Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα

αυτό είναι με boe οθόνη ? S/N LHS7N18B26014244 ?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.andr7e.deviceinfohw

Νομίζω ότι αυτή είναι η εφαρμογή, που δείχνει τον τύπο της οθόνης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αναγνώριση του δαχτυλικου αποτηπωματος παραμένει τραγική. Σε κουβέντα που είχα με άτομα του χώρου μου είπαν ότι είναι από τα χειρότερα που έχουν δει και συμφωνήσω. Σε κανένα κινητό που είχα μέχρι τώρα δεν χρειάστηκε σχεδόν ποτέ 3η προσπάθεια.

 

Το άλλο εκνευρίστηκο είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το κλείδωμα μοτίβου. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το αποτύπωμα στην πλειοψηφία, δουλεύει με την πρώτη, και έχω και t-max.

Κάνε factory reset, και αν δεν φτιάξει, με το erecovery

ξαναπερνα το firmware.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο. Μια χαρά ακριβεστατο το δακτυλικό αποτύπωμα όπως επίσης και η αναγνώριση προσώπου άμεση για να μην πω ακαριαία.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

https://9to5google.com/2019/05/30/huawei-mate-20-pro-android-q-removal/amp/

 

Καλα νεα επιτελους.. Φαινεται πως θα παρουμε Αndroid Q..

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://9to5google.com/2019/05/30/huawei-mate-20-pro-android-q-removal/amp/

 

Εχει ενα update σημερα.

Καλα νεα επιτελους.. Φαινεται πως θα παρουμε Αndroid Q..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηξη.... Παίζω ένα παιχνίδι το No limit γιατί συνέχεια σταματάει με πηγαίνει στην αρχική οθόνη και αναγκάζομαι να ξαναμπώ και να πατήσω resume?

Φίλε μου τελικά βρήκες άκρη γιατί το κάνει αυτό? Το κάνει κ σε μένα..

Link to comment
Share on other sites

https://9to5google.com/2019/05/30/huawei-mate-20-pro-android-q-removal/amp/

 

Καλα νεα επιτελους.. Φαινεται πως θα παρουμε Αndroid Q..

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://9to5google.com/2019/05/30/huawei-mate-20-pro-android-q-removal/amp/

 

Εχει ενα update σημερα.

Καλα νεα επιτελους.. Φαινεται πως θα παρουμε Αndroid Q..

 

θα φανει στην νεκροψία που λεμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τελικά η επιλογή T - max για τζάμι είναι η καλύτερη; υπάρχει θέμα με τις θήκες;και εντέλει είστε ικανοποιημένοι όσοι το βάλατε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τελικά η επιλογή T - max για τζάμι είναι η καλύτερη; υπάρχει θέμα με τις θήκες;και εντέλει είστε ικανοποιημένοι όσοι το βάλατε;
Από όσα έχω δοκιμάσει (όχι σε mate 20) είναι ότι καλύτερο σχεδόν δεν καταλαβαίνεις ότι φοράει γυαλί...

 

Με μια uag θήκη κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι έχουν τσούξει εδώ μέσα που έφερναν την καταστροφή και τελικά γύρισε και στις sd και το Mate 20 pro γύρισε στην beta του Android q και όλα καλά βαίνουν και το 985 βγαίνει επίσημα χωρίς κανένα πρόβλημα και γενικά μόλις είπε η Κίνα ότι θα μιλήσει μόλις παρθούν πίσω τα μέτρα, παίρνονται ένα ένα!
Link to comment
Share on other sites

Από όσα έχω δοκιμάσει (όχι σε mate 20) είναι ότι καλύτερο σχεδόν δεν καταλαβαίνεις ότι φοράει γυαλί...

 

Με μια uag θήκη κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ φιλέ μου το έβαλα και γω και επιβεβαιώνω είναι σαν να μην φοράει καθόλου γυαλί και το σημαντικό είναι ότι δεν γεμίζει δαχτυλιές. Το συνδιασα με μια Spigen liquid crystal και είναι ό,τι καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φιλέ μου το έβαλα και γω και επιβεβαιώνω είναι σαν να μην φοράει καθόλου γυαλί και το σημαντικό είναι ότι δεν γεμίζει δαχτυλιές. Το συνδιασα με μια Spigen liquid crystal και είναι ό,τι καλύτερο!

Ρε παιδια στηλτε ένα λινκ να αγοράσω το t max οικονομικά. Ευχαριστώ... Στην εγκατάσταση είναι εύκολακι???

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δυσκολευτηκα, δεν ειχα προηγουμενη εμπειρια. αγορασα το κιτ, 2 φορες, την πρωτη απετυχα και το πεταξα. μακαρι να το πετυχεις με την πρωτη, και ψαξε στο skroutz

 

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn/f/899879_913424/Huawei-Mate-20-Pro-Tempered-Glass.html?o=tempered+glass

 

https://www.skroutz.gr/s/17531915/T-MAX-Liquid-Tempered-Glass-Huawei-Mate-20-Pro.html

και κιτ για να το ξαναπερασεισ, είναι πιο φθηνο, δοιτι δεν εχει την συσκευθ για υπεριώδεις, Εννοείται ότι αρχικα θα παρεις το ΠΛΗΡΕΣ κιτ.

 

https://www.skroutz.gr/s/17107048/T-MAX-Replacement-Kit-of-Liquid-3D-Tempered-Glass-%CE%A3%CF%8D%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Huawei-Mate-20-Pro-14896.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρχικά δεν έβαλα το κινητό σε πλήρως ισιο τραπέζι, και το υγρό , κόλλα, χύθηκε στο τραπέζι, το συνέχισα, και είχε κενά, και έτσι το έβγαλα.

Την 2η φορά.

Σε τραπέζι εντελώς ίσιο, αφού γίνει η καθαριότητα κλπ, ρίχνουμε το υγρό ((( αν έχει ς λεφτά , πάρε το demo,, το t max δεν έχει πλαίσιο τοποθέτησης,, νομίζω έχει το demo (?).

Κάλυψε όλες τις τρύπες, πάνω, και κάτω, μικρόφωνο , ακουστικό κλπ, Και τους διακοπές power, volume up down, με αυτοκόλλητο, για να μην μπει κόλλα, και στερεοποιηθεί, και μετά δεν βγαίνει! Το είχε πάθει ένας, μετά δεν δούλευαν οι διακόπτες. Τα αυτοκόλλητα που έχει η συσκευασία, δεν φτάνουν, βρες και άλλα.

Αφού ρίξουμε όλην την κόλλα, περίπου στο κέντρο, τότε βάζουμε το τζαμακι, και περιμένουμε να καλύψει όλο το τζαμακι, και το σηκώνει το κινητό, ελάχιστα, προς το μέρος, ώστε να πάει η κόλλα σε όλο το τζαμακι.

Φυσικά τρέχει κόλλα, αριστερά και δεξιά, αλλά έχουμε καλύψει τους διακόπτες.

Τώρα πρέπει να κεντραρουμε το τζαμακι, και ελέγχουμε, αν υπάρχει κενό που δεν πήγε η κόλλα.

Προσωπικά, το κίνησα αριστερά και δεξιά, ώστε να είμαι σίγουρος, ότι πήγε παντού η κόλλα, το κεντραρουμε στην μέση, και μετά μικρή κίνηση πάνω κάτω ώστε να μπει σωστά, δεν το βάζουμε πολύ πάνω, να μην καλύπτει την εμπρός κάμερα, και τους αισθητήρες !!!!

Νομίζω είναι ένα χιλιοστό από πάνω, και κατω, στην μέση του κινητού δηλαδή, εγώ έτσι το έβαλα.

Σε αυτή την φάση, το τζαμακι κυριολεκτικά επιπλέει.

Τώρα το Κλειδί. Με το μηχάνημα με τις υπεριώδεις, ρίχνουμε Μια φορά, πάνω και κάτω.( Αυτό το είδα σε βίντεο, δεν ρίχνουμε από την αρχή τρις φορές).

Τώρα το τζαμακι έχει κολλήσει, και τότε, προσεκτικά, σκουπίζουμε αριστερά και δεξιά, πάνω και κάτω, την κόλλα που έχει τρέξει, με το πανακι με το οινόπνευμα.

Σε μένα , πάνω είχε βγει ένα μικρό εξόγκωμα κόλλα ς, που το έσπασα με μια οδοντογλυφίδα, και αφού σκουπίζουμε την κόλλα, τότε ρίχνουμε από τρις φορές, πάνω, στην μέση, κάτω στο κινητό, και στα ενδιάμεσα.

Αφαιρέστε τα αυτοκόλλητα.

( Που έκανα λάθος: όταν σκούπισα την κόλλα, αριστερά δεν πρόσεξα, και με το πανακι, αφηρεσα κόλλα από το τζαμακι, για 20 χιλιοστά, που όμως δεν είναι πρόβλημα, είναι εκεί που έχει την κλίση, στα πλάγια, όχι στην οθόνη!!,. H , εκεί στο πλάι, δεν πήγε κόλλα.

Γενικά είναι κουραστική διαδικασία, πάρε το demo, αν έχει πλαίσιο τοποθέτησης, και εγώ δεν έχω εμπειρία από tempered glass.).

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Εδώ στην Πάτρα δεν πρέπει να το έχει κανείς κ πρέπει να το πάρω από σκρουτζ.. Δηλαδή θα χαλάσω κάνα 60αρι ευρώ για να βάλω προστασία στο τηλ. Ωραία πράγματα.... Σ'ευχαριστω παντός φίλε μου ήσουν αναλυτικοτατος.. Να είσαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Εγω γενικα ποτε δεν βαζω ουτε θηκη ουτε τζαμακι προστασιας σε κανενα κινητο.. Θελω να το απολαμβανω μαμα..!

Εχω οθονη lg και οταν χαμηλωνω στο μηδεν την φωτεινοτητα πρασινιζει σε γκρι φοντο.. Κατι που δεν με πειραζει αφου ποτε δεν το χαμηλωνω τοσο την φωτεινοτητα απλα το εκανα για τσεκ..!

Τωρα η οθονη μου γρατζουνιστηκε απο κλειδι καταλαθος και το πηγα για τσεκ σε επισημη αντιπροσωπεια της huawei και καλα λογω lg οθονης και πρασινιλας!Τυχη που ειχα.. Θα με βαλουν καινουρια οθονη BOE και η γρατζουνια που εκανα φευγει για τα καλα με καινουρια οθονη χαχαχα..!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

ειχα διαβασει στο facebook: η τυχη μας επισκέπτεται σπανια, η , καθολου, αντίθετα με την ατυχια, που είναι συχνος επισκεπτης.
Link to comment
Share on other sites

Εγω γενικα ποτε δεν βαζω ουτε θηκη ουτε τζαμακι προστασιας σε κανενα κινητο.. Θελω να το απολαμβανω μαμα..!

 

Τωρα η οθονη μου γρατζουνιστηκε απο κλειδι καταλαθος και το πηγα για τσεκ σε επισημη αντιπροσωπεια της huawei και καλα λογω lg οθονης και πρασινιλας!Τυχη που ειχα.. Θα με βαλουν καινουρια οθονη BOE και η γρατζουνια που εκανα φευγει για τα καλα με καινουρια οθονη χαχαχα..!

 

Φθορες που προκαλουνται απο τον ιδιο τον χρηστη κανονικα δεν καλυπτονται απο την εγγυηση.

 

Αν οντως εκανες ζημια στην οθονη με κλειδια,μην περιμενεις να σου αλλαξουν δωρεαν την οθονη.

 

Πιο πολυ αν τυχει να στην αλλαξουν να ειναι για το lg panel και της πρασινιλας(αν εισαι τυχερος και δεν σε βγαλουν εκτος εγγυησης στην οθονη οπως ειναι εν μερη το σωστο).

 

Δεν ξερω για ποιο λογο εχετε την ιδεα οτι αν προκαλεσετε ζημια στην οθονη οπως γρατζουνιες,σας καλυπτει η εγγυηση.

 

Για καμμενα pixel,burn in,αστοχια εγκαταστασης της οθονης εκει ναι να γινει αλλαγη. Σε βλαβες που προκαλει ο ιδιος ο κατοχος ομως δεν καλυπτεται απο εγγυηση το κινητο.Ειναι ξεκαθαρες ολες οι εταιρειες σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μιλαμε για γρατζουνια στην οθονη που ισα φαινεται.. Ουτε καν το εδωσαν σημασια..!

Και φυσικα αν ειχα κατι σπασμενο δεν καλυπτει η εγγυηση.. Σε κανεναν δεν καλυπτει!Αλλα μια γρατζουνια στην οθονη απο φυσικη χρηση οπως βαλε βγαλε στο παντελονι σε καλυπτει κανονικοτατα..!Ειχα Note 8 πριν και ειχα καμμενα pixel στην οθονη μετα απο 1.5 χρονο χρησης και ειχα ποσες γρατζουνιες μικρες απο νορμαλ χρηση οπως βαλε βγαλε σε παντελονι η να το αφηνω σε τραπεζια, και παρολα αυτα με αλλαξαν κανονικα μεσα στην εγγυηση..!

Επισης με εβγαλε και χαρτι αποδειξη για την huawei επειδη θα ερθει παραγγελια η οθονη με κοστος μηδεν ευρω καλυπτομενη απο την εγγυηση!

Αναμονη λοιπον 1-2 βδομαδες να ερθει η οθονη για αλλαγη!

Να παραθεσω οτι μενω Γερμανια.. Εχουν αψογη εξυπηρετηση σε θεματα εγγυησης!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λόγω pixel σου άλλαξαν την οθόνη, και όχι λόγω των γρατζουνιών.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από το spigen glass σε 1 μήνα ξεκόλλησε.ελεος.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από το spigen glass σε 1 μήνα ξεκόλλησε.ελεος.
Το ειχα και εγώ πολύ χάλια και το δακτυλικο είχε βγει εκτός μια φορά στις δέκα έπιανε. Τελικά το μόνο τζαμακι που κάθετα σωστά είναι το Τ ΜΑΧ αλλά δύσκολο στη τοποθέτηση. Edited by sokgiorgos
Link to comment
Share on other sites

t-max, από τις πιο καλές επιλογές.

 

Ακριβό όμως

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Σου κανει την οθονη ψευτικη στην αφη... Μαπα ειναι αλλα ειναι ευκολη κ οικονομικη λυση...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τα χρόνια από το s7edge που είχα μέχρι σήμερα ότι ανδροιντ κινητό έχω είναι edge, αυτό που κατάλαβα είναι ότι η δουλειά σωστά για να γλυτώσεις τις μικρογρατζουνιες, γίνεται μόνο με καλής ποιότητας ζελατίνα, πήρα με ένα δεκάρικο ένα πακέτο 3ων που είναι λίγο τζελοειδης αλλά επειδή διπλώνουν και από πίσω με λίγο προσοχή μπορούν να μπουν άψογα, να κάτσει και η θήκη από πάνω και να μην φαινεται με τίποτα.

Η μόνη διαφορά με το τζάμι είναι ότι υπό προϋποθέσεις το τζαμακι μπορεί να σου σώσει την οθόνη, αυτές οι ζελατίνες δεν νομίζω ή σε πολύ μικρότερο βαθμό.

Κατά τα άλλα στον τομέα χρωμάτων και δαχτυλικων είναι άψογο και δε σκέφτεσαι τι θήκη να βάλεις αν το σπρώχνει δε το σπρώχνει, αν γυαλιζει, δε γυαλιζει, αν ξεκολλάει, αν πέσει λίγο νερό ή κάτι τέτοιο κ βραχεί κ χιλιαδυο προβλήματα.

Ένα τ μαχ που πήρα για να αποφύγω αυτά (μέχρι πιο βαθμο μάλλον δε θα μάθω πότε) δε τα κατάφερα.

Το υγρό είναι σαν νερό, είναι πολύ δύσκολο να κεντράρεις 100% το τζαμακι εκεί που πρέπει όταν επιπλέει στο νερό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα εχτές στο Media Markt τη ζελατίνα που περνάει με 18 ευρώ και 6 μήνες εγγύηση έκατσε πολύ καλά. Και το δακτυλικο δουλεύει άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...