Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά το τελευταίο update για κανα-δυο μέρες ο πράσινος κύκλος ούτε Κ σε μένα κατέγραφε ενδείξεις. Τώρα όμως καταγράφει κανονικά. Τι να πω...

 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Κ απ ότι κατάλαβα λογικά ο πράσινος κύκλος καταγράφει όταν αυξηθούν οι παλμοί της καρδιας. Αλλα δεν αναφέρεται πουθενά από πόσους παλμούς παλμους ξεκινάει να καταγράφει. Όπως επίσης για τον κόκκινο κύκλο δεν διευκρινίζεται πουθενά ο χρόνος για τον οποιο πρέπει να υπάρξει ακινισια έτσι ώστε μετά από κίνηση να γίνει καταγραφή.

 

'Έκανες τίποτα και καταγράφει κανονικά ο πράσινος κύκλος; γιατί εμένα ακόμα στο μηδέν είναι τόσες μέρες. :mad:

Link to comment
Share on other sites

'Έκανες τίποτα και καταγράφει κανονικά ο πράσινος κύκλος; γιατί εμένα ακόμα στο μηδέν είναι τόσες μέρες. :mad:

 

Τίποτα απολύτως δεν έκανα. Ίσως επειδή σχεδόν καθημερινά το βάζω να κάνει καταγραφή σε κάποιο σπορ μου μετράει και χρόνο στον πράσινο κύκλο. Θα το τεστάρω μια μέρα να μην κάνω καθόλου αθλητική καταγραφή χειροκίνητα να δω αν θα μετρήσει χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως δεν έκανα. Ίσως επειδή σχεδόν καθημερινά το βάζω να κάνει καταγραφή σε κάποιο σπορ μου μετράει και χρόνο στον πράσινο κύκλο. Θα το τεστάρω μια μέρα να μην κάνω καθόλου αθλητική καταγραφή χειροκίνητα να δω αν θα μετρήσει χρόνο.

 

Όταν κάνω άσκηση μου μετράει κανονικά στις οθόνες της άσκησης αλλά ο πράσινος κύκλος δεν κουνιέται από το μηδέν.

Κάτι γίνεται και δεν μεταφέρει αυτές τις πληροφορίες στην οθόνη με τους κύκλου. Ίσως να το φτιάξουν σε καμια ενημέρωση. :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω άσκηση μου μετράει κανονικά στις οθόνες της άσκησης αλλά ο πράσινος κύκλος δεν κουνιέται από το μηδέν.

Κάτι γίνεται και δεν μεταφέρει αυτές τις πληροφορίες στην οθόνη με τους κύκλου. Ίσως να το φτιάξουν σε καμια ενημέρωση. :)

 

Πριν το τελευταίο update ο πράσινος κύκλος έκανε αυτόματη καταγραφή άσκησης. Πχ: όταν κατά την διάρκεια της ημέρας έκανες πολλά βήματα ή ανέβαζες τους παλμούς τις καρδιάς εξαιτίας καποιας δραστηριότητας . Μετά το τελευταίο update έπαψε να κάνει αυτόματη καταγραφή άσκησης! Σου δείχνει καποια ενδειξη μόνο Κ εφόσον ξεκινήσεις κάποιο workout! Το παρατήρησα σήμερα αυτό όπου μετά από 15000 βήματα Κ μέτρηση παλμών άνω των 140 ο πράσινος κύκλος έχει παραμείνει στο μηδέν (χωρίς να έχω βάλει κάποιο workout). Μετά όμως από καταγραφή σε workout ο πράσινος κύκλος έγραψε ένδειξη! Η Huawei μας έχει κάνει «πειραματοζωα» μου φαίνεται....! :mad::mad:

Edited by antonis7
Link to comment
Share on other sites

Ποιες οι διαφορες με το active? Θελω να το αγορασω αλλα δεν ξερω αν αξιζει τα 50€ διαφορα που εχει το active.

 

Ευχαριστω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Πέρα από την εμφάνιση τίποτα άλλο. Επειδή και εγώ ήμουν στο ίδιο δίλημμα πήρα την εταιρεία και μου το είπε. Πήρα τελικά το active από αγγελία σφραγισμένο στα 150 ευρώ. Από Ελληνική αλυσίδα.

Edited by kostas2712
Link to comment
Share on other sites

Μετα τη σημερινη προπονηση διαπιστωσα οτι δεν μου εχει μετρησει το VO2Max...

Eχει κανεις αλλος τετοιο περιστατικο;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

το εχω εδω και μερικες μερες και θελω να ρωτησω τα παρακατω,

οταν απομακρυνεσαι απο το κινητο αυτο αποσυνδεεται και οταν το πλησιαζεις ξανασυνδεεται μονο του η πρεπει να το συντονισεις χειροκινητα?

σημερα το ειχα ολο το πρωι μαζι μου και κοντα στο κινητο και καπια στιγμη το μεσημερι πηρα χαμπαρι οτι ειχε αποσυνδεθει, ξερει καποιος να μου πει γιατι εγινε αυτο η μηπως δεν εχω κανει σωστα?

ο καιρος στο ρολοι πως γινεται να ενημερωμεται αυτοματα?

Link to comment
Share on other sites

το εχω εδω και μερικες μερες και θελω να ρωτησω τα παρακατω,

οταν απομακρυνεσαι απο το κινητο αυτο αποσυνδεεται και οταν το πλησιαζεις ξανασυνδεεται μονο του η πρεπει να το συντονισεις χειροκινητα?

σημερα το ειχα ολο το πρωι μαζι μου και κοντα στο κινητο και καπια στιγμη το μεσημερι πηρα χαμπαρι οτι ειχε αποσυνδεθει, ξερει καποιος να μου πει γιατι εγινε αυτο η μηπως δεν εχω κανει σωστα?

ο καιρος στο ρολοι πως γινεται να ενημερωμεται αυτοματα?

 

Κανονικα αποσυνδεεται και επανασυνδεεται αυτοματα μονο του.

Ο καιρος στο ρολοι για να ειναι ενημερωμενος πρεπει να ειναι μονιμα συνδεδεμενο με το κινητο και να εχεις ανοιχτο το gps.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία αναβάθμιση μαζί με την τελευταία ενημέρωση της εφαρμογής Health δεν έκατσαν καθόλου καλά. Το πράσινο ring είναι νεκρό, χάνω κλήσεις και μηνύματα ανάλογα τις διαθέσεις του, δεν επανασυνδέεται αυτόματα πάλι ανάλογα τα κέφια του, καιρός αγνοείται...

Τι να πω; Περάσαμε από το βαριέμαι γιατί δεν υπάρχει πρόβλημα να ασχοληθώ, να το σκαλίζω όλη την μέρα για να λειτουργήσει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία αναβάθμιση μαζί με την τελευταία ενημέρωση της εφαρμογής Health δεν έκατσαν καθόλου καλά. Το πράσινο ring είναι νεκρό, χάνω κλήσεις και μηνύματα ανάλογα τις διαθέσεις του, δεν επανασυνδέεται αυτόματα πάλι ανάλογα τα κέφια του, καιρός αγνοείται...

Τι να πω; Περάσαμε από το βαριέμαι γιατί δεν υπάρχει πρόβλημα να ασχοληθώ, να το σκαλίζω όλη την μέρα για να λειτουργήσει σωστά.

 

Για τον καιρο ισχυει οτι ειπα πιο πανω. Το εχεις συνδεδεμενο με το κινητο και ανοιχτες οι πληροφοριες τοποθεσιας και δεν ενημερωνεται ο καιρος;;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο δεν ήταν συνδεδεμένο. Είναι αυτό που λέω, για τις αυτόματες επανασυνδέσεις που δεν πετυχαίνουν πάντα. Το περίεργο είναι ότι άλλοτε το κάνει και άλλοτε όχι. Το ρολόι το έχω 4-5 μήνες και πρώτη φορά συμπεριφέρεται έτσι. Οι ενημερώσεις του Απριλίου στο Poco, και στο GT δεν μου πήγαν καθόλου καλά.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις τσεκάρει τις ρυθμίσεις στο app για τα μιάου :D (MIUI) optimisations, τσέκαρε να βεβαιωθείς ότι το health app εξαιρείται. Βρίσκω πολύ πιο πιθανό να σου κάνει θέματα λόγο του μιάου :D της xiaomi παρά λόγο προβλήματος του ρολογιού.

 

To μιάου είναι μεγάλος μπελάς όταν έχει να κάνει με εφαρμογές που πρέπει να τρέχουν στο background ή να ανοίγουν μόνες τους.

Έχω βρει τον μπελά μου με το κινητό του γιου μου και τα parental controls του f-secure app, παρότι τα έχω απενεργοποιήσει όλα τα optimisations στις ρυθμίσεις του app και έχω απενεργοποιήσει και το miui optimisations απο τα developer options, το ρημάδι δεν το αφήνει να ξεκινήσει μόνο του!

Κάτι ανάλογο πρέπει να παίζει και στην περίπτωσή σου πιστέυω

Link to comment
Share on other sites

 

To μιάου είναι μεγάλος μπελάς όταν έχει να κάνει με εφαρμογές που πρέπει να τρέχουν στο background ή να ανοίγουν μόνες τους.

 

Έχω βρει τον μπελά μου με το κινητό του γιου μου και τα parental controls του f-secure app, παρότι τα έχω απενεργοποιήσει όλα τα optimisations στις ρυθμίσεις του app και έχω απενεργοποιήσει και το miui optimisations απο τα developer options, το ρημάδι δεν το αφήνει να ξεκινήσει μόνο του!

 

Κάτι ανάλογο πρέπει να παίζει και στην περίπτωσή σου πιστέυω

 

Αυτο φταιει και κατηγορω συνεχεια το παιδι μου οτι απενεργποιει εκεινο το kaspersky safe kids ;;;

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο φταιει και κατηγορω συνεχεια το παιδι μου οτι απενεργποιει εκεινο το kaspersky safe kids ;;;

 

Αν και ξεφεύγουμε απο το θέμα, ευχαριστώ για την πληροφορία γιατί ψάχνω να βρω άλλη λύση που να δουλεύει :X

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενημέρωση σημερα. Τα νέα watch faces υπήρχαν ή τώρα μπήκαν με την ενημερωση; Δεν τα είχα προσεξει παλιότερα γι 'αυτο ρωτάω. Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενημέρωση σημερα. Τα νέα watch faces υπήρχαν ή τώρα μπήκαν με την ενημερωση; Δεν τα είχα προσεξει παλιότερα γι 'αυτο ρωτάω.

 

Μπήκαν με την νέα ενημέρωση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή είχα αρκετά θέματα μη αυτόματης επανασύνδεσης με την εφαρμογή 'Υγεία' στην έκδοση 9.0.4.383 με poco f1 (την οποία είχα κατεβάσει και εγκατεστήσει μόνος μου), ξαναγύρισα στην 9,0,4,332. Το πρόβλημα με τις μη αυτόματες επανασυνδέσεις λύθηκε, ότι watch face είχα ήδη περάσει στο ρολόι παρέμειναν ακόμα και μετά από restart του ρολογιού, το πράσινο ring δεν δουλεύει, τώρα για το vmax δεν γνωρίζω δεν μπορώ να τρέξω. Διευκρινίζω ότι Watch faces store η έκδοση 9.3.4.332 δεν έχει.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την εκδοση 9.0.4.387 , πως εχεις μεινει σε παλαιοτερη εκδοση;;;

Σχετικα με τη μη μετρηση του VO2Max , να αναφερω οτι σε επομενη προπονηση το μετρησε κανονικα.

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την εκδοση 9.0.4.387 , πως εχεις μεινει σε παλαιοτερη εκδοση;;;

Σχετικα με τη μη μετρηση του VO2Max , να αναφερω οτι σε επομενη προπονηση το μετρησε κανονικα.

 

Έχεις Huawei P30, έχω Xiaomi Poco... Δεν μου δίνουν πιο καινούργια έκδοση, προφανώς γιατί ξέρουν τα προβλήματα και δεν τα έχουν λύσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

μετα το τελευταιο Update τα εχει παίξει λιγάκι η συσκευή ουτε factory restore ελευσε τα θεματα ...... και δεν ειναι λιγα.........
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ποια έκδοση του λογισμικού του ρολογιού είναι η τελευταία; εγώ έχω την 1.0.7.36.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ποια έκδοση του λογισμικού του ρολογιού είναι η τελευταία; εγώ έχω την 1.0.7.36.

Αυτη ειναι η τελευταια.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να συνδεθεί το ρολόι με κάποιες καλύτερες εφαρμογές καταμέτρησης ύπνου;

Η υπάρχει τρόπος να δείχνει αναλυτικά στην εφαρμογή και τον "σύντομο" ύπνο. Επειδή πχ τον βραδινό ύπνο μου τον δείχνει αναλυτικά ενώ τους μεσημεριανους ύπνους (που σε μένα είναι μεγάλης διάρκειας λόγω εργασίας) μου τους δείχνει απλά ως συντομους ύπνους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να συνδεθεί το ρολόι με κάποιες καλύτερες εφαρμογές καταμέτρησης ύπνου;

 

Η υπάρχει τρόπος να δείχνει αναλυτικά στην εφαρμογή και τον "σύντομο" ύπνο. Επειδή πχ τον βραδινό ύπνο μου τον δείχνει αναλυτικά ενώ τους μεσημεριανους ύπνους (που σε μένα είναι μεγάλης διάρκειας λόγω εργασίας) μου τους δείχνει απλά ως συντομους ύπνους.

Καταμέτρηση ύπνου δεν γίνεται στην εφαρμογή αλλά στο ρολόι απλά στην εφαρμογή σου βγάζει γραφική παράσταση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...