Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος από χτες!! Τι εργαλείο είναι αυτό? Τιμημένο Note 3 με κρατησε χρονια και τώρα ήρθα στις μεγάλες κατηγορίες πάλι!!

 

 

 

Ερώτηση: Ειναι φυσιολογικό να τρέχει 7 ώρες το One UI app στο background?

 

 

 

Είμαι στη 2η φορτιση

 

 

 

https://ibb.co/Fm6tqkh

Καλημέρα.

Ναι φυσιολογικό είναι, μην ανησυχείς.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ναι φυσιολογικό είναι, μην ανησυχείς.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Thanks! Στη 2η φορτιση μου έβγαλε 4 ώρες οθόνη. Να δούμε τώρα τις επόμενες πως θα παει

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμανω σήμερα! Ερώτηση: ποιο ξεκλείδωμα βολεύει περισσότερο, δακτυλικό ή μάτια?

Τα χρησιμοποιούσα και τα δύο και από χθες για να δω οι υπέρυθρες για τα μάτια τρώνε περισσότερη μπαταρία το απενεργοποίησα και θα δω. Έχει κανείς καμιά άποψη για επιπλέον κατανάλωση από τις υπέρυθρες; Προς το παρόν δεν βλέπω κάτι αντιληπτό.

Άμα φοράς γυαλιά το Iris Scanner απλά δεεεεν…. Με το που σηκώνω τα γυαλιά όμως, ακαριαία. Με έχει βολέψει το δαχτυλο πάντως. Κι έχω μόνο αυτό. Και το πρόσωπο είναι πολύ καλό.

Εγώ δεν θα έλεγα ότι το δικό ξεκλειδώνει ακαριαία. Έχει να κάνει και πως κοιτάς τον αισθητήρα. Γενικά δουλεύει ικανοποιητικά θα έλεγα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τα χρησιμοποιούσα και τα δύο και από χθες για να δω οι υπέρυθρες για τα μάτια τρώνε περισσότερη μπαταρία το απενεργοποίησα και θα δω. Έχει κανείς καμιά άποψη για επιπλέον κατανάλωση από τις υπέρυθρες; Προς το παρόν δεν βλέπω κάτι αντιληπτό.

 

Εγώ δεν θα έλεγα ότι το δικό ξεκλειδώνει ακαριαία. Έχει να κάνει και πως κοιτάς τον αισθητήρα. Γενικά δουλεύει ικανοποιητικά θα έλεγα.

 

Είναι ένα Τσικ πιο αργό από το iPhone. Και το lift to wake δεν ξυπνάει πάντα την οθόνη. Ένα 80% accuracy υπολογιζω

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλό το night mode δε λέω. Έχει βελτιώσει αρκετά τη νυχτερινή φωτογρφία χωρίς flash και έχει βελτιώσει το θόρυβο και το μαύρο, διαχειρίζεται καλύτερα τα pixels και δε δίνει την εντύπωση σταμπωτής υδατογραφίας στις φωτογραφίες και ξεχωρίζει κάπως καλυτερα τα φώτα.

 

Αλλα ρε παιδί μου 12 δευτερόλεπτα να τραβήξει και να σώσει τη φώτο? και να πρέπει να μένει ακινητη η συσκευή; ή το δεν πέτυχε η αναβάθμιση στο δικό μου ή η Sammy τα έκανε μαντάρα πάλι.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα Τσικ πιο αργό από το iPhone. Και το lift to wake δεν ξυπνάει πάντα την οθόνη. Ένα 80% accuracy υπολογιζω

Σε εμένα ξυπνάει πάντα.

Πολυ καλό το night mode δε λέω. Έχει βελτιώσει αρκετά τη νυχτερινή φωτογρφία χωρίς flash και έχει βελτιώσει το θόρυβο και το μαύρο, διαχειρίζεται καλύτερα τα pixels και δε δίνει την εντύπωση σταμπωτής υδατογραφίας στις φωτογραφίες και ξεχωρίζει κάπως καλυτερα τα φώτα.

 

Αλλα ρε παιδί μου 12 δευτερόλεπτα να τραβήξει και να σώσει τη φώτο? και να πρέπει να μένει ακινητη η συσκευή; ή το δεν πέτυχε η αναβάθμιση στο δικό μου ή η Sammy τα έκανε μαντάρα πάλι.

Μου ήρθε και η τελευταία αναβάθμιση. Θα το δοκιμάσω και θα αναφέρω επίσης.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αν το σηκώσω χαλαρά και όχι απότομα πολλές φορές δε μου το πιάνει. Αν κάνω γρήγορη κίνηση όλα καλά. Επίσης αν το έχω κάθετα πχ στο τσαντάκι πάλι δυσκολεύεται.
Link to comment
Share on other sites

Όντως η νυχτερινή λειτουργία αργεί. Συγκεκριμένα βγάζει όπως θα είδατε και μετά καθυστερεί μέχρι να την σώσει κάνοντας προφανώς τις απαραίτητες διορθώσεις το λογισμικό. Δεν χρειάζεται όμως να κρατάς το τηλέφωνο σταθερό για τόσο. Βγάζεις και τέλειωσες. Τα υπόλοιπα τα κάνει μόνο του. Η διαφορά αισθητή.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Όντως η νυχτερινή λειτουργία αργεί. Συγκεκριμένα βγάζει όπως θα είδατε και μετά καθυστερεί μέχρι να την σώσει κάνοντας προφανώς τις απαραίτητες διορθώσεις το λογισμικό. Δεν χρειάζεται όμως να κρατάς το τηλέφωνο σταθερό για τόσο. Βγάζεις και τέλειωσες. Τα υπόλοιπα τα κάνει μόνο του. Η διαφορά αισθητή.

 

το ιδιο κανει και η gcam, οσο την εχω δουλεψει δεν εχω δει να κανει κατι πιο γρηγορα. Εξαλλου δε γινεται να τα θελουμε ολα δικα μας, θελουμε καλυτερη βραδινη, θελουμε και ακαριαια, και χωρις κουμουτσα αισθητηρα.. οκ δε γινονται αυτα. Εμενα δε με ενοχλει, εξαλλου δεν πας να βγαλεις το παιδι σου που τρεχει τετοια φωτο, ειναι αστειο και μονο να το δοκιμασεις, θα βγαλεις σταθερα θεματα κλπ. Κατα τα αλλα κινητα εχουμε, οσο μπορουν, και πολυ ειναι πιστευω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλό το night mode δε λέω. Έχει βελτιώσει αρκετά τη νυχτερινή φωτογρφία χωρίς flash και έχει βελτιώσει το θόρυβο και το μαύρο, διαχειρίζεται καλύτερα τα pixels και δε δίνει την εντύπωση σταμπωτής υδατογραφίας στις φωτογραφίες και ξεχωρίζει κάπως καλυτερα τα φώτα.

 

 

 

Αλλα ρε παιδί μου 12 δευτερόλεπτα να τραβήξει και να σώσει τη φώτο? και να πρέπει να μένει ακινητη η συσκευή; ή το δεν πέτυχε η αναβάθμιση στο δικό μου ή η Sammy τα έκανε μαντάρα πάλι.

Έχω την εντύπωση ότι αν βγάλεις χεράτη κρατάει λιγότερο. Αν καταλαβαίνει ότι είναι σταθερό κρατάει περισσότερο.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσέχω ότι το smart lock για να μένει πχ στο σπίτι μου ξεκλείδωτο το κινητό δεν δουλεύει πάντα. Πολύ συχνά αν όχι συνήθως κλειδώνει. Σε εσάς δουλεύει εντάξει;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι αν βγάλεις χεράτη κρατάει λιγότερο. Αν καταλαβαίνει ότι είναι σταθερό κρατάει περισσότερο.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα. Είναι θέμα συνθηκών. Έχω βγάλει χερατη σε τέρμα σκοτάδι και τραβούσε για πολλά δευτερόλεπτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσέχω ότι το smart lock για να μένει πχ στο σπίτι μου ξεκλείδωτο το κινητό δεν δουλεύει πάντα. Πολύ συχνά αν όχι συνήθως κλειδώνει. Σε εσάς δουλεύει εντάξει;

 

Μου το κάνει κι εμένα κάποιες φορές. Αποθήκευσε 2-3 φορές το σπίτι σου και θα βελτιωθεί

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα για να βγει φωτό σε σκοτάδι πρέπει να μείνει περισσότερη ώρα ανοιχτό το κλείστρο, αλλιώς βγαίνει πίσσα. Μόλις αρχίσει να τρέχει το κυκλάκι και βγάζει αποθήκευση τότε μπορείτε να το κουνήσετε, έβγαλε τη φωτό και κάνει επεξεργασία. Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μα για να βγει φωτό σε σκοτάδι πρέπει να μείνει περισσότερη ώρα ανοιχτό το κλείστρο, αλλιώς βγαίνει πίσσα. Μόλις αρχίσει να τρέχει το κυκλάκι και βγάζει αποθήκευση τότε μπορείτε να το κουνήσετε, έβγαλε τη φωτό και κάνει επεξεργασία.

 

Ακριβώς αυτό

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω καιρό να διαβάσω το νήμα όποτε δεν ξέρω αν έχει ξανααναφερθει παρόμοιο πρόβλημα. Εδώ και περίπου ένα μήνα εχω πρόβλημα με το σήμα. Καθημερινά χάνω κλήσεις στην κάρτα της κοσμοτε (φαίνεται σαν να είναι κλειστο) και το 4g που λέει ότι πιάνει στην κάρτα της βονταφον φτάνει βαριά τα 2mbps σε σημεία που είχα μια χαρά σήμα. Γενικά αυτό συμβαίνει σε μέρη που παλιά είχα σήμα (σπίτι, δουλειά, γυμναστήριο) όποτε μάλλον δεν φταίει το μέρος. Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα? Να το πάω για σέρβις η θα φάω άκυρο?
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Toggles -> Αυτόματη Περιστροφή. Εκτός αν δεν το θες αυτόματο και θα στο εμφανίζει για λίγο όταν γυρνάς το κινητό.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Toggles -> Αυτόματη Περιστροφή. Εκτός αν δεν το θες αυτόματο και θα στο εμφανίζει για λίγο όταν γυρνάς το κινητό.

 

δε το θελω αυτοματο, γι αυτο ρωταω, εκεινο το μικρο δε φευγει?

Link to comment
Share on other sites

δε το θελω αυτοματο, γι αυτο ρωταω, εκεινο το μικρο δε φευγει?
Όχι δε φεύγει......

Που σκαλωνουμε πάντως μερικές φορές... Έχει πλάκα...:p

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε φεύγει......

Που σκαλωνουμε πάντως μερικές φορές... Έχει πλάκα...:p

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλε με ενοχλεί όταν το δουλευω πλάγια στο κρεβάτι, είναι εκεί στο enter του πληκτρολογιου και το πατάω καταλαθος.
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέουμε εξωτερικό στικ μνήμης usb για να το αποσυνδέσουμε έχει κάποια διαδικασία που δεν βρίσκω (το ΝΟΤΕ 4 είχε) ή κατευθείαν; Προς το παρόν και επειδή δεν βρήκα κάτι το βγάζω κατευθείαν.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...