Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για Garmin δεν γνωριζω, αλλά με το s3 και σε ένα μέσο όρο 12000 βήματα, ναι η διαφορά που είπα ισχύει.

Τώρα αν κάποιος κάνει 3000 κάθε μέρα μάλλον δε θα καταλάβει τίποτα.

Για το πιο λέει σωστά είναι άλλο θέμα. Πάντως για το παλιό δεν είχε κάνει παράπονα κανένας. Για το καινούργιο όμως έχει γίνει χαμός στο ίντερνετ από παράπονα κατόχων.

Η αλήθεια είναι ότι ναι θέλω να τα μετράει όλα, γιατί πλήρωσα smartwatch με αισθητήρα μετρησης βημάτων και όχι με αισθητήρα μετρησης βημάτων μετά τα 15.

Αυτά από μένα για να μη γίνομαι κουραστικός. Ελπίζω με το νέο update να διορθώνει κάπως την κατάσταση.

 

Στο ξαναείπα. Αν μετράει από το 1 θα μετράει ακόμα και όταν πληκτρολογείς.

Να γίνει 10 κι εγώ μέσα. Βρίσκω τραβηγμένο το 15.

Αλλά όλα και μόνο βήματα, χωρίς να μετράει και άλλες κινήσεις ως βήματα, στο αποκλείω.

Αυτό που θες δεν υπάρχει στην αγορά και δε θα υπάρξει στο άμεσο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Στο ξαναείπα. Αν μετράει από το 1 θα μετράει ακόμα και όταν πληκτρολογείς.

Να γίνει 10 κι εγώ μέσα. Βρίσκω τραβηγμένο το 15.

Αλλά όλα και μόνο βήματα, χωρίς να μετράει και άλλες κινήσεις ως βήματα, στο αποκλείω.

Αυτό που θες δεν υπάρχει στην αγορά και δε θα υπάρξει στο άμεσο μέλλον.

 

Μα δεν είπα ποτέ ότι θέλω να μετράει από το ένα. Είπα ότι το 15 μου φαίνεται πολύ μεγάλο και οτι θα ηθελα να βελτιωθεί η ήδη υπάρχουσα κατάσταση με το μελλοντικό update.

Ξέρω τι υπάρχει στην αγορά, απλά ο τρόπος που μετράει το συγκεκριμένο είναι λίγο διαφορετικός από τα άλλα ως προς τα αποτελέσματα.

Νομίζω ότι το ίδιο πράγμα λέμε και θέλουμε.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο promotion να γυρίσουμε πίσω το s3 για το καινούργιο watch?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο promotion να γυρίσουμε πίσω το s3 για το καινούργιο watch?

 

Αυτό θα ήταν καλό, αλλά δεν έχω ακούσει κάτι. Ξέρετε μήπως σε ποια καταστήματα, κατά προτίμηση στο κέντρο, μπορεί να δει κάποιος και τα δυο μοντέλα, των 42 και 46;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν έψαχνα να βρω το 46άρι πριν καμιά βδομάδα, το είχε διαθέσιμο σε demo μόνο το public του Mall, και το 42άρι ο Κωτσόβολος του Mall.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Με always on την οθόνη και ειδοποιήσεις για τηλέφωνα, μηνύματα, messenger και viber όπως επίσης μετρητή βημάτων και τέλος καταγραφή του ύπνου πόσες μέρες βγάζει; Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος ή από την δική του χρήση αν είναι παρόμοια στο περίπου είτε το 42 είτε το 46. Βασικά αν φτάνει έστω τη μέρα και να φορτίζεται τη νύχτα. Ευχαριστώ!

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Με always on την οθόνη και ειδοποιήσεις για τηλέφωνα, μηνύματα, messenger και viber όπως επίσης μετρητή βημάτων και τέλος καταγραφή του ύπνου πόσες μέρες βγάζει; Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος ή από την δική του χρήση αν είναι παρόμοια στο περίπου είτε το 42 είτε το 46. Βασικά αν φτάνει έστω τη μέρα και να φορτίζεται τη νύχτα. Ευχαριστώ!

 

Εμένα με αυτά που γράφεις κρατάει 48 ώρες άνετα!! Το 46 Έχω!

Link to comment
Share on other sites

Με always on την οθόνη και ειδοποιήσεις για τηλέφωνα, μηνύματα, messenger και viber όπως επίσης μετρητή βημάτων και τέλος καταγραφή του ύπνου πόσες μέρες βγάζει; Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος ή από την δική του χρήση αν είναι παρόμοια στο περίπου είτε το 42 είτε το 46. Βασικά αν φτάνει έστω τη μέρα και να φορτίζεται τη νύχτα. Ευχαριστώ!

Έχω το 46άρι, χωρίς AOD αλλά με αυτόματη μέτρηση παλμών ανά 10λεπτο, την νύχτα ενεργά τα DNT & airplane mode και όλα τα υπόλοιπα που περιγράφεις, υπολόγισε κατανάλωση περίπου 20% ανά 24ωρο.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο το πρόβλημα με τα βήματα το charge 2 μου έλεγε όταν τα έβαλα μαζί 2800 και το Galaxy watch 1000 σε δουλειά και σπίτι ή διαφορά είναι τεράστια και δεν είναι μόνο ότι αργή να αρχίσει είναι και ότι δεν κουνάς μπρος πίσω το χέρι και κρατάς κάτι ακόμα πιο δύσκολα αρχίζει

 

https://us.community.samsung.com/t5/Wearable-Tech/Galaxy-Watch-Step-Counter-accuracy/m-p/408231#M38041

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, Τελικά αξίζει το galaxy watch? Το σκέφτομαι αρκετά αλλά διαβάζω αρκετά παράπονα τόσο για το gear s3 (που δείχνει το support που δεν έχει) όσο και για το galaxy watch. Μήπως είναι καλύτερα ένα garmin fenix 5 (σε ένα μήνα έχουμε black friday)?
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο το πρόβλημα με τα βήματα το charge 2 μου έλεγε όταν τα έβαλα μαζί 2800 και το Galaxy watch 1000 σε δουλειά και σπίτι ή διαφορά είναι τεράστια και δεν είναι μόνο ότι αργή να αρχίσει είναι και ότι δεν κουνάς μπρος πίσω το χέρι και κρατάς κάτι ακόμα πιο δύσκολα αρχίζει

 

https://us.community.samsung.com/t5/Wearable-Tech/Galaxy-Watch-Step-Counter-accuracy/m-p/408231#M38041

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Διάβασα το link και τρόμαξα: Τόσο χάλια είναι τα πράγματα;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι τόσο χάλια. Απλά κάποιοι έχουν συνηθίσει τα tracker τους να χαρίζουν βήματα. Στο παραπάνω βίντεο φαίνεται καθαρά ότι το fitbit κάποια στιγμή προσθέτει πάνω από 50 βήματα χωρίς ο άλλος να περπατάει... Οπότε η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Δεν ξέρουμε αν το fitbit είναι ακριβές. Γιατί δεν το παίρνουμε ανάποδα και βγάζουν σκαρτο το galaxy και όχι το fitbit ;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω, δεν ξέρουμε αν οι άλλες συσκευές είναι ακριβείας.

Στις δικές μου μετρήσεις, μια χαρά τα πάει.

Πριν που είχα vivoactive 3, μέτραγε βήματα όταν καθόμουν και χτύπαγα το στήθος μαλακά.

 

Για το fitbit στο βίντεο που δείχνει βήματα ενώ είναι σταματημένος, αυτοί οι trackers έχουν επιλογή για να δείχνουν τις μετρήσεις είτε σε real-time ή είτε σε δεύτερο χρόνο για μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας. Τουλάχιστον έτσι είναι στο garmin οπότε θεωρώ και το fitbit κάποια αντίστοιχη επιλογή θα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά το update, τα πάει πολύ καλύτερα.. Ο μετρητής ξεκινάει πλέον από τα 10 και όχι από τα 15 βήματα που ήταν πριν. Φυσικά μετράει και τα πρώτα 10 αν τα ξεπεράσεις. Πλέον γνώμη μου είναι πως βρίσκεται σε φυσιολογικά επίπεδα για να μη μετράει την κάθε κίνηση.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αντί να διαβάζετε τους τίτλους να βλέπετε και το περιεχόμενο.

Στο 2:10 αν παρατηρήσετε σταματάει και κοιτάει το fitbid και ενώ είναι σταματημένος, αυτό πηδάει 80 βήματα.

Ψάξτε το. Τα fitbid γράφουν ακόμα και όταν κουνάς τα χέρια πολλές φορές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα συμφωνήσω, δεν ξέρουμε αν οι άλλες συσκευές είναι ακριβείας.

Στις δικές μου μετρήσεις, μια χαρά τα πάει.

Πριν που είχα vivoactive 3, μέτραγε βήματα όταν καθόμουν και χτύπαγα το στήθος μαλακά.

 

Για το fitbit στο βίντεο που δείχνει βήματα ενώ είναι σταματημένος, αυτοί οι trackers έχουν επιλογή για να δείχνουν τις μετρήσεις είτε σε real-time ή είτε σε δεύτερο χρόνο για μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας. Τουλάχιστον έτσι είναι στο garmin οπότε θεωρώ και το fitbit κάποια αντίστοιχη επιλογή θα έχει.

 

Τo δείχνει στο βίντεο ότι μετράει real time.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ δεν είχα drain απέκτησα από χθες μετά την αναβάθμιση που υποτίθεται το διόρθωνε σε όσους το είχαν...22eedaad825fc0bfac8aa3277ba74c04.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δημιουργεί drain στο smartphone? Ποια συσκευή;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με Note9 είμαι. Όχι εκεί δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Αλλάζω τώρα τις ρυθμίσεις των notifications στο ρολόι και θα το παρακολουθήσω. Απλά μου έκανε εντύπωση να βγάζει 1,5 μέρα από 4 έτσι ξαφνικά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με Note9 είμαι. Όχι εκεί δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Αλλάζω τώρα τις ρυθμίσεις των notifications στο ρολόι και θα το παρακολουθήσω. Απλά μου έκανε εντύπωση να βγάζει 1,5 μέρα από 4 έτσι ξαφνικά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Μεγάλη διαφορά, έχεις δουλέψει το sleep tracking να μου πεις εντυπωσεις; Μου αρέσει πολύ το ρολόι αλλά θα ήθελα να δουλεύει σωστά το sleep tracking. Έχω ένα Huawei band 2 pro και δουλεύει όταν θέλει και όπως θέλει...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη διαφορά, έχεις δουλέψει το sleep tracking να μου πεις εντυπωσεις; Μου αρέσει πολύ το ρολόι αλλά θα ήθελα να δουλεύει σωστά το sleep tracking. Έχω ένα Huawei band 2 pro και δουλεύει όταν θέλει και όπως θέλει...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το sleep 95% δουλεύει μια χαρά μια φορά μόνο με έβγαλε ότι ξύπνησα λίγο πιο μετά κάνα 15 λεπτό

 

Μόνο τα βήματα να φτιάξουν τίποτα στα 8 βήματα να αρχίζει να μετράει και είμαστε μια χαρά τώρα όμως είναι αρκετά σπαστικό

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το sleep tracking και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, ούτε από περιέργεια...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το sleep 95% δουλεύει μια χαρά μια φορά μόνο με έβγαλε ότι ξύπνησα λίγο πιο μετά κάνα 15 λεπτό

 

Μόνο τα βήματα να φτιάξουν τίποτα στα 8 βήματα να αρχίζει να μετράει και είμαστε μια χαρά τώρα όμως είναι αρκετά σπαστικό

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Μπορείς να μου πεις τις μετρήσεις που σου δείχνει. Καρδιακό ρυθμό, βαθύ ύπνο, ύπνο rem; Να υποθέσω ποιότητα αναπνοής δεν περιλαμβάνει από ότι έχω δει. Με το sleep tracking ενεργό τι αυτονομία εχεις;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Μπορείς να μου πεις τις μετρήσεις που σου δείχνει. Καρδιακό ρυθμό, βαθύ ύπνο, ύπνο rem; Να υποθέσω ποιότητα αναπνοής δεν περιλαμβάνει από ότι έχω δει. Με το sleep tracking ενεργό τι αυτονομία εχεις;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες εδώ.. 6e7157e8c4258276cd2ccd484fff4b28.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ.. 6e7157e8c4258276cd2ccd484fff4b28.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατά την διάρκεια του ύπνου, δεν μετράει καρδιακό ρυθμό real time; Επίσης τι αυτονομία εχεις περιπου; Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...