Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλή για μεμβράνη η screenknight, ειδικά μετά το πρώτο 24ωρο αφού τοποθετήθηκε. Όποιος δεν θέλει να δώσει €40+ για το γυαλάκι της dome την συστήνω ανεπιφύλακτα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλή για μεμβράνη η screenknight, ειδικά μετά το πρώτο 24ωρο αφού τοποθετήθηκε. Όποιος δεν θέλει να δώσει €40+ για το γυαλάκι της dome την συστήνω ανεπιφύλακτα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την πηρες απο ελληνικο μαγαζι ή ebay? υπάρχει διαθεσιμο καποιο link? (κι αν θες κανα δυο φωτο απο τη συσκευη)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Την πηρες απο ελληνικο μαγαζι ή ebay? υπάρχει διαθεσιμο καποιο link? (κι αν θες κανα δυο φωτο απο τη συσκευη)
Από το site τους....

http://www.screenknight.com/galaxy-s9-plus-s9-screen-protector-military-shield/

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι μεμβράνες υγρής τοποθέτησης δίνουν μία απαράδεκτη αίσθηση στην αφή. επίσης όσο και να το προσέχεις, βγάλε βάλε σε τσέπη κτλ. μετά απο 2-3 μήνες ψιλοτσιμπάει λίγο σκονούλα στις ακρες. και να την πλύνης σε εκείνο το σημείο και να την ξανακολήσεις, μόλις στεγνώσει έχει χάσει πάλι την επαφή της και δεν εφαρμόζει τέλεια.

 

Γενικά θέλει μια καλή θήκη να προστατεύει το κινητό απο πτώση σε φλατ επιφάνεια. Οτιδήποτε άλλο μπει στην οθόνη χαλάει την αισθητική.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία από το "προστασία οθόνης με νανοτεχνολογία" της media markt? Βάζω το σχετικό βίντεο από κάτω όχι σαν διαφήμιση αλλά για να ξέρουμε για τι πράμα μιλάμε.!

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως του έβαλα μεμβράνη στα media στην κόβουν επιτόπου στην περνανε επιτόπου έχει 3 μήνες εγγύηση για ότι πάθει είναι case friendly κ κοστίζει 18€

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι μεμβράνη ή tempered glass; Γιατί αν δεν είναι γυαλί μου φαίνονται πολλά τα 18 ή τα 20 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δειτε και γυαλια. Φετος εχουν αλλαξει τα δεδομενα. Εγω μια βδομαδα μετα με το φθηνιαρικο γυαλι δηλωνω σουπερ ευχαριστημενος...;)
Link to comment
Share on other sites

Χτες εβαλα απο τα mediamarkt την μεμβρανη που τοποθετουν εκεινοι στα 18 ευρω. Ειναι Zagg υγρης τοποθετησης. Μου ειπαν για 48 ωρες θα εχει καποιες φουσκαλιτσες και κενα στα πλαγια αλλα μετα κλεινουν ολα. Εχει εγγυηση 3 μηνες που σημαινει οτι αν παθει κατι σε αυτο το διαστημα ξεκολλησει, βγαλει φουσκαλες δε ξερω τι, το πας με την αποδειξη και σου περνανε καινουρια. Εγω θα περιμενω μεχρι την Πεμπτη βραδυ να δω πως θα ειναι και αν δεν εχουν κλεισει ολα θα το ξαναπαω την Παρασκευη να την περασουν παλι. Μεχρι να βγουν περισσοτερες λυσεις θα παιξω εδω μπαλα απο το να ρισκαρω 30αρια σε tempered glass. Θα κανω αυριο και την ασφαλεια στην generalli και το πολυ πολυ αργοτερα να την εχω εντελως γυμνη την οθονη.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνω το καλύτερο συνδυασμό θήκης και tempered glass. Στο S7 που έχω χρησιμοποιώ σαν θήκη την Spigen Case Rugged Armor μαζί με tempered glass και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Μου έχει πέσει το τηλέφωνο κάμποσες φορές και δεν έχει ούτε σημάδι. Θα ήθελα λοιπόν και στο S9 να πάρω σαν θήκη πάλι την Rugged Armor οπότε ψάχνω ένα tempered glass που να είναι συμβατό με την συγκεκριμένη θήκη. Αν έχει κανείς υπόψιν κάτι ας με βοηθήσει. Να ενημερώσω ότι από βίντεο που είδα στο youtube ΔΕΝ είναι συμβατή πχ με το WhiteStone Dome Tempered Glass.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα κι εγώ το plus και θα κάνω δοκιμή να του βάλω ένα screenknight που μου έχει μείνει από το 8+, για να δούμε τι θα γίνει! :D
Link to comment
Share on other sites

Η ζελατίνα των mediamarkt είναι αντίστοιχη της screenknight, ή καλύτερη; Γιατί αν είναι σαν τη screenknight τα 18 είναι πάρα πολλά!

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δειτε και γυαλια. Φετος εχουν αλλαξει τα δεδομενα. Εγω μια βδομαδα μετα με το φθηνιαρικο γυαλι δηλωνω σουπερ ευχαριστημενος...;)

 

Βαγγέλη πες μου σε παρακαλώ ποιο είναι αυτό το τζαμακι για να το δοκιμάσω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω ιδιαίτερη εμπειρία από χρήση αντιστοιχη, αγόρασα απο κοτσωβολο κ μου πέρασαν εκεί το panzer tempered glass, το οποίο μεχρι στιγμής με έχει αφήσει ικανοποιημένο πλήρως. Αλμυρή η τιμή του, ελπίζω να με αποζημιώσει.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω ιδιαίτερη εμπειρία από χρήση αντιστοιχη, αγόρασα απο κοτσωβολο κ μου πέρασαν εκεί το panzer tempered glass, το οποίο μεχρι στιγμής με έχει αφήσει ικανοποιημένο πλήρως. Αλμυρή η τιμή του, ελπίζω να με αποζημιώσει.

 

Με θήκη τα πάει καλά; και με πια;

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι σήμερα χρησιμοποιούσα θήκες της Nillkin 0.3 ή 0.6 mm οι οποίες ήταν λεπτές και ανθεκτικές, υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο χωρίς το τηλέφωνο να γίνεται γκουμούτσα :);
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι σήμερα χρησιμοποιούσα θήκες της Nillkin 0.3 ή 0.6 mm οι οποίες ήταν λεπτές και ανθεκτικές, υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο χωρίς το τηλέφωνο να γίνεται γκουμούτσα :);
https://buypeel.com/products/super-thin-galaxy-s9-s9-plus-case?variant=6871400644665

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με θήκη τα πάει καλά; και με πια;

Έχω παραγγείλει τη silicon case της Samsung η οποία μου έρχεται αύριο, θα σου πω αύριο λοιπόν με σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει τη silicon case της Samsung η οποία μου έρχεται αύριο, θα σου πω αύριο λοιπόν με σιγουριά.

 

Ωραια εγω αυτη φοραω ειναι πολυ καλη στην αφη και στο πιασιμο γενικα. Αν ταιριαζει με το παντζερ θα ειναι καλη μοντα αν και ειναι ακριβο αρκετα. Εχει φερει και ενα αλλο γνωστο σκρουτζομαγαζο tempered της Zagg case friendly απο 45 euro με εκπτωση στα 31. Μου φαινονται πολυ ψηλα αυτες οι τιμες και αμα δεν κατσει και καλα με την θηκη...

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι σήμερα χρησιμοποιούσα θήκες της Nillkin 0.3 ή 0.6 mm οι οποίες ήταν λεπτές και ανθεκτικές, υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο χωρίς το τηλέφωνο να γίνεται γκουμούτσα :);
Αν κι εδώσα ένα 30αρι για την σιλικόνης της Samsung την παρόπλισα και χρησιμοποιώ την κλασσική Cafele από το eBay. Την είχα και στα S8/S8+ επί 1 χρόνο.

Ότι πιο λεπτό κυκλοφορεί και με περιμετρική προστασία.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις το γυαλί προστασίας sentio που πουλάει το πλαίσιο;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κι εδώσα ένα 30αρι για την σιλικόνης της Samsung την παρόπλισα και χρησιμοποιώ την κλασσική Cafele από το eBay. Την είχα και στα S8/S8+ επί 1 χρόνο.

Ότι πιο λεπτό κυκλοφορεί και με περιμετρική προστασία.

Ποιά cafele πήρες; την κλασσική https://www.ebay.com/itm/CAFELE-For-Samsung-Galaxy-S9-S9-Plus-Ultra-Thin-Slim-Soft-TPU-Back-Cover-Case/112850920182?hash=item1a467062f6:m:mOtLqx_HRzO6NfRQWZgWZgQ

ή την sexy;;; https://www.ebay.com/itm/Cafele-For-Samsung-Galaxy-S9-Plus-Case-Shockproof-Slim-Clear-Soft-Plating-Cover/112881507039?hash=item1a48431adf:m:mBPxPCoLflBOzAC0zru1_5g

τη δευτερη την είχα στο s8+ και πραγματικά ήταν πολύ καλή και σκέφτομαι να την προτιμήσω αντι της nillkin nature

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, panzer τζαμακι με silicon case της Samsung, κανένα πρόβλημα, εφάπτεται ακριβώς, και προσδίδει μια συνολική αίσθηση ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, panzer τζαμακι με silicon case της Samsung, κανένα πρόβλημα, εφάπτεται ακριβώς, και προσδίδει μια συνολική αίσθηση ασφαλείας.

 

Good to know..

 

Ειναι σχετικα ευκολη η εφαρμογη του panzer?

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...