Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντος το s3 έχανε σφυξεις αλλά το κυριότερο είναι ότι κάποιες φορές κολλούσε κατά τη διάρκεια της προπόνησης. Επίσης μπορεί να έκανε και 2 λεπτά για να λοκαρει δορυφόρο. Τότε ήταν που είχα δοκιμάσει sport watches.

Αυτό που μου λείπει με το watch είναι cadence. Έχω ένα road computer της πλάκας με οδόμετρο για να ξέρω κάθε πότε να κάνω τα σέρβις το οποίο χαζομετραει και cadence αλλά δεν φαίνεται μετά στα στατιστικά της εφαρμογής του ρολογιού.

Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο δοκιμασμένο αξεσουάρ; Να μη βγούμε όμως και στο κλαρί...

 

Cadence για ποδήλατο ? Δε νομίζω ότι υπάρχει αξεσουάρ που να τα περνάει στο ρολόι, μόνο αν παίξεις με άλλες εφαρμογές τύπου sports tracker αλλά προφανώς από κινητό..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με ενα watchface. Αγορασα ενα απο το galaxy store τον δεκεμβριο του 18 με ονομα MIMIX_JAEGER_S470RP.Απο τοτε λογω αλλαγης διαφορων κινητων (Note 9,S10+,Note 10+) καθε φορα εκανα και επαναφορα το ρολοι.Το θεμα ειναι οτι τωρα δεν μπορω να ξαναβρω το ιδιο Watchface.Εψαξα στης αποδειξεις μου στο galaxy store και η αποδειξη υπαρχει απλα δεν μπορω να βρω το συγκεκριμενο watchface.Μπηκα στην σελιδα του σχδιαστη (ΜΙΜΙΧ) του εστειλα και μηνυμα αλλα δεν το βλεπω πουθενα.Παιζει να το εβγαλε απο το Store; Ειχε κανεις αναλογη εμπειρια; Επισης μπορει να κανει καποιος μια αναζητηση αν του το βγαζει στο store; Ευχαριστω και συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το βρω κάπου αυτό το watchface. Τώρα ή το έβγαλε από το store, ή μήπως του άλλαξε ονομασία; Αν δεν βγάλεις άκρη, η πιο σίγουρη λύση είναι να τους στέλνεις μηνύματα μέχρι να σου απαντήσουν.

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο. Υπάρχει περίπτωση να γίνεται να κατεβάσουμε εφαρμογή για το gear s2/s3 και να την περάσουμε στο GW; Γιατί υπάρχει μία εφαρμογή που θέλω αλλά δεν την έχουν κάνει διαθέσιμη με το GW...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το βρω κάπου αυτό το watchface. Τώρα ή το έβγαλε από το store, ή μήπως του άλλαξε ονομασία; Αν δεν βγάλεις άκρη, η πιο σίγουρη λύση είναι να τους στέλνεις μηνύματα μέχρι να σου απαντήσουν.

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο. Υπάρχει περίπτωση να γίνεται να κατεβάσουμε εφαρμογή για το gear s2/s3 και να την περάσουμε στο GW; Γιατί υπάρχει μία εφαρμογή που θέλω αλλά δεν την έχουν κάνει διαθέσιμη με το GW...

 

Ευχαριστώ πολύ που το τσεκαρες! Να σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ που το τσεκαρες! Να σαι καλά!

 

Αν δεις ότι δεν απαντάνε και κάνουν το κορόιδο πήγαινε σε άλλα watchfaces που έχουν και κάνε αρνητικές κριτικές, του στυλ δεν απαντάνε και δε βρισκω αγορασμένο μου watchface κτλπ μπας και φιλοτιμηθούν.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχω το galaxy watch και το note 9...μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να αφησω το κινητο στο σπιτι και να εχω κλησεις στο ρολοι?μεσω wifi? και πως?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχω το galaxy watch και το note 9...μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να αφησω το κινητο στο σπιτι και να εχω κλησεις στο ρολοι?μεσω wifi? και πως?
Δεν γίνεται . Κλήσεις μόνο όταν είναι συνδεδεμένα με bt . Μέσω wifi εντος και εκτός σπιτιού περνάνε μόνο οι ειδοποιήσεις , sms , email κλπ. Εκτός αν έχεις το LTE που είναι αυτόνομο .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται . Κλήσεις μόνο όταν είναι συνδεδεμένα με bt . Μέσω wifi εντος και εκτός σπιτιού περνάνε μόνο οι ειδοποιήσεις , sms , email κλπ. Εκτός αν έχεις το LTE που είναι αυτόνομο .

σε ευχαριστω

οχι δεν εχω το lte

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές στ viber όταν μου στέλνουν φωτογραφία μπορώ να την δω στο κινητό και άλλες απλά μου έρχεται ειδοποίηση ότι ο τάδε έστειλε μια φωτογραφία. Ξέρετε γιατί γίνετε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές στ viber όταν μου στέλνουν φωτογραφία μπορώ να την δω στο κινητό και άλλες απλά μου έρχεται ειδοποίηση ότι ο τάδε έστειλε μια φωτογραφία. Ξέρετε γιατί γίνετε αυτό;

 

Εννοείς ότι σου εμφανίζει την φωτογραφία στο galaxy watch; Δοκίμασα από περιέργεια διάφορους τύπους φωτογραφίας αλλά δεν μου εμφάνισε ποτέ, τίποτα...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι σου εμφανίζει την φωτογραφία στο galaxy watch; Δοκίμασα από περιέργεια διάφορους τύπους φωτογραφίας αλλά δεν μου εμφάνισε ποτέ, τίποτα...

 

Ναι ακριβώς. Πολλές φορές και βίντεο μου έχει βγάλει που έστειλε κάποιος. Με τις ώρες του μάλλον

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς. Πολλές φορές και βίντεο μου έχει βγάλει που έστειλε κάποιος. Με τις ώρες του μάλλον

 

Wtf?! Δεν ήξερα καν ότι γινόταν κάτι τέτοιο... Υπάρχει περίπτωση να το αφαίρεσαν με κάπoιο update;

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εμφανίζει την φωτογραφία μόνο αν σου στείλουν ένα και μοναδικό μύνημα ηή αν είναι το πρώτο μύνημα σε όλη την σειρά μυνηματων

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε συννενόηση που είχα με κάποιο παιδί σε άλλο φόρουμ, διαπιστώσαμε (σε πρώτη φάση) ότι για να μεταφερθεί η κλήση σε ακουστικά bluetooth μέσω της αποδοχής στο ρολόι, πρέπει το κινητό να είναι Samsung. Με άλλο κινητό (HTC U12+, Huawei mate 20 pro) δεν γίνεται. Απαντά μόνο το ρολόι.

Αυτά προς ενημέρωση, που δεν το ξέρουν ούτε στην επίσημη εξυπηρέτηση πελατών της Samsung. (Τηλεφωνήτριες βασικά είναι)

Αν όμως παρ'ελπίδα κάποιος από εδώ το έχει πετύχει με κινητό εκτός Samsung ας το αναφέρει.

Ευχαριστώ....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Σε 1+7 pro πρέπει να μεταφέρω τη κλήση στο τηλέφωνο και απο το τηλέφωνο στο ακουστικό χειροκίνητα.

Απευθείας δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Σε 1+7 pro πρέπει να μεταφέρω τη κλήση στο τηλέφωνο και απο το τηλέφωνο στο ακουστικό χειροκίνητα.

Απευθείας δεν γίνεται.

 

Ναι έτσι το έκανα και εγώ, αλλά το θέμα είναι ότι στη μηχανή, δεν έχει νόημα να γίνει κάτι τέτοιο. Το κινητό είναι πχ στην τσέπη, και τα ακουστικά εντός τους κράνους.

Προς το παρόν και όπως το βλέπω το μέλλον, θα βολευτώ με το neck band bluetooth που έχει τα κουμπιά εκτός κράνους

 

HTC, HUAWEI, 1+...

Προφανώς συμβαίνει το ίδιο με όλα τα λοιπά.

Αυτό, θα πρέπει να λυθεί με κάποιο firmware update. Λέμε τώρα.......

Πέριμένω και εκ νέου επίσημη απάντηση από τη Samsung...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Γενικά σαν χρήστης εδώ και 3 μήνες έχω να πω ότι μπορεί να είναι μια χαρά αλλά θέλει ακόμη βελτίωσης και να βγει ένα σοβαρό μεγάλο update το ότι δεν υποστηρίζει ακόμη μήνυμα με ομιλία στα ελληνικά και αυτόνομες εφαρμογές viber, messenger κτλ να μπορείς να δεις αναλυτικά και να στείλεις πχ ότι και σε όποιον θέλεις όπως και να μπορείς να ακούσεις τα φωνητικά μηνύματα είναι αρκετά θεωρώ πως η εταιρία πρέπει να το πάρει ποιο πολύ στα σοβαρά.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Όντος το s3 έχανε σφυξεις αλλά το κυριότερο είναι ότι κάποιες φορές κολλούσε κατά τη διάρκεια της προπόνησης. Επίσης μπορεί να έκανε και 2 λεπτά για να λοκαρει δορυφόρο. Τότε ήταν που είχα δοκιμάσει sport watches.

Αυτό που μου λείπει με το watch είναι cadence. Έχω ένα road computer της πλάκας με οδόμετρο για να ξέρω κάθε πότε να κάνω τα σέρβις το οποίο χαζομετραει και cadence αλλά δεν φαίνεται μετά στα στατιστικά της εφαρμογής του ρολογιού.

Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο δοκιμασμένο αξεσουάρ; Να μη βγούμε όμως και στο κλαρί...

 

Φυσικα και μπορείς να έχεις cadence απο εξωτερικο σενσορα αλλα οχι επισημα.

Προσωπικα επειδή ο οπτικος σενσορας σε ολα τα ρολογια δεν ειναι και οτι καλυτερο , χρησιμοποιω ζωνη και παιζει αψογα με το ρολοι.

Ετσι το ρολοι δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο καποιο καθαρα αθλητικο με τριπλασια τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι το έκανα και εγώ, αλλά το θέμα είναι ότι στη μηχανή, δεν έχει νόημα να γίνει κάτι τέτοιο. Το κινητό είναι πχ στην τσέπη, και τα ακουστικά εντός τους κράνους.

Προς το παρόν και όπως το βλέπω το μέλλον, θα βολευτώ με το neck band bluetooth που έχει τα κουμπιά εκτός κράνους..

 

Κανω ακριβώς την ιδια χρήση με εσενα, δηλαδή, κινητό στην τσέπη κ απάντηση-ομιλία απο το κράνος, με bluetooth κράνους, το interphone f5. Το τηλεφωνο ειναι το samsung s8+.

Απαντάω κ καλώ κατευθειαν απο το κουμπι του Bluetooth του κρανους, αφού κοιταξω στο ρολόι, ποιος με καλεί.

Δεν εχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα συνδεσιμότητας.

Στο bluetooth του τηλεφώνου, μου δείχνει τα παρακάτω.:

3a15eed58f7e4bf6a4c0b3bfb946f1fe.jpg

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι το samsung s8+

Αλλο ένα samsung....

Τι είναι αυτό άραγε στα λοιπά κινητά σε επίπεδο software ή hardware που προκαλεί ασυμβατότητα?

Μακάρι να είναι/ήταν θέμα software...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Και σε Note 10+ και S10+ κοιτάζω ρολόι και με διπλό tap στα galaxy buds απαντώ.

 

Προφανώς και αυτό δε γίνεται σε άλλες συσκευές λόγω Tizen.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και σε Note 10+ και S10+ κοιτάζω ρολόι και με διπλό tap στα galaxy buds απαντώ.

 

Προφανώς και αυτό δε γίνεται σε άλλες συσκευές λόγω Tizen.

 

Διπλό tap στα galaxy buds?

Οχι αυτό αν είναι έτσι.

Αν απαντήσω από τα ακουστικά, εκεί περνά ο ήχος και σε μένα.

Το πρόβλημα υφίσταται, όταν κτυπά τηλέφωνο, κάνεις swipe αποδοχής στο ρολόι και ο ήχος παραμένει στο ρολόι....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Διπλό tap στα galaxy buds?

 

Οχι αυτό αν είναι έτσι.

 

Αν απαντήσω από τα ακουστικά, εκεί περνά ο ήχος και σε μένα.

 

Το πρόβλημα υφίσταται, όταν κτυπά τηλέφωνο, κάνεις swipe αποδοχής στο ρολόι και ο ήχος παραμένει στο ρολόι....

Ναι ναι, κι έτσι λειτουργεί φυσικά. Κάνεις swipe να δεχτείς την κλήση από το ρολόι κι εφόσον είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά περνά αυτόματα τον ήχο σε αυτά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κανω ακριβώς την ιδια χρήση με εσενα, δηλαδή, κινητό στην τσέπη κ απάντηση-ομιλία απο το κράνος, με bluetooth κράνους, το interphone f5. Το τηλεφωνο ειναι το samsung s8+.

Απαντάω κ καλώ κατευθειαν απο το κουμπι του Bluetooth του κρανους, αφού κοιταξω στο ρολόι, ποιος με καλεί.

Δεν εχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα συνδεσιμότητας.

Στο bluetooth του τηλεφώνου, μου δείχνει τα παρακάτω.:

3a15eed58f7e4bf6a4c0b3bfb946f1fe.jpg

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Ώπα, αυτό είναι άλλο και το κάνουν όλες οι συσκευές φαντάζομαι.

Το να δεις ποιος είναι απο το ρολόι και να απαντήσεις στο Bluetooth ακουστικό γίνεται με 4-5 συσκευές που έχω δοκιμάσει.

Να απαντήσεις στο ρολόι και να περάσεις τη κλήση στα ακουστικά δεν γίνεται, παρά μόνο αν πιάσεις το τηλέφωνο στα χέρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Ώπα, αυτό είναι άλλο και το κάνουν όλες οι συσκευές φαντάζομαι.

Το να δεις ποιος είναι απο το ρολόι και να απαντήσεις στο Bluetooth ακουστικό γίνεται με 4-5 συσκευές που έχω δοκιμάσει.

Να απαντήσεις στο ρολόι και να περάσεις τη κλήση στα ακουστικά δεν γίνεται, παρά μόνο αν πιάσεις το τηλέφωνο στα χέρια σου.

Δεν το ξερω αυτο, (απαντηση απο το ρολοι και μεταφορα ηχου στο bluetooth), γιατι οδηγω με παντα με γαντια κ δεν μπορω να κανω touch την οθόνη.

Θα το δοκιμασω αυριο στο σπιτι, και θα σου πω

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...