Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα ρε παιδιά έχετε δει κάπου σε προδιαγραφές να λέει ότι πρασινίζει στο κυρτό τμήμα της οθόνης από τη μια μόνο πλευρά? Μα με βάση τη λογική και τη συμμετρία αυτό δε στέκει. Θα μπορούσα να ζήσω με αυτό επειδή είναι ελάχιστο και η σκιά ελάχιστα ξεφεύγει από το κυρτό τμήμα αλλά αφού ξεφεύγει? Δηλαδή τι πάει να πει πρέπει να μπαίνει αρκετά μέσα στο ίσιο τμήμα της οθόνης? Τέλοσπάντων καλό θα ήταν να το παρατηρώ μόνο εγώ αλλά δεν είναι έτσι αλλά και πάλι το λέω αυτό να μην παρεξηγηθώ μιλάμε για καταπληκτική συσκεύη σε όλα τα υπόλοιπα με εξαίρεση αυτό και όσο αφορά την προσωπική μου εμπειρία.

 

Οπως γραφτηκε πιο πανω,αν το συγκεκριμενο πραγμα που εχεις δει σε ενοχλει εντονα το επιστρεφεις πισω στο service :)

Link to comment
Share on other sites

Μα ρε παιδιά έχετε δει κάπου σε προδιαγραφές να λέει ότι πρασινίζει στο κυρτό τμήμα της οθόνης από τη μια μόνο πλευρά? Μα με βάση τη λογική και τη συμμετρία αυτό δε στέκει. Θα μπορούσα να ζήσω με αυτό επειδή είναι ελάχιστο και η σκιά ελάχιστα ξεφεύγει από το κυρτό τμήμα αλλά αφού ξεφεύγει? Δηλαδή τι πάει να πει πρέπει να μπαίνει αρκετά μέσα στο ίσιο τμήμα της οθόνης? Τέλοσπάντων καλό θα ήταν να το παρατηρώ μόνο εγώ αλλά δεν είναι έτσι αλλά και πάλι το λέω αυτό να μην παρεξηγηθώ μιλάμε για καταπληκτική συσκεύη σε όλα τα υπόλοιπα με εξαίρεση αυτό και όσο αφορά την προσωπική μου εμπειρία.
Εμένα μπλεδιζει λίγο και από τις 2 πλευρές όταν το κοιτάω εντελώς κάθετα και σε μεσαίο φωτισμό, υπό γωνία μικρή ή μεγάλη δεν φαίνεται τίποτα και επειδή ακριβώς το ίδιο πράγμα έβλεπα και στο s7 edge γιαυτό το έγραψα, από S8 και μετά η διάθλαση δεν υπάρχει, δεν έχω δει το p30 pro αλλά από αυτά που διαβάζω το κατάλαβε η Huawei και έχει κάνει και αυτή πιο κλειστή την edge, εμένα δεν με ενοχλεί

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο όριο είμαι. Σκέφτομαι να το αποδεχτώ. Παλιότερα δεν το είχα παρατηρήσει, απλά όταν το έδειξα στο πλαίσιο μου είπαν ότι είναι ζήτημα αλλά είναι οριακά ορατό. Ο Τεχνικός δηλαδή μου είπε να το στείλουμε. Εγώ περίμενα να μου πουν..ξέρεις τώρα, δεν το βλέπω ρε φίλε...

Είδα και άλλο που ήταν χαρτί. Δίπλα δίπλα τα έβαλα. Στο s7 edge Που το είχα και εγώ, μου το είχαν πει, όσο και αν προσπάθησα δεν το είχα δει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο όριο είμαι. Σκέφτομαι να το αποδεχτώ. Παλιότερα δεν το είχα παρατηρήσει, απλά όταν το έδειξα στο πλαίσιο μου είπαν ότι είναι ζήτημα αλλά είναι οριακά ορατό. Ο Τεχνικός δηλαδή μου είπε να το στείλουμε. Εγώ περίμενα να μου πουν..ξέρεις τώρα, δεν το βλέπω ρε φίλε...

 

Είδα και άλλο που ήταν χαρτί. Δίπλα δίπλα τα έβαλα. Στο s7 edge Που το είχα και εγώ, μου το είχαν πει, όσο και αν προσπάθησα δεν το είχα δει.

Φοράς κάποια μεμβράνη προστασίας ή τζαμακι;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται το 9.1!

Το κινητό μέρα με τη μέρα είναι καλύτερο...

Η 3d αναγνώριση κόντρα σε άλλα εκτός από τα μήλα που ξεκλειδώνουν με φώτο είναι όλα τα λεφτά!

Οθοναρα κάμεραρα, πανέμορφο, τεράστια μπαταρία, ταχύτατη φόρτιση... Τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Φοράς κάποια μεμβράνη προστασίας ή τζαμακι;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την έβγαλα για να δω αν είναι το ίδιο και είναι το ίδιο δυστυχώς. Γι αυτό στην αρχή σκέφτηκα ότι παλαιότερα ίσως επειδή δεν είχα μεμβράνη για αυτό δεν έβλεπα κάτι και έφταιγε η μεμβράνη αλλά δεν..

Link to comment
Share on other sites

Την έβγαλα για να δω αν είναι το ίδιο και είναι το ίδιο δυστυχώς. Γι αυτό στην αρχή σκέφτηκα ότι παλαιότερα ίσως επειδή δεν είχα μεμβράνη για αυτό δεν έβλεπα κάτι και έφταιγε η μεμβράνη αλλά δεν..
Το δικό μου γυμνό δεν φαινόταν, με μεμβράνη ήταν πιο έντονο, τώρα με τζάμι που έχει μαύρο περιθώριο είναι ακόμα πιο δύσκολο να το εντοπίσεις, επίσης σου ξαναγράφω ότι το εντοπίζω μόνο αν κοιτάξω 100%καθετα την συσκευή, είναι θέμα διάθλασης του φωτός με την edge οθόνη και όχι πρόβλημα της οθόνης, φυσικά δεν έχω δει την δική σου συσκευή απλά προσπαθώ να σε βοηθήσω να καταλάβεις τι συμβαίνει

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Τη διάθλαση της οθόνης τη δέχομαι από αριστερά. Δηλαδή το μέγεθος που παρουσιάζεται αριστερά είναι αποδεκτό με την έννοια όταν παρατηρείται μόνο κάθετα. Όπως είναι όλες οι edge. Ε από δεξιά είναι λίγο παραπάνω. Τόσο όσο να φαίνεται ξεκάθαρα και να αλλοιώνει γκρι, λίγο αλλά το αλλοιώνει, κίτρινο, κλπ. Κυρίως όμως το λευκό. Τζαμακι με μαύρο πλαίσιο ποιο έχεις γιατί είχα δοκιμάσει παλιότερα και ξεκολλούσε γι'αυτό αυτό είχα μεμβράνη. Ίσως με το μαύρο πλαίσιο να είναι καλύτερα αλλά σκέφτομαι να το στείλω ούτως η άλλως δεδομένου ότι και στο Πλαίσιο που τους το έδειξα το θεώρησαν θέμα, μικρό μεν αλλά υπαρκτό. Είναι τόσο όσο χρειάζεται για να φαίνεται βασικά. Αυτό είναι το γμτ. Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν υπήρχε αρχικά τόσο έντονο, ότι ήταν όπως και αριστερά πολύ περιορισμένο.
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενοχλεί τόσο απλά το στέλνεις service χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

send from my Mate 20pro beast

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει καμία διαφορά μεταξύ του απλού mate 20 pro με αυτό με την dual sim γιατί βλέπω διαφορά στην τιμή και αναρωτιέμαι τον λόγο ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει καμία διαφορά μεταξύ του απλού mate 20 pro με αυτό με την dual sim γιατί βλέπω διαφορά στην τιμή και αναρωτιέμαι τον λόγο ευχαριστώ πολύ

 

 

 

Δεν υπάρχει καμία διαφορά πέρα απτό προφανές. Ότι το ένα είναι δικαρτο.. Προχώρα άφοβα για το δίκαρτο κ ας μη χρειάζεσαι τη δεύτερη sim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε κι εμένα αν και το θεωρώ αργοπορημένο, το update με επίπεδο ασφαλείας του Μαρτίου.

Η συσκευή με έχει αφήσει άφωνο με την διαχείριση της μπαταρίας, απλά δεν υπάρχει...

Νιώθω '' δικαιωμενος" που επέμενα για την αγορά της πάρα το γνωστό θέμα με τις οθόνες της LG. H BOE είναι άριστη και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τις οθόνες της Sammy (προερχόμενος από s8 plus, s9 plus, note 8).

Εν αναμονή λοιπόν και του EMUI 9.1...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ έχω έχω το p30 και σκέφτομαι την μετάβαση σε mate 20 pro.

Ξέρω τις διαφορές τους απλά με προβληματίζει τα θέματα με τις οθόνες.

Έχει κάνει κανείς την συγκεκριμένη μετάβαση αξίζει να ανταλλάξω ένα τηλ 1 εβδομάδας με ένα mate 20 pro 5 μηνών?

 

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς κι έτσι?? Για οικονομικούς λόγους;

Να πάρεις "φρέσκια" συσκευή από Γενάρη μήνα και μετά, έχω δει σε αγγελίες υπάρχουν και ημερών ή 2 μηνών το πολύ... φυσικά να δεις να είναι ΒΟΕ η οθόνη του

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα είναι μέσα Φλεβάρη ΒΟΕ φυσικά, κανένα θέμα απολύτως.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όχι πιο πολύ για το 3d face unlock γιατί πιάνει και με γυαλιά και την νύχτα με βολεύει στο αυτοκίνητο πάνω στην βάση.

πριν από το p30 είχα note 9 τα αλλάζω συνέχεια στην προκειμένη δεν ξέρω αν αξίζει η μετάβαση.

 

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις , τι ΑΠΟΛΑΥΣΗ είναι αυτή η οθονάρα στην τέρμα ανάλυση! (WQHD+ 3120x1440)

Πραγματικά γελάω που υπάρχουν άτομα και την συγκρίνουν με αυτήν του P30 (1080 x 2340)

Πρώτα απ' όλα στο mate αν βάλεις βίντεο στο youtube σου εμφανίζει επιλογή για μέγιστη ανάλυση τα 1440p , ενώ στο άλλο φτάνει μόνο στα 1080! Αλλά πέρα από αυτό, όσο και αν φαίνεται περίεργο, αν έχεις τέρμα την ανάλυση όλα φαίνονται ολοκάθαρα, σχεδόν σα να πετάγονται έξω από την οθόνη. Πραγματικά όποιος χαμηλώνει την ανάλυση για να έχει κάνα μισάωρο παραπάνω sot, τότε είναι άξιος της μοίρας του, είναι σα να πάρεις Πόρσε και την πηγαίνεις με τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ έχω έχω το p30 και σκέφτομαι την μετάβαση σε mate 20 pro.

Ξέρω τις διαφορές τους απλά με προβληματίζει τα θέματα με τις οθόνες.

Έχει κάνει κανείς την συγκεκριμένη μετάβαση αξίζει να ανταλλάξω ένα τηλ 1 εβδομάδας με ένα mate 20 pro 5 μηνών?

 

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

 

Αν εννοεις θεματα με πρασιναδες,εχουν σταματησει εδω και μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις , τι ΑΠΟΛΑΥΣΗ είναι αυτή η οθονάρα στην τέρμα ανάλυση! (WQHD+ 3120x1440)

Πραγματικά γελάω που υπάρχουν άτομα και την συγκρίνουν με αυτήν του P30 (1080 x 2340)

Πρώτα απ' όλα στο mate αν βάλεις βίντεο στο youtube σου εμφανίζει επιλογή για μέγιστη ανάλυση τα 1440p , ενώ στο άλλο φτάνει μόνο στα 1080! Αλλά πέρα από αυτό, όσο και αν φαίνεται περίεργο, αν έχεις τέρμα την ανάλυση όλα φαίνονται ολοκάθαρα, σχεδόν σα να πετάγονται έξω από την οθόνη. Πραγματικά όποιος χαμηλώνει την ανάλυση για να έχει κάνα μισάωρο παραπάνω sot, τότε είναι άξιος της μοίρας του, είναι σα να πάρεις Πόρσε και την πηγαίνεις με τρίτη.

 

Τις οθονες ΠΑΝΤΑ πρεπει να τις τρεχεις στην native αναλυση τους.

Αν εχεις μια 1440p οθονη και την τρεχεις σε 1080p αναλυση η εικονα θα ειναι χειροτερη απο μια 1080p οθονη που θα τρεχει σε 1080p.

Για το youtube να υποθεσω μιλας για την εφαρμογη γιατι αν μπεις απο browser μπορεις να επιλεξεις οποια αναλυση θες.

Συγκεκριμενα με τον Kiwi εγω στο Mate 10 PRO βλεπω και 4Κ, στα 8Κ 60fps δειχνει blackscreen.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή Ανάσταση να έχουμε!

 

Κάτοχος από χτες του κινητού, σε μπλε χρώμα, πανέμορφο αλλά δεν έχω κάνει τη μετάβαση ακόμα δυστυχώς από το παλιό, λόγω ημέρων θέλω να κάτσω με την ησυχία μου. Ελπίζω να έχουν ξεπεραστεί τα θέματα με την οθόνη πλέον, και να μην ταλαιπωρηθώ..

 

Καμιά πρόταση για θήκη σε πρώτη φάση, ή/και τζαμάκι? Από Αθήνα κατά προτίμηση, που να το τοποθετούν κιόλας.

Η flip view που αφήνει ένα παραθυράκι "ανοιχτό", έχει σε εκείνο το σημείο της οθόνης μόνιμα πληροφορίες, ή μετά από λίγο σβήνει?

Δηλαδή, έχει λόγω ύπαρξης το παράθυρο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλό Πάσχα!

Σεραφείμ

Link to comment
Share on other sites

χανετε notifications ?

Ενω στο tablet μου ερχονατι αμμεσα ολες οι ενημερωσεις απο facebook, gmail, viber κλπ.... στο mate 20 pro δεν ερχονται.

Καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

χανετε notifications ?

Ενω στο tablet μου ερχονατι αμμεσα ολες οι ενημερωσεις απο facebook, gmail, viber κλπ.... στο mate 20 pro δεν ερχονται.

Καμια ιδεα ?

 

Μάλλον θέμα διαχείρισης μπαταρίας φαίνεται

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

χανετε notifications ?

Ενω στο tablet μου ερχονατι αμμεσα ολες οι ενημερωσεις απο facebook, gmail, viber κλπ.... στο mate 20 pro δεν ερχονται.

Καμια ιδεα ?

 

1.Ρυθμίσεις - Μπαταρία - εκκίνηση εφαρμογών - βγάζεις από την αυτόματη όσες εφαρμογές θέλεις να έχεις άμεσα ειδοποιήσεις και επιλέγεις και τις τρεις επιλογές

 

Αν εξακολουθούν να μην σου έρχονται

2.Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - τέσσερις τελείες επάνω δεξιά - ειδική πρόσβαση - βελτιστοποιηση μπαταρίας και βάζεις στην λίστα χωρίς βελτιστοποιηση όσες εφαρμογές δεν σου έρχονται ενημερώσεις

 

Κανονικά θα πρέπει να έρχονται χωρίς τις παραπάνω ρυθμίσεις

Αν εξακολουθούν να μην έρχονται τότε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...