Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν εμφανίζει το όνομα της επαφή που καλεί δώστε τα ανάλογα δικαιώματα στην εφαρμογή υγεία (health), πχ σε Xiaomi, Ρυθμίσεις --> Άδειες --> αρχεία καταγραφής κλήσεων, Επαφές, τηλέφωνο.

 

να εισαι καλα φιλε μου, με την βοηθεια σου λυθηκε το προβλημα της μη εμφανισης των καλουντων στο τηλεφωνο!!!

Link to comment
Share on other sites

Με δυο συσκευές μπορούμε να το έχουμε συνδεμένο; Όχι ταυτόχρονα. Εννοώ να έχω μια το ένα τηλέφωνο και μια το άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Σε μυνήματα από viber και whats up μπορείτε να διαβάσετε το περιεχόμενο

του στο ρολόι η μόνο εμφανίζει την ειδοποίηση της εφαρμογής;

 

Mπορείς να διαβάσεις κανονικά όλα τα γραπτά μηνύματα από viber, whats up, messenger, sms κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.κλήση μπορεί να κάνει;εννοώ να μπαίνει στις επαφές και να επιλέγουμε κλήση.οχι να μιλάμε από το ρολόι.

 

send from my Mate 20pro beast

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.κλήση μπορεί να κάνει;εννοώ να μπαίνει στις επαφές και να επιλέγουμε κλήση.οχι να μιλάμε από το ρολόι.

 

send from my Mate 20pro beast

Όχι δεν μπορεί.

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την προχθεσινή αναβάθμιση της εφαρμογής υγείας δεν διαβάζει πλέον τον ύπνο στην πρώτη σελίδα, και τον βλέπω κάνοντας κλικ στην ειδική σελίδα.

Επίσης τα συνολικά λεπτά και βήματα άσκησης είναι άσχετα με τα πραγματικά. Χθες το πρωί είχα 21 λεπτά και μετά από την απογευματινή προπόνηση συνέχισε να έχει τα 21 λεπτά ενώ τα βήματα είχαν περίπου 2000 διαφορά με το κινητό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μετά την προχθεσινή αναβάθμιση της εφαρμογής υγείας δεν διαβάζει πλέον τον ύπνο στην πρώτη σελίδα, και τον βλέπω κάνοντας κλικ στην ειδική σελίδα.

Επίσης τα συνολικά λεπτά και βήματα άσκησης είναι άσχετα με τα πραγματικά. Χθες το πρωί είχα 21 λεπτά και μετά από την απογευματινή προπόνηση συνέχισε να έχει τα 21 λεπτά ενώ τα βήματα είχαν περίπου 2000 διαφορά με το κινητό.

 

Εχεις κανει ταξινομηση καρτων για να σου εμφανιζει στη πρωτη σειρα τον υπνο;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά την προχθεσινή αναβάθμιση της εφαρμογής υγείας δεν διαβάζει πλέον τον ύπνο στην πρώτη σελίδα, και τον βλέπω κάνοντας κλικ στην ειδική σελίδα.

Επίσης τα συνολικά λεπτά και βήματα άσκησης είναι άσχετα με τα πραγματικά. Χθες το πρωί είχα 21 λεπτά και μετά από την απογευματινή προπόνηση συνέχισε να έχει τα 21 λεπτά ενώ τα βήματα είχαν περίπου 2000 διαφορά με το κινητό.

 

Aυτό με τα λεπτά άσκησης είναι γνωστό bug του ρολογιού και περιμένουμε να διορθωθεί με κάποιο μελλοντικό update. Σε κάποιους δουλεύει και σε κάποιους άλλους όχι. Σε κάποιους που δεν δουλεύει στο ρολόι, δουλεύει στην εφαρμογή υγεία (ίσως αυτόνομα χρησιμοποιώντας τους αισθητήρες του τηλεφώνου) αλλά υπάρχουν και κάποιοι που δεν δουλεύει ούτε στο τηλέφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει ταξινομηση καρτων για να σου εμφανιζει στη πρωτη σειρα τον υπνο;;

Ναι, χωρίς αποτέλεσμα.

Aυτό με τα λεπτά άσκησης είναι γνωστό bug του ρολογιού και περιμένουμε να διορθωθεί με κάποιο μελλοντικό update. Σε κάποιους δουλεύει και σε κάποιους άλλους όχι. Σε κάποιους που δεν δουλεύει στο ρολόι, δουλεύει στην εφαρμογή υγεία (ίσως αυτόνομα χρησιμοποιώντας τους αισθητήρες του τηλεφώνου) αλλά υπάρχουν και κάποιοι που δεν δουλεύει ούτε στο τηλέφωνο..

Εμένα με δούλευε σωστά μέχρι προχθές, τώρα όχι. Επίσης μετράει τα βήματα μόνο όταν το ρολόι είναι συνδεμένο στο κινητό. Βήματα που γίνονται εκτός σύνδεσης, δεν μετριόνται.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Note 9 με Android 9.

 

Κατι δεν παει καλα σιγουρα. Δοκιμασες να εγκαταστησεις ξανα την εφορμογη;

Η μετρηση των βηματων εχει αναφερθει και απο αλλα παιδια οτι εχει μια μικρη αποκλιση.

Στις προπονησεις μου εμενα μου τα βγαζει σωστα και συμφωνει και με το garmin που δουλευω ταυτοχρονα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν παει καλα σιγουρα. Δοκιμασες να εγκαταστησεις ξανα την εφορμογη;

Η μετρηση των βηματων εχει αναφερθει και απο αλλα παιδια οτι εχει μια μικρη αποκλιση.

Στις προπονησεις μου εμενα μου τα βγαζει σωστα και συμφωνει και με το garmin που δουλευω ταυτοχρονα.

 

Το ρολόι μετράει σχεδόν σωστά, απλώς δεν μεταφέρει τα στοιχεία στο κινητό, όπως και τα συνολικά στοιχεία ύπνου. Μπορώ να δω τους χτύπους της καρδιάς και την ανάλυση ύπνου. Αυτά από την Κυριακή και μετά. Μέχρι τότε όλα δούλευαν μια χαρά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανείς με poco f1 να μου πει αν στο δικό του επανασυνδέεται μόνο του?

 

έχω δοκιμάσει χωρίς επιτυχία σε 1.0.7.42 / 9.0.4.393:

 

Με ενεργοποιημένη / απενεργοποιημένη βελτιστοποίησης MIUI

χωρίς περιορισμούς στην εξοικονόμηση μπαταρίας

όλες τις άδειες

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω με την 1.0.7.42 / 9.0.4.332 και μπορω να πω οτι εχει πολυ λιγοτερα προβληματα σε σχεση με την εκδοση 383 που ειχα εγκαταστησει λογω των περισσοτερων faces που ειχε.

ομως ειχε πολλα προβληματα με την συνδεσιμοτητα.

απεγκατεστησα την 383 απο το τηλεφωνο και ξαναπερασα την 332 και εχω λιγοτερα προβληματα συνδεσιμοτητας, χωρις ομως αυτα να εχουν εξαλειφθει.

αυτο που με νευριαζει ειναι οτι αργει να ενημερωθει το ρολοι για την τοποθεσια και την θερμοκρασια αυτης και καποια μικρα προβληματα αποσυνδεσης οταν απομακρυνομαι και μη επανασυνδεσης αυτου οταν το πλησιαζω εκ νεου και πρεπει εγω να το κανω χειροκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Με το νέο update διορθώθηκαν τα βήματα, όχι όμως και τα λεπτά άθλησης.

Πάμε δυνατά να διορθώσουμε και τα υπόλοιπα!:wacko:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα κι εγώ ένα saddle brown (με το καφέ λουράκι) στα €144,75 και αναμένω.

 

Παρατήρησα lag σε video στο yt όταν πρωτοπαρουσιάστηκε το 18. Εχει ακόμα?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα. Πρώτες εντυπώσεις, βαδίζει στην λογική των Garmin. Ωραία οθόνη, ποιοτική κάσα, πανέμορφο λουράκι. Δεν μου αρέσει που ο καιρός δεν έχει περισσότερες λεπτομέρειες. Τα watchfaces λίγα αλλά καλύτερα για μένα να μην μπαίνω συνεχώς στο πειρασμό να αλλαζω. Κατά τα άλλα βλέπουμε....
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το ρολογάκι, να σας κάνω μερικές ερωτήσεις για να γνωρίζω:

1. Δέχεται ειδοποιήσεις από το κινητό για κλήσεις/sms αλλά και από άλλες εφαρμογές; (για παράδειγμα αναφέρω το sofascore)

2. Στα μηνύματα μπορείς να απαντήσεις ή μόνο να τα διαβάσεις;

3. Μπορώ να έχω έλεγχο της μουσικής; Δηλαδή, να βάλω στο κινητό να παίζει ο music player (π.χ. Jet Audio) και από το ρολόι να κάνω next/previous/volume;

4. Από την μπαταρία είστε ικανοποιημένοι; Πόσο κρατάει περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το ρολογάκι, να σας κάνω μερικές ερωτήσεις για να γνωρίζω:

1. Δέχεται ειδοποιήσεις από το κινητό για κλήσεις/sms αλλά και από άλλες εφαρμογές; (για παράδειγμα αναφέρω το sofascore)

2. Στα μηνύματα μπορείς να απαντήσεις ή μόνο να τα διαβάσεις;

3. Μπορώ να έχω έλεγχο της μουσικής; Δηλαδή, να βάλω στο κινητό να παίζει ο music player (π.χ. Jet Audio) και από το ρολόι να κάνω next/previous/volume;

4. Από την μπαταρία είστε ικανοποιημένοι; Πόσο κρατάει περίπου;

 

Με όλη τη καλή διάθεση και από περιέργεια και μόνο , θέλω να μάθω , μπήκες στη διαδικασία να διαβάσεις 2-3 σελίδες μήπως και βρεις κάποια απάντηση στα ερωτήματα σου;;;;

1) Ναι , αλλά δεν παίζω στοίχημα για να απαντήσω .

2) όχι δεν μπορείς να απαντήσεις.

3) όχι

4) από 10 - 15 ημέρες , ανάλογα τη χρήση που κανεις στο ρολοι..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογισμός των βημάτων στην εφαρμογή 'Υγεία' λέει ότι υπολογίζεται από το συνδυασμό του ρολογιού και του τηλεφώνου. Όμως πολλές φορές όταν κάνεις κάποιες (οχι αθλητικές) δραστηριότητες δεν παίρνεις το τηλέφωνο παντόφλα μαζί σου με αποτέλεσμα η καταγραφή να είναι ότι να 'ναι. Ξέρετε πως αλλάζει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Το Bluetooth τον paiζει λίγο ή μου φαίνεται; Όταν απομακρυνθείς από τηλ και ξαναπλησιάσεις δεν συνδέεται αυτόματα....
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το ρολογάκι, να σας κάνω μερικές ερωτήσεις για να γνωρίζω:

1. Δέχεται ειδοποιήσεις από το κινητό για κλήσεις/sms αλλά και από άλλες εφαρμογές; (για παράδειγμα αναφέρω το sofascore)

2. Στα μηνύματα μπορείς να απαντήσεις ή μόνο να τα διαβάσεις;

3. Μπορώ να έχω έλεγχο της μουσικής; Δηλαδή, να βάλω στο κινητό να παίζει ο music player (π.χ. Jet Audio) και από το ρολόι να κάνω next/previous/volume;

4. Από την μπαταρία είστε ικανοποιημένοι; Πόσο κρατάει περίπου;

 

1. Δέχεται και σου δείχνει ό,τι ειδοποιήσεις βλέπεις στο lock screen

2. Mόνο διαβάζεις

 

Ο υπολογισμός των βημάτων στην εφαρμογή 'Υγεία' λέει ότι υπολογίζεται από το συνδυασμό του ρολογιού και του τηλεφώνου. Όμως πολλές φορές όταν κάνεις κάποιες (οχι αθλητικές) δραστηριότητες δεν παίρνεις το τηλέφωνο παντόφλα μαζί σου με αποτέλεσμα η καταγραφή να είναι ότι να 'ναι. Ξέρετε πως αλλάζει αυτό?

 

Το υγεία όταν κάνει συγχρονισμό με το ρολόι σου δείχνει από εκεί που έχουν καταγραφεί τα περισσότερα βήματα. Αν δηλαδή έχει καταγράψει περισσότερα βήματα το κινητό, θα σου εμφανίζει αυτά. Αν έχει καταγράψει περισσότερα βήματα το ρολόι θα σου δείχνει του ρολογιού.

Αν δεν έχεις το τηλέφωνο μαζί σου θα καταγράψει αυτά που έχει γράψει το ρολόι (αφού θα είναι περισσότερα) που σε καμία περίπτωση δεν είναι ότι να'ναι.

Ίσα ίσα, του ρολογιού η καταγραφή είναι αρκετά ακριβές...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...