Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

*#0*# στην εφαρμογη τηλέφωνο.

 

Μετά από έλεγχο των επιλογών μέσα σε αυτό το μενού δουλεύει κανονικά το ρολόι με το σήκωμα του χεριού άρα γλίτωσα το service για τώρα. Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Μερικες μερες τωρα έχει χασει την μπαλα με τους ορόφους και βγαζει στο τεστ του βαρομετρου FAIL...

Service ή να δοκιμασω επαναφορα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μερικες μερες τωρα έχει χασει την μπαλα με τους ορόφους και βγαζει στο τεστ του βαρομετρου FAIL...

Service ή να δοκιμασω επαναφορα?

Το βαρόμετρο λειτουργεί μετά από επανεκκίνηση; Αν ναι και μετά σταματάει έχεις το ίδιο πρόβλημα με εμένα . Έχει πάει δύο φορές για το ίδιο πρόβλημα στο service. Την πρώτη άλλαξαν πλακέτα μπαταρία κάλυμμα και πέρασαν το νέο λογισμικό. Την δεύτερη το έστειλαν πίσω με επαναπρογραμματισμό και ότι δεν έχει πρόβλημα . Τώρα θα πάει τρίτη φορά και ήδη έχω επικοινωνήσει με την Samsung για να γίνει αντικατάσταση συσκευής και όχι προσπάθεια επισκευής. 4 φορές θα έχει πάει στο service , τρεις για τον ίδιο λόγο ...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έχω το amazfit pace εδώ και σχεδόν δύο χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη. Σκέφτομαι να αγοράσω το galaxy watch, αλλα διαβάζω αρκετά θεματάκια εδώ. Όποιος το έχει συνδυάσει με κινητό xiaomi, τι εντυπώσεις έχει;

 

Sent from my MIX using Tapatalk

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Το έχω συνδέσει τόσο σε Redmi 3, όσο και σε M1A1 χωρίς κάποιο πρόβλημα. Όλα δουλεύουν σωστά από την πρώτη στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Πώς απενεργοποιείται η αυτόματη καταγραφή άσκησης, ώστε να μήν μου δείχνει κάθε φορά που καβαλάω την μηχανή ότι κάνω ποδήλατο??

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το βγαζει οταν ανεβω σε παπι. Σε μηχανη οχι ομως.
Χαχαχαχα... Θά πάρω παπί!!!

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε παπι και κανε χλμ. :p

Όταν βγαζει οτι κανω ποδήλατο απλα το διαγράφω μετα. Λιγο μάλα..α που το βγαζει όντως!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το amazfit pace εδώ και σχεδόν δύο χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη. Σκέφτομαι να αγοράσω το galaxy watch, αλλα διαβάζω αρκετά θεματάκια εδώ. Όποιος το έχει συνδυάσει με κινητό xiaomi, τι εντυπώσεις έχει;

 

Sent from my MIX using Tapatalk

Με μη Samsung κινητό χάνεις τις εφαρμογές email και sms από το ρολόι για να μπορείς να στέλνεις και να απαντάς άμεσα από αυτό. Κατά αλλά κανένα άλλο θέμα .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογη samsung browser ξερετε πως γινεται να φαινονται καποια bookmarks η οι συντομευσεις της γρηγορης προσβασης που εχουμε και στον samsung browser του τηλεφωνου ? εχω ενεργοποιημενο συγχρονισμο.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Με μη Samsung κινητό χάνεις τις εφαρμογές email και sms από το ρολόι για να μπορείς να στέλνεις και να απαντάς άμεσα από αυτό. Κατά αλλά κανένα άλλο θέμα .

 

δε νομιζω, εγω με το v30 Που ειχα δουλευε κανονικα το ΣΜΣ αν θυμαμαι σωστα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω, εγω με το v30 Που ειχα δουλευε κανονικα το ΣΜΣ αν θυμαμαι σωστα.
Άλλο ειδοποίηση και να μπορείς να απαντήσεις στην ειδοποίηση και άλλο να έχεις τις εφαρμογές αυτόνομες για sms email στο ρολόι . Εμμεσα το sms υπάρχει . Όταν επιλέγεις μια επαφή σου βγάζει επιλογή να την καλέσεις ή να στείλεις μήνυμα . Αυτό που δεν υπάρχει είναι η πρόσβαση στα sms email του κινητού και το ιστορικό στο ρολόι. Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ειδοποίηση και να μπορείς να απαντήσεις στην ειδοποίηση και άλλο να έχεις τις εφαρμογές αυτόνομες για sms email στο ρολόι . Εμμεσα το sms υπάρχει . Όταν επιλέγεις μια επαφή σου βγάζει επιλογή να την καλέσεις ή να στείλεις μήνυμα . Αυτό που δεν υπάρχει είναι η πρόσβαση στα sms email του κινητού και το ιστορικό στο ρολόι.

 

Παω πασο, δε θυμαμαι καθως το εβρισκα και αβολο να ασχοληθω τοσο. συνηθως να διαβασω ενα εισερχομενο ηθελα κλπ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Παράγγειλα από ebay ένα bezel ring για το galaxy 46mm.

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει τοποθετήσει ανάλογο bezel και αν κατά την αφαίρεση του αφήνει σημάδια κόλλες κτλ... στο ρολόι.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα service το ρολόι γιατί δεν μου ξύπναγε με το σήκωμα του χεριού. Την επόμενη μέρα ήταν έτοιμο. Μου άλλαξαν πλακέτα και πίσω καπάκι. Την ίδια στιγμή που το πήγα ήταν και άλλο ένα παλικάρι εκεί που το έδινε και αυτός με το ίδιο πρόβλημα.

 

*Έχω αναφερθεί στο πρόβλημα σε λίγα ποστ πιο πίσω.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το ρολόι, αλλά έμεινα με τη χαρά. Έχω το xiaomi mi mix που τρέχει την miui global 10.2 stable. Πάω να εγκαταστήσω την wearable app και μου λέει οτι δεν μπορεί να εγκατασταθεί στη συσκευή μου!!! Γνωρίζει κανείς κάποια δοκιμασμένη λύση, γιατί έχω διαβάσει πολλά και δεν έχω καταλήξει στο τι πρέπει να κάνω.

 

Sent from my MIX using Tapatalk

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κάποιος το galaxy watch με xiaomi mi9?βλέπω ότι οι εφαρμογές που σχετίζονται με το ρόλοι κρατάνε την συσκευή μόνιμα ενεργή.εχετε να προτείνετε κάποια ρύθμιση-λυση?
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το ρολόι, αλλά έμεινα με τη χαρά. Έχω το xiaomi mi mix που τρέχει την miui global 10.2 stable. Πάω να εγκαταστήσω την wearable app και μου λέει οτι δεν μπορεί να εγκατασταθεί στη συσκευή μου!!! Γνωρίζει κανείς κάποια δοκιμασμένη λύση, γιατί έχω διαβάσει πολλά και δεν έχω καταλήξει στο τι πρέπει να κάνω.

 

Sent from my MIX using Tapatalk

Δοκίμασε να γυρίσεις την γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά, αν το έχεις στα ελληνικά.

Οταν γίνει η εγκατάσταση, γυρνα το τηλέφωνο πάλι στην επιθυμητή γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Είπα να κάνω ένα τεστ χθες, να δω πως θα πάει η αυτονομία με AOD ανοιχτή, συνεχή μέτρηση παλμών και σε do not disturb απλά το βράδυ στον ύπνο. Όχι ότι χρησιμοποιώ τα παραπάνω, απλά για να έχω μια ιδέα.

Η μπαταρία λοιπόν ήταν κάτω από το 50% σήμερα το πρωί, οπότε φαντάζομαι με τέτοια χρήση το βγάζεις το πρωί από την φόρτιση και την επόμενη μέρα το βράδυ πρέπει να το φορτίσεις πάλι.

Όπως και να χει, η AOD δυστυχώς σκίζει την αυτονομία απ ότι φαίνεται.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είπα να κάνω ένα τεστ χθες, να δω πως θα πάει η αυτονομία με AOD ανοιχτή, συνεχή μέτρηση παλμών και σε do not disturb απλά το βράδυ στον ύπνο. Όχι ότι χρησιμοποιώ τα παραπάνω, απλά για να έχω μια ιδέα.

Η μπαταρία λοιπόν ήταν κάτω από το 50% σήμερα το πρωί, οπότε φαντάζομαι με τέτοια χρήση το βγάζεις το πρωί από την φόρτιση και την επόμενη μέρα το βράδυ πρέπει να το φορτίσεις πάλι.

Όπως και να χει, η AOD δυστυχώς σκίζει την αυτονομία απ ότι φαίνεται.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

λογικο ειναι αλλα αξιζει..εγω δεν την εκλεινα ποτε, απλα δεν το δουλευα συχνα το κινητο, αν δηλαδη δεν ημουν εξω στην κινηση, σπιτι κλπ το εκλεινα καθως μου ηταν βαρος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε . Σήμερα με πήρε τηλέφωνο η Samsung . Θα μεσολαβήσει προς την ts solutions για το ρολόι μου αν παρουσιάσει το πρόβλημα στο service με το βαρόμετρο θα αντικατασταθεί με άλλο . Καθώς είναι η τρίτη φορά που πηγαίνει για τον ίδιο λόγο και τεταρτη συνολικά . Θα έχω νέα τέλος της εβδομάδας.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Παράγγειλα από ebay ένα bezel ring για το galaxy 46mm.

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει τοποθετήσει ανάλογο bezel και αν κατά την αφαίρεση του αφήνει σημάδια κόλλες κτλ... στο ρολόι.

Ευχαριστώ.

Κανένα απολύτως πρόβλημα. Είχα πάρει της Ringke, το έχω βγάλει και το έχω ξαναβάλει 2 φορές και κολλάει μια χαρά, ούτε αφήνει κόλλα στη μαύρη περιστρεφόμενη στεφάνη.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγώ για στεφάνη. Υπάρχει κάποια που να είναι για πολλές χρήσεις; Δλδ να μπορείς να τη βάλεις και να τη βγάλεις πολλές φορές, ή υπάρχουν μόνο αυτοκολλητες που μετά τις 2 χρήσεις θα είναι για πέταμα;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ποιά εφαρμογή προτείνεται για GPS sport tracker? Θέλω να καταγράφει πορεία και μέσα στην θάλασσα για surfing.. Εν τω μεταξύ υπάρχουν εφαρμογές που έχουν και surf σαν επιλογή αλλά δεν την δίνει στο ρολόι..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...