Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

FAIL... στο altimeter/barometer, FAIL και στο γυροσκόπιο.

Και κάτι ακόμη...Στη μία η ώρα το μεσημέρι, μπαίνει αυτόματα στη λειτουργία ύπνου. Εγώ ποτέ δεν κοιμήθηκα στη μία το μεσημέρι για να μάθει από το μοτίβο της χρήσης μου.

 

@gnkr: Μέσω ACS με δωρεάν αποστολή να φανταστώ... Πρέπει να επικοινωνήσω πρώτα μαζί τους;

Όχι ήμουν Αθήνα για δουλειά και βρήκα ευκαιρία να κάνω ένα σέρβις στο Note και στο ρολόι.. . Αλλα αν το στείλεις με κούριερ και πάρε ένα τηλ πριν

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ρωτούσε καποιος πιο πίσω.

Για οσους θελουν να συνδεσουν το ρολοι με εξωτερικους σενσορες για περισσοτερη ακρίβεια και αμεσες μετρησεις (ζώνη καρδιας , cadence για ποδηλατο κτλπ)

Εδω.

https://www.qooapps.com/sporty-watch.html

Ειδικα για αυτους που ασχολουνται επαγγελματικα με το τρεξιμο , συνδεεται και με stryd , συσκευη που αγοραζουν ακομη και αυτοι που εχουν garmin των 700 ευρω για τα εξτρα δεδομενα γιατι δουλευει ως power meter.

https://www.stryd.com/

 

Προσωπικα έχω ζώνη παλμων για το τρεξιμο και παιζει αψογα.

Ετσι το ρολοι δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο ενα καθαρα αθλητικο.

Τα καλυτερα 4 ευρω που εχω δωσει στην ζωή μου.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Σκεφτόμουν εδώ και πολύ καιρό να το εγκαταστήσω αλλά δεν έκανα ποτέ το βήμα. Με έπεισες και είμαι πραγματικά ενθουσιασμένος. Ειδικά το stryd είναι εργαλείο.

Ενημερωτικά να αναφέρω ότι και στο shealth μπορεί να συνδεθεί cadence sensor.

Link to comment
Share on other sites

Smartec χωρίς δεύτερη σκέψη. Πήγα χτες το δικό μου χωρίς ιδιαίτερο λόγο..... Τους είπα απλά ότι έχει battery drain και μετά από 1 ώρα και κάτι το πήρα... Αυτό που πήρα όμως ήταν ένα καινούργιο ρολόι κυριολεκτικά. Ζελατίνες παντού όπως όταν το είχα πάρει την πρώτη φορά κλειστό στο κουτί του.

Μου έκανε τρομερή εντύπωση. Καινούριο κυριολεκτικά παρόλο που μου είπαν ότι άλλαξαν μπαταρία μητρική και το στεφάνι γιατί είχε λίγο τζόγο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και το δικό μου το παρέλαβαν σήμερα με ACS . Με πήραν τηλέφωνο μόλις το παρέλαβαν, ρώτησαν για το πρόβλημα υπο ποιες συνθήκες το παρατηρούσα και το έδωσαν στον τεχνικό . Αύριο θα γυρίσει πίσω και θα το έχω την ίδια μέρα ή από Δευτέρα . Και εμένα παίζει λίγο η στεφάνη αλλά λίγο με ενδιαφέρει . Να διορθώσουν το πρόβλημα θέλω που όπως βλέπω μπορούν .

Μια καταγγελία μετά στην ts solutions να στρώσουν χαρακτήρα που με τυραννάει 5 μήνες .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ . Σε καλά συσκευασμένο κουτάκι Samsung. Το χρησιμοποιώ εδώ και 3 ώρες .

Πρώτη παρατήρηση. Άνοιξα το αλτιμετρο , πάτησα συγχρονισμό και.μεσα σε 2 Δευτέρα βρήκε το πραγματικο ύψος ! Το ξέρω γιατί ξέρω το υψόμετρο του σπιτιού μου. 116 μέτρα . Ανεβαίνω στον δεύτερο όροφο για να δω αν μετράει πλέον ορόφους . Τίποτα . Κατεβαίνω και ανεβαίνω άλλες δύο φορές . Σταματάω στον δεύτερο όροφο . Μόλις κοιτάω το s health από 0 μου μετράει 3 ορόφους και το αλτιμετρο δείχνει 118 μέτρα . Άψογο ! Επίσης το GPS κλειδώνει πιο γρήγορα στο here maps .

 

Ένα μπράβο στην smartec. Ίσως θα είναι ο λόγος που το επόμενο κινητό μου θα είναι Samsung .

 

Μαύρο στην ts solutions .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ . Σε καλά συσκευασμένο κουτάκι Samsung. Το χρησιμοποιώ εδώ και 3 ώρες .

Πρώτη παρατήρηση. Άνοιξα το αλτιμετρο , πάτησα συγχρονισμό και.μεσα σε 2 Δευτέρα βρήκε το πραγματικο ύψος ! Το ξέρω γιατί ξέρω το υψόμετρο του σπιτιού μου. 116 μέτρα . Ανεβαίνω στον δεύτερο όροφο για να δω αν μετράει πλέον ορόφους . Τίποτα . Κατεβαίνω και ανεβαίνω άλλες δύο φορές . Σταματάω στον δεύτερο όροφο . Μόλις κοιτάω το s health από 0 μου μετράει 3 ορόφους και το αλτιμετρο δείχνει 118 μέτρα . Άψογο ! Επίσης το GPS κλειδώνει πιο γρήγορα στο here maps .

 

Ένα μπράβο στην smartec. Ίσως θα είναι ο λόγος που το επόμενο κινητό μου θα είναι Samsung .

 

Μαύρο στην ts solutions .

Ένας βασικός λόγος που κάποιοι δεν κουναμε από Samsung είναι το καταπληκτικό service της smartec....απλά κορυφή!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είχα ένα θέμα με ένα watchface και μετά από προτροπή ενός φίλου εδώ τον αγριεψα λίγο και για να με ευχαριστήσει μου έστειλε 10 κουπόνια για free download. Τα 5 τα έδωσα σε γνωστούς. Τα υπόλοιπα οποίος του αρέσει βάζει το κουπόνι και το κατεβάζει δωρεάν. :

MIMIX_NIIX_Ranger_GT-X73_black 3094450 Greece S8ZES71ALWZQA6FN

MIMIX_NIIX_Ranger_GT-X73_black 3094450 Greece S8ZERYQ4045L8WLZ

MIMIX_NIIX_Ranger_GT-X73_black 3094450 Greece S8ZEQXVYDRQNMZDH

MIMIX_NIIX_Ranger_GT-X73_black 3094450 Greece S8ZEF74QR4IZ37YY

MIMIX_NIIX_Ranger_GT-X73_black 3094450 Greece S8ZELYBYTP5I5X9Y

Νομίζω οι κωδικοί ισχύουν μέχρι τις 30 του μήνα. Καλό βράδυ!

Edited by pacodiaz
Link to comment
Share on other sites

Παντού έτσι είναι το service της Samsung.

Εδώ στο Βερολίνο ότι και αν τύχει πετάγομαι σε 3 λεπτά στα κεντρικά της Samsung στο service point. Στη χειρότερη περίπτωση ως τώρα, έχω πάρει την συσκευή έτοιμη την επόμενη μέρα ίδια ώρα.

Πάντα άψογη δουλειά, ούτε ερωτήσεις, ούτε αποδείξεις, ούτε μα-μου.

Ακόμα και για καλώδιο usb που πήγα μια φορά (γιατί ήθελα να είμαι σίγουρος ότι δεν έχει κάτι η συσκευή) κάνανε επιτόπου έλεγχο, μου το αλλάξανε, μου δώσανε άλλο ένα ενώ τους είπα ότι έχω ούτως ή άλλως πολλά επώνυμα καλώδια, μου ζήτησαν και 10 φορές συγγνώμη για την ταλαιπωρία.

Ίδια επίσης άψογη εξυπηρέτηση είχα και στο Σαν Φρανσίσκο, όπως και στο Παρίσι για λογαριασμό φίλου.

Τώρα σε χώρες σαν την Ελλάδα που δεν υπάρχει επίσημο Samsung service point παρά μόνο τρίτες επιχειρήσεις που το αναλαμβάνουν, είναι λογικό να έχουμε ευτράπελα με κάποιους. Ευτυχώς βέβαια υπάρχει η smartec που είναι στο ίδιο επίπεδο με τα Samsung service point.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα γράφει fail στο γυροσκοπιο, ενώ παλιότερα έκανε pass. Περίεργα πράγματα. Παρ όλα αυτά το άνοιγμα της οθόνης με την περιστροφή του χεριού δουλεύει άριστα.
Link to comment
Share on other sites

Το τεστ στο γυροσκόπιο μήπως θέλει καμία ιδιαίτερη κίνηση; Ενώ φαίνεται να μετράει π.χ. βήματα και στο sensor test τα νούμερα «παίζουν», βγάζει fail στο τεστ.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα και εγω και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αψογες... για πλοηγηση κατεβασα το here maps και την εφαρμογη που το συνδεει με το google maps.οταν ομως βαζω πλοηγηση απο το τηλεφωνω ειτε στο google ειτε στο here maps στο ρολοι μου βγαζει μονο οδηγιες με γραμματα , δεν μπορω να βλεπω τον χαρτη στο ρολοι ?? και κατι ακομα που με εχει τρελανει , δεν υπαρχει ρυθμηση να προγραματιζεις απο μποια ωρα μεχρι ποια να απενεργοποιητε η οθονη με την κινηση του χεριου ωστε να μην μπαινεις στις ρυθμισεις καθε βραδυ να το απενεργοποιεις και καθε πρωι να το ενεργοποιεις παλι ? εδω το ειχε το ταπεινο xiaomi των 25 ευρω...
:X
Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα και εγω και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αψογες... για πλοηγηση κατεβασα το here maps και την εφαρμογη που το συνδεει με το google maps.οταν ομως βαζω πλοηγηση απο το τηλεφωνω ειτε στο google ειτε στο here maps στο ρολοι μου βγαζει μονο οδηγιες με γραμματα , δεν μπορω να βλεπω τον χαρτη στο ρολοι ?? και κατι ακομα που με εχει τρελανει , δεν υπαρχει ρυθμηση να προγραματιζεις απο μποια ωρα μεχρι ποια να απενεργοποιητε η οθονη με την κινηση του χεριου ωστε να μην μπαινεις στις ρυθμισεις καθε βραδυ να το απενεργοποιεις και καθε πρωι να το ενεργοποιεις παλι ? εδω το ειχε το ταπεινο xiaomi των 25 ευρω...
Βάζεις το night mode.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το night mode.

 

δηλαδη πρεπει να μπαινω στις ρυθμισεις και να το βαζω καθε βραδυ και το πρωι να το βγαζω ????

:X
Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι έχει status bar και quick toggles όπως και και κινητό.

Κατεβάζεις μπάρα, κλικ, τέλος.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

ναι το ξερω αυτο , αλλα ηλπιζα οτι θα εχει και ρυθμιση, παντως για ενα τετοιας κατηγοριας smartwatch ειναι πολυ μεγαλο φαουλ να μην εχει μια αυτοματη επιλογη...

επισης ξερει κανεις τι ειναι η λειτουργια κινηματογραφου , τι το κλειδωμα στο νερο και τελος η επιλογη ευαισθησια αφης ??

Edited by kpv
:X
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι ειναι η λειτουργια κινηματογραφου , τι το κλειδωμα στο νερο και τελος η επιλογη ευαισθησια αφης ??

 

1. Δεν ανάβει την οθόνη ούτε κάνει δόνηση για ειδοποιήσεις

2. Δεν ανάβει την οθόνη και απενεργοποιεί την αφή και τα κουμπιά. Για να βγει κρατάς πατημένο το home και επίσης κάνει ένα ήχο για να πετάξει το νερό από το ηχείο

3. Η αφή γίνεται πιο ευαίσθητη για να δουλεύει και με γάντια.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

1. Δεν ανάβει την οθόνη ούτε κάνει δόνηση για ειδοποιήσεις

2. Δεν ανάβει την οθόνη και δεν απενεργοποιεί την αφή και τα κουμπιά. Για να βγει κρατάς πατημένο το home και επίσης κάνει ένα ήχο για να πετάξει το νερό από το ηχείο

3. Η αφή γίνεται πιο ευαίσθητη για να δουλεύει και με γάντια.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Σε ευχαριστω πολυ...

:X
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο το εξερευνω τόσο μπερδευομαι.... κατέβασα το here maps Για να το δουλεύω χωρίς το κινητό, μόνο με το gps του ρολογιού, αλλά αν δεν ανοίξω το gps του κινητού δεν δουλεύει...

Επίσης δεν υπάρχει τρόπος να διαβάσω τα μηνύματα μου από το messenger και το viber στο ρολόι;; μου έρχεται η ειδοποίηση ότι έχω μήνυμα αλλά το ανοίγει στο κινητό...

:X
Link to comment
Share on other sites

Δε μας έχεις πει το βασικότερο, με ποια συσκευή το λειτουργείς για να σου απαντήσουμε στα ερωτήματα σου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Με το gps τι ακριβεια εχετε? εμενα οχι και τοσο καλη..

Σε διαδρομη 5κμ παντα μου βγαζει 100-150 μετρα λιγοτερα απ οτι το κινητο μου (s10plus) Το τεσταρα σε 4 προπονησεις και παντα εκει παιζει..

Παντα δηλαδη μου βγαζει πιο λιγα μετρα τo ρολοι απο τα πραγματικα.. και με Strava και με Sam.health.

Ειναι φυσιολογικο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

με το samsung s8+ , αλλα τι σχεση εχει αυτο στο πως λειτουργει το ρολοι ?:confused::confused:
Παίζει τον πρωταρχικό λόγο γιατί με μη Samsung συσκευές δεν έχεις όλες τις λειτουργίες.

Για το Here δε μπορώ να απαντήσω γιατί δε το έχω δοκιμάσει.

Σε Viber και messenger φαίνονται τα μηνύματα κανονικά πάντως.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Στο viber πρέπει να βάλεις να ανάβει η οθόνη σε κάθε νέο μήνυμα στο κινητό για να δεις ειδοποιήσεις στο ρολόι.

Το messenger δείχνει κανονικά τις ειδοποιήσεις.

Εφόσον δεν υπάρχουν επίσημες εφαρμογές για WhatsApp, viber, messenger κλπ στο tizen, δεν μπορείς να έχεις πλήρη λειτουργικότητα σε αυτές τις εφαρμογές.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει λουράκι όπως έχει π. χ. το Huawei Gt, δερμάτινο από την πάνω μεριά και σιλικόνης από την κάτω;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην ομαδα, προερχομενος απο stratos 2, σε 46mm. Μπορει καποιος να με βοηθήσει τι εφαρμογες πρέπει να εγκαταστήσω στο Oneplus 7 Pro για να ειναι πληρως συμβατό με το 46mm;
Link to comment
Share on other sites

Παίζει τον πρωταρχικό λόγο γιατί με μη Samsung συσκευές δεν έχεις όλες τις λειτουργίες.

Για το Here δε μπορώ να απαντήσω γιατί δε το έχω δοκιμάσει.

Σε Viber και messenger φαίνονται τα μηνύματα κανονικά πάντως.

τις ειδοποιησεις τις βλεπω κανονικα και στο messenger αλλα δεν μπορω να διαβασω το μυνημα , μου λεει να το ανοιξει στο κινητο..

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...