Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην σου πω πως έχει καλύτερο και το s8 plus...τα χεις δουλέψει και τα δύο ταυτόχρονα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το είχα δύο φορές το p20 pro.

Και για να μην θεωρηθώ ρομαντικός ή φαν κάποιας εταιρείας δες το βίντεο που ακολουθεί όπου στα σημεία κι όχι φυσικά στην ανάλυση το s8 plus έχει καλύτερο αποτέλεσμα

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μην σου πω πως έχει καλύτερο και το s8 plus...τα χεις δουλέψει και τα δύο ταυτόχρονα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το είχα δύο φορές το p20 pro.

Και για να μην θεωρηθώ ρομαντικός ή φαν κάποιας εταιρείας δες το βίντεο που ακολουθεί όπου στα σημεία κι όχι φυσικά στην ανάλυση το s8 plus έχει καλύτερο αποτέλεσμα

 

Ο αδερφός μου έχει το s8+ και δεν έχει καμία σχέση το ένα τηλέφωνο με το άλλο, τα βάζω στην 55 άρα τηλεόραση και παίζει πεντακάθαρα ενώ το s8 χάνει πολύ. Μη σε ξεγελάει η οθόνη του Samsung που είναι υπέροχη και τα κάνει να φαίνονται όλα τέλεια

Link to comment
Share on other sites

Πως βγάλατε κάποιοι πως έχει καλύτερο βίντεο το s9+? Το dxomark έχει σε όλα καλύτερο το p20 rpo

 

καλα το dxomark λεει @#$%^

Link to comment
Share on other sites

Είναι νέες εκδόσεις φουλ πακέτου.... 9.0.0.195....έχω δεν έχουμε πάρει ακόμα την 163 βέβαια...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ φοράω την 163. Απλά βλέπω στο firmware Finder και έκδοση με μεγαλητερο αριθμό έκδοσης αλλά με το ίδιο ακριβώς changelog.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλα το dxomark λεει @#$%^
Θα διαφωνήσω. Το dxo Mark όπως φαίνεται, χρησημοποιεις συγκεκριμένα τεχνικά εργαλεία για να ορίσει την τεχνική αρτιότητα μιας φωτογραφίας. Δεν βασίζεται στο μάτι / γούστο του κάθε χρήστη. Οπότε όταν λέει ότι μια μηχανή έχει μια συγκεκριμένη δυναμική, μάλλον το εννοεί. Όταν ένας μέσος χρήστης (η συνήθως κάτω του μετρίου) χρήστης λέει ότι μου αρέσει περισσότερο η φώτο από το τάδε κινητό και όχι το άλλο, προφανως βασίζεται σε υποκοιμενικα κριτιρια. Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει όταν ένας τεχνικός καλιμπραρει μια οθόνη τηλεόρασης. Χρησημοποιει συγκεκριμένα τεχνικά εργαλεία με στόχο ένα άρτιο τεχνικά αποτέλεσμα. Να είσαι σίγουρος ότι αν δεις το οπτικό αποτέλεσμα δεν θα σου αρέσει καθόλου. Γιατί πολύ απλά έχεις συνηθησει (και περιμένεις) κάτι τελείως διαφορετικό οπτικά. Τεχνικά όμως δεν θα είνσι άρτιο. Πιστεύω με το παράδειγμα να έγινα κατανοητός. Συγνώμη για το μακροσκελές ποστ.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλα το dxomark λεει @#$%^

 

Προσωπικά είχα το S9+, Note 9, iphone xs max και φυσικά το p20 pro για 3 μέρες (κάθε μέρα και ξεχωριστό, ευγενική προσφορά των Public), την καλύτερη φωτο και βίντεο την είχε το p20 pro.

 

 

Ακόμα περιμένω τα δικά σου συγκριτικά...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Βραδινές λήψεις το p20 pro , βίντεο καλύτερο το s9.

 

Δεν είναι μόνο στις βραδινές λήψεις (το P20 Pro) καλύτερο όσο αφορά τη φωτογραφία. Eίναι και σε πολλούς άλλους τομείς πολύ καλύτερο από το S9+.

 

Στο βίντεο, οι περιορισμοί του P20 Pro στον σταθεροποιητή εικόνας, δίνουν κάποιο προβάδισμα στο S9+

 

καλα το dxomark λεει @#$%^

Ενώ εσύ τι λες;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είχα το S9+, Note 9, iphone xs max και φυσικά το p20 pro για 3 μέρες (κάθε μέρα και ξεχωριστό, ευγενική προσφορά των Public), την καλύτερη φωτο και βίντεο την είχε το p20 pro.

 

 

Ακόμα περιμένω τα δικά σου συγκριτικά...

 

βιντεο καλυτερο το p20 pro? δεν μιλαμε σοβαρα....! μαλλον δεν εχεις παρει το xs max ποτε για να το λες αυτο.....! το βιντεο στο iphone ειναι οτι καλυτερο υπαρχει......!!!!! και οπως φενεται αυτη την στιγμη δεν εχεις ιδεα τι λες....!

 

εμενα περιμενεις να δεις συγκριτικα? τοσα βιντεο εχει στο youtube....

 

κανε ενα search δεν κοστιζει και τπτ......

Link to comment
Share on other sites

Αναρτήθηκε νέο update στο Firmware finder. Η 9.0.0.195. Αναμένω τις

αλλαγές και ελπίζω να μη μπλοκάρει 3rd party launchers μαζί με τον αγαπημένο μου pixel launcher.

Link to comment
Share on other sites

Αναρτήθηκε νέο update στο Firmware finder. Η 9.0.0.195. Αναμένω τις

αλλαγές και ελπίζω να μη μπλοκάρει 3rd party launchers μαζί με τον αγαπημένο μου pixel launcher.

 

Ναι. Μιας και έχουμε πάρει εδώ και πολύ καιρό όλοι την 163 βάλανε και την 195.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα σας.

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του κινητού και χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια στο ζήτημα της προέλευσης της συσκευής. Επιθυμώ να είναι από επίσημη εισαγωγή αλλά αναζητώντας την καλύτερη δυνατή τιμή παρατήρησα ότι οι πληροφορίες σε ορισμένα καταστήματα είναι συγκεχυμένες, για να μην πω παραπλανητικές. Το πιο πρόσφατο παράδειγμα ειναι το εξής : εντόπισα γνωστή αλυσίδα (δε γνωρίζω αν πρέπει να αναφέρω το όνομα της)που διέθετε το τηλέφωνο στα 649 ευρώ και στον τίτλο αναγραφόταν ευδιάκριτα στο τέλος GR. Προ στιγμή χάρηκα αλλά ευτυχώς τηλεφώνησα για επιβεβαίωση . Ο εκπρόσωπος, σε σχετική μου ερώτηση δήλωσε ότι είναι δική τους εισαγωγή αλλά έχει Ελληνικο μενού, γι αυτο και αναφέρουν το GR !! Έλεος δηλαδη.. Σα να μην έφτανε αυτό, σε επόμενη μου ερώτηση σχετικά με την εγγύηση και το επίσημο service της αντιπροσωπείας, μου απάντησε ότι το στέλνουν στα δικα τους εργαστηρια και ΑΝ χρειαστεί (προφανώς αυτοι θα το κρίνουν), το στέλνουν σε δεύτερο χρόνο στην αντιπροσωπεία.

Εξυπακούεται ότι απέρριψα αυτη την προσφορά. Η αμέσως επόμενη καλύτερη που έχω βρει είναι στα 699 από κατάστημα cosmote της περιοχής μου. Μπορείτε παρακαλώ να με ενημερώσετε, αν γνωριζετε, οι συσκευές προέρχονται από τον επίσημοο εισαγωγέα ή ειναι δική τους εισαγωγή; Ρωτώ γιατί διαβάζοντας το νήμα, ένα παιδί είχε αναφέρει για τα καταστήματα ΟΤΕ ότι ειναι δική τους εισαγωγή, ωστόσο μπαίνοντας στη σελίδα της teleunicom στο πεδίο Συνεργάτες αναγράφει (πρώτη μάλιστα) την Cosmote. Τελικά τι από τα δύο συμβαίνει;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και να με συμπαθάτε αν σας κούρασα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα σας.

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του κινητού και χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια στο ζήτημα της προέλευσης της συσκευής. Επιθυμώ να είναι από επίσημη εισαγωγή αλλά αναζητώντας την καλύτερη δυνατή τιμή παρατήρησα ότι οι πληροφορίες σε ορισμένα καταστήματα είναι συγκεχυμένες, για να μην πω παραπλανητικές. Το πιο πρόσφατο παράδειγμα ειναι το εξής : εντόπισα γνωστή αλυσίδα (δε γνωρίζω αν πρέπει να αναφέρω το όνομα της)που διέθετε το τηλέφωνο στα 649 ευρώ και στον τίτλο αναγραφόταν ευδιάκριτα στο τέλος GR. Προ στιγμή χάρηκα αλλά ευτυχώς τηλεφώνησα για επιβεβαίωση . Ο εκπρόσωπος, σε σχετική μου ερώτηση δήλωσε ότι είναι δική τους εισαγωγή αλλά έχει Ελληνικο μενού, γι αυτο και αναφέρουν το GR !! Έλεος δηλαδη.. Σα να μην έφτανε αυτό, σε επόμενη μου ερώτηση σχετικά με την εγγύηση και το επίσημο service της αντιπροσωπείας, μου απάντησε ότι το στέλνουν στα δικα τους εργαστηρια και ΑΝ χρειαστεί (προφανώς αυτοι θα το κρίνουν), το στέλνουν σε δεύτερο χρόνο στην αντιπροσωπεία.

Εξυπακούεται ότι απέρριψα αυτη την προσφορά. Η αμέσως επόμενη καλύτερη που έχω βρει είναι στα 699 από κατάστημα cosmote της περιοχής μου. Μπορείτε παρακαλώ να με ενημερώσετε, αν γνωριζετε, οι συσκευές προέρχονται από τον επίσημοο εισαγωγέα ή ειναι δική τους εισαγωγή; Ρωτώ γιατί διαβάζοντας το νήμα, ένα παιδί είχε αναφέρει για τα καταστήματα ΟΤΕ ότι ειναι δική τους εισαγωγή, ωστόσο μπαίνοντας στη σελίδα της teleunicom στο πεδίο Συνεργάτες αναγράφει (πρώτη μάλιστα) την Cosmote. Τελικά τι από τα δύο συμβαίνει;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και να με συμπαθάτε αν σας κούρασα :)

 

Σχετικα με της Cosmote θα σου πω τι εχει γινει:

Στο Mate 10 Pro το εχω παρει απο Κωτσοβολο και τρεχοντας το ΙΜΕΙ στο imei.info σαν εισαγωγεα ειχε την TeleUnicom ενω σε αλλον που το ειχε παρει απο OteShop σαν εισαγωγεα του ειχε Cosmote, με αποτελεσμα παντα να περνει τα updates απο τους τελευταιους. Εγγυηση και τα 2 εχουν κανονικη, δηλαδη το πας κανονικα στο επισημο service για τα Huawei.

Απεφυγε τα skroutz μαγαζια και παρε απο ελληνικο καταστημα για να μην τρεχεις αργοτερα και να μην τραβας τα μαλλια σου οταν καποιοι θα περνουν updates και εσυ θα περιμενεις εβδομαδες μεχρι να σου ερθει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση . Αυτο ακριβώς επιθυμώ να αποφύγω, έτσι κι αλλιώς τα μαλλιά μου είναι ελάχιστα, φαντάσου ν αρχίσω και να τα τραβάω τι θ απογίνουν :lol:

Το ζήτημα των γρήγορων ενημερώσεων με ενδιαφέρει πρωτίστως και σίγουρα θα προτιμήσω Ελληνικό κατάστημα. Στην παρούσα φάση η καλύτερη δυνατή προσφορά που βρήκα σε ετοιμοπαράδοτο-twilight ειναι στα 699 στην Cosmote οπως προείπα. Αν όμως η εισαγωγή έγινε με παράκαμψη όπως λες και όχι από την επίσημη οδό τότε θα καθυστερούν οι αναβαθμίσεις. Ανησυχώ μάλιστα, επειδή είναι ένα και μοναδικό, τελευταίο τεμάχιο όπως μου ειπαν, μηπως είναι απ αυτά που έχουν ξεμείνει από παρελθούσα παρτίδα και καθυστερήσει ακόμη και η αναβάθμιση στην 9, που ειναι σημαντική και θέλω να την αποκτήσω το συντομότερο δυνατό, πριν το σετάρω.

Edited by ghostdoc

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση . Αυτο ακριβώς επιθυμώ να αποφύγω, έτσι κι αλλιώς τα μαλλιά μου είναι ελάχιστα, φαντάσου ν αρχίσω και να τα τραβάω τι θ απογίνουν :lol:

Το ζήτημα των γρήγορων ενημερώσεων με ενδιαφέρει πρωτίστως και σίγουρα θα προτιμήσω Ελληνικό κατάστημα. Στην παρούσα φάση η καλύτερη δυνατή προσφορά που βρήκα σε ετοιμοπαράδοτο-twilight ειναι στα 699 στην Cosmote οπως προείπα. Αν όμως η εισαγωγή έγινε με παράκαμψη όπως λες και όχι από την επίσημη οδό τότε θα καθυστερούν οι αναβαθμίσεις. Ανησυχώ μάλιστα, επειδή είναι ένα και μοναδικό, τελευταίο τεμάχιο όπως μου ειπαν, μηπως είναι απ αυτά που έχουν ξεμείνει από παρελθούσα παρτίδα και καθυστερήσει ακόμη και η αναβάθμιση στην 9, που ειναι σημαντική και θέλω να την αποκτήσω το συντομότερο δυνατό, πριν το σετάρω.

 

Δεν νομιζω η Cosmote να τα εισαγει μονη της, μπορει απλα να ειναι ειδικη εισαγωγη κατι σαν τα branded αλλα σε επιπεδο ΙΜΕΙ οχι λογισμικου και γι'αυτο να ειναι "τελευταια" στην λιστα στις αναβαθμισεις.

Ακριβος τι γινεται δεν μπορω να ξερω απλα οτι παρατηρησα σου λεω.

Ενημερωτικα ο Κωτσοβολος το εχει 699 κι ετοιμοπαραδοτο απ'οτι δειχνει στο site του.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το ζήτημα εισαγωγής-παραεισαγωγής είναι εξόχως μπερδεμένο, ιδιαίτερα όταν δεν υπάρχει ξεκάθαρη επισήμανση στα ηλεκτρονικά και τοπικά καταστήματα , με αποτέλεσμα ο καταναλωτής να αποπροσανατολίζεται.

*το βρήκα και στο YOU στα 649, χωρις όμως και πάλι να διευκρινίζεται η προέλευση..:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα σας.

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του κινητού και χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια στο ζήτημα της προέλευσης της συσκευής. Επιθυμώ να είναι από επίσημη εισαγωγή αλλά αναζητώντας την καλύτερη δυνατή τιμή παρατήρησα ότι οι πληροφορίες σε ορισμένα καταστήματα είναι συγκεχυμένες, για να μην πω παραπλανητικές. Το πιο πρόσφατο παράδειγμα ειναι το εξής : εντόπισα γνωστή αλυσίδα (δε γνωρίζω αν πρέπει να αναφέρω το όνομα της)που διέθετε το τηλέφωνο στα 649 ευρώ και στον τίτλο αναγραφόταν ευδιάκριτα στο τέλος GR. Προ στιγμή χάρηκα αλλά ευτυχώς τηλεφώνησα για επιβεβαίωση . Ο εκπρόσωπος, σε σχετική μου ερώτηση δήλωσε ότι είναι δική τους εισαγωγή αλλά έχει Ελληνικο μενού, γι αυτο και αναφέρουν το GR !! Έλεος δηλαδη.. Σα να μην έφτανε αυτό, σε επόμενη μου ερώτηση σχετικά με την εγγύηση και το επίσημο service της αντιπροσωπείας, μου απάντησε ότι το στέλνουν στα δικα τους εργαστηρια και ΑΝ χρειαστεί (προφανώς αυτοι θα το κρίνουν), το στέλνουν σε δεύτερο χρόνο στην αντιπροσωπεία.

Εξυπακούεται ότι απέρριψα αυτη την προσφορά. Η αμέσως επόμενη καλύτερη που έχω βρει είναι στα 699 από κατάστημα cosmote της περιοχής μου. Μπορείτε παρακαλώ να με ενημερώσετε, αν γνωριζετε, οι συσκευές προέρχονται από τον επίσημοο εισαγωγέα ή ειναι δική τους εισαγωγή; Ρωτώ γιατί διαβάζοντας το νήμα, ένα παιδί είχε αναφέρει για τα καταστήματα ΟΤΕ ότι ειναι δική τους εισαγωγή, ωστόσο μπαίνοντας στη σελίδα της teleunicom στο πεδίο Συνεργάτες αναγράφει (πρώτη μάλιστα) την Cosmote. Τελικά τι από τα δύο συμβαίνει;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και να με συμπαθάτε αν σας κούρασα :)

 

Δεν εχει καμία σημασία αν το κινητό είναι από μεγάλο κατάστημα που το προμηθεύεται από τον επίσημο εισαγωγέα της Ελλάδας ή από μαγαζί του skrouttz όσων αφορά την εγγύηση. Εγγύηση έχουν και τα 2 κανονικά. Όσο αφορά τα update τώρα, έχω αγοράσει το κινητό από public και ακόμα δεν έχω πάρει την 9 αντίθετα με άλλους από skroutz. Και συνήθως εμπειρικά μιλωντας από παλαιότερες συσκευές, συσκευές από Πολωνία και άλλες Ευρωπαϊκές χώρες παίρνουν νωρίτερα αναβαθμίσεις από ότι τα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το ζήτημα εισαγωγής-παραεισαγωγής είναι εξόχως μπερδεμένο, ιδιαίτερα όταν δεν υπάρχει ξεκάθαρη επισήμανση στα ηλεκτρονικά και τοπικά καταστήματα , με αποτέλεσμα ο καταναλωτής να αποπροσανατολίζεται.

 

*το βρήκα και στο YOU στα 649, χωρις όμως και πάλι να διευκρινίζεται η προέλευση..:mad:

Για να είσαι σίγουρος κυρίως για αγορές απο σκρουτζ και Best price, ζητάς το imei της συσκευής από το κατάστημα, παίρνεις τηλέφωνο στο επίσημο service της huawei και σου λένε όλες τις πληροφορίες. Πάντως μεγάλες αλυσίδες πολύ χλωμό έως αδύνατο να μην έχουν συσκευές από τον επίσημο εισαγωγέα.

Σχετικα με της Cosmote θα σου πω τι εχει γινει:

 

Στο Mate 10 Pro το εχω παρει απο Κωτσοβολο και τρεχοντας το ΙΜΕΙ στο imei.info σαν εισαγωγεα ειχε την TeleUnicom ενω σε αλλον που το ειχε παρει απο OteShop σαν εισαγωγεα του ειχε Cosmote, με αποτελεσμα παντα να περνει τα updates απο τους τελευταιους. Εγγυηση και τα 2 εχουν κανονικη, δηλαδη το πας κανονικα στο επισημο service για τα Huawei.

 

Απεφυγε τα skroutz μαγαζια και παρε απο ελληνικο καταστημα για να μην τρεχεις αργοτερα και να μην τραβας τα μαλλια σου οταν καποιοι θα περνουν updates και εσυ θα περιμενεις εβδομαδες μεχρι να σου ερθει.

Το πότε θα πάρει κάποιος τα updates εξαρτάται από το imei και κατ επέκταση από το ποιος είναι ο εισαγωγέας. Την συσκευή μπορεί κάποιος να την πάρει από οποιαδήποτε ευρωπαϊκή χώρα όπου ο επίσημος εισαγωγέας είναι διαφορετικός. Όπως επίσης συμβαίνει και με τα καταστήματα από σκρουτζ κλπ, κάποιο μαγαζί μπορεί να τα φέρνει πχ από Ιταλία ή Γερμανία όπου έχει εισαχθεί εκεί επίσημα, οπότε μπορεί να παίρνει πρώτο updates με βάση το imei σε σχέση με κάποιο που το αγοράστηκε από πχ ελληνική αλυσίδα με διαφορετικό εισαγωγέα. Σημασία έχει να έχει εισαχθεί επίσημα Ευρώπη ώστε να έχει εγγύηση.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το ζήτημα εισαγωγής-παραεισαγωγής είναι εξόχως μπερδεμένο, ιδιαίτερα όταν δεν υπάρχει ξεκάθαρη επισήμανση στα ηλεκτρονικά και τοπικά καταστήματα , με αποτέλεσμα ο καταναλωτής να αποπροσανατολίζεται.

*το βρήκα και στο YOU στα 649, χωρις όμως και πάλι να διευκρινίζεται η προέλευση..:mad:

 

Αν έχεις τα λεφτά μετρητοίς παρτο από όπου είναι φθηνότερο.

Link to comment
Share on other sites

βιντεο καλυτερο το p20 pro? δεν μιλαμε σοβαρα....! μαλλον δεν εχεις παρει το xs max ποτε για να το λες αυτο.....! το βιντεο στο iphone ειναι οτι καλυτερο υπαρχει......!!!!! και οπως φενεται αυτη την στιγμη δεν εχεις ιδεα τι λες....!

 

εμενα περιμενεις να δεις συγκριτικα? τοσα βιντεο εχει στο youtube....

 

κανε ενα search δεν κοστιζει και τπτ......

 

Εγώ περιμένω να δω τα δικά σου συγκριτικά.

Έχεις τα κινητά;; Do it!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να δω τα δικά σου συγκριτικά.

Έχεις τα κινητά;; Do it!

 

Μην ασχολεισε γιατι εσυ θα χασεις στο τελος (εγκεφαλικα κυτταρα). Εδω ελεγε οτι ειχε διπλα διπλα το P20 pro με το iPhone X κι οτι το Χ δεν καταναλωνε μπαταρια σε αναμονη και στο νημα του XS που λεει οτι η συσκευη του καταναλωνει μπαταρια στην αναμονη τους ειπε οτι εχει χρονια να δουλεψει iOS.

Ο τυπος απλα καθεται και διαβαζει σε διαφορα forum του εξωτερικου για προβληματα σε συσκευες και μετα ερχεται εδω σαν "εμπειρος" και "ψαγμενος" να το παιξει geek και γνωστης. Μην ασχολεισαι και μας κατσικωθει παλι εδω.

 

Ασε τον τρελο στην τρελα του.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πρόσφατο παράδειγμα ειναι το εξής : εντόπισα γνωστή αλυσίδα (δε γνωρίζω αν πρέπει να αναφέρω το όνομα της)που διέθετε το τηλέφωνο στα 649 ευρώ και στον τίτλο αναγραφόταν ευδιάκριτα στο τέλος GR. Προ στιγμή χάρηκα αλλά ευτυχώς τηλεφώνησα για επιβεβαίωση . Ο εκπρόσωπος, σε σχετική μου ερώτηση δήλωσε ότι είναι δική τους εισαγωγή αλλά έχει Ελληνικο μενού, γι αυτο και αναφέρουν το GR !! Έλεος δηλαδη.. Σα να μην έφτανε αυτό, σε επόμενη μου ερώτηση σχετικά με την εγγύηση και το επίσημο service της αντιπροσωπείας, μου απάντησε ότι το στέλνουν στα δικα τους εργαστηρια και ΑΝ χρειαστεί (προφανώς αυτοι θα το κρίνουν), το στέλνουν σε δεύτερο χρόνο στην αντιπροσωπεία.

Έτσι κάνει το eshop, τα κάνει εισαγωγή μόνος του και στα επισκευάζει μόνος του, αλλά στη στραβή το στέλνει στο επίσημο σερβις, προσωπικά μπορώ να σου πω 100 παραδείγματα απο 3 ευρώ εως 1000, να ξέρεις είναι ένα γνωστό μαγαζι τύπου σκρουτζ με πιο ακριβά πράγματα.

 

Προτίμησε αλυσίδες τύπου public - κωτσόβολο

 

Ο κωτσόβολος αυτή τη στιγμή το έχει προσφορά στα 499€ (πάρε τηλ να δεις αν είναι εκθεσιακά ή τελευταία κομμάτια)

 

Δεν εχει καμία σημασία αν το κινητό είναι από μεγάλο κατάστημα που το προμηθεύεται από τον επίσημο εισαγωγέα της Ελλάδας ή από μαγαζί του skrouttz όσων αφορά την εγγύηση. Εγγύηση έχουν και τα 2 κανονικά. Όσο αφορά τα update τώρα, έχω αγοράσει το κινητό από public και ακόμα δεν έχω πάρει την 9 αντίθετα με άλλους από skroutz. Και συνήθως εμπειρικά μιλωντας από παλαιότερες συσκευές, συσκευές από Πολωνία και άλλες Ευρωπαϊκές χώρες παίρνουν νωρίτερα αναβαθμίσεις από ότι τα Ελληνικά.

 

Ποιό κατάστημα απο Σκρουτζ σου δίνει επίσημη εγγύηση και όχι καταστήματος;

 

Όσο για το θέμα update Τα έχετε μπερδέψει λίγο.

 

Τα update πάνε με αυξόντα αριθμό στο imei, αν εσύ το πήρες το 2018 όταν πρωτοβγήκε και γω το πήρα την Black παρασκευή, όπως καταλαβαίνεις το ιμει το δικό μου θα είναι μεγαλύτερο απο το δικό σου, οπότε και θα πάρω πιο μετά απο σένα.

Απλά πράγματα, μη μπερδεύεται τα καταστήματα, εσύ το πήρες απο Public και δεν πήρες update ακόμα, αλλά και γω το πήρα απο Public και πήρα κανονικά update!

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, με βοηθήσατε να ξεδιαλυνω την κατάσταση.

Ναι, το e-shop ήταν το προαναφερθέν κατάστημα και πράγματι απ ότι φαίνεται λειτουργεί ως σκρουτζομαγαζο.

Σε ότι αφορά το θέμα της εγγύησης έχει μεγάλη διαφορά η επίσημη εγγύηση με την εγγύηση του καταστήματος. Ακόμη όμως και να ίσχυε η επίσημη σε κινητό EU έχω τη γνώμη (παρακαλώ διορθώστε με αν κάνω λάθος) ότι είμαστε ακαλυπτοι σε περίπτωση ανάγκης ολικής αντικατάστασης ή αποζημίωσης. Εκεί θα σκαλώσει το έργο αν το κινητό προέρχεται από διαφορετικό εισαγωγέα.

Ως προς τη σειρά και ταχύτητα λήψης των ενημερώσεων απ ότι κατάλαβα δεν υπάρχει τρόπος ασφαλούς πρόβλεψης, είναι ρουλέτα ασχέτως επιλογής καταστήματος καθώς μπορεί να περιλαμβάνεται στην τελευταία παρτίδα ή απλώς να είναι ένα από τα πρώτα κομμάτια που έχουν παραμείνει αδιάθετα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα το βγάλουν σε προσφορά λόγω εκπτώσεων αυτές τις ημέρες, κάνε έρευνα και μην βιαστείς
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ποιό κατάστημα απο Σκρουτζ σου δίνει επίσημη εγγύηση και όχι καταστήματος;

 

Όσο για το θέμα update Τα έχετε μπερδέψει λίγο.

 

Τα update πάνε με αυξόντα αριθμό στο imei, αν εσύ το πήρες το 2018 όταν πρωτοβγήκε και γω το πήρα την Black παρασκευή, όπως καταλαβαίνεις το ιμει το δικό μου θα είναι μεγαλύτερο απο το δικό σου, οπότε και θα πάρω πιο μετά απο σένα.

Απλά πράγματα, μη μπερδεύεται τα καταστήματα, εσύ το πήρες απο Public και δεν πήρες update ακόμα, αλλά και γω το πήρα απο Public και πήρα κανονικά update!

 

Όσον αφορά το 2ο σκέλος συμφωνούμε. Αυτό λέω και γω. Δεν έχει καμία σημασία από που θα το πάρεις για το πότε θα το πάρεις. Απλά είπα ότι σε παλιότερες συσκευές μου είχε τύχη να το δώσει και νωρίτερα σε κάποιες Ευρωπαϊκές χώρες. Όσον αφορά το 1ο και την εγγύηση, προσωπικά σε 2 συσκευές και συγκεκριμένα στο LG G4 και στο LG V10 αγορασμένα από skroutz και τα δύο, και μάλιστα το 2ο χωρίς να εισάγετε επίσημα στην χώρα μας από την LG Hellas, σε προβλήματα hardware που είχα η εγγύηση ίσχυσε κανονικά και μιλούσα απευθείας με το επίσημο εξουσιοδότημενο service της LG και την ίδια της LG Hellas. Εφόσον το κινητό είναι Ευρωπαϊκής εισαγωγής από οποία χώρα και να είναι η εγγύηση ισχύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...