Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χριστός Ανέστη κ χρόνια πολλά παιδιά θέλω την γνώμη σας αν αξίζει η μετάβαση από νότες 9 σε μαστε 20 προ.Θελω γνώμες για οθόνη κ κάμερα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρόνια Πολλά Χριστός Ανέστη..Αξίζει η μετάβαση από νοτε 9 σε μαστε 20 προ από θέμα κάμερας κ οθονη;;Έχει κάνει κανείς αυτή την μετάβαση για να μου πει εντυπωσεις;;

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη κ χρόνια πολλά παιδιά θέλω την γνώμη σας αν αξίζει η μετάβαση από νότες 9 σε μαστε 20 προ.Θελω γνώμες για οθόνη κ κάμερα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρόνια Πολλά Χριστός Ανέστη..Αξίζει η μετάβαση από νοτε 9 σε μαστε 20 προ από θέμα κάμερας κ οθονη;;Έχει κάνει κανείς αυτή την μετάβαση για να μου πει εντυπωσεις;;

 

 

Ρώτα τον vag74. Τα είχε και τα δύο την προηγούμενη εβδομάδα

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν θα πάρουμε την αναβάθμιση με το 2πλό βίντεο ?

Για το άλλο με τον αισθητήρα μέτρησης φαντάζομαι δεν τον έχει ο φακός μας έτσι?

Τουλάχιστον η πρώτη αναβάθμιση που περιγράφω είναι πιο εφικτή για το κινητό μας!

Link to comment
Share on other sites

Dimensions 157.8 x 72.3 x 8.6 mm (6.21 x 2.85 x 0.34 in)

 

το πλατος είναι 72,3 , ενώ το note 9, νομιζω είναι 76 χιλιοστα { Dimensions 161.9 x 76.4 x 8.8 mm (6.37 x 3.01 x 0.35 in) }

 

είναι μικρο συγκριτικα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κανείς αν θα πάρουμε την αναβάθμιση με το 2πλό βίντεο ?

Για το άλλο με τον αισθητήρα μέτρησης φαντάζομαι δεν τον έχει ο φακός μας έτσι?

Τουλάχιστον η πρώτη αναβάθμιση που περιγράφω είναι πιο εφικτή για το κινητό μας!

 

περιμενουμε το emui 9.1

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη κ χρόνια πολλά παιδιά θέλω την γνώμη σας αν αξίζει η μετάβαση από νότες 9 σε μαστε 20 προ.Θελω γνώμες για οθόνη κ κάμερα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρόνια Πολλά Χριστός Ανέστη..Αξίζει η μετάβαση από νοτε 9 σε μαστε 20 προ από θέμα κάμερας κ οθονη;;Έχει κάνει κανείς αυτή την μετάβαση για να μου πει εντυπωσεις;;

 

 

 

Ανώτερο το mate σε μπαταρία,ταχύτητα,κάμερα,μέγεθος κράτημα στο χέρι το note ανώτερο σε ήχο,spen αν το χρησιμοποιεις.

 

Οθόνη εγώ δεν είδα μεγάλες διάφορες ίσως του mate να μου αρέσει πιο πολύ λόγο λευκού,σχεδιαστικά το mate πιο όμορφο κατά την δίκη μου υποκειμενική άποψη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://imgur.com/vEdVIsm

 

Χρόνια πολλά. Στο κινητό φλασαρα διάφορα firmware, από xda, funky Huawei, και το safety net είναι false.

Με το erecovery πέρασα την .210. ...C636..

Ένας που έχει την official firmware, είναι το ... C 636 .. ??¿?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, βρήκα ένα λινκ στο xda, και κατέβασα ένα firmware,, το άσχημο είναι ότι ήταν από ρωσικό φόρουμ, και πέρασα. .210..C432, kai CTS Passed.

 

http://imgur.com/A1UpLzV

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://imgur.com/jXpdhjb

 

Eσεις που έχετε το official to ελληνική, είναι το ίδιο ??

Link to comment
Share on other sites

εγώ σταμάτησα να χρησιμοποιώ το funky huawei γιατί άλλαζαν το μοντέλο απο c432 se c636. Η τελευταία αναβάθμιση που έχω κάνει είναι η 9.0.0.212 με το hstool και γύρισε και το μοντέλο μου κανονικά πάλι σε c432 δεν το έχω πειράξει απο τότε, εξάλλου τα ψιλοθεματακια που είχα με τα παλιότερα firmware σε αυτήν την release είχαν λυθεί. Στο μόνο θέμα που δεν βρίσκω λύση είναι το bluetooth που είναι απαράδεκτο αλλά το έχω αποδεχτεί , η θα σκάσω κάνα 150ρι για σοβαρό bluetooth η θα αγοράσω άλλο κινητό.

Είδα στο firmware finder οτι η 245 είναι approved για την συσκευή μου αλλά δεν κάνω κίνηση θέλω να δω πότε θα πάρω και αν θα πάρω official update μετά από τα φλασαρισματα που το έχω κάνει. Αυτό που με ανησυχεί λίγο είναι το carrier update που έχει μείνει στο DT.GRC9.0.0.2(LT) έχει κανένας cosmote και έχει πάρει πιο καινούργιο carrier ?? μου φαίνεται περίεργο που δεν έχω πάρει άλλο update, νομίζω κάπου είδα 9.0.0.10 αν δεν κάνω λάθος. Υπαρχει τροπος να κανουμε μονοι μας και το carrier update μηπως ?

Link to comment
Share on other sites

…θέλω να δω πότε θα πάρω και αν θα πάρω official update μετά από τα φλασαρισματα που το έχω κάνει....

το ιδιο και εγω, περιμενω.

χθες το βραδυ, το συνδεσα στο erecovery, και με εβγαζε , για εγκατασταση official firmware, την .210 C636, ΔΕΝ το περασα.

εγω πιστευα ότι θα κατεβαζε την .210 C432,, ΘΑ ΤΟ ξανακοιτάξω...

carrier δεν ξερω τι είναι..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα παλικάρι που να πουλάει το mate 20 pro από Θεσσαλονίκη; Edited by mesia
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την .210 C 432, me dload.

Δεν ερχοτανε ειδοποιήσεις, και πέρασα την .187 C 432 με dload, και μετά με ΟΤΑ την .210 C432, έκανα επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων, ώστε να είναι με official firmware,, όσο γίνεται,!!.

Το ΟΤΑ δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Μάιος μπήκε (καλό μήνα κιόλας) και εμείς έχουμε ακόμα την αναβάθμιση του Φεβρουαρίου ..., τι έγινε βρε Huawei, όλα καλά ???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σκέφτομαι να πάρω τη συσκευή δοκιμαστικά.

Θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται από θέμα firmware και συμβατότητας με ελληνικά δίκτυα. Αν πχ πάρω τη συσκευή από Σκρουτζ (EU) ή εδώ από Αγγλία θα έχω πρόβλημα με ελληνική SIM της Cosmote? Το WiFi call θα λειτουργεί; Υπάρχει ευρωπαϊκή ρομ ή κάθε εταιρία βγάζει τη δίκη με τα αντίστοιχα carrier settings? Ευχαριστώ.

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σκέφτομαι να πάρω τη συσκευή δοκιμαστικά.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται από θέμα firmware και συμβατότητας με ελληνικά δίκτυα. Αν πχ πάρω τη συσκευή από Σκρουτζ (EU) ή εδώ από Αγγλία θα έχω πρόβλημα με ελληνική SIM της Cosmote? Το WiFi call θα λειτουργεί; Υπάρχει ευρωπαϊκή ρομ ή κάθε εταιρία βγάζει τη δίκη με τα αντίστοιχα carrier settings? Ευχαριστώ.

Το wificall λειτουργεί κανονικά από όσα δίκτυα το υποστηρίζουν. Εδώ Ελλάδα μόνο η cosmote. Αν το τηλέφωνο είναι EU & unbranded δουλεύει κανονικά στην Ελλάδα από όπου & αν το πάρεις. αν το βρίσκεις φθηνότερα Ελλάδα πάρε το απο εδώ αλλιώς Αγγλία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Μάιος μπήκε (καλό μήνα κιόλας) και εμείς έχουμε ακόμα την αναβάθμιση του Φεβρουαρίου ..., τι έγινε βρε Huawei, όλα καλά ???

 

Καλημέρα και καλό μήνα. Λίγο υπομονή κι εγώ πριν 10 μέρες περίπου πήρα το update OTA πάντοτε με επίπεδο ασφαλείας Μαρτίου. Σίγουρα σε σχέση με τα Samsung που είχα τα τελευταία δύο + χρόνια η Χαβάη και με αυτά που έχω διαβάσει και σε άλλα νήματα (p20 pro κλπ) καθυστερεί...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την .210 C 432, me dload.

Δεν ερχοτανε ειδοποιήσεις, και πέρασα την .187 C 432 με dload, και μετά με ΟΤΑ την .210 C432, έκανα επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων, ώστε να είναι με official firmware,, όσο γίνεται,!!.

Το ΟΤΑ δούλεψε.

 

Με το softrebrand που εκανες περισσοτερα προβληματα θα εχεις.

Το eRecovery σου κατεβαζει παντα την εκδοση με το σωστο region της συσκευης σου αλλα η διαφορα ειναι οτι οι roms αυτες ειναι online.

Εφοσον το eRecovery σου κατεβαζει την .210 αλλα την C636 (οπου ειναι και το region της συσκευης) εσυ κατεβασε την .210 C636 αλλα την DLOAD οπου ειναι offline και δες αν το safety net μετα σου ειναι ΟΚ. Αν ολα μετα ειναι ΟΚ σταματα να επρνας roms και ασε να ερχονται ΟΤΑ και απολαυσε την συσκευη σου.

Υποψην οτι για αποφυγη προβληματων παντα να κανεις factory reset πριν και μετα την εγκατασταση της οποιας rom και φυσικα χωρις restore καποιου backup.

Ακομα ολα αυτα παντα με δικο σου ρισκο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Me to erecovery .210 C636, to CTS FAILED.

Δεν έκανα factory reset πριν όμως, αλλά μόνον μετά.

 

Το θυμάμαι γιαυτό σου είπα να το περάσεις με dload firmware.

Κάνεις reset για να αποφύγεις κάποιο frp και μετά τρέχεις και δεν φτάνεις. Αφαιρείς ότι Google account έχεις, διαγραφή face unlock και fingerprints, όπως και τυχόν pins/patterns και έπειτα μια επαναφορά. Περνάς το firmware και κάνεις μετά μια επαναφορά.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Mπηκα στο erecovery, και πέρασα την .210 C 432, full είναι 3.781 mb. Το κατέβασμα του firmware, κόλλησε τρις φορές, στο 60%, 95 kai 99%. Άγνωστο ς ο λόγος. Έκανα factory reset, πριν και μετά.

Μετά από 2 ωρες, ξαναμπήκα στο erecovery, ξανά κατέβασμα, και κόλλησε στο 95%.

Πάτησα το connect wifi, και ξανά συνδεόταν και ολοκληρώθηκε η λήψη. , και στις δύο περιπτώσεις, μετά έγραφε βεριφνκ package. ,,( Όχι το cancel)

Link to comment
Share on other sites

 

Δουλεύει και με Bluetooth;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά ενός mate σε σχέση με το p20 pro παιδιά;Να κάνω το παραπάνω βήμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...