από παροχο έχουν πιθανότητες να ξεκλειδωσουν?

και πως γίνεται να κλειδώσουν?

πχ μπορώ να πάρω ένα κλειδωμένο κινητό μόνο για ανταλλακτικά και όταν μου χαλάσει το κινητό που έχω να τους τα πάω και τα δύο ώστε να μην μου χρεώσουν ανταλλακτικά?

 

 

 

 

Αποχωρώ νιώθω χαζός. Εννοείται πως αυτό που περιγράφεις δεν γίνεται. Το δακτυλικό δεν αλλάζει πάει μαζί με την οθόνη και είναι παντρεμένο με την. Μια συσκευή. Μήπως να δεις για άλλο κατασκευαστή; Επίσης ανοιγμένη συσκευή από μη εξουσιοδοτημένο δεν την αναλαμβάνουν οι επίσημοι και δεν έχουν εγγύηση και πιθανότατα δεν έχουν αδιαβροχοποιηση. Τέλος πάντων θα σε βοηθήσουν οι υπόλοιποι χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Αποχωρώ νιώθω χαζός. Εννοείται πως αυτό που περιγράφεις δεν γίνεται. Το δακτυλικό δεν αλλάζει πάει μαζί με την οθόνη και είναι παντρεμένο με την. Μια συσκευή. Μήπως να δεις για άλλο κατασκευαστή; Επίσης ανοιγμένη συσκευή από μη εξουσιοδοτημένο δεν την αναλαμβάνουν οι επίσημοι και δεν έχουν εγγύηση και πιθανότατα δεν έχουν αδιαβροχοποιηση. Τέλος πάντων θα σε βοηθήσουν οι υπόλοιποι χρήστες.

 

οκ πχ μου χαλάει η οθόνη και έχω για καβατζα κλειδωμένο κινητό για ανταλλακτικά δεν θα με καλύψει?

Link to comment
Share on other sites

οκ πχ μου χαλάει η οθόνη και έχω για καβατζα κλειδωμένο κινητό για ανταλλακτικά δεν θα με καλύψει?

 

Έχει κουράσει όλο αυτό

Πρέπει να το καταλάβεις

Μην ψάχνεις άλλες απαντήσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Delete....

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ πχ μου χαλάει η οθόνη και έχω για καβατζα κλειδωμένο κινητό για ανταλλακτικά δεν θα με καλύψει?
Μονολεκτικά όχι. Και αν αποδειχτεί ότι το κλειδωμενο είναι κλεμμένο είσαι και αποδεκτης προϊόντος εγκληματικής πράξης.

Συνέχισε.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Delete....

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μονολεκτικά όχι. Και αν αποδειχτεί ότι το κλειδωμενο είναι κλεμμένο είσαι και αποδεκτης προϊόντος εγκληματικής πράξης.

Συνέχισε.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

απο αγγελιες θα το επρνα το κλειδωμενο οχι απο τον δρομο

Link to comment
Share on other sites

απο αγγελιες θα το επρνα το κλειδωμενο οχι απο τον δρομο

 

Έχουν μαζευτεί 49 μνμ που προσπαθείς να βρεις iphone "φτηνό" και σου απαντούν με πολλή υπομονή.

 

Για να μην κουράζεσαι και μας κουράζεις, μάντεψε: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Τουλάχιστον όπως το φαντάζεσαι.

 

Αν δεν έχεις για να αγοράσεις καινούργιο σφραγισμένο, κοιτάζεις σε αγγελίες για μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση και ελέγχεις το imei του εδώ. https://checkcoverage.apple.com/gr/el/ Εδώ βλέπεις αν η συσκευή είναι γνήσια και αν απομένει εγγύηση κατασκευαστή.

 

Αφού τσεκάρεις IMEI, ελέγχεις και την υγεία της μπαταρίας στις ρυθμίσεις και τέλος. Αν η υγεία είναι κάτω του 90%, το πολύ να το πας στο επίσημο σέρβις για αλλαγή μπαταρίας με 39 ευρώ.

 

Κλειδωμένα, κλεμμένα κλπ ΔΕΝ είναι για εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να κοιτάξει κινητό από άλλον κατασκευαστή, δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης το iphone. Υπάρχει και η samsung και xiaomi και πάει λέγοντας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Ψάχνω να δανειστώ ή να αγοράσω από κάποιον σετ εργαλείων για να ανοίξω ένα iPhone SE αύριο, Κυριακή, στη Θεσσαλονίκη. Αν κάποιος έχει κάτι θα το εκτιμούσα πολύ.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα! Έχω ένα iphone 7 το οποίο είναι κλειδωμένο στην vodafone uk.Το cloud το χρησιμοποιώ κανονικά και γενικά το κινητό είναι λειτουργικό.Προσπάθησα να το ξεκλειδώσω μέσω της σελίδας iphoneimei.net.Στην αρχή πλήρωσα ενα μικρό ποσό περίπου 3-4 ευρώ.Έπειτα μου δώσανε κάποιες πληροφορίες και μου είπανε ότι χρειάζονται περίπου 27 ευρώ για το ξεκλείδωμα.Τα πλήρωσα και με ενημέρωσαν πως χρειάζονται άλλα 65 ευρώ περίπου για να ξεκλειδωθεί και ότι είναι 100% γκαραντί.Τα πλήρωσα και μετά από μια μέρα μου έγραψαν ότι έγινε rejected από την vodafone και ότι δεν μου επιστρέφουν τα χρήματα μου πίσω.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ή να μου δώσει κάποια συμβουλή ως προς το τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ένα iphone 7 το οποίο είναι κλειδωμένο στην vodafone uk.Το cloud το χρησιμοποιώ κανονικά και γενικά το κινητό είναι λειτουργικό.Προσπάθησα να το ξεκλειδώσω μέσω της σελίδας iphoneimei.net.Στην αρχή πλήρωσα ενα μικρό ποσό περίπου 3-4 ευρώ.Έπειτα μου δώσανε κάποιες πληροφορίες και μου είπανε ότι χρειάζονται περίπου 27 ευρώ για το ξεκλείδωμα.Τα πλήρωσα και με ενημέρωσαν πως χρειάζονται άλλα 65 ευρώ περίπου για να ξεκλειδωθεί και ότι είναι 100% γκαραντί.Τα πλήρωσα και μετά από μια μέρα μου έγραψαν ότι έγινε rejected από την vodafone και ότι δεν μου επιστρέφουν τα χρήματα μου πίσω.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ή να μου δώσει κάποια συμβουλή ως προς το τι να κάνω?

 

Αν όντως στο έκανε απόρριψη η Vodafone τότε δεν θα βγάλεις άκρη εύκολα

Βρες στο eBay κάποιον η σε καμία άλλη σελίδα αλλά με προσοχή μην σε κοροϊδέψουν και χάσεις τα χρήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται αν υπάρχει κάποιος τρόπος να διεκδικήσω τα χρήματα μου εφόσον μου ζήτησαν παραπάνω και μου είπαν οτι ειναι 100% και τελικά δεν έγινε η δουλειά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν όντως στο έκανε απόρριψη η Vodafone τότε δεν θα βγάλεις άκρη εύκολα

Βρες στο eBay κάποιον η σε καμία άλλη σελίδα αλλά με προσοχή μην σε κοροϊδέψουν και χάσεις τα χρήματα

 

 

Γνωρίζεται αν υπάρχει κάποιος τρόπος να διεκδικήσω τα χρήματα μου εφόσον μου ζήτησαν παραπάνω και μου είπαν οτι ειναι 100% και τελικά δεν έγινε η δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζουν από πριν γιατί εξαρτάται ποσό θα ζητήσει η εταιρεία για να το ξεκλειδώσει

Πάρε τα χρήματα σου πίσω και τελείωνε

Αν βρεις κάποιο σοβαρό site τότε κάνε μια προσπάθεια αλλιώς σαν iPod

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζουν από πριν γιατί εξαρτάται ποσό θα ζητήσει η εταιρεία για να το ξεκλειδώσει

Πάρε τα χρήματα σου πίσω και τελείωνε

Αν βρεις κάποιο σοβαρό site τότε κάνε μια προσπάθεια αλλιώς σαν iPod

 

Μα αυτό λέω δεν μου τα επιστρέφουν τα χρήματα μου πίσω...υπάρχει κάποιος τρόπος να τα διεκδικήσω;

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω δεν μου τα επιστρέφουν τα χρήματα μου πίσω...υπάρχει κάποιος τρόπος να τα διεκδικήσω;

 

Α εμπλεξες ήδη δηλαδή

Δεν γνωρίζω τι μπορείς να κανεις

Ίσως κάποιος άλλος

Εγώ πιστεύω τα έχασες ταπεινή μου άποψη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω δεν μου τα επιστρέφουν τα χρήματα μου πίσω...υπάρχει κάποιος τρόπος να τα διεκδικήσω;

 

Εάν πλήρωσες δίχως PayPal χλωμό έως αδύνατο. Στείλε τους Mail. Πες ότι είσαι ανήλικος. Πες ότι είσαι σε διαδικασία να ειδοποιήσεις τις αστυνομικές αρχές καθώς υπάρχει τμήμα δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος και θα παραθέσεις τις συνομιλίες σας σε φωτογραφίες και πες τους καλή συνέχεια. Μαντεύω σε 2 ώρες θα στα επιστρέψουν.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απλα πράγματα πάρε την τράπεζα που έχεις την πιστωτική και ακύρωσε την συναλλαγή !! και οταν σε ρωτήσουν για ποιο λόγο θες να το κανεις ..πες τους οτι μου υποσχέθηκαν αυτο και οτι τελικά δεν το έκαναν !!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απλα πράγματα πάρε την τράπεζα που έχεις την πιστωτική και ακύρωσε την συναλλαγή !! και οταν σε ρωτήσουν για ποιο λόγο θες να το κανεις ..πες τους οτι μου υποσχέθηκαν αυτο και οτι τελικά δεν το έκαναν !!

 

Πως θα ακυρώσεις μια συναλλαγή που ολοκληρώθηκε? Δεν πρόκειται η τράπεζα να ζητήσει τα χρήματα από έναν απατεώνα. Χρόνια ισχύει αυτό το καθεστώς. Για αυτό λέμε πάντα από eBay και μόνο μέσω PayPal. Σε διασφαλίζει το PayPal με την απειροελάχιστη προμήθεια του πως αν δεν ολοκληρωθεί αυτό που είναι να παραλάβεις πως θα πάρεις τα χρήματα σου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...