Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έπεσε το κινητό απ την τσέπη μέσα στο αυτοκίνητο ενώ οδηγούσα ανάμεσα στην πόρτα του οδηγού και το κάθισμα. Προτείνετε να πάω σε άλλη μάρκα ή να το θεωρήσω κακοτυχία και να πάρω την ίδια. (18€ Νιλλκιν). :confused::cry:

 

Είναι πολύ μικρή η απόσταση κ δεν είναι κ τοσο σκληρή περιοχή για να σπάσει τόσο εύκολα κ για 18 ευρώ που είναι ψιλό τσιμπημένη τιμή.. Δηλαδή αν πέσει σε τσιμέντο χτυπά ξύλο από το ένα μέτρο τι θα γίνει;; κάνε μια δοκιμή τώρα που θα το βγάλεις κόλλησε το σε μια επιφάνεια στα γραμμάρια του κινητού κ ρίξτε απτό ένα μέτρο από περιέργεια να δεις θα γίνει θρύψαλα; η θα αντέξει;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω έβαλα ενα τζαμακι της εταιρείας sbs μ κόστος 25 ευρω κ τοποθέτηση του τεχνικού του public κ δουλευει άψογα
Link to comment
Share on other sites

Εγω έβαλα ενα τζαμακι της εταιρείας sbs μ κόστος 25 ευρω κ τοποθέτηση του τεχνικού του public κ δουλευει άψογα

 

Ειναι case friendly το τζαμακι αυτο? Αν επιτρεπεται με τη θηκη το χρησιμοποιεις?

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Εγω έβαλα ενα τζαμακι της εταιρείας sbs μ κόστος 25 ευρω κ τοποθέτηση του τεχνικού του public κ δουλευει άψογα

Σε ποιο κατ/μα public στο τοποθετησαν ??

CASE:BitfenixNeos PSU:CoolerMaster G650M MotherBoard:AsRockH97Anniversary CPU:i5 4460 GPU:R9 380 MSI 2GΒ RAM:Kingstone HyperX (4x4) 16Gb DDR3 1866MHz HD:1TBSamsung7200RPM SSD: Samsung850evo 250GB CPU COOLER: Raijintek Aidos
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα,

σαν καλύτερη λύση προστασίας ποια προτείνετε;

μια θήκη τύπου UAG ή μια θήκη τύπου clear view standing cover (αυτή φοράω τώρα) ή κάτι άλλο;

γιατί από ότι κατάλαβα οι μεμβράνες και τα γυαλιά δεν εφαρμόζουν καλά...

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα,

σαν καλύτερη λύση προστασίας ποια προτείνετε;

μια θήκη τύπου UAG ή μια θήκη τύπου clear view standing cover (αυτή φοράω τώρα) ή κάτι άλλο;

γιατί από ότι κατάλαβα οι μεμβράνες και τα γυαλιά δεν εφαρμόζουν καλά...

H UAG Monarch που έχω είναι τρομερή. Αρκετά καλή και η protective standing cover της Samsung. Aν δεν θέλεις τον όγκο της Monarch, μπορείς να δοκιμάσεις και την UAG Plyo (απλά κάνει δαχτυλιές στο πίσω μέρος).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

H UAG Monarch που έχω είναι τρομερή. Αρκετά καλή και η protective standing cover της Samsung. Aν δεν θέλεις τον όγκο της Monarch, μπορείς να δοκιμάσεις και την UAG Plyo (απλά κάνει δαχτυλιές στο πίσω μέρος).

 

σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου.:)

προς UAG Monarch γέρνω αλλά με τρομάζει λίγο η ιδέα της ακάλυπτης οθόνης.

 

 

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου.:)

προς UAG Monarch γέρνω αλλά με τρομάζει λίγο η ιδέα της ακάλυπτης οθόνης.

Για κάποιο λόγο, οι UAG όταν πέφτουν από ύψος δε σκάνε ποτέ με την πρόσοψη. Έκανε δοκιμές (ηθελημένες και μη) ο γιος μου με μια Monarch σε ένα S8 και όλες τις φορές έσκασε κάτω είτε με κάποιο άκρο, είτε με την πλάτη, η δε θήκη δεν έχει πάθει ούτε γρατζουνιά!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Χτες πηγα στο γνωστο μαγαζι στο Αιγαλεω (extreme mobile) και ημουν ο 1ος tester για το tempered που εφερε για S9+. Case friendly φυσικα εχει δεσει μια χαρα με την samsung Silicone Cover. Ειναι full glue και την τοποθετηση την εκανε ο expert Νικος. 29 ευρω το κοστος και δεν ξανασχολουμαι με την προστασια της οθονης. :)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Χτες πηγα στο γνωστο μαγαζι στο Αιγαλεω (extreme mobile) και ημουν ο 1ος tester για το tempered που εφερε για S9+. Case friendly φυσικα εχει δεσει μια χαρα με την samsung Silicone Cover. Ειναι full glue και την τοποθετηση την εκανε ο expert Νικος. 29 ευρω το κοστος και δεν ξανασχολουμαι με την προστασια της οθονης. :)

 

Αχ αυτα τα τζαμακια :O .... εγω πηγα και εβαλα ενα τζαμακι απο το mobile freaks (30Ε) πανω στη βδομαδα ξεκολησε πηγα και μου το αντικατεστησε μεσα σε 3 μερες παλι ξεκολησε ... ξανα πηγα μου εβαλε ενα αλλο τζαμακι αλλα και αυτο παλι ξεκολησε .... :wacko: και δεν ξανα πηγα ...

Αν δε σου κανει κοπο σε καμια βδομαδα μας λες αν ειναι κομπλε το τζαμακι γιατι 30 .. 30 Ε :mad::(

CASE:BitfenixNeos PSU:CoolerMaster G650M MotherBoard:AsRockH97Anniversary CPU:i5 4460 GPU:R9 380 MSI 2GΒ RAM:Kingstone HyperX (4x4) 16Gb DDR3 1866MHz HD:1TBSamsung7200RPM SSD: Samsung850evo 250GB CPU COOLER: Raijintek Aidos
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω εγω σκεφτομαι και την αγορα Whitestone Dome Glass τζαμιου

Αγορασε ζελατινες τζαμακια τοποθετησεις εχω δωσει σχεδον πανω απο 50Ε ... αγοραζα απο την αρχη Whitestone Dome Glass και ξεμπερδευα ....

Υπαρχει κανεις που το εχει δοκιμασει να μας πει εντυπωσεις και ποσο δυσκολη ηταν η τοποθετηση ???

CASE:BitfenixNeos PSU:CoolerMaster G650M MotherBoard:AsRockH97Anniversary CPU:i5 4460 GPU:R9 380 MSI 2GΒ RAM:Kingstone HyperX (4x4) 16Gb DDR3 1866MHz HD:1TBSamsung7200RPM SSD: Samsung850evo 250GB CPU COOLER: Raijintek Aidos
Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτα τα τζαμακια :O .... εγω πηγα και εβαλα ενα τζαμακι απο το mobile freaks (30Ε) πανω στη βδομαδα ξεκολησε πηγα και μου το αντικατεστησε μεσα σε 3 μερες παλι ξεκολησε ... ξανα πηγα μου εβαλε ενα αλλο τζαμακι αλλα και αυτο παλι ξεκολησε .... :wacko: και δεν ξανα πηγα ...

Αν δε σου κανει κοπο σε καμια βδομαδα μας λες αν ειναι κομπλε το τζαμακι γιατι 30 .. 30 Ε :mad::(

 

εννοειται θα αφησω να περασει μια βδομαδουλα και θα ενημερωσω παλι. εγω τοσο καιρο γι αυτο δεν εβαζα τζαμι απο πουθενα και ειχα ξεμεινει με την ζελατινα απο τα mediamarkt, γιατι δεν εμπιστευομαι γενικα. O συγκεκριμενος ομως ειναι εγγυηση σε οτι εχω παρει απο εκει σε παλιοτερες συσκευες και πολυ ψαγμενος. Περιμενα ποτε θα φερει τζαμακι και το βαλα διχως 2η σκεψη. Ασε που δεν αντεχα αλλο μ αυτη τη ζελατινα της zagg με τον φλοιο πορτοκαλιου που φαινοταν οταν ηταν κλειστη η οθονη..:lol:

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω εγω σκεφτομαι και την αγορα Whitestone Dome Glass τζαμιου

Αγορασε ζελατινες τζαμακια τοποθετησεις εχω δωσει σχεδον πανω απο 50Ε ... αγοραζα απο την αρχη Whitestone Dome Glass και ξεμπερδευα ....

Υπαρχει κανεις που το εχει δοκιμασει να μας πει εντυπωσεις και ποσο δυσκολη ηταν η τοποθετηση ???

 

Εννοείται ότι το βάζεις και δεν ξαναασχολείσαι και δεν ακούς τίποτα.

Οσο για την τοποθέτηση. Βάζεις και βλέπεις το video με ηρεμία, ακολουθείς τις οδηγίες, βασικότερο είναι :

1. Να ειναι καθαρό το περιβάλλον (όχι σκόνες)

2. Να κάνεις το test που σου λέει για να είναι leveled το τραπέζι.

 

Μετά , απλά ακολούθα τα βήματα και ΥΠΟΜΟΝΗ , οχι βιασύνη.

Αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω εγω σκεφτομαι και την αγορα Whitestone Dome Glass τζαμιου

Αγορασε ζελατινες τζαμακια τοποθετησεις εχω δωσει σχεδον πανω απο 50Ε ... αγοραζα απο την αρχη Whitestone Dome Glass και ξεμπερδευα ....

Υπαρχει κανεις που το εχει δοκιμασει να μας πει εντυπωσεις και ποσο δυσκολη ηταν η τοποθετηση ???

Το έβαλα εγώ σήμερα. Το πήρα από Ελλάδα Στα 45 ευρώ. Να σου πω την αλήθεια στην πρώτη προσπάθεια Δεν το είχα τέλεια αλφαδιασμενο Και Μου έφυγε ή κόλλα δεξιά, το έβγαλα αμέσως το σκουπισα Και αφού το αλφαδιασα σωστά Και χρησιμοποιώντας την δεύτερη κόλλα το έβαλα τέλεια. Δεν είναι τίποτα δύσκολο αρκεί να να έχεις τελείως ισια επιφάνεια. Στα τής αίσθησης αν Και Δεν είχα ποτέ ξανά γυαλάκια μπορώ να σού πω ότι κάθεται τέλεια Και είναι σαν να μην φοράς τίποτα.παρτο άφοβα αν δεν έχεις πρόβλημα με το κόστος

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα εγώ σήμερα. Το πήρα από Ελλάδα Στα 45 ευρώ. Να σου πω την αλήθεια στην πρώτη προσπάθεια Δεν το είχα τέλεια αλφαδιασμενο Και Μου έφυγε ή κόλλα δεξιά, το έβγαλα αμέσως το σκουπισα Και αφού το αλφαδιασα σωστά Και χρησιμοποιώντας την δεύτερη κόλλα το έβαλα τέλεια. Δεν είναι τίποτα δύσκολο αρκεί να να έχεις τελείως ισια επιφάνεια. Στα τής αίσθησης αν Και Δεν είχα ποτέ ξανά γυαλάκια μπορώ να σού πω ότι κάθεται τέλεια Και είναι σαν να μην φοράς τίποτα.παρτο άφοβα αν δεν έχεις πρόβλημα με το κόστος

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

από πού το πήρες 45, αν επιτρέπεται;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά το πήρα από thech-in.gr και ήταν το τελευταίο πού είχε. Ελπίζω να βοηθη6

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω εγω σκεφτομαι και την αγορα Whitestone Dome Glass τζαμιου

Αγορασε ζελατινες τζαμακια τοποθετησεις εχω δωσει σχεδον πανω απο 50Ε ... αγοραζα απο την αρχη Whitestone Dome Glass και ξεμπερδευα ....

Υπαρχει κανεις που το εχει δοκιμασει να μας πει εντυπωσεις και ποσο δυσκολη ηταν η τοποθετηση ???

 

Φιλε μου αν ανατρεξεις σε προηγουμενες σελιδες θα δεις οτι λεμε τα καλυτερα.. ειναι μακραν το καλυτερο τζαμακι.. καλυπτει τις καμπυλες της κινηταρας μας και δεν αφηνει δαχτυλιες.. αξίζει τα λεφτα του αν σκεφτει κανεις οτι αγοραζει μ.ο. 2 τζαμακια αξιας 20€ επειδη ξεκολλανε! Περνεις ενα και καλο.. να εισαι προσεκτικος στη τοποθετηση και δε θα εχεις κανενα θεμα! Ειναι το καλυτερο ολα τα αλλα δεν αξιζουν καθολου και τα πουλανε 30€ οι κλεφτες και τα παιρνουν απο κινα με 3€ και πιο φθηνα και αν σου ξεκολλησει στο αλλαζουν και νομιζεις οτι σε εξυπηρετουν κιολας... ταλαιπα.. Whitestone Dome Glass μονο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

από πού το πήρες 45, αν επιτρέπεται;

 

http://gr.mobilefun.com/66101-whitestone-dome-glass-galaxy-s9-plus-full-cover-screen-protector.htm

 

Σε 3 μερες μου ηρθε.. και δε ξανα ασχολουμαι με τζαμακια.. πραγματικά αυτοι που πουλανε ολα τα υπολοιπα τζαμακια μας κοροιδευουν...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν ανατρεξεις σε προηγουμενες σελιδες θα δεις οτι λεμε τα καλυτερα.. ειναι μακραν το καλυτερο τζαμακι.. καλυπτει τις καμπυλες της κινηταρας μας και δεν αφηνει δαχτυλιες.. αξίζει τα λεφτα του αν σκεφτει κανεις οτι αγοραζει μ.ο. 2 τζαμακια αξιας 20€ επειδη ξεκολλανε! Περνεις ενα και καλο.. να εισαι προσεκτικος στη τοποθετηση και δε θα εχεις κανενα θεμα! Ειναι το καλυτερο ολα τα αλλα δεν αξιζουν καθολου και τα πουλανε 30€ οι κλεφτες και τα παιρνουν απο κινα με 3€ και πιο φθηνα και αν σου ξεκολλησει στο αλλαζουν και νομιζεις οτι σε εξυπηρετουν κιολας... ταλαιπα.. Whitestone Dome Glass μονο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://gr.mobilefun.com/66101-whitestone-dome-glass-galaxy-s9-plus-full-cover-screen-protector.htm

 

Σε 3 μερες μου ηρθε.. και δε ξανα ασχολουμαι με τζαμακια.. πραγματικά αυτοι που πουλανε ολα τα υπολοιπα τζαμακια μας κοροιδευουν...

 

Οι θήκες είναι εντάξει με αυτό το τζαμάκι?? Έχεις δοκιμάσει καμία spiegen πχ rugged armor??

Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες είναι εντάξει με αυτό το τζαμάκι?? Έχεις δοκιμάσει καμία spiegen πχ rugged armor??
Εγώ το φοράω με την spigen tough armour Και κάθεται τέλεια

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν ανατρεξεις σε προηγουμενες σελιδες θα δεις οτι λεμε τα καλυτερα.. ειναι μακραν το καλυτερο τζαμακι.. καλυπτει τις καμπυλες της κινηταρας μας και δεν αφηνει δαχτυλιες.. αξίζει τα λεφτα του αν σκεφτει κανεις οτι αγοραζει μ.ο. 2 τζαμακια αξιας 20€ επειδη ξεκολλανε! Περνεις ενα και καλο.. να εισαι προσεκτικος στη τοποθετηση και δε θα εχεις κανενα θεμα! Ειναι το καλυτερο ολα τα αλλα δεν αξιζουν καθολου και τα πουλανε 30€ οι κλεφτες και τα παιρνουν απο κινα με 3€ και πιο φθηνα και αν σου ξεκολλησει στο αλλαζουν και νομιζεις οτι σε εξυπηρετουν κιολας... ταλαιπα.. Whitestone Dome Glass μονο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://gr.mobilefun.com/66101-whitestone-dome-glass-galaxy-s9-plus-full-cover-screen-protector.htm

 

Σε 3 μερες μου ηρθε.. και δε ξανα ασχολουμαι με τζαμακια.. πραγματικά αυτοι που πουλανε ολα τα υπολοιπα τζαμακια μας κοροιδευουν...

 

Eγω εχω χαλασει ηδη πανω απο 50Ε για ζελατινες και επιστημονες με τζαμακια ... οποτε το σκεφτομαι ...

CASE:BitfenixNeos PSU:CoolerMaster G650M MotherBoard:AsRockH97Anniversary CPU:i5 4460 GPU:R9 380 MSI 2GΒ RAM:Kingstone HyperX (4x4) 16Gb DDR3 1866MHz HD:1TBSamsung7200RPM SSD: Samsung850evo 250GB CPU COOLER: Raijintek Aidos
Link to comment
Share on other sites

Mετά την αποτυχία με τo τζαμάκι Nillkin προχωρήσαμε σε ζελατίνα και θήκη της Spigen....

 

  1. εύκολη τοποθέτηση
  2. ωραίο αποτέλεσμα
  3. τίποτα δεν συγκρίνεται με την αυθεντική οθόνη :cool::X

"Φτάσε όπου δεν μπορείς"

Ν.Κ.

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω χαλασει ηδη πανω απο 50Ε για ζελατινες και επιστημονες με τζαμακια ... οποτε το σκεφτομαι ...

 

Αν είχες κάνει μια ασφάλεια με κάνα 30αρι θα ήσουν πασας απτην αρχή.. Εγώ δεν έχω κάνει.. Έχω θήκη κ τζαμακι με 7 ευρώ την δουλειά του την κάνει όσο το. Αντέξω λόγω σκονων π άρχισε να μαζευει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες κάνει μια ασφάλεια με κάνα 30αρι θα ήσουν πασας απτην αρχή.. Εγώ δεν έχω κάνει.. Έχω θήκη κ τζαμακι με 7 ευρώ την δουλειά του την κάνει όσο το. Αντέξω λόγω σκονων π άρχισε να μαζευει

 

εχω κανει ασφαλεια αυτο δε μου λεει κατι ... το τζαμακι και ή μεμβρανη δεν ειναι τοσο πολυ για μην σπασει η οθονη αλλα για γρατσουνιες και αραχνιες ...

CASE:BitfenixNeos PSU:CoolerMaster G650M MotherBoard:AsRockH97Anniversary CPU:i5 4460 GPU:R9 380 MSI 2GΒ RAM:Kingstone HyperX (4x4) 16Gb DDR3 1866MHz HD:1TBSamsung7200RPM SSD: Samsung850evo 250GB CPU COOLER: Raijintek Aidos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...