Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην παρέα σας κι εγώ από σήμερα :)

Ποια είναι η τελευταία έκδοση; Έκανε αρκετές ενημερώσεις και τώρα έχω την 210 με ενημέρωση ασφαλείας 1 Μαρτίου.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι για τους περισσότερους μας πιστεύω. Αν και παραπάνω γράφεται ότι ξεκίνησε το νέο τελευταίο update με patches Απριλίου...υπομονή γιατί με τα Χαβάη σε θέματα αναβαθμίσεων χρειάζεται μεγάλη...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! εδώ και 9 μέρες και εγώ κάτοχος του mate 20 pro!!

εκτός από τις επιδώσεις του στην καθημερινή χρήση μου έκανε εντύπωση η αυτονομία της μπαταρίας του!!

θα θελα να μάθω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο να φορτίσεις συχνά το κινητό στα 100%? υπάρχει σωστός τρόπος για την φόρτιση του?

επίσης γιατί κάποιοι κράζουν τον kirin σαν επεξεργαστή? από samsung s8+ ήρθα αν και είναι πιο παλιό έμεινα άφωνος!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά όσο μπορώ το τηρώ...γενικά καλό θα είναι να είσαι μόνιμα ανάμεσα στο 40%-80% και να αποφεύγεις το 100% σε καθημερινή βάση...από εκεί και πέρα είναι επιλογή του καθενός πως θα κινηθεί και πόσο τον ενδιαφέρει η φθορά της μπαταρίας σε βάθος χρόνου..5ee407b5afd529e2fe373087d00ba73f.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα, δεν έχει ενημέρωση.
Μην το κοιτάζεις καθόλου.

Από αυτά που έχω καταλάβει, όταν είναι να έρθει, θα έρθει.

Τόσα χρόνια με τα OnePlus, όταν κάποιος έγραφε στο xda ότι πήρε ενημέρωση (είτε security patch, ή OS) αρκούσε να τρέξω μία vpn εφαρμογή, να συνδεθώ Καναδά ή Ρουμανία, και η ενημέρωση βρισκόταν στο κινητό μου μόλις πατούσα το Update button.

Εδώ είναι διαφορετικά τα πράγματα...

 

Sent from my Huawei Mate P20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

OnePlus Bullets Wireless 2

 

Τα σκεφτομαι για το mate 20 pro.

Ποια η γνωμη σας;

Καμμια αλλη προταση για in ear wireless υπαρχει;

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να σταματήσω το Facebook από το να ανανεώνεται στο background? Και τρία λεπτά να το έχω background η εφαρμογή ανανεώνεται μόλις την ξανανοιξω και πάλι απ' την αρχή... φυσικά και έχω βγάλει τη βελτιστοποίηση μπαταρίας και μέσω μπαταρίας και μέσω ειδικής πρόσβασης από τις εφαρμογές...και αυτό εκεί συνεχίζει να κλείνει
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να σταματήσω το Facebook από το να ανανεώνεται στο background? Και τρία λεπτά να το έχω background η εφαρμογή ανανεώνεται μόλις την ξανανοιξω και πάλι απ' την αρχή... φυσικά και έχω βγάλει τη βελτιστοποίηση μπαταρίας και μέσω μπαταρίας και μέσω ειδικής πρόσβασης από τις εφαρμογές...και αυτό εκεί συνεχίζει να κλείνει

 

Τί ακριβώς γράφεις, δεν μπορώ να καταλάβω.... Δε θες να ανανεώνεται το FB στο background. Ε, δεν ανανεώνεται. Αυτό συμβαίνει όταν την ανοίγεις όπως λες. Άρα σωστά δουλεύει η εφαρμογή. Για ξαναδιάβασε τί γράφεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω ότι ανανεώνεται κάθε φορά που τη βάζω παρασκήνιο ενώ εγώ θέλω να τη βρίσκω εκεί που την άφησα...να την κρατάει η ραμ δλδ...αν είναι να ανανεώνεται, ποιός ο λόγος να υπάρχει το παρασκήνιο θα την άνοιγα και θα την έκλεινα κάθε φορά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ισχύει, η αρχή του τέλους της Huawei στο πεδίο των smartphones.

Ο Τραμπ απλά το έχει χάσει τελείως

 

https://9to5google.com/2019/05/19/google-huawei-play-store-report/

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ισχύει, η αρχή του τέλους της Huawei στο πεδίο των smartphones.

 

Ο Τραμπ απλά το έχει χάσει τελείως

 

 

 

https://9to5google.com/2019/05/19/google-huawei-play-store-report/

Φαίνεται να ισχύει...

 

 

https://www.androidauthority.com/huawei-loses-access-to-google-android-987873/

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ισχύει, η αρχή του τέλους της Huawei στο πεδίο των smartphones.

Ο Τραμπ απλά το έχει χάσει τελείως

 

https://9to5google.com/2019/05/19/google-huawei-play-store-report/

 

yap τέλος η huawei παμε για αλλα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε η 238 μάγκες, ενημέρωση ασφαλείας Απριλίου!

 

μαλλον ειναι και η τελαυταια :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να ισχύσει τελικά ρε μάγκες αυτό; Διάβασα ότι για υπηρεσίες play store μάλλον θα ισχύσει από τα επόμενα μοντέλα της Huawei και εμείς που τα έχουμε ήδη δε θα επηρεαστούμε..αλλα τώρα όσον αφορά τις ενημερώσεις Android και ενημερώσεις ασφαλείας παίζει να τον ήπιαμε μπουζι;
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να ισχύσει τελικά ρε μάγκες αυτό; Διάβασα ότι για υπηρεσίες play store μάλλον θα ισχύσει από τα επόμενα μοντέλα της Huawei και εμείς που τα έχουμε ήδη δε θα επηρεαστούμε..αλλα τώρα όσον αφορά τις ενημερώσεις Android και ενημερώσεις ασφαλείας παίζει να τον ήπιαμε μπουζι;

 

Λογικά θα ισχύσει για όλες τις συσκευές.

Το πρόβλημα θα είναι με το Google Play και τις ενημερώσεις εφαρμογών, και φυσικά με τις καινούριες εκδόσεις Android, Q και R, που δεν θα λάβουμε ποτέ.

Security patches θα παίρνουμε κανονικά.

 

While security updates are part of AOSP and are still available to Huawei' date=' Android's system WebView is updated through the Play Store, and Play Protect is a core part of Google's Android services.[/quote']

 

 

Sent from my Huawei Mate P20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να ισχύσει τελικά ρε μάγκες αυτό; Διάβασα ότι για υπηρεσίες play store μάλλον θα ισχύσει από τα επόμενα μοντέλα της Huawei και εμείς που τα έχουμε ήδη δε θα επηρεαστούμε..αλλα τώρα όσον αφορά τις ενημερώσεις Android και ενημερώσεις ασφαλείας παίζει να τον ήπιαμε μπουζι;

 

και για της συσκευές που είναι και τώρα σε υπηρεσία απλά εδώ θα σταματήσουν τα updates και πιστοποίηση από την google στο store που σημαίνει τραπεζικές εφαρμογές κλπ θα κοπούν (οποίες απαιτούν πιστοποίηση )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...