Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα μου είναι αν τελικά αξίζει να την αγοράσω ή όχι

 

Πήρα την army μόνο και μόνο γιατί μαρεσε το χρώμα και γιατι φαίνεται ότι είναι θήκη που θα προστατέψει όσον αφορά το κινητό τουλάχιστον περιμετρικά και πλάτη θα μπει και το τζαμακι που έχει μέσα για να έχουμε τουλάχιστον προστασία μέχρι να δούμε τι θα κάνω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει δοκιμάσει κανείς τις βάσεις αυτοκινήτου που έχουν μαγνήτη σε συνδυασμό με ασύρματο φορτιστή; Η απορία είναι αν η μεταλλική πλακέτα που κολλάς στην θήκη ή στην πλάτη του κινητού, κάνει παρεμβολές ή προβλήματα με ασύρματο φορτιστή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά.

Είμαι και εγώ από χθες κάτοχος του S9+ και ειμαι σε αναζήτηση θηκης - tempered glass

Έχω καταλήξει στην Spigen Thin Fit 360 αλλά έχω διαβάσει ότι το tempered glass έχει πολύ κακές κριτικές. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ να μπορέσω να βάλω γυαλί διότι η οθόνη σπάει με το παραμικρό.

Λίγο τα φώτα σας παρακαλώ...

Αξίζει το πακέτο της spigen η όχι?

 

 

Καλησπέρα κ Χρόνια πολλά έχω την συγκεκριμένη θήκη μαζί με το γυαλί περίπου 10 μέρες κ μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Η θήκη είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα λεπτή ελαφριά κ να προστατεύει κ το γυαλί σε αφή είναι όπως η οθόνη κ έκατσε πολύ καλά, δεν έχω δει φυσικά το tempered glass της whitestone για να έχω άποψη αν είναι καλύτερο εκείνο πάντως για τα 32 ευρώ που έδωσα σε σχέση με τα διπλά που θέλεις για εκείνο μαζί με μια καλή θήκη νομίζω ότι είναι value for money .

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τις βάσεις αυτοκινήτου που έχουν μαγνήτη σε συνδυασμό με ασύρματο φορτιστή; Η απορία είναι αν η μεταλλική πλακέτα που κολλάς στην θήκη ή στην πλάτη του κινητού, κάνει παρεμβολές ή προβλήματα με ασύρματο φορτιστή.
Δεν ξέρω για παρεμβολές και προβλήματα...

 

Απλά μπορώ να σου προτείνω κάτι...άμα θες αυτές με τον μαγνήτη τις έχει το τζάμπο 99λεπτα...τζάμπα και είναι και ίδιες με αυτη που πήρα από αλλι (έχω 2) ..

 

Αλλά εγώ θα έπαιρνα την άλλη που έχει το τζάμπο με 2ευρω που πιάνει το κινητό από τα πλάγια σαν δαγκάνα...είναι στιβαρή και πιάνει σφιχτά...

 

Την είχα για καιρό και την άλλαξα απλά επειδή πήρα από αλλιεξπρες την gravity..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά επανέρχομαι στο θέμα dome. Σήμερα μου ήρθε συστημένο το νέο dome από αντικατάσταση του παλιού και μπορώ να πω ότι έμεινα έκπληκτος καθώς μου στείλανε καινούριο στο κουτάκι του με τα πάντα μέσα και το μόνο που έλειπε ήταν η λάμπα υπερύθρων, ακόμα και 2 κολλες είχε μέσα και όλα αυτά σε χρονική διάρκεια μιας εβδομάδας. Τελικά είναι εγγύηση και στην εξυπηρέτηση τους.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά επανέρχομαι στο θέμα dome. Σήμερα μου ήρθε συστημένο το νέο dome από αντικατάσταση του παλιού και μπορώ να πω ότι έμεινα έκπληκτος καθώς μου στείλανε καινούριο στο κουτάκι του με τα πάντα μέσα και το μόνο που έλειπε ήταν η λάμπα υπερύθρων, ακόμα και 2 κολλες είχε μέσα και όλα αυτά σε χρονική διάρκεια μιας εβδομάδας. Τελικά είναι εγγύηση και στην εξυπηρέτηση τους.
Χρόνια πολλά. Τους έστειλες πίσω το παλιό πρώτα για να στο αντικαταστήσουν;

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αύριο περιμένω και γω το σ9+

έχω παραγγείλει προσωρινα μεχρι να βρω την ιδανικη θήκη+τζαμάκι αυτην εδώ από spigen https://www.skroutz.gr/s/14515849/Spigen-Wallet-S-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S9.html

 

Τώρα ερώτηση... δεν θελω να δω πολλα λεφτα για προστασία τύπου whitestone dome κλπ. με τη συγκεκριμένη θήκη μπορώ να εφαρμόσω τζαμάκι; αν πάρω τζαμάκι πάλι σπίγκεν με αυτήν την θήκη η κάποια άλλη θα μου το πετάει η θα ναι κομπλέ;;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ στο φόρουμ. Πήρα για δώρο ένα S9+ και μαζί πήρα και την παρακάτω θήκη. Επειδή δεν έκανα καλή έρευνα αγοράς στις θήκες αξίζει αυτή που πήρα; Με προβληματίζει ότι η βάση που μπαίνει το κινητό είναι πλαστική και φοβάμαι τυχόν σημασία μελλοντικά.

 

https://www.public.gr/product/thiki-samsung-galaxy-s9-plus-puro-leather-magnet-sgs9pbookc3blk-mayro/prod8950766pp/

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Τους έστειλες πίσω το παλιό πρώτα για να στο αντικαταστήσουν;

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

Οχι τους εστειλα φωτογραφια και την εγκριναν αμεσως για αντικατασταση.

γεια σας παιδια πως γινετε να δω το υπολοιπο χωρο στην sd micro card; απο ρυθμισεις που παω?

Θα πας στην εφαρμογη τα αρχεια μου και εκει που σου λεει καρτα sd γραφει απο κατω ποσο χρησιμοποιεις και ποσο χωρητικοτητα εχει η καρτα σου.Σε εμενα πχ που εχω γραφει 16,49/119GB

Edited by poison21

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

εχθες μου ηρθε το dome glass για το s9+ μου και δεν εχει μεσα το uv light? :blink::blink::blink::blink: πηρα καταλαθος το replacement τζαμακι... τι κάνω τώρα;;;!!
Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες χωρις τη λαμπα γιατι στο σαιτ τους και στα συνεργαζομενα δεν πουλανε replace kit.Για δωσε λεπτομερειες γιατι κατι δεν μου αρεσει σε αυτο.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες χωρις τη λαμπα γιατι στο σαιτ τους και στα συνεργαζομενα δεν πουλανε replace kit.Για δωσε λεπτομερειες γιατι κατι δεν μου αρεσει σε αυτο.

απο σκρουτζ ..ενα σαιτ..και οντως ελεγα replacement kit απλα δεν το χα προσεξει!

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες χωρις τη λαμπα γιατι στο σαιτ τους και στα συνεργαζομενα δεν πουλανε replace kit.Για δωσε λεπτομερειες γιατι κατι δεν μου αρεσει σε αυτο.
Φυσικά πουλάνε.

 

 

https://www.amazon.co.uk/Dome-Glass-Protector-Tempered-Whitestone/dp/B07FY295FX/ref=mp_s_a_1_3?ie=UTF8&qid=1546422653&sr=8-3&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=dome+glass+note+9+replacement&dpPl=1&dpID=51IVHiqnVIL&ref=plSrch

 

 

https://www.amazon.co.uk/Dome-Glass-Replacement-Dispersion-Whitestone/dp/B07B9NXL2B/ref=mp_s_a_1_4?ie=UTF8&qid=1546422721&sr=8-4&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=dome+glass+s9+plus+replacement&dpPl=1&dpID=51E%2BBkaFsgL&ref=plSrch

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τις βάσεις αυτοκινήτου που έχουν μαγνήτη σε συνδυασμό με ασύρματο φορτιστή; Η απορία είναι αν η μεταλλική πλακέτα που κολλάς στην θήκη ή στην πλάτη του κινητού, κάνει παρεμβολές ή προβλήματα με ασύρματο φορτιστή.

 

Δεν ξέρω για παρεμβολές και προβλήματα...

 

Απλά μπορώ να σου προτείνω κάτι...άμα θες αυτές με τον μαγνήτη τις έχει το τζάμπο 99λεπτα...τζάμπα και είναι και ίδιες με αυτη που πήρα από αλλι (έχω 2) ..

 

Αλλά εγώ θα έπαιρνα την άλλη που έχει το τζάμπο με 2ευρω που πιάνει το κινητό από τα πλάγια σαν δαγκάνα...είναι στιβαρή και πιάνει σφιχτά...

 

Την είχα για καιρό και την άλλαξα απλά επειδή πήρα από αλλιεξπρες την gravity..

 

Και την βάση αυτοκινήτου και τον ασύρματο φορτιστή τα είχα παραγγείλει μαζί, απλά το τελευταίο άργησε να έρθει.

 

Αγόρασα τον Samsung Wireless Charging Pad (Qi) (EP-N5100B), καθώς και την βάση αυτοκινήτου Spigen Kuel QS11. H βάση χρησιμοποιεί μαγνήτη και περιλαμβάνει μια μεταλλική πλάκα με κόλλα που την τοποθετείς ή στην εσωτερική πλευρά της θήκης κινητού ή στην πλάτη του κινητού (αυτά ισχύουν για όλα τα προιόντα της σειράς Kuel).

 

Η μεταλλική αυτή πλάκα δεν επιτρέπει το κινητό να φορτίσει ασύρματα. Δεν είμαι σίγουρος αν φταίει το εξτρά πάχος ή η ίδια μεταλλική πλάκα, πάντως το αποτέλεσμα είναι αυτό. Ένα update για όποιον τον ενδιαφέρουν αυτά τα προιόντα.

Link to comment
Share on other sites

Και την βάση αυτοκινήτου και τον ασύρματο φορτιστή τα είχα παραγγείλει μαζί, απλά το τελευταίο άργησε να έρθει.

 

Αγόρασα τον Samsung Wireless Charging Pad (Qi) (EP-N5100B), καθώς και την βάση αυτοκινήτου Spigen Kuel QS11. H βάση χρησιμοποιεί μαγνήτη και περιλαμβάνει μια μεταλλική πλάκα με κόλλα που την τοποθετείς ή στην εσωτερική πλευρά της θήκης κινητού ή στην πλάτη του κινητού (αυτά ισχύουν για όλα τα προιόντα της σειράς Kuel).

 

Η μεταλλική αυτή πλάκα δεν επιτρέπει το κινητό να φορτίσει ασύρματα. Δεν είμαι σίγουρος αν φταίει το εξτρά πάχος ή η ίδια μεταλλική πλάκα, πάντως το αποτέλεσμα είναι αυτό. Ένα update για όποιον τον ενδιαφέρουν αυτά τα προιόντα.

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. :)

Μιας και πρόκειται για μαγνήτη παρεμπιπτόντως να ξέρετε επηρεάζει και τον GPS δέκτη.

Εγώ αγόρασα πριν 5 μήνες αυτό και τελικά βγήκε καλό (S9 μοντέλο).

 

Επίσης σε μία έκπτωση του Gearbest πήρα αυτό στα 8,5€ το οποίο επίσης αξίζει τα λεφτά του αν το πετύχετε ξανά με την ίδια έκπτωση.

 

ΥΓ. Επίσης αξιόλογη αγορά για τα λεφτά της τα MEIZU bluetooth ακουστικά εδώ.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ. Επίσης αξιόλογη αγορά για τα λεφτά της τα MEIZU bluetooth ακουστικά εδώ.

 

Έχουν καλύτερο ήχο απ τα AKG μας;

Link to comment
Share on other sites

To gearbest τη μεταφορικα εχει ;

 

Δεν είναι standar, ξεκινάει συνήθως από free με China post και κάνουν 2 μήνες να έρθουν και μετά είναι πολύ καλή επιλογή το Belgium post με περίπου 0.80 λεπτά κόστος και κάνουν 20 μέρες να έρθουν, τουλάχιστον κάτι πραγματάκια με κόστος κάτω από 20 ευρώ που έχω αγοράσει εγώ.. Αν είναι να αγοράσεις κάτι ποιό ακριβό να επιλέξεις το priority line με κόστος περίπου 3-4 ευρώ αλλά γλυτώνεις το τελωνείο..

Όπως και να έχει όταν επιλέξεις το προϊόν, σου βγάζει από κάτω της επιλογές αποστολής...

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ. Εχω παρει άπειρα πραγματα απο ebay και λιγα απο αμαζον αλλα gear best ποτε.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε να μου προτεινεται καποιο τζαμακι ως 20 ευρω. διαβασα το topic αλλα βλεπω οι καλες λυσεις ειναι πανω απο το 30αρι.:(
adok13
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε να μου προτεινεται καποιο τζαμακι ως 20 ευρω. διαβασα το topic αλλα βλεπω οι καλες λυσεις ειναι πανω απο το 30αρι.:(

αυτό εδώ, αν μπορείς να περιμένεις κανα 20ημερο

 

https://es.aliexpress.com/item/2018-de-pegamento-UV-Protector-de-pantalla-para-Samsung-Galaxy-S7-borde-S8-S9-Plus-Note8/32902420106.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.274263c0b72Olw

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε tempered glass. 2 μηνες το έχω και το χαίρομαι κάθε μέρα.

 

Στάλθηκε από το SM-T820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

εμενα παντως δεν μου εκατσε καλα. την δευτερη μερα εκανε περιμετρικα ασπριλα σαν να μην εχει κολλησει καλα.

και οταν το εβαλα η κολλα πηγε παντου. την πρωτη μερα ηταν αψογο.

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα την proguard 360 και το σαββατο θα περασω να μου βαλουν το τζαμακι της spigen οποτε θα ειμαι καλυμμενος τουλαχιστον στην αρχη μεχρι να δω τι θα κανω τελικα

παντως η θηκη ειναι ωραια απλα το κανει ακομα ποιο τεραστιο φωτο δεν τα καταφερνω να βαλω δεν ξερω που να ανεβαζω για να τις εμφανιζω εδω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...