Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταμέτρηση ύπνου δεν γίνεται στην εφαρμογή αλλά στο ρολόι απλά στην εφαρμογή σου βγάζει γραφική παράσταση

 

Ναι ακριβώς αυτό. Απλά επειδή στον σύντομο ύπνο μεσημεριανό δεν μου βγάζει γραφική παράσταση για αυτό και ρώτησα μήπως και υπάρχει κάτι καλύτερο σαν εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς αυτό. Απλά επειδή στον σύντομο ύπνο μεσημεριανό δεν μου βγάζει γραφική παράσταση για αυτό και ρώτησα μήπως και υπάρχει κάτι καλύτερο σαν εφαρμογή!

 

καθαρα θεμα firmware της συσκευης ειναι

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. έχω το ρολόι 2 μέρες και γενικά είμαι ευχαριστημένος. ένα πρόβλημα που έχω είναι ότι στις κλήσης δεν μου δείχνει ποιος πέρνει τηλέφωνο. γνωρίζετε τη μπορώ να κάνω; έχω xiaomi mi a1
Link to comment
Share on other sites

Είστε στην έκδοση 1.0.7.36; Με p30 pro δεν έχει θέμα, σίγουρα βέβαια είναι και η συμβατότητα.ποσο καιρό υπάρχει αυτό το πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είστε στην έκδοση 1.0.7.36; Με p30 pro δεν έχει θέμα, σίγουρα βέβαια είναι και η συμβατότητα.ποσο καιρό υπάρχει αυτό το πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι είμαι σε αυτήν την έκδοση 1.0.7.36. με τα μηνύματα δεν έχω πρόβλημα αλλά στις κλήσης δείχνει ότι χτυπά και δεν δείχνει ούτε αριθμό ούτε όνομα. δεν νομίζω να έχει σχέση με το κινητό μάλλον κάτι θα έπρεπε να κάνω και δεν το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

ναι είμαι σε αυτήν την έκδοση 1.0.7.36. με τα μηνύματα δεν έχω πρόβλημα αλλά στις κλήσης δείχνει ότι χτυπά και δεν δείχνει ούτε αριθμό ούτε όνομα. δεν νομίζω να έχει σχέση με το κινητό μάλλον κάτι θα έπρεπε να κάνω και δεν το έκανα.
Εφαρμογές - υγεία - και στα δικαιώματα δώσε για επαφές και τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και καλή ανάσταση. Γλυκοκοιταζω το ρολογακι. Αυτό όμως που ήθελα να μάθω είναι αν η εφαρμογή υγεία της Χαβάης συνεχίζει να κάνει step counting και από το smartphone και από το ρολόι μαζί . Γιατί αν γράφει και από τα 2 δεν αξίζει
Link to comment
Share on other sites

Και απο τα 2 γράφει , αλλά η διαφορά τους είναι αμελητέα...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι είμαι σε αυτήν την έκδοση 1.0.7.36. με τα μηνύματα δεν έχω πρόβλημα αλλά στις κλήσης δείχνει ότι χτυπά και δεν δείχνει ούτε αριθμό ούτε όνομα. δεν νομίζω να έχει σχέση με το κινητό μάλλον κάτι θα έπρεπε να κάνω και δεν το έκανα.

 

το ιδιο προβλημα εχω και εγω, οταν χτυπαει κληση το ρολοι δειχνει μονο την κληση και σε περιπτωση που απορριψεις την κληση βλεπεις ποιος σε καλουσε.

με τα μυνηματα ομως δεν αντιμετωπιζω το ιδιο θεμα, εχω την ιδια εκδοση και τηλεφωνο το xiaomi pocophone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μήπως ξέρετε τι λειτουργικό έχει το ρολόι; android os? Και υπάρχει τρόπος να το "rootαρουμε" η να περάσουμε κάποιο άλλο λειτουργικό? Δε ξέρω κ πολλά απο smartwatch είναι το πρώτο μου για αυτό αυτές οι ερωτήσεις. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό είναι της huawei. Για root δεν ξέρω , αλλά δύσκολο το βλέπω

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μόλις μου ήρθε μια αναβάθμιση του λογισμικού σε 1.0.7.42
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα εχω και εγω, οταν χτυπαει κληση το ρολοι δειχνει μονο την κληση και σε περιπτωση που απορριψεις την κληση βλεπεις ποιος σε καλουσε.

με τα μυνηματα ομως δεν αντιμετωπιζω το ιδιο θεμα, εχω την ιδια εκδοση και τηλεφωνο το xiaomi pocophone.

 

Επειδή σκέφτομαι την αγορά του αυτό ειναι σημαντικό θέμα για μένα. Σε συσκευές πέραν της Huawei εμφανίζεται το όνομα του ατόμου που καλεί ή όχι; Ας απαντήσει κάποιος σας παρακαλώ για να μην το αγοράσω και μετανοιώσω μετά!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι την αγορά του αυτό ειναι σημαντικό θέμα για μένα. Σε συσκευές πέραν της Huawei εμφανίζεται το όνομα του ατόμου που καλεί ή όχι; Ας απαντήσει κάποιος σας παρακαλώ για να μην το αγοράσω και μετανοιώσω μετά!

 

Σε μένα δεν το εμφανίζει (S10+).

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν το εμφανίζει (S10+).

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει κανεις άλλος που του εμφανίζει αναγνώριση με κινητο εκτός Huawei;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει κανεις άλλος που του εμφανίζει αναγνώριση με κινητο εκτός Huawei;

Κάτι χάλασαν σε κάποιο update. Παλιά το εμφάνιζε. Ας ελπίσουμε να το επαναφέρουν. (Note9).

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και σε iphone xs το εμφανίζει κανονικά...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 5 μήνες περίπου που το έχω, πάντα μου φέρνει σωστά τις ειδοποιήσεις, όλες, από email, sms, κλείσεις κλπ.

Με αναγνώριση ονόματος και αποστολέα.

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εμφανίζει το όνομα της επαφή που καλεί δώστε τα ανάλογα δικαιώματα στην εφαρμογή υγεία (health), πχ σε Xiaomi, Ρυθμίσεις --> Άδειες --> αρχεία καταγραφής κλήσεων, Επαφές, τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το βρήκα και το γράφω μήπως και υπάρχει και κάποιος άλλος που τυχόν έχει το ίδιο θέμα για να πληροφορηθεί:

Πήγα όχι από το μενού του Υγεία, αλλά από το μενού ρυθμίσεις - εφαρμογές του τηλεφώνου, άνοιξα από εκεί το Υγεία, πήγα Άδειες -> και έδωσα άδεια στο: "Αρχείο καταγραφής κλήσεων" που ήταν το μόνο που δεν ήταν τικαρισμένο.

 

Μετά, δείχνει κανονικά ποιος καλεί.

 

Καλησπέρα, επειδή είδα ότι κάποιοι έχουν πρόβλημα να βλέπουν ποιος τους καλεί, το είχα γράψει πριν καιρό, σας το παραθέτω πάλι. Κάτοχος Samsung S9+ και δουλεύουν όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Σε μυνήματα από viber και whats up μπορείτε να διαβάσετε το περιεχόμενο

του στο ρολόι η μόνο εμφανίζει την ειδοποίηση της εφαρμογής;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι χάλασαν σε κάποιο update. Παλιά το εμφάνιζε. Ας ελπίσουμε να το επαναφέρουν. (Note9).

 

Καλησπέρα, επειδή είδα ότι κάποιοι έχουν πρόβλημα να βλέπουν ποιος τους καλεί, το είχα γράψει πριν καιρό, σας το παραθέτω πάλι. Κάτοχος Samsung S9+ και δουλεύουν όλα μια χαρά.

 

Μετά από ρύθμιση των αδειών και εμένα δείχνει τον καλούντα. Το περίεργο ήταν ότι αυτό άλλαξε με αναβάθμιση και όχι με αλλαγή των αδειών από το τηλέφωνο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...