Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ξαναγραψει οτι το να πετατε σε τζαμακια , θηκες κτλ.Ενα βουνο χρηματα ειναι κουταμαρα απο οπου και να το δουμε.Πας σε καταστημα και εισαι κομπλε.Αρκει ο τεχνικος του καταστηματος να κανει σωστα την δουλεια του .Εγω ετσι παω μια φορα το 6μηνο και ειμαι κομπλε.
Υπάρχει κάποιο ανάλογο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη για να βάλω τέτοιο τζαμακι σε s9 plus

 

Στάλθηκε από το P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
καμια καρτα μνημης 128ή 256 σε καλη τιμη εχουμε;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

καμια καρτα μνημης 128ή 256 σε καλη τιμη εχουμε;;

 

samsung 128gb απο 26 ευρο

 

samsung 256gb απο 58 ευρο

 

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

samsung 128gb απο 26 ευρο

 

 

 

samsung 256gb απο 58 ευρο

 

 

 

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ!!!

Ευχαριστώ παρα πολύ!!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα το κινεζικο τζαμι...Αφου το πιο ντελικατο πραγμα στην ζωη μου που εχω κανει ηταν να βγαλω μια πισω ροδα απο ενα τρακτερ (η μπροστα παραηταν μικρη για εμενα ) γιατι καθομαι και δοκιμαζω τετοια χαζα?Εχει μεινει πολυ κολλα σαν φουσκαλες σαν οταν περνουσαμε ζελατινα και εμενα αερας ενα πραμα.Αυτο βγαινει πλυσιμο και ξαναμπαινει?Κολλα σκετη που βρισκουμε?και ποσο βαζουμε?ολο το μπουκαλι?σαν να μου φανηκε πολυ που το εβαλα ολο.Επισης απο την αριστερη πλευρα εκει που τελειωνει το τζαμι βγαζει συνεχεια κολλα.5 λεπτα περασμα μιση ωρα σκουπιζω Edited by nikolis2000

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα με το τζαμακι της αλλι το φτηνό όλα άψογα, δεν έχει ξεκολησει πουθενά!

 

Γιατί να ξεκολλήσει; Το έχω μήνες ήδη και είναι μια χαρά. Πρόσφατα μόνο έκανε ένα σημαδάκι σαν φουσκαλίτσα σε μια άκρη, μετά από αρκετά έντονη πτώση. Κομπλέ!

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ...

Καθότι δεν έχω προηγούμενη εμπειρία με wireless charger, τι χαρακτηριστικά πρέπει να προσέξω για να είμαι κομπλέ και με fast charging κτλ?

Σε πρώτη φάση, θα πάρω για το αυτοκίνητο μιας και δουλεύει σαν βάση-φορτιστής. Καμία ιδέα?

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εβγαλα εγω το δικο μου.Βασικα το εβγαλε η spigen Θηκη.Βγηκε ευκολα, δεν αφησε κολλα απνω στην οθονη και την κολλα την εβγαλα απο το τζαμι με το χερι ευκολα οπως δειχνουν στο youtube.Το ξαναπηρα και πηρα και αλλα 2 μπουκαλακια κολλας να τα εχω.Θα Ξαναχρησιμοποιησω αυτο το τζαμι δεν εχει θεμα και δεν νομιζω να εχει στο να ξανακολλησει

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εβγαλα εγω το δικο μου.Βασικα το εβγαλε η spigen Θηκη.Βγηκε ευκολα, δεν αφησε κολλα απνω στην οθονη και την κολλα την εβγαλα απο το τζαμι με το χερι ευκολα οπως δειχνουν στο youtube.Το ξαναπηρα και πηρα και αλλα 2 μπουκαλακια κολλας να τα εχω.Θα Ξαναχρησιμοποιησω αυτο το τζαμι δεν εχει θεμα και δεν νομιζω να εχει στο να ξανακολλησει
Κόλλα από πού?
Link to comment
Share on other sites

Όσο είχα το s8, είχα και spigen θήκη και γυαλί spigen και ήταν just εφαρμοστά!

Τώρα πήρα το s9+ dual και πήρα πάλι spigen θήκη+γυαλί.

Spigen liguid air+glastr curved HD

 

αλλά παρατηρώ ότι το γυαλί δεν πιάνει όλη την οθόνη πάνω και κάτω.Αλλά μιλάμε κάποια χιλιοστά κενά από την θήκη, μου ξίνισε λιγάκι..και απλώς σκέφτομαι ότι ίσως να έπεσα σε ελαττωματική παρτίδα γυαλιού. Ίσως στο 4μηνο που θα πάρω άλλο γυαλί να εφαρμόζει απόλυτα χωρίς το παραμικρό κενό..όχι τίποτα,θα μένει σκόνη/βρωμιά εκεί με τον καιρό.

Όμως μου έκανε εντύπωση,που δεν πέρασε καθόλου αέρας και εφάρμοσε με την μία. Κανένα παίδεμα!

Τοποθέτηση με την θήκη πάνω!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

aliexpress . Καποιοι αν ψαξεις που πουλανε τετοιο τζαμι πουλανε και σκετη κολλα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

σκετη κολλα εχει το σκρουτζ στα 4,80 για να μην περιμενεις κανα μηνα ;)

https://www.skroutz.gr/c/644/kolles.html?from=catspan&keyphrase=Whitestone+Dome+Tempered+Glass

Link to comment
Share on other sites

Για να μου ερθει θελει 10ε ενω πηρα απο αλι 2 με 2ε.Εβαλα παλι το screen knight που ευτυχως το κρατησα και απλα περιμενω

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Για φθηνή θήκη προτείνω την Cellularline από Media Markt στα 13€.

Απίστευτα λεπτή και αναδεικνύει τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά ξέρουμε κανένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που να τοποθετεί τζαμακι με κόλλα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω ψάξει τόσες επιλογές όπως αρκετά παιδιά εδώ και μας δίνουν τα φώτα τους γιατί απλά είχα ησυχάσει με μια θήκη rugged armor από την spigen και μια ζελατίνα από την ίδια εταιρία όπου είναι σιλικόνης. Παρόλα αυτά να σας πω ότι βαρέθηκα την υφή της σιλικόνης άσε που ξεκίνησε να κίτρινίζει σε κάποια σημεία μετά από ένα 6μηνό και νόμιζα ότι πάω για οθόνη :X

Έβαλα το γυαλί από την ίδια εταιρεία πάρα πολύ εύκολα με πολύ καλή απόκριση σε όλη την οθόνη και μαζί με την θήκη πολύ καλή συνεργασία. Το ποσό καιρό θα είναι έτσι θα σας πω σε λίγο καιρό αλλά η αίσθηση είναι σαν να μην έχω βάλει τίποτα όσο είναι με την θήκη. Δεν έχει έξτρα κόλλες μόνο ότι έχει το γυαλί περιμετρικά.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κανένας άλλος αυτό; κάθεται σωστά όπως αυτό με την κόλλα σε όλη την οθόνη ας πούμε;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Παρέλαβα κ γω αυτό το τζαμάκι που προτείνει ο 'bromonano2'. Το έβαλα 2 μέρες τωρα κ έχει κάτσει πολύ καλά. Την αλκανταρα την θήκη μπορούμε να την πλύνουμε ή θα την κλαιμε?
Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κανένας άλλος αυτό; κάθεται σωστά όπως αυτό με την κόλλα σε όλη την οθόνη ας πούμε;

 

Ναι το είχα εγώ, αλλά το έβγαλα. Κάθισε μια χαρά και με την επιλογή αύξηση ευαισθησίας είχε πολύ καλή απόκριση, ίσως και πάλι όχι τόσο όσο αυτό με αυτό με την υγρή κόλλα, που και χωρίς την ευαισθησία δουλεύει τέλεια η αφή. Ο λόγος που το έβγαλα είναι γιατί είχε μαύρο γύρω γύρω και έκρυβε λίγο τα edges της οθόνης... μα γι'αυτό το λόγο πήρα το κινητό, αν ήθελα θα έπαιρνα με επίπεδη οθόνη.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα εγώ, αλλά το έβγαλα. Κάθισε μια χαρά και με την επιλογή αύξηση ευαισθησίας είχε πολύ καλή απόκριση, ίσως και πάλι όχι τόσο όσο αυτό με αυτό με την υγρή κόλλα, που και χωρίς την ευαισθησία δουλεύει τέλεια η αφή. Ο λόγος που το έβγαλα είναι γιατί είχε μαύρο γύρω γύρω και έκρυβε λίγο τα edges της οθόνης... μα γι'αυτό το λόγο πήρα το κινητό, αν ήθελα θα έπαιρνα με επίπεδη οθόνη.

 

Συμφωνώ καλύπτει κάπως αλλά δεν κρύβει ωφέλιμη οθόνη. Η μπάρα των edge λειτουργιών φαίνετε κανονικά.

Ότι και να γράψω όμως δεν έχω εμπειρία αλλού γυαλιού. Απλά προσωπικά με καλύπτει

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...