Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει η αγορά ενός mate σε σχέση με το p20 pro παιδιά;Να κάνω το παραπάνω βήμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αξίζει αν σ αρέσουν οι φώτο είναι δυνατό αρκεί ναμην έχεις θέμα με την οθόνη και σ βγάλει πρόβλημα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά ενός mate σε σχέση με το p20 pro παιδιά;Να κάνω το παραπάνω βήμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν θελεις τον ευρυγωνιο ναι αξίζει η κύρια κάμερα δεν έχει διαφορές

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός όπως και η εξαιρετική σε ευκρίνεια οθόνη να συμπληρώσω κι ο πολύ καλύτερος επεξεργαστής των 7nm του Mate 20 pro.

* επίσης δεν είναι απλά η παρουσία-ύπαρξη του ευρυγώνιου, αλλά το καλύτερο set up μαζί με του p30 pro, ευρυγώνιου φακού που κυκλοφορεί στην αγορά με εξαιρετικη λεπτομέρεια και χορταστικά 20Mpxel.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός όπως και η εξαιρετική σε ευκρίνεια οθόνη να συμπληρώσω κι ο πολύ καλύτερος επεξεργαστής των 7nm του Mate 20 pro.

 

* επίσης δεν είναι απλά η παρουσία-ύπαρξη του ευρυγώνιου, αλλά το καλύτερο set up μαζί με του p30 pro, ευρυγώνιου φακού που κυκλοφορεί στην αγορά με εξαιρετικη λεπτομέρεια και χορταστικά 20Mpxel.

 

Νομίζω ο ευρυγωνιος του mate είναι ανώτερος από του p30 pro

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και με Bluetooth;
Δεν ξέρω φίλε μου δεν το έχω δοκιμάσει!!

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ο ευρυγωνιος του mate είναι ανώτερος από του p30 pro

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν τον έχω δουλέψει,ούτε το έχω ψάξει υπέθεσα ότι θα είναι ίδιοι, του mate πάντως είναι εξαιρετικός και όλες οι φωτογραφίες που έχω βγάλει βλέποντάς τες σε 27αρες 2Κ οθόνες desktop με έχουν εντυπωσιάσει. Θες από ανάλυση θες από χρωματική αποτύπωση θες από μηδαμινή παραμόρφωση ειδικά η λειτουργία της επιλογής 0.6χ , 0.7χ 0.8χ 0.9χ σου δίνει τρομερές δυνατότητες για ένα άρτιο κάδρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου έλειπε αρχικά το one UI συνηθισμένος με τα Samsung τα τελευταία 2μιση χρόνια όμως το συνήθισα τελικά το EMUI η δε λειτουργία του ΑΙ του επεξεργαστή έχει τρομερά αποτελέσματα στην διαχείριση της μπαταρίας μόλις μάθει τις συνήθειες σου και το δουλέψεις μερικές μέρες...όλα γίνονται τόσο γλυκά, μεταβάσεις λειτουργίες κλπ κλπ

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον έχω δουλέψει,ούτε το έχω ψάξει υπέθεσα ότι θα είναι ίδιοι, του mate πάντως είναι εξαιρετικός και όλες οι φωτογραφίες που έχω βγάλει βλέποντάς τες σε 27αρες 2Κ οθόνες desktop με έχουν εντυπωσιάσει. Θες από ανάλυση θες από χρωματική αποτύπωση θες από μηδαμινή παραμόρφωση ειδικά η λειτουργία της επιλογής 0.6χ , 0.7χ 0.8χ 0.9χ σου δίνει τρομερές δυνατότητες για ένα άρτιο κάδρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου έλειπε αρχικά το one UI συνηθισμένος με τα Samsung τα τελευταία 2μιση χρόνια όμως το συνήθισα τελικά το EMUI η δε λειτουργία του ΑΙ του επεξεργαστή έχει τρομερά αποτελέσματα στην διαχείριση της μπαταρίας μόλις μάθει τις συνήθειες σου και το δουλέψεις μερικές μέρες...όλα γίνονται τόσο γλυκά, μεταβάσεις λειτουργίες κλπ κλπ

Αν δεν κάνω λάθος το Mate φοράει 20mpx ευρυγωνιο και το p30 pro 16mpx

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μετά από έναν χρόνο με το mate 10 lite σκέφτομαι να κάνω την αναβάθμιση και να προχωρήσω στην αγορά του mate 20 pro, αξίζει η αγορά του από κάποιο κατάστημα στο σκρουτζ ή να κοιτάξω σε κάποια από τις μεγάλες αλυσίδες? Μιας και η διαφορά στην τιμή είναι αρκετά μεγάλη
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το θες καινούργιο να κοιτάξεις να πάρεις τελευταίες παρτίδες οθονών από Φεβρουάριο μήνα και μετά και φυσικά θα είναι ΒΟΕ. Εγώ προσωπικά θα επέλεγα ένα καλό μεταχειρισμένο τελευταίων 3 μηνών για να μπορέσεις πολύ απλά να το ελέγξεις. Έτσι κινήθηκα κι εγώ επιλέγοντας το, μέσα Φλεβάρη η αγορά του. Το έχω ενάμιση μήνα ίσως και παραπάνω και το έχω υπέρ ευχαριστηθεί. Εξαιρετική συσκευή, έχω απορρίψει να φανταστείς 2 φορές να κάνω τράμπα με Ν 512.!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έστησα την συσκευή με την κάρτα μου μέσα κοσμοτε και μου έβγαλε την αναβάθμιση του δικτύου. Υπάρχει περίπτωση να την γλιτώσω κάπως; μήπως αν το στήσω ξανά χωρίς sim μέσα;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Theko87

Na κοιτάξει να έχει η συσκευή εγγύηση στην Ελλάδα.

Δεν ξέρω τα ασιατικά version, αν έχουν εγγύηση, είναι πιο φθηνά.

Προσωπικά ήταν συσκευή day one, και αλλάχτηκε με καινούργια συσκευή. Αν δεν ειχε εγγύηση, θα έχανα 1000€,,, Μου την φέρανε σε κινητό άλλης εταιρίας κλπ.κλπ

Ζητά ς το imei, από το skroutzμαγαζο, και πριν στο στείλουν, τηλεφωνείς Αθήνα Huawei, και ρωτάς αν έχει εγγύηση,. Η. , Όταν παραλάβεις Πριν!! ανοίξεις την συσκευασία,. Εκεί την πάτησα, δεν μπορούσα μετά να το επιστρέψω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην αρχική οθόνη που βάζουμε το δακτυλικό αποτύπωμα, όταν το βάζω φωτίζεται όλη η οθόνη με ένα πράσινο χρώμα , σας το κάνει και εσάς αυτό η μόνο σε εμένα έκατσε ?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιεί κανείς την default εφαρμογή SMS ( messages) για chat σκοπούς; Όπως πχ το iMessage? Υποστηρίζει πλέον RCS και λειτουργεί παρόμοια με την εφαρμογή της Apple.

Το πρόβλημα μου είναι ότι πολλές φορές τα μηνύματα καθυστερούν πάρα πολύ να έρθουν. Αν μείνει το κινητό standby για αρκετές ώρες τα μηνύματα δεν έρχονται. Πρέπει να ανοίξεις την εφαρμογή αλλά και πάλι μερικές φορές αργούν και έρχονται 5 λεπτά αφότου την ανοίξεις. Το θέμα είναι πως η εφαρμογή δεν υπάρχει στο μενού Launch της μπαταρίας για να το βάλω στο manual ώστε να μην κλείνει στο παρασκήνιο αλλά ούτε και στο αλλού μενού ( apps-special access-ignore battery optimisation)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιεί κανείς την default εφαρμογή SMS ( messages) για chat σκοπούς; Όπως πχ το iMessage? Υποστηρίζει πλέον RCS και λειτουργεί παρόμοια με την εφαρμογή της Apple.

Το πρόβλημα μου είναι ότι πολλές φορές τα μηνύματα καθυστερούν πάρα πολύ να έρθουν. Αν μείνει το κινητό standby για αρκετές ώρες τα μηνύματα δεν έρχονται. Πρέπει να ανοίξεις την εφαρμογή αλλά και πάλι μερικές φορές αργούν και έρχονται 5 λεπτά αφότου την ανοίξεις. Το θέμα είναι πως η εφαρμογή δεν υπάρχει στο μενού Launch της μπαταρίας για να το βάλω στο manual ώστε να μην κλείνει στο παρασκήνιο αλλά ούτε και στο αλλού μενού ( apps-special access-ignore battery optimisation)

 

Υποστηρίζει ο πάροχος σου rcs messages? Γιατί εγώ με Vodafone δεν έχω βρει πως το κάνεις...ενώ είναι ενεργοποιημένη η επιλογή για τις συνομιλίες..

Link to comment
Share on other sites

Vodafone έχω και γω. Από τις ρυθμίσεις του messages το έκανα κι εγώ και μιλάω με φίλους κανονικά

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Vodafone έχω και γω. Από τις ρυθμίσεις του messages το έκανα κι εγώ και μιλάω με φίλους κανονικά

 

Πως; Από την ώρα που είδα οτι το έγραψες στο φόρουμ έχω φάει τον τόπο να το βρω και τίποτα...οι συζητήσεις είναι ενεργοποιημένες αλλά το μνμ μου το χρεώνει κανονικά σαν sms...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι και ο συνομιλητής στην άλλη πλευρά πρέπει να το έχει ενεργοποιημένο αλλιώς πάει σαν απλό SMS. Αν και οι 2 το έχουν γραφεί "μήνυμα συζήτησης" ή "chat message" αλλιώς κάτω από το εικονίδιο αποστολής γράφει "SMS"

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Πως; Από την ώρα που είδα οτι το έγραψες στο φόρουμ έχω φάει τον τόπο να το βρω και τίποτα...οι συζητήσεις είναι ενεργοποιημένες αλλά το μνμ μου το χρεώνει κανονικά σαν sms...

 

Πρεπει και οι 2 (αποστολεας/παραληπτης) να το εχουν ενεργοποιημενο και να εχουν προσβαση στο διαδικτυο για να σταλθει ως "chat".

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι και ο συνομιλητής στην άλλη πλευρά πρέπει να το έχει ενεργοποιημένο αλλιώς πάει σαν απλό SMS. Αν και οι 2 το έχουν γραφεί "μήνυμα συζήτησης" ή "chat message" αλλιώς κάτω από το εικονίδιο αποστολής γράφει "SMS"

 

Το δοκίμασα μόλις...εγώ Vodafone, ο συνομιλητής cosmote...mate 20 pro και οι δύο συσκευές και ενεργοποιημένες οι λειτουργίες συζήτησης...πάλι μόνο sms βγάζει στον δείκτη αποστολής...θα σκάσω!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα να αλλάξω την εξαιρετική μεμβράνη της newzerol και να περάσω το glass tr της spigen. Τοποθέτηση εύκολη, δακτυλικό δουλεύει αλλά η αίσθηση που σε αφήνει είναι πλαστική. Επιπλέον έχει τα γνωστά τετραγωνάκια που φαίνονται με αν πλαγιάσεις το κινητό με σβηστή οθόνη. Πρόκειται για ίδιο προϊόν με το panzerglass του public. Αν εξαιρέσουμε το γυαλί με κόλλα uv, θεωρώ την newzerol την καλύτερη λύση και πολύ οικονομική.20352d6782016536e8b7bf5ca2eb8a30.jpg4d830f2ab86bdc7edded36d22033c397.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μεμβράνες δεν μαρεσουν για εναν και μόνο λόγο........ η αίσθηση στο scrolling κλπ είναι άθλια (πλαστική) χίλιες φορές γυμνό παρά ετσι
Link to comment
Share on other sites

και ομως η μεμβρανη ειναι το μονο που καθεται αψογα.βεβαια αλλοιωνει λιγο τα χρωματα αλλα ειναι οτι καλυτερο.εγω ειμαι ευχαριστημενος μεχρι στιγμης!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

και ομως η μεμβρανη ειναι το μονο που καθεται αψογα.βεβαια αλλοιωνει λιγο τα χρωματα αλλα ειναι οτι καλυτερο.εγω ειμαι ευχαριστημενος μεχρι στιγμης!

 

το ξερω για αυτο και λεω καλυτερα γυμνο και τελος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...