Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.syndesimekairo.com :lol::lol::lol:

 

Ό,τι θέλουν να κάνουν θα το κάνουν, ό,τι κι αν λέμε. Τι σε χάλασε και με ποια αναβάθμιση? Να ξέρουμε τι παίζει δηλαδή.

 

Φίλε Konstantinos7 σε ευχαριστώ που μου δίνμεις τη συνατότητα να πώ το πόνο μου :)

 

Τι με πρωτοχάλασε θές να πείς αλλά αυτή τη φορά θα αναφερθώ σε ένα αρκετά βασικό που απώς δείχνει την ανοησία που τους διακατέχει. Δε ξέρω πώς να το ερμηνέυσω αλλιώς. Και το λέω με την αρχαιοεεληνική σημασία της λέξης και όχι σαν βρισια.

 

Αν και το είχα δεί στο ΝΟΤΕ 9 το εμπέδωσα και με εξαγρίωσε περισσότερο στο TAB S4. Ειναι ακριβώς το ίδιο: Με την αναβάθμιοση έχουν ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ τις όποιες δυνατότητες είχαν αφήσει (έστω και κουτσουρεμένες έναντι παλαιώτερων εκδόσεων) στη διαχείρηση του διαχωρισμού οθόνης. Δηλαδή εναλαγή οθονών. σμίκρινση, μεγέθυνση κτλ.

 

Αφενώς τις έχουν καταργήσει, αφετέρου έχουν βάλει αυτές τις δυνατότητες (μαζί με άλλες) σε ένα app το goodlock (μέγιστη ανοησία γιατί να καταργήσεις κάτι από την κυρίως εφαρμογή και να το δίνεις ξεχωριστα? ) αλλά βεβαίως το goolock δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα και η Samsung Ελλάς δεν έχει ιδέα πότε θα είναι (απάντηση τους σε επικοινωνία μας).

Kαι μη με αρχίσετε σε root κτλ. Δεν είμαστε όλοι guru και tech freaks. Τη δουλειά μας θέλουμε να κάνουμε.

 

Στερούν έτσι από 2 επαγγελματικές συσκευές (και κυρίως στη ταμπλέτα) ακόμα ένα productivity χαρακτηριστικό.

Και αυτό το έχουν κάνει σε ένα σωρό χαρακτηριστικά που τα έχεις σε κάποια φάση και δε τα έχεις στην επόμενη. Για αυτό είμαι εξαγριωμένος

Ε! ας μας πούν οτι δεν τους ενδιαφέρει καθόλου η χρησιμότητα της συσκευής και η εμπειρία χρήσης να το ξέρουμε και μείς.

 

Οπότε αδέρφια πείτε κανένα site να τους τα πώ και τους ίδιους μπας και γίνει τπτ.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Konstantinos7 σε ευχαριστώ που μου δίνμεις τη συνατότητα να πώ το πόνο μου :)

 

 

 

Τι με πρωτοχάλασε θές να πείς αλλά αυτή τη φορά θα αναφερθώ σε ένα αρκετά βασικό που απώς δείχνει την ανοησία που τους διακατέχει. Δε ξέρω πώς να το ερμηνέυσω αλλιώς. Και το λέω με την αρχαιοεεληνική σημασία της λέξης και όχι σαν βρισια.

 

 

 

Αν και το είχα δεί στο ΝΟΤΕ 9 το εμπέδωσα και με εξαγρίωσε περισσότερο στο TAB S4. Ειναι ακριβώς το ίδιο: Με την αναβάθμιοση έχουν ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ τις όποιες δυνατότητες είχαν αφήσει (έστω και κουτσουρεμένες έναντι παλαιώτερων εκδόσεων) στη διαχείρηση του διαχωρισμού οθόνης. Δηλαδή εναλαγή οθονών. σμίκρινση, μεγέθυνση κτλ.

 

 

 

Αφενώς τις έχουν καταργήσει, αφετέρου έχουν βάλει αυτές τις δυνατότητες (μαζί με άλλες) σε ένα app το goodlock (μέγιστη ανοησία γιατί να καταργήσεις κάτι από την κυρίως εφαρμογή και να το δίνεις ξεχωριστα? ) αλλά βεβαίως το goolock δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα και η Samsung Ελλάς δεν έχει ιδέα πότε θα είναι (απάντηση τους σε επικοινωνία μας).

 

Kαι μη με αρχίσετε σε root κτλ. Δεν είμαστε όλοι guru και tech freaks. Τη δουλειά μας θέλουμε να κάνουμε.

 

 

 

Στερούν έτσι από 2 επαγγελματικές συσκευές (και κυρίως στη ταμπλέτα) ακόμα ένα productivity χαρακτηριστικό.

 

Και αυτό το έχουν κάνει σε ένα σωρό χαρακτηριστικά που τα έχεις σε κάποια φάση και δε τα έχεις στην επόμενη. Για αυτό είμαι εξαγριωμένος

 

Ε! ας μας πούν οτι δεν τους ενδιαφέρει καθόλου η χρησιμότητα της συσκευής και η εμπειρία χρήσης να το ξέρουμε και μείς.

 

 

 

Οπότε αδέρφια πείτε κανένα site να τους τα πώ και τους ίδιους μπας και γίνει τπτ.

Βγάλε sim μπες με VPN σε αγγλική IP και κατέβασε goodlock και ότι άλλο θες από αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι root.

Κατεβάζεις από το playstore δωρεάν το NiceLock και από το apk mirror όλα τα plugin για αυτό.

 

Τώρα κατά τα υπόλοιπα, προφανώς στο note κι εγώ θέλω να έχω περισσότερες λειτουργίες. Αλλά εφόσον μπορώ να έχω debloated συσκευή και να κατεβάσω ότι θέλω, αν θέλω, σαν plugin, δεν με ενοχλεί καθόλου.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

RIP. Δε μπορώ να το βρω σε κανένα μαγαζί. Όλα μου λένε 1 μήνα αναμονή.

 

Τι γενεν

Αμάν δεν θέλω να ακούω τέτοια....

Έχω ήδη προπληρώσει παραγγελία και περιμένω από την προηγούμενη Τετάρτη!

Ποια μαγαζιά σου είπαν για ένα μήνα, αν επιτρέπεις φίλε μου?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι root.

Κατεβάζεις από το playstore δωρεάν το NiceLock και από το apk mirror όλα τα plugin για αυτό.

 

Τώρα κατά τα υπόλοιπα, προφανώς στο note κι εγώ θέλω να έχω περισσότερες λειτουργίες. Αλλά εφόσον μπορώ να έχω debloated συσκευή και να κατεβάσω ότι θέλω, αν θέλω, σαν plugin, δεν με ενοχλεί καθόλου.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Α! ωστε εσύ χαλάς τη πίατσα. Humor κάνω μη με πέρνεις από τα μούτρα.

Σε ευχαριστώ για τη πρόταση.

Παρ όλο που τελικά υπάρχουν λύσεις, συνεχίζω να μη μπορώ να κατανοήσω τη λογική κατάργησης χαρακτηριστικών και μεταμφύτευσής τους σε εξωτερικές εφαρμογές και να βάζουν τους χρήστες σε τέτοιο μπελά. Ενας που χρησιμοποιεί τις εν λόγω συσκευές επαγγελματικα θέλει να γίνεται η δουλειά του. Δε θέλει να αναλώνεται σε περριτές ενέργειες. Άλλο να θέλεις να κάνεις βετιώσεις σε υπάρχοντα χαρακτηριστικά και να αναζητάς εφαρμογές για αυτό. Σκέψου αυριο να σου καταργήσει το gps και να σου πεί φόρτωσε το nicegps για να γίνει η δουλειά σου. ή σκέψου να σου πουν από την infinity οθόνη θα χρησιμοποιεις τα 2/3 και πάρε εφαρμογή goodfullscreen για να το βλέπεις όλοκληρο το video.

Και ακόμα καταργουν χαρακτηριστικά το αποία διαφημίζουν κιόλας όταν τα πρωτοεμφανίζουν. Τα βλέπεις στις διαφημίσεις, τα αξιολογείς, κάνεις την αγορά και μετά πάπαλα.

Παρόλο που 2 φίλοι ήδη μου πρόσφεραν λύση εγώ θεωρώ ότι το κράξιμο το χρειάζονται. Δεν επιτρέπεται να παίζουν με αυτά.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εν μέρη συμφωνώ.

Προσωπικά θα προτιμούσα μια preloaded εφαρμογή "extra features" ας πούμε, που θα είχε της Παναγίας τα μάτια μέσα για όποιον θέλει να αξιοποιήσει την συσκευή, έτσι ώστε να έχουμε και ελαφρύ λειτουργικό και την επιλογή (απλά, επίσημα, εύκολα και κατανοητά), να βάλουμε ότι θέλουμε.

Ένα χαρακτηριστικό ας πούμε που μου λείπει αρκετά, είναι το double tap στο πάνω μέρος της συσκευής για να κάνει scroll up τέρμα πάνω.

Τόσο απλό, το είχαμε από το 2012 κι όμως δεν υπάρχει πλέον.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που αφαιρεσαν επισης ειναι,οτι,οταν παταγες την notification bar θολωνε ολη

η οθονη.Τωρα με το πατημα απλος στην εξαφανιζει.Εγω το εβρισκα αρκετα βολικο.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Αμάν δεν θέλω να ακούω τέτοια....

 

Έχω ήδη προπληρώσει παραγγελία και περιμένω από την προηγούμενη Τετάρτη!

 

Ποια μαγαζιά σου είπαν για ένα μήνα, αν επιτρέπεις φίλε μου?

 

 

 

1/6 έκανα την παραγγελία για μπλε 6/128 και εχθές 11/6 παρέλαβα. Προϋπόθεση ήταν να πληρώσω από πριν όλο το πόσο με κατάθεση.

Αναφέρομαι στο drele.com από Skroutz. Κάνε ένα τηλ να σου πουν ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

1/6 έκανα την παραγγελία για μπλε 6/128 και εχθές 11/6 παρέλαβα. Προϋπόθεση ήταν να πληρώσω από πριν όλο το πόσο με κατάθεση.

Αναφέρομαι στο drele.com από Skroutz. Κάνε ένα τηλ να σου πουν ακριβώς.

 

Και εμένα από drele μου είπαν επίσης προεξοφληση. Προφανώς δε δέχτηκα. Επίσης μου έδωσαν 1 μήνα αναμονή για τιμολόγιο.

 

Τουλάχιστον αστειοι

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όπου να ναι θα έρθει night mode για την κάμερα. Ήρθε σε galaxy s9/s9+. Ευχάριστα νέα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όπου να ναι θα έρθει night mode για την κάμερα. Ήρθε σε galaxy s9/s9+. Ευχάριστα νέα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δείγματα-συγκριτικά auto vs night και s9 vs s10

https://www.sammobile.com/2019/06/11/galaxy-s9-dedicated-camera-night-mode-update/

 

Χμμμ… Είναι φωτεινό από μόνο του το τοπίο, αλλά προσθέτει πολύ θόρυβο ή μου φαίνεται?

 

Εγώ πάντως έχω ξεχάσει τι είναι φλας με το Note κι έτσι όπως είναι τώρα.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα θέμα με την κάμερα. Μου κάνει σπασίματα στο βίντεο σε σταθερές συνθήκες φωτισμού και σε όλες τις αναλύσεις. Ιδιαίτερα στο FHD 60 fps.

Το κάνει και σε κανέναν άλλον;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και απο εμενα μια ερωτηση θελω να κανω αν ξερει κανεις να μου πει.παρατηρω στο κινητο οταν μιλαω στο τηλ και εχω τερμα την ενταση το ακουστικο σαν να γρατζουναει λιγο δεν ξερω πως αλλιως να το πω .οταν χαμηλωσω την ενταση ολα καλα ειναι.να φταιει κατι με το ακουστικο? Και αν ειχε προβλημα δεν θα εκανε τα ιδια και στη μουσικη οταν παιζει γιατι αν δεν κανω λαθος ειναι μαζι αυτα..ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το adhell δεν δουλεύει πλέον; Τι εναλλακτικές έχουμε για διαφημίσεις και disable system apps; Επίσης κανένα κανάλι στο telegram παίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι, φαγώθηκα να κάνω την αναβάθμιση, πρωτίστως για να έχω φουλ οθόνη χωρίς πλήκτρα, και αντί αυτού;;; ένα Άσπρο κενό στο μέγεθος των πλήκτρων, η μαύρο όταν εχεις επιλέξει αυτό, κάτω από το πληκτρολόγιο. σχεδόν σε όλες τις λειτουργιές του κινητού, είναι ξενέρωμα, τι να λέμε τώρα. στην προηγούμενη έκδοση υπήρχε μια επιλογή με μια τελεία κάτω αριστερά στην μπάρα πλοήγησης, η ποια αυτόματα χανόταν η μπάρα με τα πλήκτρα, την έχουν αφαιρέσει αυτήν την επιλογή;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω θέμα με τις διαφημίσεις επανήλθαν. Κάποια λύση;;; θυμάμαι σε κάποιο σημείο είχα διαβάσει πρόσθεσα ένα ad σελίδα. Κάποια βοήθεια;;;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι, φαγώθηκα να κάνω την αναβάθμιση, πρωτίστως για να έχω φουλ οθόνη χωρίς πλήκτρα, και αντί αυτού;;; ένα Άσπρο κενό στο μέγεθος των πλήκτρων, η μαύρο όταν εχεις επιλέξει αυτό, κάτω από το πληκτρολόγιο. σχεδόν σε όλες τις λειτουργιές του κινητού, είναι ξενέρωμα, τι να λέμε τώρα. στην προηγούμενη έκδοση υπήρχε μια επιλογή με μια τελεία κάτω αριστερά στην μπάρα πλοήγησης, η ποια αυτόματα χανόταν η μπάρα με τα πλήκτρα, την έχουν αφαιρέσει αυτήν την επιλογή;;;
Δεν υπάρχει κενό στις λειτουργίες, αλλά στο πληκτρολόγιο.

Δεν ξέρω αν δοκίμασες ποτέ σε παλαιότερες εκδόσεις να περάσεις εφαρμογές για gestures και να εξαφανίσεις εντελώς τα κουμπιά με adb, πάντως σε διαβεβαιώνω ότι το πληκτρολόγιο χωρίς ένα κενό από κάτω, ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. ενα κινέζικο που έχω για δεύτερο και είναι πάτος τέρμα το πληκτρολόγιο, πολλές φορές κατά λάθος με βγαίνω την αρχική οθόνη.

σε ευχαριστώ πολύ, καλό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, να σαι καλά.

Αν έχεις ενεργή την υπόδειξη στη μπάρα, είναι αυτή η επιλογή που εμφανίζει 3 μπάρες κάτω.

Αν την απενεργοποιήσεις δεν θα βλέπεις τίποτα μέσα στην οθόνη από κουμπιά!

ee1f00028e2782521b9034a4135e25e5.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος χρησιμοποιεί Nova ας δοκιμάσει τη νέα νυχτερινή λειτουργία. Πιστεύω πως θα βελτιώσει ακόμα περισσότερο την πολύ καλή αυτονομία μας.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να βάλτε και swift installer και να προσθέσετε dark χρώμα σε playstore και σε αλλα apps. Δεν ξέρω κατά ποσο λειτουργεί σωστά αυτό το app πάντως ένας φίλος μου το έχει σε non root note 9 και είναι ok εδω και 4 μηνες.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να βάλτε και swift installer και να προσθέσετε dark χρώμα σε playstore και σε αλλα apps. Δεν ξέρω κατά ποσο λειτουργεί σωστά αυτό το app πάντως ένας φίλος μου το έχει σε non root note 9 και είναι ok εδω και 4 μηνες.
Με substratum αυτά;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Παρατήρησα αυτό. Γνωρίζει κάποιος τι είναι?

Screenshot-20190617-084849-Nova-Launcher.jpg

Και όταν πατάω το info βγάζει αυτό.

Screenshot-20190617-084923-Gallery.jpg

 

Εχεις βαλει το Adguard?

 

Νομιζω εμενα το εμφανισε οταν εγκατεστησα αυτο. Αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...