Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά,

 

Κατοχος S8 στο οποίο ειχα βάλει την original clearview θηκη της Samsung και όταν μου επεσε εσπασε η οθονη.

 

Μόλις παρηγγειλα το S9 και θα ηθελα γνώμες για θηκη με τις εξης παραμέτρους:

 

(1) Δε θέλω θηκη πολυ μεγάλη που να κάνει το κινητό τεραστιο

(2) Μάλλον δε θα ηθελα να βαλω κ tempered glass γιατι θα χαλαει το κυρτο της οθόνης

(3) Οι θηκες τυπου wallet οπου μπαινοβγαζεις το κινητό και ισως το χαιρεσαι παραπανω ετσι αξιζουν;

 

Ευχαριστώ πολυ,

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα παντως δεν μου εκατσε καλα. την δευτερη μερα εκανε περιμετρικα ασπριλα σαν να μην εχει κολλησει καλα.

και οταν το εβαλα η κολλα πηγε παντου. την πρωτη μερα ηταν αψογο.

Και εμένα το ίδιο αλλά δεν με ενοχλει...οκ λίγο στο μάτι αλλά αφού δεν έχει ξεκολλήσει
Link to comment
Share on other sites

Έχουν καλύτερο ήχο απ τα AKG μας;
Αν και έχω αρκετό καιρό να τα χρησιμοποιήσω (τα έκοψα..), αν όχι καλύτερο, θα πω αντίστοιχης ποιότητας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά,

 

Κατοχος S8 στο οποίο ειχα βάλει την original clearview θηκη της Samsung και όταν μου επεσε εσπασε η οθονη.

 

Μόλις παρηγγειλα το S9 και θα ηθελα γνώμες για θηκη με τις εξης παραμέτρους:

 

(1) Δε θέλω θηκη πολυ μεγάλη που να κάνει το κινητό τεραστιο

(2) Μάλλον δε θα ηθελα να βαλω κ tempered glass γιατι θα χαλαει το κυρτο της οθόνης

(3) Οι θηκες τυπου wallet οπου μπαινοβγαζεις το κινητό και ισως το χαιρεσαι παραπανω ετσι αξιζουν;

 

Ευχαριστώ πολυ,

 

Γιάννης

1) € 3,07 21%OFF | Baseus Luxury Phone Case For Samsung S9 S8 Plus Note 8 Note8 Ultra Thin Slim Cover For Galaxy S9 S8 Note 8 Coque Funda Capinhas

https://s.click.aliexpress.com/e/bHQgqlfa

 

2) € 8,65 30%OFF | 2018 UV Glue Screen Protector For Samsung Galaxy S7 Edge S8 S9+ Plus Note8 Note 9 Tempered Glass Full Cover 1 Ultraviolet Light

https://s.click.aliexpress.com/e/cfjhv36

 

3)https://www.ebay.com/itm/Case-For-Samsung-Galaxy-S9-S9-Plus-Best-Neoprene-Pouch-Cover-Sleeve-Carabiner/323038644919?hash=item4b369a8ab7:m:m1wtQauA1yUMS1nKSr_tEVw

 

Βαλτα όλα σε συνδυασμό και είσαι σούπερ. Εγώ αυτά έχω και είναι πολύ ευχαριστημένος.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

1) € 3,07 21%OFF | Baseus Luxury Phone Case For Samsung S9 S8 Plus Note 8 Note8 Ultra Thin Slim Cover For Galaxy S9 S8 Note 8 Coque Funda Capinhas

https://s.click.aliexpress.com/e/bHQgqlfa

 

2) € 8,65 30%OFF | 2018 UV Glue Screen Protector For Samsung Galaxy S7 Edge S8 S9+ Plus Note8 Note 9 Tempered Glass Full Cover 1 Ultraviolet Light

https://s.click.aliexpress.com/e/cfjhv36

 

3)https://www.ebay.com/itm/Case-For-Samsung-Galaxy-S9-S9-Plus-Best-Neoprene-Pouch-Cover-Sleeve-Carabiner/323038644919?hash=item4b369a8ab7:m:m1wtQauA1yUMS1nKSr_tEVw

 

Βαλτα όλα σε συνδυασμό και είσαι σούπερ. Εγώ αυτά έχω και είναι πολύ ευχαριστημένος.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδιά έχει δοκιμάσει κάποιος να αφαιρέσει αυτό το Tempered Glass;

Βγαίνει εύκολα;γιατί αυτές τις κόλλες τι ψιλό φοβάμαι.

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κάποιος να αφαιρέσει αυτό το Tempered Glass;

Βγαίνει εύκολα;γιατί αυτές τις κόλλες τι ψιλό φοβάμαι.

Tο συγκεκριμενο tempered glass το είχα αφαιρέσει εγώ απο το δικό μου s9+ με πολύ μεγάλη ευκολία, χωρίς να σπάσει και χωρίς να αφήσει κανένα σημάδι/κατάλοιπο στην οθόνη!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδία εχω αυτες τις θυκουλες καινούργιες στην κατοχή μου, αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει μνμ.

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/184008-samsung-galaxy-s9-red-hyperknit-cover?cmicc=skroutz#

 

https://www.skroutz.gr/s/14169768/Spigen-Neo-Hybrid-Shiny-Black-Galaxy-S9.html

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Tο συγκεκριμενο tempered glass το είχα αφαιρέσει εγώ απο το δικό μου s9+ με πολύ μεγάλη ευκολία, χωρίς να σπάσει και χωρίς να αφήσει κανένα σημάδι/κατάλοιπο στην οθόνη!

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά πήρα αυτό μιας και ήθελα να καλύπτει ολη την οθόνη. Είδα και καλά σχόλια στο xda. Οπότε περιμένω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά πήρα αυτό μιας και ήθελα να καλύπτει ολη την οθόνη. Είδα και καλά σχόλια στο xda. Οπότε περιμένω τώρα.
Μην έχεις θέμα με τις θήκες μόνο
Link to comment
Share on other sites

Μην έχεις θέμα με τις θήκες μόνο
Case friendly λέει οτι είναι. Η διαφορά είναι οτι καλύπτει τους αισθητήρες. Δεν νομίζω να έχω θέμα. Βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το κινέζικο dome τέλεια εφαρμογή. Απλά αυτό που κατάλαβα είναι δεν πρέπει να βάλουμε όλο το υγρό είναι αρκετό κ στο τέλος ξεχείλισε δεξιά και αριστερά και το καθάρισα μετά. Σε δύο λεπτά στέγνωσε με το led όλα καλά λοιπόν να δούμε πόσο αντέξει...

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχει δοκιμασει κανεις την clear case samsung αυτη που καλυπτει μονο πλατη;
Ναι την έχω εγώ και είναι αρκετά καλή. Αν θέλεις κάτι εφάμιλλο και πιο οικονομικό και δεν έχεις πρόβλημα να περιμένεις να έρθει από Κίνα πάρε αυτό

 

€ 3,06 21%OFF | Baseus Luxury Phone Case For Samsung S9 S8 Plus Note 8 Note8 Ultra Thin Slim Cover For Galaxy S9 S8 Note 8 Coque Funda Capinhas

https://s.click.aliexpress.com/e/bHQgqlfa

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λαθος ποστ το μετεφερα Edited by poison21

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Είσαι στο νήμα με τα αξεσουάρ ,δοκίμασε να το γράψεις και στο επίσημο νήμα του S9.. Για να το δουν περισσότεροι
Link to comment
Share on other sites

Ναι την έχω εγώ και είναι αρκετά καλή. Αν θέλεις κάτι εφάμιλλο και πιο οικονομικό και δεν έχεις πρόβλημα να περιμένεις να έρθει από Κίνα πάρε αυτό

 

€ 3,06 21%OFF | Baseus Luxury Phone Case For Samsung S9 S8 Plus Note 8 Note8 Ultra Thin Slim Cover For Galaxy S9 S8 Note 8 Coque Funda Capinhas

https://s.click.aliexpress.com/e/bHQgqlfa

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σιλικονης ειναι? ή σκληρο πλαστικο σττην σαμσοθνγκ αναφερομαι

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φάνηκε αρκετά εύκολο! Απλά θέλει λίγη προσοχή και όχι βιασύνη. Επίσης το τζαμακι δεν είναι πλαστικό και είναι αρκετά ποιοτικό. Ακόμη ενώ η κόλλα του dome σκυλοβρωμουσε αυτή δε μυρίζει σχεδόν καθόλου! Δείτε και το βίντεο που έχει στο Ali Express!

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτό μπορούμε να το τοποθετήσουμε με το kit του dome που εχω?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πάρει dome από επίσημο μεταπωλητή κι έχει πρόβλημα καλύτερα να στείλετε email στην εταιρία και με 12 ευρώ να έχετε άλλο παρά να πάτε στο κινεζικό. Ή ολεοφοβική επίστρωση του dome είναι απείρως καλύτερη. Για τον φίλο που ρώτησε πιο πάνω, τόσο στο note 8 όσο και στο note 9 δεν ταίριαζε η βάση του dome. To κινεζικό ήταν λίγο πιο φαρδύ και δεν χωρούσε στη θήκη για να πέσει. Επιπλέον η κόλλα του κινέζικου έχει μεγαλύτερη ρευστότητα και αν την βάλετε όλη θα τρέξει από τα πλάγια.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πάρει dome από επίσημο μεταπωλητή κι έχει πρόβλημα καλύτερα να στείλετε email στην εταιρία και με 12 ευρώ να έχετε άλλο παρά να πάτε στο κινεζικό. Ή ολεοφοβική επίστρωση του dome είναι απείρως καλύτερη. Για τον φίλο που ρώτησε πιο πάνω, τόσο στο note 8 όσο και στο note 9 δεν ταίριαζε η βάση του dome. To κινεζικό ήταν λίγο πιο φαρδύ και δεν χωρούσε στη θήκη για να πέσει. Επιπλέον η κόλλα του κινέζικου έχει μεγαλύτερη ρευστότητα και αν την βάλετε όλη θα τρέξει από τα πλάγια.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο s9 plus πάντως δεν τρέχει από τα πλάγια και πρέπει να βάλεις όλη την κόλλα. Εγώ προτείνω το κινέζικο έναντι του dome πάντως όμως προανέφερα. Ασυζητητί.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες έσπασε η οθόνη του s7 edge. Προστασία οθόνης είχα αυτή που σου τοποθετούν στα media markt προφανώς η συγκεκριμένη παρέχει μόνο προστασία από γρατσουνιές και όχι από πτώσεις, δεν το γνώριζα, δεν είχα μπει στη διαδικασία να το σκεφτώ καν, δεν το είχα ψάξει...

Μετά από λίγο ψάξιμο κατέληξα στο s9+

Και απ΄ότι φαίνεται πιο γρήγορα επέλεξα κινητό παρά θήκη, γιατί μετά απ΄αυτό που έπαθα το ψειρίζω πολύ και φοβάμαι και λίγο. Άλλο να σου σπάσει κινητό που το έχεις πάνω από δύο χρόνια κι άλλο το καινούριο σου.

Μετά από λίγο ψάξιμο στο forum βλέπω ότι η "καλύτερη" προστασία οθόνης για το συγκεκριμένο κινητό ή τουλάχιστον αυτή που έχει δοκιμαστεί και έχουν μείνει ικανοποιημένοι οι χρήστες είναι η dome. Ξέρετε αν αυτή προστατεύει την οθόνη και σε πτώσεις απ΄το να σπάσει ή παρέχει μόνο προστασία από γρατσουνιές;

Όσον αφορά τη θήκη τώρα μου αρέσουν πολύ οι σιλικόνης της samsung, αλλά δεν ξέρω αν παρέχουν αρκετή προστασία στις πτώσεις.

Κάθε βοήθεια δεκτή!!!

Edited by Anastasia33
Link to comment
Share on other sites

Το dome, εκτός από ότι είναι ένα πολύ ποιοτικό τζαμί, θα σου προσφέρει όση προστασία όσο θα σου προσέφερε και οποιοδήποτε άλλο τζαμί. Σε ένα μεγαλο ποσοστό δηλαδή χωρίς να σημαίνει ότι κάνει το κινητό αθραυστο.

Όσο για τις θήκες ,από τότε που η samsung ξεκίνησε να βγαζει γνήσιες της προκοπής (από s8 και μετά) εγώ δεν κοιτάζω αλλού. Έχω την alkantara και πίστεψέ με έχω ερωτευτεί περισσότερο την θήκη από το κινητό. Σίγουρα μια Spigen κτλ θα προστατεύσει καλύτερα, αλλά δεν είναι για μένα..

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες έσπασε η οθόνη του s7 edge. Προστασία οθόνης είχα αυτή που σου τοποθετούν στα media markt προφανώς η συγκεκριμένη παρέχει μόνο προστασία από γρατσουνιές και όχι από πτώσεις, δεν το γνώριζα, δεν είχα μπει στη διαδικασία να το σκεφτώ καν, δεν το είχα ψάξει...

Μετά από λίγο ψάξιμο κατέληξα στο s9+

Και απ΄ότι φαίνεται πιο γρήγορα επέλεξα κινητό παρά θήκη, γιατί μετά απ΄αυτό που έπαθα το ψειρίζω πολύ και φοβάμαι και λίγο. Άλλο να σου σπάσει κινητό που το έχεις πάνω από δύο χρόνια κι άλλο το καινούριο σου.

Μετά από λίγο ψάξιμο στο forum βλέπω ότι η "καλύτερη" προστασία οθόνης για το συγκεκριμένο κινητό ή τουλάχιστον αυτή που έχει δοκιμαστεί και έχουν μείνει ικανοποιημένοι οι χρήστες είναι η dome. Ξέρετε αν αυτή προστατεύει την οθόνη και σε πτώσεις απ΄το να σπάσει ή παρέχει μόνο προστασία από γρατσουνιές;

Όσον αφορά τη θήκη τώρα μου αρέσουν πολύ οι σιλικόνης της samsung, αλλά δεν ξέρω αν παρέχουν αρκετή προστασία στις πτώσεις.

Κάθε βοήθεια δεκτή!!!

 

Καλός ήρθες στο forum, 100% Προστασία δεν προσφέρει καμία θήκη, αν είσαι επιρρεπείς στις πτώσεις δες την επιλογή να ασφαλίσεις το κινητό αντι να βάλεις τζαμακι.. διαφορετικά με την σιλικόνη της Samsung ή κάποια spigen & ένα τζαμακι μπροστά θα είσαι οκ. Τώρα τι τζαμακι δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω.

Παντός έκανες πολύ καλή επιλογή όσον αφορά την συσκευή που επέλεξες!

 

https://www.skroutz.gr/s/14149315/Samsung-Silicone-Cover-Ροζ-Galaxy-S9.html

 

https://www.skroutz.gr/s/14597739/Spigen-Liquid-Crystal-Blossom-Nature-Galaxy-S9.html

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...