Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω να σου απαντησω για εφαρμογη αλλα πολλες θα σε καλυψουν ισως.

Αυτο που θα σκεφτομουν ειναι το αν θα αντεξει το ρολοι. Οκ το δινουν για κολυμβηση και για 5ATM αλλα νομιζω οτι για τις δυναμεις μεσα στο νερο που μπορει να του προκαλεσεις ανετα βγαινει off. (Σκεψου να ερθεις καπακια απο καμια σπηλιαδα ή κάποιο λόγο και να σκασεις με το ρολοι η στο νερο η στην σανιδα/αλμπουρο κτλ)

Εγω δεν θα το δοκίμαζα. Καλυτερα ενα τυπου fitband waterproof κτλ που και δεν θα κλαις τα λεφτα σου αλλα δεν θα εχει και κινητα μερη , τρυπες για τα μικροφωνα/ακουστικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να σου απαντησω για εφαρμογη αλλα πολλες θα σε καλυψουν ισως.

Αυτο που θα σκεφτομουν ειναι το αν θα αντεξει το ρολοι. Οκ το δινουν για κολυμβηση και για 5ATM αλλα νομιζω οτι για τις δυναμεις μεσα στο νερο που μπορει να του προκαλεσεις ανετα βγαινει off. (Σκεψου να ερθεις καπακια απο καμια σπηλιαδα ή κάποιο λόγο και να σκασεις με το ρολοι η στο νερο η στην σανιδα/αλμπουρο κτλ)

Εγω δεν θα το δοκίμαζα. Καλυτερα ενα τυπου fitband waterproof κτλ που και δεν θα κλαις τα λεφτα σου αλλα δεν θα εχει και κινητα μερη , τρυπες για τα μικροφωνα/ακουστικα

 

Δεν έχεις άδικο.. Ήδη είχα κάποια θέματα που τα κάλυψε η εγγύηση...

 

Οι πιο πολλοί έχουν Garmin...

 

Kitesurfing κάνω παρεμπιπτόντως...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήρε η Samsung ότι στην ts solutions δεν μπορούν να βρουν πρόβλημα στο ρολόι μου .... Τους είπα να το κρατήσουν και μια εβδομάδα μέχρι να δουν όντως ότι δεν έχει πρόβλημα . Δεν γίνεται να τους στέλνω screenshots με το πρόβλημα και να το παίζουν τρελιτσα για να μην σπαταλάνε ανταλλακτικά . Αν το πάρω πίσω και έχει πρόβλημα τι να τους κάνω; Καταγγελία; μου ζήτησε ακριβή περιγραφή του προβλήματος το παλικάρι και μιλούσε και με τεχνικό δικό τους σχετικά με το πώς λειτουργεί σε σχέση με το software για να δει μήπως κάποια εφαρμογή κάνει τη ζημιά . Εγώ του είπα πάντως ότι ακόμη και μετά από reset έχει πρόβλημα χωρίς εφαρμογές τρίτων . Βλέπουμε .

237b01c458af3f7f459e957f27c198f7.jpg31af22436536bb36601b736a8a254157.jpg

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει άδικο ο φίλος.

Πρώην κάτοχος Samsung watch, μπορώ να πω με βεβαιότητα την λάθος επιλογή μου.

Για οποιαδήποτε αθλητική δραστηριότητα, είτε ερασιτεχνικά είτε ημιεπαγγελματικά είτε σε επίπεδα πρωταθλητισμού το ρολόι δεν κάνει.

Σου προσφέρει άλλα, όχι όμως αυτό.

Προχώρησα στην αγορά ενός Garmin watch, το οποίο με καλύπτει πλήρως σε αυτό που θέλω να κάνω, είτε τρέξιμο ή κολύμπι ή ποδήλατο.

Η διαφορά είναι τεράστια σε αυτό το κομμάτι.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

«Για οποιαδήποτε αθλητική δραστηριότητα το ρολοι δεν κάνει»

 

Δηλαδή εμείς που εχουμε και garmin και το φοράμε στο γυμναστήριο, σε κυκλική προπονηση, σε διάδρομο, σε βαρη, στην πισίνα , δεν κάνουμε αθλητική δραστηριότητα ?

 

Αλλο να λεμε να μην το βάλεις στη θάλασσα κάνοντας windsurf κι αλλο να γενικεύουμε και να μηδενίζουμε τη χρήση του.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν κατάλαβες καλά.

Εάν θέλεις να αγοράσεις Samsung watch για αθλητική δραστηριότητα κατά την άποψη μου είναι λάθος επιλογή.

Τώρα το να έχεις και τις δύο επιλογές και στις δραστηριότητες σου φοράς το Samsung, πάλι κατά τη άποψη μου λάθος επιλογή.

Δεν συγκρίνονται τα δύο smartwatch.

Το ένα είναι το απόλυτο smartwatch για άθληση (Garmin- Suunto).

Και το άλλο (Samsung watch) απλά σου προσφέρει και αυτή την επιλογή.

Που επίσης σου προσφέρει κάτι τό οποίο δεν το έχουν τα άλλα.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πριν πάρω το ρολόι είχα το fenix 3x ,οντως δεν έχει καμία σχέση σε θέματα άθλησης. Όχι ότι με το galaxy δεν θα έχεις πληροφόρηση. Απλά δεν είναι τόσο ακριβή στα περισσότερα αθλήματα οι αισθητήρες του.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. απο χθες καινούργιος κάτοχος. Κατά την πρώτη σύνδεση με το S8+ το είχα γυρισμένο στα Αγγλικά το κινητό να ειμαι σιγουρος οτι θα συνδεθεί απ ευθειας. Το γυρησα στην συνεχεια στα ελληνικά και δεν ειχα κανενα προβλημα

Ερχόμενος απο το gear fit2 pro μπορώ να πω οτι η διαφορά ειναι τεράστια.

Πριν πάρω το watch, ειχα για μια βδομάδα το stratos του αδερφού μου για δοκιμή αλλά οσο και να προσπάθησα δεν με βόλεψε καθολου.

Απο μετρήσεις δεν το δοκίμασα σε αθλήση οταν παω ξανά γυμναστήριο θα δω τι μετρήσεις κάνει.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. απο χθες καινούργιος κάτοχος. Κατά την πρώτη σύνδεση με το S8+ το είχα γυρισμένο στα Αγγλικά το κινητό να ειμαι σιγουρος οτι θα συνδεθεί απ ευθειας. Το γυρησα στην συνεχεια στα ελληνικά και δεν ειχα κανενα προβλημα

Ερχόμενος απο το gear fit2 pro μπορώ να πω οτι η διαφορά ειναι τεράστια.

Πριν πάρω το watch, ειχα για μια βδομάδα το stratos του αδερφού μου για δοκιμή αλλά οσο και να προσπάθησα δεν με βόλεψε καθολου.

Απο μετρήσεις δεν το δοκίμασα σε αθλήση οταν παω ξανά γυμναστήριο θα δω τι μετρήσεις κάνει.

 

 

ισως να μην χρειαζεται πια αυτο με την γλωσσα.και εγω πριν μια εβδομαδα που το αγορασα συνδεθηκε αμεσως με s8 χωρις να αλλαξω γλωσσα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το τηλέφωνο όταν βγαίνει εκτός εμβέλειας Bluetooth αποσυνδέεται αλλά δεν ξανασυνδέεται από μόνο του όταν βρεθώ εντός.

Πρεπει να ενεργοποιήσω την οθόνη του κινητού μου (p20 pro) για να συνδεθεί.

 

Είναι κάτι φυσιολογικό η πρέπει να κάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είμαι ανάμεσα στο galaxy watch και στο καινούργιο amazfit gtr ποίο να προτιμήσω? η διαφορά είναι στα 60 ευρώ περίπου και το θέλω κυρίως για smartwatch και sleep tracker
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το τηλέφωνο όταν βγαίνει εκτός εμβέλειας Bluetooth αποσυνδέεται αλλά δεν ξανασυνδέεται από μόνο του όταν βρεθώ εντός.

Πρεπει να ενεργοποιήσω την οθόνη του κινητού μου (p20 pro) για να συνδεθεί.

 

Είναι κάτι φυσιολογικό η πρέπει να κάνω κάτι;

 

Το έκανε και σε μένα. Έχω Android 9 στο κινητό . Πήγα στις ρυθμίσεις εξοικονόμησης ενέργειας και ότι εφαρμογές αφορούν το ρολόι τις έκανα να μην τις διαχειρίζεται το τηλέφωνο αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είμαι ανάμεσα στο galaxy watch και στο καινούργιο amazfit gtr ποίο να προτιμήσω? η διαφορά είναι στα 60 ευρώ περίπου και το θέλω κυρίως για smartwatch και sleep tracker

 

 

επειδη ειχα amazfit pace θα σου πω οτι τα amazfit εχουν ενα μονο πλεονεκτημα,την μπαταρια τιποτα αλλο. η εφαρμογη του κινητου ηταν ενα μονιμο προβλημα.καθε 2 εβδομαδες επρεπε να της κανω καθαρισμο δεδομενων για να δουλεψει σωστα, γιατι μια δεν μπορουσε να κανει συγχρονισμο,μια δεν εβλεπε δραστηριοτητες , οτι να ναι.ισως το ρολοι να ειναι τελειο αλλα και μονο για την εφαρμογη του κινητου,αστο καλυτερα μην μπλεκεις

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχα amazfit pace θα σου πω οτι τα amazfit εχουν ενα μονο πλεονεκτημα,την μπαταρια τιποτα αλλο. η εφαρμογη του κινητου ηταν ενα μονιμο προβλημα.καθε 2 εβδομαδες επρεπε να της κανω καθαρισμο δεδομενων για να δουλεψει σωστα, γιατι μια δεν μπορουσε να κανει συγχρονισμο,μια δεν εβλεπε δραστηριοτητες , οτι να ναι.ισως το ρολοι να ειναι τελειο αλλα και μονο για την εφαρμογη του κινητου,αστο καλυτερα μην μπλεκεις

 

 

κοίτα η αλήθεια είναι το pace ήταν του 2016 και απο τοτε εχει αλλάξει πολύ η εφαρμογή γιατι έχουν περάσει απο τ χέρια μου και το amazfit pace αλλά και το stratos χωρίς κάποιο σοβαρό θέμα στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα η αλήθεια είναι το pace ήταν του 2016 και απο τοτε εχει αλλάξει πολύ η εφαρμογή γιατι έχουν περάσει απο τ χέρια μου και το amazfit pace αλλά και το stratos χωρίς κάποιο σοβαρό θέμα στην εφαρμογή.

 

 

το pace το δουλευα μεχρι πριν 2 εβδομαδες και η εφαρμογη ειχε τα ιδια θεματα. και απ οτι φαινεται συνεχιζει,διαβασε τις 2 τελευταιες σελιδες : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=452378&page=50

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

2.5 χρόνια έχω το pace και εκτός από τρομερό support όσον αφορά το θέμα λειτουργίας ως sport watch είναι πραγματικά ένα από τα καλύτερα.

Το Samsung είναι πιο ρολόι από την άλλη με σαφώς πιο ωραία οθονη και λειτουργίες smart που ξεπερνούν κατά πολύ το pace.

Για τηβ ακρίβεια θεωρώ ότι η σύγκριση είναι άτοπη μιας και μιλάμε για διαφορετικές χρήσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κατεβάσω σε ένα mi8 το galaxy wearable και μου λέει not compatible with device, ξέρουμε τον λόγο ή κάποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Περνάς το apk χειροκίνητα και θα παίξει..Μου έχει συμβεί κάποια στιγμή, έστρωσε με επαναφορά εργοστασιακών! Με apk θα είσαι οκ όμως!

Αυτά τα 3 θες74845e3c5af4500be676d2f917eb1bcb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περνάς το apk χειροκίνητα και θα παίξει..Μου έχει συμβεί κάποια στιγμή, έστρωσε με επαναφορά εργοστασιακών! Με apk θα είσαι οκ όμως!

Αυτά τα 3 θες74845e3c5af4500be676d2f917eb1bcb.jpg

 

το δεύτερο και το τρίτο τα έχω κατεβασμένα κανονικά απο το google play μόνο το πρώτο δεν γίνεται,εχω κατεβάσει μεσω apk mirror απλα δεν εχω αυτόματα updates.δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που εχω ξεκλειδωτο bootloader

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μένα στο πίξελ το έκανε που ήταν ξεκλειδωτο.

Όταν δώσει αναβάθμιση τη βάζεις χειροκίνητα, βγαίνει καπάκια και εκεί,μη σου πω και νωρίτερα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μένα στο πίξελ το έκανε που ήταν ξεκλειδωτο.

Όταν δώσει αναβάθμιση τη βάζεις χειροκίνητα, βγαίνει καπάκια και εκεί,μη σου πω και νωρίτερα!

 

ξερεις κανεναν τροπο να ειδοποιούμε αν υπαρχει ενημερωση?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους Google Assistant στο ρολογάκι.

Για όποιον ενδιαφέρεται οι οδηγίες είναι εδώ.

 

Στήνεται σε ένα δεκάλεπτο και δουλεύει υποδειγματικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους Google Assistant στο ρολογάκι.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται οι οδηγίες είναι εδώ.

 

 

 

Στήνεται σε ένα δεκάλεπτο και δουλεύει υποδειγματικά. :)

Γράφει και φωνητικά ελληνικά σε μηνύματα;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να έχετε απλά στο μυαλό σας ότι το Gassist θα έχει πρόσβαση στο λογαριασμό σας.

Δηλαδή εντολές, τοποθεσία, προσωπικά δεδομένα κλπ.

Κι εγώ καίγομαι για assistant και δοκίμασα το Gassist μήνες πριν με νέο account, αλλά δεν εμπιστεύομαι καμία 3rd party εφαρμογή να έχει πλήρη πρόσβαση στο google λογαριασμό μου που είναι συνδεδεμένος με τα πάντα.

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...