Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό το θέμα θα συζητάμε για τα αξεσουάρ των S9 & S9+.

 

Εγώ του έχω φορέσει την θήκη Spigen Neo Hybrid και προστασία οθόνης Screenknight (S9+) . Όλα καλά προς το παρών!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αυτό το θέμα θα συζητάμε για τα αξεσουάρ των S9 & S9+.

 

Εγώ του έχω φορέσει την θήκη Spigen Neo Hybrid και προστασία οθόνης Screenknight (S9+) . Όλα καλά προς το παρών!

 

Καλησπερα. Η Screenknight δεν ειναι tempered glass σωστα? Να υποθεσω θα υπαρχει ¨"προβλημα" με την εφαρμογη των tempered λογω των edge πλευρων?

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα την samsung silicone cover.

Ωραίο grip,ωραία αίσθηση και υφή.

Στην αναμονή για screenknight military shied.

Μόνο front case fit.446d33e5cfcdb55d356c6b4e39c00ed1.jpgb1805e4eb445faf6a89a03715f208d66.jpgd58abbc72823a5ee2183af49f0176be8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή τη θήκη. Λεπτή και όμορφη αίσθηση στο χέρι. Προστασία οθόνης έχω βάλει ζελατίνα σιλικόνης από S8+ η οποία εφάρμοσε τέλεια. 012e6ec45e33d7847d3d97eca9755d24.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

O ασυρματος φορτιστης που εχω για το s8+, τι διαφορες εχει απο τον καινουριο που βγαλανε για το S9? ( ειναι ο δερματινος ανακλινομενος fast charge). By the way, η clear view standing cover, σπερνει και φετος:cool:. Edited by nikos1984
Link to comment
Share on other sites

O ασυρματος φορτιστης που εχω για το s8+, τι διαφορες εχει απο τον καινουριο που βγαλανε για το S9? ( ειναι ο δερματινος ανακλινομενος fast charge). By the way, η clear view standing cover, σπερνει και φετος:cool:.
Φίλε clear cover ή led cover? Ποια προτείνεις αν δοκίμασες και τις δυο;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε clear cover ή led cover? Ποια προτείνεις αν δοκίμασες και τις δυο;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειχα την led view στο s8. Αλλα μου αρεσε καλυτερα η clear view. Εχει ματ υλικο πισω που δεν γλυστραει και καικατι σαν μαλακο λαστιχο απο μεσα απο το καπακι και δεν πειραζει την οθονη. Φυσικα χρησιμευει και σαν stand. Και κανεις ολα τα βασικα χωρις να ανοιξεις το καπακι. Και τελος παντα αιωρειται η ωρα απο την always on οθονη :cool: και φαινονται τα led των ειδοποιησεων. Αν και στην led view φετος βαλανε και αλλα 3 χρωματα εκτος απο το ασπρο led.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες... Αν δεν μπορω αμεσα να βρω καποιο screen protector ή tempered εχετε να προτεινετε καποιο απο s8+ που να καθεται καλα και στο S9? πηγα ηδη μια βολτα απο public & extreme mobile και δεν εχουν τιποτα για προστασια οθονης. Οποτε ακομα το κραταω στο κουτι του..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την led view στο s8. Αλλα μου αρεσε καλυτερα η clear view. Εχει ματ υλικο πισω που δεν γλυστραει και καικατι σαν μαλακο λαστιχο απο μεσα απο το καπακι και δεν πειραζει την οθονη. Φυσικα χρησιμευει και σαν stand. Και κανεις ολα τα βασικα χωρις να ανοιξεις το καπακι. Και τελος παντα αιωρειται η ωρα απο την always on οθονη :cool: και φαινονται τα led των ειδοποιησεων. Αν και στην led view φετος βαλανε και αλλα 3 χρωματα εκτος απο το ασπρο led.
Είχα την led στο s7 edge και ήμουν ευχαριστημένος μέχρι που σταμάτησαν να δουλεύουν τα led. Ήταν όμως εντός εγγύησης κ μ έδωσαν πίσω κουπόνι της αξίας της

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες... Αν δεν μπορω αμεσα να βρω καποιο screen protector ή tempered εχετε να προτεινετε καποιο απο s8+ που να καθεται καλα και στο S9? πηγα ηδη μια βολτα απο public & extreme mobile και δεν εχουν τιποτα για προστασια οθονης. Οποτε ακομα το κραταω στο κουτι του..

 

Βάλε από S8+ όπως έβαλα εγώ σιλικόνης μια χαρά είναι έχει κομμένες τις γωνίες για θήκη και νιώθω ασφαλείς:).

Link to comment
Share on other sites

Βάλε από S8+ όπως έβαλα εγώ σιλικόνης μια χαρά είναι έχει κομμένες τις γωνίες για θήκη και νιώθω ασφαλείς:).

 

Σιλικονης? Εχεις μηπως ευκαιρο καποιο λινκ? :)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή τη θήκη. Λεπτή και όμορφη αίσθηση στο χέρι. Προστασία οθόνης έχω βάλει ζελατίνα σιλικόνης από S8+ η οποία εφάρμοσε τέλεια. 012e6ec45e33d7847d3d97eca9755d24.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Φίλε Μανώλη βγάλε μια φώτο και από την άλλη πλευρά (μπροστά) για να δούμε το πάχος της, αν γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ λεπτή και όμορφη.

Λινκ δεν έχω για τη ζελατίνα , σε ένα Πακιστανό την έβαλα 7 ευρώ. Είναι ίδια με την γνήσια Samsung που είχα στο S8. Ίδια αίσθηση. e39e2c9f5d2033187202ecc1c99b3178.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κάποιος η βοντα εχει 20% έκπτωση στις θηκες s9. Τσιμπησα απο κει μια γνήσια σαμσουνγκ σιλικόνης.εχει και τεμπερεντ αλλα στα 30 ευρω και χωρίς έκπτωση. Βασικα αν ημουν σιγουρος οτι δε θα σηκωνεται μολις μπει η θηκη θα το παιρνα.ελεγε κιολας οτι ειναι case friendly αλλα το φοβηθηκα.στα μιντια που πηγα ειχε παλι γυαλι της puro παλι στα 30 και μου ειπαν εκει οτι αν θελω μου βαζουν ζελατινα κομενη και τοποθετημενη απο μηχανημα με 20 ευρω.δε το έκανα ακόμα αλλα ειμαι υπο σκεψη.αυτα τα νεα απο την γυρα σημερα..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κάποιος η βοντα εχει 20% έκπτωση στις θηκες s9. Τσιμπησα απο κει μια γνήσια σαμσουνγκ σιλικόνης.εχει και τεμπερεντ αλλα στα 30 ευρω και χωρίς έκπτωση. Βασικα αν ημουν σιγουρος οτι δε θα σηκωνεται μολις μπει η θηκη θα το παιρνα.ελεγε κιολας οτι ειναι case friendly αλλα το φοβηθηκα.στα μιντια που πηγα ειχε παλι γυαλι της puro παλι στα 30 και μου ειπαν εκει οτι αν θελω μου βαζουν ζελατινα κομενη και τοποθετημενη απο μηχανημα με 20 ευρω.δε το έκανα ακόμα αλλα ειμαι υπο σκεψη.αυτα τα νεα απο την γυρα σημερα..

Δηλαδή ποιά πήρες και πόσο; προσπαθω να τις βρω στο τρισαθλιο site τους και δεν μπορώ!!!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποιά πήρες και πόσο; προσπαθω να τις βρω στο τρισαθλιο site τους και δεν μπορώ!!!

 

Αυτη εδω https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/184009-samsung-galaxy-s9-black-silicon-back-cover?cmicc=skroutz σε μπλε σκουρο (δεν την ειχα δει πουθενα αλλου σε αυτο το χρωμα) με -20%. 24 ευρω. Σκρουτζ ξεκιναει απο 19 αν βαλεις τα μεταφορικα για να στη στειλουν κιολας μια η αλλη.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Η Screenknight δεν ειναι tempered glass σωστα? Να υποθεσω θα υπαρχει ¨"προβλημα" με την εφαρμογη των tempered λογω των edge πλευρων?

 

Δεν είναι tempered glass αλλά μεμβράνη υγρής τοποθέτησης (την πέρασα με νερό και υγρο πιάτων) . Αν πάρεις την Case fit έκδοση δεν έχεις κανένα θέμα με καμμία θήκη. Προς το παρών εγώ είμαι αρκετά ικανοποιημένος και η μεμβράνη έχει "κάτσει" αρκετά σωστά. Φυσικά κανένα θέμα με την αφή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι tempered glass αλλά μεμβράνη υγρής τοποθέτησης (την πέρασα με νερό και υγρο πιάτων) . Αν πάρεις την Case fit έκδοση δεν έχεις κανένα θέμα με καμμία θήκη. Προς το παρών εγώ είμαι αρκετά ικανοποιημένος και η μεμβράνη έχει "κάτσει" αρκετά σωστά. Φυσικά κανένα θέμα με την αφή.

 

Θα παραγγειλω αυριο καποιο γυαλι ή ζελατινα "case friendly" οπως τις γραφουνε και θα ενημερωσω .. Ισως να παω τελικα και σε κωτσο να παρω το tempered panzer το οποιο λεει οτι ειναι case friendly. Χαλαλι τα λεφτα που εχει αν καθεται σωστα και δεν εχει θεμα με τις θηκες.

Α, σε οτι αφορα τις ζελατινες που ειναι για S8 και μπαινουν στο S9 μου κανει λιγο εντυπωση επειδη στα specs των συσκευων βλεπουμε οτι ειναι διαφορετικο το dimension που εχουν.. θα μου πεις μιλαμε για καποια χιλιοστα βεβαια οκ..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Το Nano Liquid της Spigen το έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι όντως τόσο καλό όσο λένε;

 

Λες γι αυτο εδω ε? https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-nano-liquid-000gl21813-premium-screen-protector/

 

Το εχω δει αλλα το ψιλοφοβαμαι το ποσο θα δουλεψει στη πραξη..εντελως υποκειμενικη αποψη βεβαια. Μπορει να ειναι και σουπερ.

 

Εχω δει αυτο εδω απο spiegen και σκεφτηκα μηπως ριξω παραγγελια https://spaceboy.io/store/spigen-x2-pack-neo-flex-samsung-galaxy-s9-plus-premium-screen-protector/

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Το Whitestone Dome Glass*,λογικά είναι πολύ καλό αλλά η τιμή του είναι φωτιά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως του έβαλα μεμβράνη στα media στην κόβουν επιτόπου στην περνανε επιτόπου έχει 3 μήνες εγγύηση για ότι πάθει είναι case friendly κ κοστίζει 18€

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως του έβαλα μεμβράνη στα media στην κόβουν επιτόπου στην περνανε επιτόπου έχει 3 μήνες εγγύηση για ότι πάθει είναι case friendly κ κοστίζει 18€

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου το ειπανε χτες που πηγα στα media (στα 20 ευρω τιμη) αλλα μου εδειξε εκει ο ενας υπαλληλος στο δικο του που το εχει βαλει και λεγοντας μου οτι οταν γινεται πανω στη μεμβρανη μια γρατζουνια μετα απο λιγες ωρες φευγει μονη της εκανε ενα τεστακι εκεινη την ωρα με το νυχι του και ειδα οτι γρατζουνιεται σχετικα ευκολα. Εισαι ευχαριστημενος απο το transparency της οθονης? ειναι διαφανη αρκετα? και γενικα το touch πως ειναι.. (σε ζαλισα λιγο ε?:O)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά είμαι με protective case stand θηκη, αλλά η έκπληξη είναι το γυαλι...

Ένα tempered glass αξίας 7 ευρώ, από φίλο που έφερε 2 απο ebay.

Άψογο touch (ιδιαίτερα αν ενεργοποιήσετε την αντίστοιχη ρύθμιση στις συνθέτες ρυθμίσεις της συσκευής) και full transparency.

Το έριξα για πλάκα μέχρι να βρω κάτι καλό, αλλά βλέπω να το αφήνω μόνιμα αφού έκατσε άψογα.

Είναι σαν της terrapin που θα βρείτε πχ στο εμπόριο (με κόλλα περιμετρικά μόνο, αλλά παραδόξως με άψογο touch).

Από ότι φαίνεται έχουν προχωρήσει τα σύγχρονα γυαλιά, καθώς σε όλες τις προηγούμενες edge screen συσκευές, γυαλιά αυτού του είδους ήταν για κλάματα...

Το screenknight πήρε πόδι και απολαμβάνω και πάλι όπως πρέπει την οθοναρα του s9+...

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα μεμβράνες της screenknight και ultimate shield.... Θα δοκιμάσω αργότερα την screen και θα πω εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...