Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανείς δε το έχει αυτό το θεμα;

Εγώ το έχω αλλά αυτό το sync DND status πού υπάρχει;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω αλλά αυτό το sync DND status πού υπάρχει;
Galaxy wearable > sync phone settings

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που είναι μια άλλη μέρα έχουμε το απόλυτο μαύρο..

 

Screen-20190813-171239.png Screen-20190813-171253.png Screen-20190813-171340.png

 

Είμαι 100% σίγουρος πως είναι ή θέμα εφαρμογής ή το πρόβλημα κρύβεται στο λειτουργικό του ρολογιού.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που είναι μια άλλη μέρα έχουμε το απόλυτο μαύρο..

 

 

 

Screen-20190813-171239.png Screen-20190813-171253.png Screen-20190813-171340.png

 

 

 

Είμαι 100% σίγουρος πως είναι ή θέμα εφαρμογής ή το πρόβλημα κρύβεται στο λειτουργικό του ρολογιού.

Με τι κινητό το έχεις κάνει pair ;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει όλα αυτά εννοείται...

Είναι θέμα της εφαρμογής, είπα μήπως συμβαίνει και σε άλλους γι'αυτό και έγραψα.

Θα ζήσω και χωρίς το αλτιμετρο-βαρομετρο, αυτό δεν ξέρω άμα θα τη βγάλει καθαρή.

Πάντως ένα Casio rangeman που έχω μετά από 5 χρόνια λειτουργεί άψογα, τούτο εδώ δεν δούλεψε ποτέ σωστά.

Και για να σε προλάβω, διέγραψα και ξανά εγκατέστησα την εφαρμογή.

Τά ίδια και χειρότερα καιυσ εμένα,δεν είσαι μόνος.

Ξεκίνησα μονοπάτι, έκανα βαθμονόμηση πρίν ξεκινήσω, μετά από ένα χιλιόμετρο καί ενώ ήμουν σέ υψόμετρο 1200 μέτρα , τό ρολόι έδειχνε 3850..

Χάλια μαύρα..

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Galaxy wearable > sync phone settings

Εγώ είμαι με το frontier και υπέθεσα ότι θα είναι ίδιες οι ρυθμίσεις. Πάντως εκεί που μου είπες έχει μόνο επιλογή για τα δίκτυα wifi όσα είναι αποθηκευμένα στο τηλέφωνο να χρησιμοποιούνται και και στο ρολόι.

Για το θέμα αυτό πάντως με το DND mode, σε ξένα φόρουμς λένε να μην το έχεις σε dnd, αλλά αν δε θες ήχους στο τηλέφωνο να το βάλεις σε δόνηση και μετά θα πηγαίνουν οι ειδοποιήσεις κανονικά στο ρολόι

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Samsung s7 τρομάρα του...
Άρα δεν φταίει το κινητό . Ήμουν έτοιμος να βγάλω από το συρτάρι ένα Α3 μόνο και μόνο για να μην μπορούν να με βγάλουν τρελό . Εγώ είμαι πάντως αισιόδοξος που άρχισε να δουλεύει και δεν έχω μαύρες οθόνες και fail στο βαρόμετρο . Αυτό που δεν δουλεύει είναι το αυτόματο καλιμπραρισμα . Με χειροκίνητο δουλεύει . Στο αυτόματο μου βγάζει ότι δεν μπορεί να βρει τοποθεσία . Και όντως και το here maps έχει θέμα . Σαν να μην δουλεύει σωστά το GPS...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα οι ειδοποιήσεις απο viber, δεν μου φαίνονται στην οθόνη όταν έρχονται αλλά στις.ειδοποiησεις είναι κανονικά,τι πρέπει να κάνω για να φαίνονται στην οθόνη όταν έρχονται?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα οι ειδοποιήσεις απο viber, δεν μου φαίνονται στην οθόνη όταν έρχονται αλλά στις.ειδοποiησεις είναι κανονικά,τι πρέπει να κάνω για να φαίνονται στην οθόνη όταν έρχονται?
Ποστ 1643 κ 1645

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7880965

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν φταίει το κινητό . Ήμουν έτοιμος να βγάλω από το συρτάρι ένα Α3 μόνο και μόνο για να μην μπορούν να με βγάλουν τρελό . Εγώ είμαι πάντως αισιόδοξος που άρχισε να δουλεύει και δεν έχω μαύρες οθόνες και fail στο βαρόμετρο . Αυτό που δεν δουλεύει είναι το αυτόματο καλιμπραρισμα . Με χειροκίνητο δουλεύει . Στο αυτόματο μου βγάζει ότι δεν μπορεί να βρει τοποθεσία . Και όντως και το here maps έχει θέμα . Σαν να μην δουλεύει σωστά το GPS...

 

Στα σχόλια της εφαρμογής διαβάζω αρκετό κόσμο που δεν λειτουργεί η εφαρμογή.

Σε ξένα φόρουμς επίσης, δεν νομίζω ότι έχει πρόβλημα το hardware του ρολογιού.

Έτσι και κάτι χαλάει δεν ξανά φτιάχνει οπότε το θυμηθεί, πλέον εμένα δείχνει fail στα τεστ τον αισθητήρα.

Κάτι γίνεται στη διάρκεια της φόρτισης και φτιάχνει, αυτό έχω καταλάβει...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αν και δεν το χρησιμοποιώ το αλτιμετρο και βαρόμετρο δουλεύουν σε εμένα κανονικά.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Στα σχόλια της εφαρμογής διαβάζω αρκετό κόσμο που δεν λειτουργεί η εφαρμογή.

 

Σε ξένα φόρουμς επίσης, δεν νομίζω ότι έχει πρόβλημα το hardware του ρολογιού.

 

Έτσι και κάτι χαλάει δεν ξανά φτιάχνει οπότε το θυμηθεί, πλέον εμένα δείχνει fail στα τεστ τον αισθητήρα.

 

Κάτι γίνεται στη διάρκεια της φόρτισης και φτιάχνει, αυτό έχω καταλάβει...

Το πρωί μετά που γύρισα από την δουλειά και το φορούσα στο ντουζ σταμάτησε να λειτουργεί. Το είδα όταν ξύπνησα . Έκανα επανεκκίνηση και λειτουργεί πάλι . Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι συνήθως παρατηρώ παύση λειτουργίας αφού βραχεί το ρολόι ...

744893ee3760028c09a5ceea4a1a9717.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια πως λειτουργεί το smart lock για να ξεκλειδώνει η οθόνη του κινητού?

Εχει 2 επιλογες (οπως και το κινητο}

Ή το ξεκλιδωνεις με κωδικό ή οπως στο κινητο, κάνοντας απο αριστερα προς δεξια στο καντραν του ρολογιού.

Την εχω αγοράσει κ με εσωσε απο τα ασκοπα πατήματα των κουμπιών. (οδηγώ μηχανή και φοραω το ρολοι στο δεξι χερι (σαν κοσμημα :-)) με αποτέλεσμα ανοίγοντας το γκάζι να πατιούνται τα κουμπια)

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έβγαλα άκρη προς τι παρόν με γ@μημ3νο υψόμετρο και βαρόμετρο.

Εχθές μου έβγαλε προειδοποίηση για απότομη μεταβολή βαρομετρικης πίεσης ενώ στο καντράν έδειχνε μαύρο.

Κάτσε καλά του λέω και το βγάζω από το χέρι μέσα στα νεύρα...

Κοιτάω από κάτω από το καπάκι και λέω δεν καθαρίζω μια τον αισθητήρα με μια οδοντογλυφίδα, υπόψιν δεν είχε πιάσει μάκα αλλά μια θαμπάδα τη είχε το μεταλλικό μέρος του αισθητήρα.

Και εγένετο φως!!

Όλα προς το παρόν λειτουργούν άψογα, κρατάω μια επιφύλαξη διότι χάος το λειτουργικό της tizen :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζεις όσο θες, όποτε θες.

Γέμισμα, άδειασμα, ματζούνια κλπ, μόνο σε συσκευές που βγήκαν την 10ετια του 90..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Καλά αυτό που λες δεν ισχύει, πάντα υπάρχει καλή και κακή χρήση της μπαταρίας. Το αν χαλάει εύκολα ή δύσκολα κλπ είναι άλλο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω υπάρχει κάποιο app επί πληρωμή το οποίο ξεκλειδώνει την οθόνη του κινητού?
Του ρολογιού

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί μετά που γύρισα από την δουλειά και το φορούσα στο ντουζ σταμάτησε να λειτουργεί. Το είδα όταν ξύπνησα . Έκανα επανεκκίνηση και λειτουργεί πάλι . Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι συνήθως παρατηρώ παύση λειτουργίας αφού βραχεί το ρολόι ...

 

https://www.samsung.com/hk_en/support/mobile-devices/how-do-i-utilize-alti-barometer-on-my-galaxy-watch-hong-kong-version/

 

The altitude measured may not be accurate if water (shower and water activity) or foreign materials enter the atmospheric pressure sensor.

If there is any detergent, sweat, or raindrops on the Galaxy Watch, rinse it with clean water and dry the atmospheric pressure sensor thoroughly before use.

Link to comment
Share on other sites

https://www.samsung.com/hk_en/support/mobile-devices/how-do-i-utilize-alti-barometer-on-my-galaxy-watch-hong-kong-version/

 

 

 

The altitude measured may not be accurate if water (shower and water activity) or foreign materials enter the atmospheric pressure sensor.

 

If there is any detergent, sweat, or raindrops on the Galaxy Watch, rinse it with clean water and dry the atmospheric pressure sensor thoroughly before use.

Δεν μιλάμε για λάθος ενδείξεις . Μιλάμε για απουσία μετρήσεων όπως δείχνω με το γράφημα μετά από ντουζ. Άρα είναι ένας μέτριος αισθητήρας με κακογραμμένη εφαρμογή . Τέλειος συνδιασμός ...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάμε για λάθος ενδείξεις . Μιλάμε για απουσία μετρήσεων όπως δείχνω με το γράφημα μετά από ντουζ. Άρα είναι ένας μέτριος αισθητήρας με κακογραμμένη εφαρμογή . Τέλειος συνδιασμός ...

 

Το δοκίμασα μετά από πλύσιμο. Σταματάει να δείχνει ένδειξη μέχρι να στεγνώσει. Ο αισθητήρας είναι πίσω από μία μικρή τρύπα. Αν η τρύπα είναι γεμάτη νερό, λογικό είναι να μην μετράει ατμοσφαιρική πίεση. Όταν στεγνώσει μετράει κανονικά.

Αν τώρα εσύ αγόρασες το Galaxy Watch για το βαρόμετρό του και για σοβαρή χρήση hiking, έκανες λάθος αγορά. Επόμενη φορά δες ρολόγια από Garmin και Suunto και υπολόγισε budget γύρω στα €500.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό που λες δεν ισχύει, πάντα υπάρχει καλή και κακή χρήση της μπαταρίας. Το αν χαλάει εύκολα ή δύσκολα κλπ είναι άλλο
Κακή χρήση της μπαταρίας σημαίνει υψηλή θερμοκρασία ή συχνές απότομες αλλαγές θερμοκρασίας (πολύ χαμηλή - πολύ υψηλή).

Για τα υπόλοιπα, τα των φορτισεων δηλαδή, έχουν φροντίσει οι εταιρείες εδώ και πολλά χρόνια.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κακή χρήση της μπαταρίας σημαίνει υψηλή θερμοκρασία ή συχνές απότομες αλλαγές θερμοκρασίας (πολύ χαμηλή - πολύ υψηλή).

Για τα υπόλοιπα, τα των φορτισεων δηλαδή, έχουν φροντίσει οι εταιρείες εδώ και πολλά χρόνια.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

γενικα,ασχετα απο το ρολοι, οταν πχ εχεις ενα κινητο που εχει γρηγορη φορτιση και το φορτιζεις 20-80 πχ, το δουλευεις συνεχως σε υψηλες θερμοκρασιες, πχ εισαι βιαστικος και θες μιση ωρα να ριξεις μια γρηγορη, θα δουλεψει μονο πολυ η γρηγορη φορτιση, που σημαινει μονο υψηλες θερμοκρασιες κλπ. Ειναι δεδομενο λοιπον οτι θα την φας την μπαταρια σχετικα γρηγορα. Αντιθετα κλειστο με αργη φορτιση μεχρι το τερμα θα τη συντηρησει καλυτερα. Αυτο γενικα βεβαια μιας και απαντησες γενικα για μπαταριες, αν και στο ρολοι που δεν εχει γρηγορη δεν υπαρχει θεμα νομιζω.

 

https://www.insomnia.gr/articles/hardware/smartphones/wireless-charging-shortens-battery-life-span/

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα μετά από πλύσιμο. Σταματάει να δείχνει ένδειξη μέχρι να στεγνώσει. Ο αισθητήρας είναι πίσω από μία μικρή τρύπα. Αν η τρύπα είναι γεμάτη νερό, λογικό είναι να μην μετράει ατμοσφαιρική πίεση. Όταν στεγνώσει μετράει κανονικά.

 

Αν τώρα εσύ αγόρασες το Galaxy Watch για το βαρόμετρό του και για σοβαρή χρήση hiking, έκανες λάθος αγορά. Επόμενη φορά δες ρολόγια από Garmin και Suunto και υπολόγισε budget γύρω στα €500.

Σήμερα δεν το έκανε μετά το ντουζ με βρεγμένο αισθητήρα . Εννοώ να χάσει τελείως τις μετρήσεις . Κάτι που το κάνει και χωρίς να έχει βραχεί out of the box μετά από service... Οπότε αυτό που λες είναι άσχετο αν έχει γεμίσει νερό ο αισθητήρας να μην μετράει καθόλου . Λάθος ναι . Καθόλου όχι . Πχ είμαι στον δεύτερο όροφο και με βγάζει -14 μέτρα μετά που βραχηκε .

Όχι δεν το πήρα για τον αισθητήρα κυρίως . Αλλά και για αυτόν .

 

Χτες έτυχε να έχω ένα Garmin των 500€ στα χέρια μου και πάλι το Galaxy θα αγόραζα . Δεν είναι smartwatch . Η οθόνη του χειρότερη και από κινεζικό των 20€ και φυσικά όχι αφής . Οι λειτουργίες του περιορισμένες και όσο το περιεργάστικα σε παλμούς βήματα και GPS δεν είδα την διπλάσια τιμή να δικαιολογείται. Ογκοδεστερο και ίσως και βαρύτερο γιατί και το πίσω κάλυμμα είναι μεταλλικό . Οπότε μην συγκρίνουμε ανομοια πράγματα .

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...