Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα t max, με την 2η προσπάθεια.

Αρχικά δεν έβαλα το κινητό σε πλήρως ισιο τραπέζι, και το υγρό , κόλλα, χύθηκε στο τραπέζι, το συνέχισα, και είχε κενά, και έτσι το έβγαλα.

Την 2η φορά.

Σε τραπέζι εντελώς ίσιο, αφού γίνει η καθαριότητα κλπ, ρίχνουμε το υγρό ((( αν έχει ς λεφτά , πάρε το demo,, το t max δεν έχει πλαίσιο τοποθέτησης,, νομίζω έχει το demo (?).

Κάλυψε όλες τις τρύπες, πάνω, και κάτω, μικρόφωνο , ακουστικό κλπ, Και τους διακοπές power, volume up down, με αυτοκόλλητο, για να μην μπει κόλλα, και στερεοποιηθεί, και μετά δεν βγαίνει! Το είχε πάθει ένας, μετά δεν δούλευαν οι διακόπτες. Τα αυτοκόλλητα που έχει η συσκευασία, δεν φτάνουν, βρες και άλλα.

Αφού ρίξουμε όλην την κόλλα, περίπου στο κέντρο, τότε βάζουμε το τζαμακι, και περιμένουμε να καλύψει όλο το τζαμακι, και το σηκώνει το κινητό, ελάχιστα, προς το μέρος, ώστε να πάει η κόλλα σε όλο το τζαμακι.

Φυσικά τρέχει κόλλα, αριστερά και δεξιά, αλλά έχουμε καλύψει τους διακόπτες.

Τώρα πρέπει να κεντραρουμε το τζαμακι, και ελέγχουμε, αν υπάρχει κενό που δεν πήγε η κόλλα.

Προσωπικά, το κίνησα αριστερά και δεξιά, ώστε να είμαι σίγουρος, ότι πήγε παντού η κόλλα, το κεντραρουμε στην μέση, και μετά μικρή κίνηση πάνω κάτω ώστε να μπει σωστά, δεν το βάζουμε πολύ πάνω, να μην καλύπτει την εμπρός κάμερα, και τους αισθητήρες !!!!

Νομίζω είναι ένα χιλιοστό από πάνω, και κατω, στην μέση του κινητού δηλαδή, εγώ έτσι το έβαλα.

Σε αυτή την φάση, το τζαμακι κυριολεκτικά επιπλέει.

Τώρα το Κλειδί. Με το μηχάνημα με τις υπεριώδεις, ρίχνουμε Μια φορά, πάνω και κάτω.( Αυτό το είδα σε βίντεο, δεν ρίχνουμε από την αρχή τρις φορές).

Τώρα το τζαμακι έχει κολλήσει, και τότε, προσεκτικά, σκουπίζουμε αριστερά και δεξιά, πάνω και κάτω, την κόλλα που έχει τρέξει, με το πανακι με το οινόπνευμα.

Σε μένα , πάνω είχε βγει ένα μικρό εξόγκωμα κόλλα ς, που το έσπασα με μια οδοντογλυφίδα, και αφού σκουπίζουμε την κόλλα, τότε ρίχνουμε από τρις φορές, πάνω, στην μέση, κάτω στο κινητό, και στα ενδιάμεσα.

Αφαιρέστε τα αυτοκόλλητα.

( Που έκανα λάθος: όταν σκούπισα την κόλλα, αριστερά δεν πρόσεξα, και με το πανακι, αφηρεσα κόλλα από το τζαμακι, για 20 χιλιοστά, που όμως δεν είναι πρόβλημα, είναι εκεί που έχει την κλίση, στα πλάγια, όχι στην οθόνη!!,. H , εκεί στο πλάι, δεν πήγε κόλλα.

Γενικά είναι κουραστική διαδικασία, πάρε το demo, αν έχει πλαίσιο τοποθέτησης, και εγώ δεν έχω εμπειρία από tempered glass.).

 

Το tempered glass, το αγόρασα δύο φορές. Την πρώτη φορά, απέτυχα και το πέταξα.

Με την 2η προσπάθεια το πέρασα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω πηρα t max δεν μπορεσα να το περασω καλα ειχε.κενα το εβγαλα και ξενερωσα απο την κολλα γιατι γεμισε ολο το κινητο+ οτι εδωσα και 27 ευρω περιπου.Τελικα πηρα αυτες τις ζελατινες https://www.skroutz.gr/s/17707679/Ringke-3x-Invisible-Defender-Screen-Protector-Huawei-Mate-20-Pro.html.Αν μπει κανενας στο official site ringke εχει βιντεο που περναει ενας ζελατινα σε s9 plus.Αν το δειτε το βιντεο μπορειτε να την περασετε τελεια.Χαραμισα την πρωτη αλλα την δευτερη την περασα σαν να ειναι εργοστασιακη και πολυ ποιοτικη

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

ε και κινιτο ειναι δεν θα κλαψουμε κιολας

 

Κάποιοι με μια γρατσουνιά.. Το πουλάνε κ πάνε κ το παίρνουν καινούργιο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω πηρα t max δεν μπορεσα να το περασω καλα ειχε.κενα το εβγαλα και ξενερωσα απο την κολλα γιατι γεμισε ολο το κινητο+ οτι εδωσα και 27 ευρω περιπου.Τελικα πηρα αυτες τις ζελατινες https://www.skroutz.gr/s/17707679/Ringke-3x-Invisible-Defender-Screen-Protector-Huawei-Mate-20-Pro.html.Αν μπει κανενας στο official site ringke εχει βιντεο που περναει ενας ζελατινα σε s9 plus.Αν το δειτε το βιντεο μπορειτε να την περασετε τελεια.Χαραμισα την πρωτη αλλα την δευτερη την περασα σαν να ειναι εργοστασιακη και πολυ ποιοτικη
Ελεγα να κάνω παραγγελιά skreenknight πού έβαζα με υγρή τοποθέτησή στο s8 plus s9 plus.πανεύκολη διαδικασία.

Με της spigen δεν είμαι ευχαριστημένος από το τζάμι συν του οτι μετά από 3 μήνες εχουν περάσει και χάλια από μέσα.

Της ringke τι λέει;αλλοιώνει τα χρώματα;

 

send from my Mate 20pro beast

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να κάνω παραγγελιά skreenknight πού έβαζα με υγρή τοποθέτησή στο s8 plus s9 plus.πανεύκολη διαδικασία.

Με της spigen δεν είμαι ευχαριστημένος από το τζάμι συν του οτι μετά από 3 μήνες εχουν περάσει και χάλια από μέσα.

Της ringke τι λέει;αλλοιώνει τα χρώματα;

 

send from my Mate 20pro beast

 

τι να σε πω φιλε μου δεν το δουλεψα πολυ χωρις προστασια για να συγκρινω τη διαφορα την εβαλα κατευθειαν.Παντως εμενα μ αρεσε πολυ και το θεμα ειναι οτι δεν φτανει μεχρι τις ακρες και δεν εχεις θεμα να παρει αερα.Γιατι και σε αλλες ζελατινες που ειχα περασει σε αλλα κινητα και skreenknight ειχα θεμα μετα απο λιγες μερες

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει με το WiFi calling? Δε το βρίσκω πουθενά σα ρύθμιση στη συσκευή ενώ βλέπω ότι η Vodafone υποστηρίζει τη σειρά p20 και p30 καθώς και αρκετές από ναυαρχίδες της Samsung και παλιές και νέες...είναι θέμα παρόχου και θα λυθεί με update της Vodafone ας πούμε; 70307d09c431ba73f42079ab215a33a3.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι με μια γρατσουνιά.. Το πουλάνε κ πάνε κ το παίρνουν καινούργιο..

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα συνιστούσα σε όσους βιάζονται να περιμένουν.η 9.1 είναι κοντά.για να μην πω ότι θα πρέπει ίσως να περιμένουν το ματε 30.αν όσα ακούγονται βγουν αληθινά τότε μιλάμε για υπέρ τούμπανο.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν διακρινεται κατι?τα φωτα σας...

Δεξια μερια φαινεται μια ελαχιστη πρασινιλα που φαινεται υπο γωνια!ειναι φυσιολογικο αυτο των oled edge οθονων?η οθονη παντως ειναι ολο λευκη,μονο αυτο ελαχιστα δεξια.

 

20190508-011544.jpg

20190508-011555.jpgnearest compass bank

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Υπό γωνία κ απτις 2 πλευρές είναι φυσιολογικό έτσι κάνουν οι edge οθόνες.. Αν στην ευθεία ξεκινήσει να φαίνεται κ πιο πολύ τότε θα υπάρχει θέμα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο αυτο προς τα δεξια ελαχιστα.στον dialer σε χαμηλο φωτισμο κ black απο πισω δν φαινεται τπτ.αυτο που εβαλα μονο σε λευκο μπορει να φανει!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

γυμνο τις χαρακιες δεν θα τις γλυτωσεις!!

Εξαρτάται από το πώς το προσέχεις το κινητό.

Αν δεν το βάζεις σε τσέπες ή κοντά σε κλειδιά, κέρματα, κλπ δεν υπάρχει πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,αντιμετωπίζετε θέμα με το facebook?

Φτιάχνω άλμπουμ φωτογραφιών και ανεβάζω με wifi και καθυστερεί πολύ.

Με δεδομένα οχι.

 

Φταίει η συσκευή άραγε;

 

send from my Mate 20pro beast

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,αντιμετωπίζετε θέμα με το facebook?

Φτιάχνω άλμπουμ φωτογραφιών και ανεβάζω με wifi και καθυστερεί πολύ.

Με δεδομένα οχι.

 

Φταίει η συσκευή άραγε;

 

send from my Mate 20pro beast

 

 

Συνήθως στα περίεργα κοκομπλοκο φταίνε αυτές οι άχρηστες εφαρμογές... Το messenger εμένα πολύ συχνά με εκνευρίζει προσπαθώ να μπω κ μου βγάζει ότι μήνυμα έχω στείλει την τελευταία βδομάδα μέχρι ναμε αφήσει να στείλω κενό μήνυμα.. Αν μπορείς να κάνεις άλλες δουλειές με το WiFi θα είναι θέμα εφαρμογής πιστεύω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έτσι σωστά... Τις προάλλες μου συνέβη εμένα όμως τότε είχε γίνει θέμα που είχε πέσει για καμιά ώρα το Facebook, what's app σε ανατολική Ευρώπη κυρίως. Να τονίσω πως μου το έκανε στο what's app εμένα, απλά και το φεις είχε ουσιαστικά κρεμάσει... Έκτοτε όταν επανήλθαν δεν μου έχει ξανασυμβεί.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο αυτο προς τα δεξια ελαχιστα.στον dialer σε χαμηλο φωτισμο κ black απο πισω δν φαινεται τπτ.αυτο που εβαλα μονο σε λευκο μπορει να φανει!

Ένας εδώ στο φόρουμ, έγραψε ότι έγινε έντονη η πράσινη, και το πήγε στο σερβίς, του έλεγαν τα σχετικά,,, φυσιολογικό κλπ,, και επέμενε, και του άλλαξαν οθόνη,, εντός εγγύησης,, .

Link to comment
Share on other sites

Μια γνωμη ρε παιδιά...

Mate 20 pro η p30;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν κολλάς στο οικονομικό επιλέγεις p30 pro ως πιο φρέσκο και με καλύτερη κάμερα σε ορισμένες περιπτώσεις. Διαφορετικά με 500 ευρώ παίρνεις ότι καλύτερο για μένα προσωπικά εκτός κι αν σε ενδιαφέρει πενάκι και δεν σε ενοχλεί το αυξημένο βάρος και μέγεθος του Ν9 όπου με ακόμα λιγότερα χρήματα θα έχεις επίσης μια εξαιρετική συσκευή - εργαλείο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

* '' σκέτο'' ρ30 σε σχέση με Mate 20 pro φυσικά κι επιλέγεις το 2ο ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κολλάς στο οικονομικό επιλέγεις p30 pro ως πιο φρέσκο και με καλύτερη κάμερα σε ορισμένες περιπτώσεις. Διαφορετικά με 500 ευρώ παίρνεις ότι καλύτερο για μένα προσωπικά εκτός κι αν σε ενδιαφέρει πενάκι και δεν σε ενοχλεί το αυξημένο βάρος και μέγεθος του Ν9 όπου με ακόμα λιγότερα χρήματα θα έχεις επίσης μια εξαιρετική συσκευή - εργαλείο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

* '' σκέτο'' ρ30 σε σχέση με Mate 20 pro φυσικά κι επιλέγεις το 2ο ;)

 

Το mate 20 pro είναι πιο ολοκληρωμένη συσκευή από το P30, με ελαφρώς χειρότερη κάμερα. Αλλά και πάλι η κάμερά του είναι κορυφαία.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Ki εγώ αυτής της άποψης είμαι, όμως θες το ρίσκο των οθονών, θες ότι είναι πιο νεοφερμένο, εφόσον δεν έχει οικονομικό θέμα σίγουρα είναι μια top επιλογή και το p30 pro.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με το P20 Pro , ποιο έχει καλύτερη κάμερα? το Mate20 ?

 

Μόνο κ μόνο για την τρίτη κάμερα με την υπερευρυγωνιο λήψη αξίζει για mate 20 pro

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...