Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει λουράκι όπως έχει π. χ. το Huawei Gt, δερμάτινο από την πάνω μεριά και σιλικόνης από την κάτω;
Είχα δει στο Amazon σίγουρα μιας και εγώ θέλω κάτι τέτοιο . Original όχι . Τιμή κοντά στο 20€.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέρα στην ομαδα, προερχομενος απο stratos 2, σε 46mm. Μπορει καποιος να με βοηθήσει τι εφαρμογες πρέπει να εγκαταστήσω στο Oneplus 7 Pro για να ειναι πληρως συμβατό με το 46mm;
Σε μη Samsung πρέπει να εγκατασταθούν αυτές και να τις επιτρέψεις να τρέχουν στο παρασκήνιο .c75e9bf1c0879331c1c31027d6c459a2.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω την εφαρμογή smartthings είτε μέσω του galaxy Store στο κινητό είτε μέσω του ρολογιού αλλά τίποτα.. Δεν ξέρω άμα παίζει τόσο ρόλο που το κινητό μου δεν είναι Samsung αλλά Huawei.... Σε εσάς υπάρχει κανονικά?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω την εφαρμογή smartthings είτε μέσω του galaxy Store στο κινητό είτε μέσω του ρολογιού αλλά τίποτα.. Δεν ξέρω άμα παίζει τόσο ρόλο που το κινητό μου δεν είναι Samsung αλλά Huawei.... Σε εσάς υπάρχει κανονικά?
Υπάρχει κανονικά ναι. Και ναι είναι θέμα κινητού. Η smartthings είναι μόνο για Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα όταν πέφτει σε ένα ποσοστό η μπαταρία π.χ. 25% να σε ειδοποιεί για να το φορτίσεις;

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι θυμάμαι κ γω. Στο 15%

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Έχεις υπόψη σου κάποιο link για τέτοιο λουράκι; Η τιμή καλή φαίνεται, κάπου εκεί το υπολόγιζα
Κάτι τέτοιο θυμάμαι έβλεπα στο αμαζον https://www.amazon.de/Aottom-Uhrenarmband-Armb%C3%A4nder-Lederarmband-Ersatzband/dp/B07DDKG3QC/ref=mp_s_a_1_26?keywords=samsung+galaxy+uhrenarmband+46&qid=1568291550&s=gateway&sprefix=Samsung+galaxy+watch+band&sr=8-26

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

 

το ιδιο νομιζω στην ελλαδα , 5 ευρω ακριβοτερο αλλα αν υπολογισεις κα ιτα μεταφορικα νομιζω το ιδιο βγαινει..

https://www.skroutz.gr/s/16753583/Tech-Protect-Osoband-Vintage-%CE%9A%CE%B1%CF%86%CE%AD-Galaxy-Watch-46mm-Gear-S3.html

:X
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια για να μην ανοιγω νεο θεμα...το Samsung galaxy watch ρολοι μπορει να συνεργαστει με εφαρμογη STRAVA που ειναι κυριως ποδηλατικη.ξερει κανενας να μου απαντησει ;; ψαχνει ενας φιλος μου ενα smartwatch για μετρησεις κυριως με ποδηλατο και με την αναλογη εφαρμογη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια για να μην ανοιγω νεο θεμα...το Samsung galaxy watch ρολοι μπορει να συνεργαστει με εφαρμογη STRAVA που ειναι κυριως ποδηλατικη.ξερει κανενας να μου απαντησει ;; ψαχνει ενας φιλος μου ενα smartwatch για μετρησεις κυριως με ποδηλατο και με την αναλογη εφαρμογη.

 

Τη δουλεύω και με έβγαλε από έξοδο καθώς ήθελα να πάρω garmin για να βλέπω παλμους.. Τώρα τα έχω όλα σε ένα.. Αν και δε βολεύει να θες να τους βλέπεις συνέχεια, παρόλα αυτά είναι ότι καλύτερο για το ποδήλατο σε ρολόι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια για να μην ανοιγω νεο θεμα...το Samsung galaxy watch ρολοι μπορει να συνεργαστει με εφαρμογη STRAVA που ειναι κυριως ποδηλατικη.ξερει κανενας να μου απαντησει ;; ψαχνει ενας φιλος μου ενα smartwatch για μετρησεις κυριως με ποδηλατο και με την αναλογη εφαρμογη.

 

Ναι φίλε μου. Υπάρχει και αντίστοιχη εφαρμογή strava για το ρολόι. Το έχω δοκιμάσει και χωρίς το τηλέφωνο παρόν και καταγράφει κανονικά διαδρομή, ταχύτητα και καρδιακό ρυθμό και μόλις συνδεθεί πάλι με το κινητό στέλνει την άσκηση στην εφαρμογή με όλες τις πληροφορίες.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ένα πριν λίγες μέρες το Gyro Test έγραφε fail, σωστά που το δοκίμασα μου βγαζει Pass. Ότι να ναι αυτό το ρολόι
Link to comment
Share on other sites

Τη δουλεύω και με έβγαλε από έξοδο καθώς ήθελα να πάρω garmin για να βλέπω παλμους.. Τώρα τα έχω όλα σε ένα.. Αν και δε βολεύει να θες να τους βλέπεις συνέχεια, παρόλα αυτά είναι ότι καλύτερο για το ποδήλατο σε ρολόι

 

Με το watchface "Sporty watch" και always on οθονη τους δειχνει συνέχεια τους παλμους.

Τωρα αν δεν βολευει να γυριζεις το χερι σου να τους δεις , βαζεις το ρολοι με βαση στο τιμονι και εξωτερικη bluetooth ζωνη παλμων και το ελυσες και αυτο.

Φυσικα δεχεται και σενσορες για cadense οποτε το garmin δεν χρειαζεται.

Το Sporty watch τα ανεβαζει και στο strava απο μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Με το watchface "Sporty watch" και always on οθονη τους δειχνει συνέχεια τους παλμους.

Τωρα αν δεν βολευει να γυριζεις το χερι σου να τους δεις , βαζεις το ρολοι με βαση στο τιμονι και εξωτερικη bluetooth ζωνη παλμων και το ελυσες και αυτο.

Φυσικα δεχεται και σενσορες για cadense οποτε το garmin δεν χρειαζεται.

Το Sporty watch τα ανεβαζει και στο strava απο μονο του.

 

χμμ, θα το δοκιμασω γιατι ειχα εγκαταλειψει το ποδηλατο και τωρα που αρχισα παιζω πολυ ψηλα σε παλμους (140-160 με ενα τεμπο στα 22-24χλμ/ω και 80 στροφες το λεπτο στο ισιωμα) και θελω να παρακολουθω μονο καρδια οποτε το να γυρναω καρπο για να ανοιξει η οθονη με κουραζει.

Ζωνη ποια συνεργαζεται με το ρολοι? ελεγα να παρω της sunto που συνεργαζεται με το sports tracker αλλα καποιος μου ειπε οτι πρεπει να παρω και την πληρωμενη εκδοση της εφαρμογης, συν οτι σαν εφαρμογη δεν με τρελαινει, καποτε ηταν καλη, πριν βγει το στραβα...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χμμ, θα το δοκιμασω γιατι ειχα εγκαταλειψει το ποδηλατο και τωρα που αρχισα παιζω πολυ ψηλα σε παλμους (140-160 με ενα τεμπο στα 22-24χλμ/ω και 80 στροφες το λεπτο στο ισιωμα) και θελω να παρακολουθω μονο καρδια οποτε το να γυρναω καρπο για να ανοιξει η οθονη με κουραζει.

Ζωνη ποια συνεργαζεται με το ρολοι? ελεγα να παρω της sunto που συνεργαζεται με το sports tracker αλλα καποιος μου ειπε οτι πρεπει να παρω και την πληρωμενη εκδοση της εφαρμογης, συν οτι σαν εφαρμογη δεν με τρελαινει, καποτε ηταν καλη, πριν βγει το στραβα...

 

Αυτο με την οθονη κουρασε και εμενα και βρηκα γιατρεια με το sporty.

 

Εδω έχει ολες τις πληροφορίες και τις συμβατες ζωνες. Βασικα αν ειναι bluetooth και οχι ant+ , λογικα κανει.

https://www.qooapps.com/sporty-watch.html

 

Περισσοτερες πληροφορίες στο FAQ που έχει κατω κατω στην σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την οθονη κουρασε και εμενα και βρηκα γιατρεια με το sporty.

 

Εδω έχει ολες τις πληροφορίες και τις συμβατες ζωνες. Βασικα αν ειναι bluetooth και οχι ant+ , λογικα κανει.

https://www.qooapps.com/sporty-watch.html

 

Περισσοτερες πληροφορίες στο FAQ που έχει κατω κατω στην σελιδα.

 

ωραιος την εβαλα, καλη φαση..απλα ουσιαστικα χρησιμοποιεις αυτη την εφαρμογη για tracking που δεν ξερω ποσο αξιοπιστη ειναι ή αν δινει σωστα δεδομενα γενικα. θα την βαλω στην συνηθισμενη μου διαδρομη απο δευτερα να δω. Παντως οντως βολευει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ωραιος την εβαλα, καλη φαση..απλα ουσιαστικα χρησιμοποιεις αυτη την εφαρμογη για tracking που δεν ξερω ποσο αξιοπιστη ειναι ή αν δινει σωστα δεδομενα γενικα. θα την βαλω στην συνηθισμενη μου διαδρομη απο δευτερα να δω. Παντως οντως βολευει.

 

Κοιτα , χρησιμοποιει το gps του ρολογιου και τον internal heart rate sensor αν δεν χρησιμοποιεις ζωνη.

Οποτε οσο μπορει το ρολοι να έχει σωστα δεδομένα , λογικα θα έχει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το wifi το εχετε στο αυτοματο συνεχεια η το κλεινετε ?

γενικα τι ρυθμισεις εχετε για να μην πεθαινει γρηγορα η μπαταρια ?

:X
Link to comment
Share on other sites

Μονο το Bluetooth εχω ανοιχτό.

Ολα αλλα ειναι κλειστά.

 

Οταν ειναι συνδεδεμενο στο τηλεφωνο, εχω κ ιντερνετ. Υπόψιν, οτι το χρησιμοποιώ ΜΟΝΟ για να βλεπω ποιος με καλεί, σ sms, mail, ΚΑΙ ΟΧΙ για ασκήσεις. Εκει ίσως χρειάζεται να ειναι ολα ανοιχτά

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

παιδια το wifi το εχετε στο αυτοματο συνεχεια η το κλεινετε ?

γενικα τι ρυθμισεις εχετε για να μην πεθαινει γρηγορα η μπαταρια ?

 

Εγώ μόνο ΒΤ και όταν θέλω tracking βάζω GPS από τις συντομεύσεις. Το wifi δε μου χρησιμεύει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στο forum.

Από σήμερα κάτοχος του Samsung Galaxy Watch 46mm LTE.

Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με την πρώτη φόρτιση (χρόνος & τρόπος) ειδικότερα και μετά την πρώτη φόρτιση για τις επόμενες γενικότερα;

Link to comment
Share on other sites

Όποτε σε βολεύει το φορτίζεις, όσο θέλεις, για όσο θέλεις.

Ότι ισχύει και για όλα τα κινητά δηλαδή της τελευταίας δεκαετίας.

Απλά χρησιμοποίησε τον φορτιστή του ρολογιού, όχι κάποιον μεγάλο wireless fast charger. Η πλακέτα μπορεί να τραβήξει λίγα παραπάνω ampere με μεγάλο ασύρματο φορτιστή, αλλά δεν κάνει καλό τόσο μεγάλη τάση σε τόσο μικρές μπαταρίες!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποτε σε βολεύει το φορτίζεις, όσο θέλεις, για όσο θέλεις.

Ότι ισχύει και για όλα τα κινητά δηλαδή της τελευταίας δεκαετίας.

Απλά χρησιμοποίησε τον φορτιστή του ρολογιού, όχι κάποιον μεγάλο wireless fast charger. Η πλακέτα μπορεί να τραβήξει λίγα παραπάνω ampere με μεγάλο ασύρματο φορτιστή, αλλά δεν κάνει καλό τόσο μεγάλη τάση σε τόσο μικρές μπαταρίες!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά κάτι πιο συγκεκριμένο σε σχέση με την πρώτη φόρτιση για να το βάλω σήμερα. Δηλαδή πόση ώρα να το φορτίσω και να προτιμήσω ασύρματα ή με την πρίζα; Το ρολόι σε λειτουργία ή απενεργοποιημένο;

 

Υ.Γ: Δεν το έχω ανοίξει ακόμα εκτός από το κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά κάτι πιο συγκεκριμένο σε σχέση με την πρώτη φόρτιση για να το βάλω σήμερα. Δηλαδή πόση ώρα να το φορτίσω και να προτιμήσω ασύρματα ή με την πρίζα; Το ρολόι σε λειτουργία ή απενεργοποιημένο;

 

Υ.Γ: Δεν το έχω ανοίξει ακόμα εκτός από το κουτί.

Όπως να ναι. Ειλικρινά δεν θα βρεις απόψεις που να ταυτίζονται. Άλλος θα σου πει να εξαντλήσεις την ήδη υπάρχον μπαταρία και μετά να το βάλεις να κάνει φορτίσει από το 0 στο 100. Άλλος θα σου πει να το βάλεις για φόρτιση κατευθείαν χωρίς να το ανοίξεις. Άλλος θα σου πει να το βάλεις κλειστό. Άλλος ανοιχτό. Ο άλλος θα σου πει φόρτιζε από το 20% έως το 80%. Η λύση είναι μία. Το βάζεις, το φορτίζεις, το ευχαριστιέσαι, τέλος. Το μοναδικό που εγώ ίσως κάνω κατά 90% των περιπτώσεων είναι να μην το αφήνω πάνω στο φορτιστή για ώρες μετά την πλήρη φόρτιση του.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...