Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν κολλάς στο οικονομικό επιλέγεις p30 pro ως πιο φρέσκο και με καλύτερη κάμερα σε ορισμένες περιπτώσεις. Διαφορετικά με 500 ευρώ παίρνεις ότι καλύτερο για μένα προσωπικά εκτός κι αν σε ενδιαφέρει πενάκι και δεν σε ενοχλεί το αυξημένο βάρος και μέγεθος του Ν9 όπου με ακόμα λιγότερα χρήματα θα έχεις επίσης μια εξαιρετική συσκευή - εργαλείο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

* '' σκέτο'' ρ30 σε σχέση με Mate 20 pro φυσικά κι επιλέγεις το 2ο ;)

 

Καλύτερη κάμερα; στο ζουμ; εγώ θα επέλεγα ακόμα και τώρα το mate. Μόνο και μόνο για την 3d αναγνώριση προσώπου. Είναι και που χρησιμοποιώ στο κινητό με το που πατήσω το κουμπί. Αφού το χρησιμοποιώ για να παίρνω τηλέφωνα συνέχεια λίγο δουλειάς θέλω να ξεκλειδώνει άμεσα. Και με γιαλλια και χωρίς. Τώρα για την κάμερα μπορεί να την χρησιμοποιήσω 3 με 4 φορές την ημέρα. Οπότε και πάλι mate θα επέλεγα. Πάντα ανάλογα με την χρήση που κάνει ο καθένας μας

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Φιλος θέλει να πάρει το Mate 20 pro (Βασικά ήταν ανάμεσα από αυτό και το Note 9,τα ζυγισαμε και του πρότεινα και γω το Mate) και θέλει να το πάρει από Skroutz.Για να μην την πατήσουμε,πως μπορούμε να διαπιστώσουμε ότι η οθόνη θα είναι κομπλέ;Αν υπάρχει κάποιο κατάστημα που έχετε πάρει και είναι εντάξει να μου πείτε έστω και σε πμ
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα αλλα και σε ολα τα mate θα ειναι πρασινες οι edge Πλευρες λογω κυρτοτητας! θεμα με το φεις δεν εχω αλλα δεν ασχολουμαι και πολυ εκει!αντιθετος με το Insta διαπιστωνω τις τελευταιες 2 μερες τουλαχιστον οτι για να δω τα μηνυματα τα εισερχομενα πρεπει να μπω στην εφαρμογη μεσα και να χτυπησει και φυσικα εχει περασει ενα χρονικο διαστημα απο την ληψη! δεν εχω καμια εξοικονομηση,,το εχει διαπιστωσει κανεις αλλος? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κολλάς στο οικονομικό επιλέγεις p30 pro ως πιο φρέσκο και με καλύτερη κάμερα σε ορισμένες περιπτώσεις. Διαφορετικά με 500 ευρώ παίρνεις ότι καλύτερο για μένα προσωπικά εκτός κι αν σε ενδιαφέρει πενάκι και δεν σε ενοχλεί το αυξημένο βάρος και μέγεθος του Ν9 όπου με ακόμα λιγότερα χρήματα θα έχεις επίσης μια εξαιρετική συσκευή - εργαλείο.

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

* '' σκέτο'' ρ30 σε σχέση με Mate 20 pro φυσικά κι επιλέγεις το 2ο ;)

Mate 20 pro

P20 pro

Τι λες;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι το κινητό μας είναι επίσημα στις υποστηριζόμενες συσκευές της Google για τις beta εκδόσεις του Android Q. Ενδιαφέρον...Δηλαδή αν εγγραφουμε όταν γίνει διαθέσιμη θα παίρνουμε καθαρές εκδόσεις χωρίς EMUI? Πώς θα δουλέψει αυτό;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Mate 20 pro

P20 pro

Τι λες;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει μια σεβαστή οικονομική διαφορά της τάξης των 130-150 ευρώ κατά μέσο όρο, είτε σε καινούριο είτε σε μεταχειρισμένο. Επειδή τα έχω δουλέψει και τα δύο, προσωπικά θα επέλεγα φυσικά το mate ασυζητητί. Πέρα από πολλές σημαντικές διαφορές, καλύτερο επεξεργαστή, ύπαρξη εξαιρετικού ευρυγώνιου φακού, άλλες φορτίσεις κλπ το mate έχει άλλη αίσθηση, άλλη ομορφιά, η οθόνη του σου μιλάει όπως στα Samsung λ.χ.Όμως εξαρτάται από τις προϋποθέσεις και τα θέλω του καθενός μας, συνεπώς...it's up to you ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά λέω να την κάνω την μετάβαση από νοτε 9 σε ματε 20 προ τελικά κ ελπίζω να μην το μετανιώσω...Να ρωτήσω κάτι.. Υπάρχει περίπτωση να πάρει αναβάθμιση στο βίντεο 4κ 60 καρε;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά λέω να την κάνω την μετάβαση από νοτε 9 σε ματε 20 προ τελικά κ ελπίζω να μην το μετανιώσω...Να ρωτήσω κάτι.. Υπάρχει περίπτωση να πάρει αναβάθμιση στο βίντεο 4κ 60 καρε;;;

 

Αυτο δυστηχως μονο η ιδια η Huawei το γνωριζει,αν και αν ηταν θα την ειχε παρει ηδη την αναβαθμιση.

Αν σε ενδιαφερει τοσο πολυ το συγκεκριμενο πραγμα καλυτερα να περιμενεις απο Οκτωβριο το Mate30pro που θελω να πιστευω οτι θα υποστηριζει κανονικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά.Φιλος θέλει να πάρει το Mate 20 pro (Βασικά ήταν ανάμεσα από αυτό και το Note 9,τα ζυγισαμε και του πρότεινα και γω το Mate) και θέλει να το πάρει από Skroutz.Για να μην την πατήσουμε,πως μπορούμε να διαπιστώσουμε ότι η οθόνη θα είναι κομπλέ;Αν υπάρχει κάποιο κατάστημα που έχετε πάρει και είναι εντάξει να μου πείτε έστω και σε πμ

 

Απο τον Γεναρη και μετα η Huawei εχει σταματησει να εισαγει μοντελα με LG panel,αρα η πλειοψηφια των συσκευων δεν εχει το γνωστο θεμα με τις πρασιναδες.

 

Αρα μην σε πολυ φοβιζει αυτο. Επισης αν θελει ο φιλος σου να δει ο ιδιος τι Panel φοραει το κινητο του,κατεβαζει την εφαρμογη Device Info που αναφερει το panel της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να δω πότε θα πάρουμε την καινούρια αναβάθμιση...

 

send from my Mate 20pro beast

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι το κινητό μας είναι επίσημα στις υποστηριζόμενες συσκευές της Google για τις beta εκδόσεις του Android Q. Ενδιαφέρον...Δηλαδή αν εγγραφουμε όταν γίνει διαθέσιμη θα παίρνουμε καθαρές εκδόσεις χωρίς EMUI? Πώς θα δουλέψει αυτό;

 

Το διάβασα και εγώ, θα γίνει με official τρόπο, που όμως θα είναι beta, Θα έχει κολλήματα κλπ,. Δεν συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχει κολλήματα? Εννοείς στην αρχή που θα είναι beta? .... εεε μετά θα παίρνουμε και τις επόμενες και θα στρώσει.

Εκτός και αν εννοείς κάτι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε αντίθεση με άλλες εταιρίες που μπήκα και είδα από την λίστα (πχ OnePlus), η Huawei για να σε κάνει δεκτό πρέπει να έχεις ανεβάσει τουλάχιστον μία εφαρμογή στο Google Play.

Άρα δεν μπορούν να 'μπουν' όλοι, πρέπει να είσαι developer.

 

Sent from my Huawei Mate P20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηξη.... Παίζω ένα παιχνίδι το No limit γιατί συνέχεια σταματάει με πηγαίνει στην αρχική οθόνη και αναγκάζομαι να ξαναμπώ και να πατήσω resume?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,χθες αντιμετωπισα για πρωτη φορα ενα περιεργο σκηνικο! εκει που ολα κυλουσαν ομαλα,καποια στιμγη παθαινει ενα κοκομπλοκο και δεν μπορουσε να μπει στο ιντερνετ,ουτε wifi ουτε δεδομενα,,εκανα καμια 10αρια φορες clear cache και επανακκενισεις τπτ! το περιεργο ηταν οτι με αλλες συσκευες στο σπιτι ολες μπαινανε κανονικα! το αφησα ετσι και σημερα το πρωι διορθωθηκε,θελω να πιστευω! δεν ξερωω τι παιχνιδακι επαιξε η συσκευη!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...Έχω έτοιμα τα χρήματα για να πάω σε p20 pro.....αλλά κάτι μου κάνει κλικ για το mate.

Αξίζει να το επιλέξω τελικά και που υπερισχύει του p20 pro;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει κάποιος το θηρίο απο σκρουτζομαγαζο με τιμολόγιο χωρίς παρατράγουδα να μας το συστήσει, για να αποφύγουμε τις κακοτοπιές;
Link to comment
Share on other sites

Χάθηκε η εφαρμογή του τηλεχειριστηρίου smart remote ,από που μπορώ να τη βρω?την εργοστασιακή όχι από άλλο developer.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το πιο πετυχημενο χρωμα του mate ρε παιδια;
Το Aurora νομίζω είναι το καλύτερο.

 

Αν πάντως υπήρχε το Breathing Crystal που υπάρχει στο P30, θα το ήθελα σε αυτό το χρώμα.

Το είδα και μου άρεσε πολύ.

 

Sent from my Huawei Mate P20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκε η εφαρμογή του τηλεχειριστηρίου smart remote ,από που μπορώ να τη βρω?την εργοστασιακή όχι από άλλο developer.

 

Λογικά από το app store Huawei

Link to comment
Share on other sites

Το Aurora νομίζω είναι το καλύτερο.

 

Αν πάντως υπήρχε το Breathing Crystal που υπάρχει στο P30, θα το ήθελα σε αυτό το χρώμα.

Το είδα και μου άρεσε πολύ.

 

Sent from my Huawei Mate P20 Pro using Tapatalk

 

νομιζω το blue ειναι το top!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που ρωτάει, είναι απόλυτα καλύτερο το Mate από το p20 pro σαν κινητό απόλυτα, δεν τίθεται θέμα καν. Ακόμα και από το p30 προ αν δεν έχει κάποιος ανάγκη το ζουμ, μόνο κ μόνο το Στέρεο και η 3δ αναγνώριση και η οθόνη είναι μεγάλα πλεονεκτήματα με ίδια μπαταρία επεξεργαστή κτλ.

 

Για το χρώμα για εμένα το twilight (μπλε πάνω προς μαύρο κάτω) είναι κοσμιμα...

Διάβασα ότι με μια εφαρμογή (huawei beta) μπορούμε να κατεβάσουμε την μπετά του q αλλά δεν την βγάζει στην αναζήτηση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...