Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τζαμακι παντα ειναι σχετικο.Προσφερει προστασια απο πτωσεις αναλογα το σημειο πως θα πεσει με την ταχυτητα ποσο αιχμηρο ειναι το σημειο συγκρουσης ..Περα απο την ασφαλεια οπως αναφερε ο φιλος πιο πανω μια καλη λυση και ας μην αρεσει σε πολλους ειναι να μην αγοραζετε θηκη σιλικονης αλλα θηκη book η οποια κλεινει και απο μπροστα.

 

Εαν παλι δεν μας αρεσουν οι book-θηκες και θελουμε σιλικονη πισω με τζαμακι μπροστα και κουβαλαμε τσαντα με πολλα πραγματα μεσα κλειδια κτλ για να μην ανακατευεται και χτυπιεται η συσκευη με τα πραγματα που περιεχει η τσαντα , καλο ειναι να εχουμε μια θηκη προστασιας να μπαινει μεσα η συσκευη.Βεβαια αυτο συνδυαζεται και με ενα bluetooth για τις εισερχομενες κλησεις μας.

49949432_1055558267949651_1703155060592082944_o.jpg?_nc_cat=108&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=2dea8959fc2a6837da7d2b35d47de286&oe=5CB42D62

 

Η πισω της μερια εχει κορδονι το τραβας και βγαινει εξω η συσκευη χωρις να προσπαθεις να αναποδογυρισεις την θηκη για να την βγαλεις.Την εχω 2 χρονια με εχει βολεψει αφανταστα παντου και κανει για πολλα μοντελα κινητων.Αφηνω την συσκευη μεσα οταν δεν θελω να την χρησιμοποιησω με αποτελεσμα να μην εχω φοβο να παθει κατι.Χωραει ανετα μεσα η συσκευη περασμενη και με τζαμακι και θηκη σιλικονης.

49840997_1055563154615829_1012674561646264320_o.jpg?_nc_cat=110&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=e9d274db487f37c80b235771a14822c5&oe=5CD62726

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το dome, εκτός από ότι είναι ένα πολύ ποιοτικό τζαμί, θα σου προσφέρει όση προστασία όσο θα σου προσέφερε και οποιοδήποτε άλλο τζαμί. Σε ένα μεγαλο ποσοστό δηλαδή χωρίς να σημαίνει ότι κάνει το κινητό αθραυστο.

Όσο για τις θήκες ,από τότε που η samsung ξεκίνησε να βγαζει γνήσιες της προκοπής (από s8 και μετά) εγώ δεν κοιτάζω αλλού. Έχω την alkantara και πίστεψέ με έχω ερωτευτεί περισσότερο την θήκη από το κινητό. Σίγουρα μια Spigen κτλ θα προστατεύσει καλύτερα, αλλά δεν είναι για μένα..

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις δίκιο είναι πανέμορφη, όσο την κοιτάζω μου αρέσει περισσότερο από τη σιλικόνης. Το θέμα είναι να προστατεύει και στοιχειωδώς το κινητό σε πτώσεις. Έχει τύχει να σου πέσει;

Το dome το παράγγειλα ήδη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλός ήρθες στο forum, 100% Προστασία δεν προσφέρει καμία θήκη, αν είσαι επιρρεπείς στις πτώσεις δες την επιλογή να ασφαλίσεις το κινητό αντι να βάλεις τζαμακι.. διαφορετικά με την σιλικόνη της Samsung ή κάποια spigen & ένα τζαμακι μπροστά θα είσαι οκ. Τώρα τι τζαμακι δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω.

Παντός έκανες πολύ καλή επιλογή όσον αφορά την συσκευή που επέλεξες!

 

https://www.skroutz.gr/s/14149315/Samsung-Silicone-Cover-Ροζ-Galaxy-S9.html

 

https://www.skroutz.gr/s/14597739/Spigen-Liquid-Crystal-Blossom-Nature-Galaxy-S9.html

 

Καλώς σας βρήκα! Χαίρομαι και για την επιλογή της συσκευής που είπες γιατί έχω ακούσει αμφιλεγόμενα σχόλια. Ελπίζω να με βολέψει και να μην έχει την τύχη της προηγούμενης! Το s7 edge ήταν για μένα κορυφαίο κινητό, έχω μείνει με τις καλύτερες εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θ

Έχεις δίκιο είναι πανέμορφη, όσο την κοιτάζω μου αρέσει περισσότερο από τη σιλικόνης. Το θέμα είναι να προστατεύει και στοιχειωδώς το κινητό σε πτώσεις. Έχει τύχει να σου πέσει;

Το δικο μου το s9 φοραει θηκη σιλικονης πισω, τζαμι μπροστα και το βαζω μεσα στην παραπανω θηκη προστασιας.

Εαν πιστευεις οτι η συσκευη σου φευγει ευκολα απο τα χερια θα περασεις ενα τζαμακι και θα το βαλεις μεσα σε θηκη-book να εχει και περα απο το τζαμι εχτρα προστασια μπροστα.Ετσι εαν σου πεσει κατω δεν προκειται να παθει τιποτα Η θηκη-book ειναι πχ.αυτη----->>> https://www.skroutz.gr/s/15249619/OEM-Elegance-Premium-Book-Μαύρο-Galaxy-S9.html

Και ενα βιντεο εδω για book-θηκες γενικα--->

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Θ

Το δικο μου το s9 φοραει θηκη σιλικονης πισω, τζαμι μπροστα και το βαζω μεσα στην παραπανω θηκη προστασιας.

Εαν πιστευεις οτι η συσκευη σου φευγει ευκολα απο τα χερια θα περασεις ενα τζαμακι και θα το βαλεις μεσα σε θηκη-book να εχει και περα απο το τζαμι εχτρα προστασια μπροστα.Ετσι εαν σου πεσει κατω δεν προκειται να παθει τιποτα Η θηκη-book ειναι πχ.αυτη----->>> https://www.skroutz.gr/s/15249619/OEM-Elegance-Premium-Book-Μαύρο-Galaxy-S9.html

 

Το σκεφτόμουν αρχικά για θήκη book, αλλά λόγω του αυξημένου μεγέθους της συσκευής (πιστεύω θα αυξήσει κι άλλο τον όγκο), λόγω "ομορφιάς" (θα μου κρύψει τη συσκευή ενώ εγώ θέλω να τη βλέπω:love:), αλλά και γιατί θεωρώ θα με δυσκολεύει στη χρήση και στη λήψη φωτογραφιών τελικά άρχισα να τείνω σε απλή. Πιστεύετε αν πάμε αποκλειστικά σε θήκη samsung που είμαι ανάμεσα σε σιλικόνης και alkantara προσφέρουν ίδια προστασία και οι δύο ή υπερέχει κάποια;

 

p.s. θα έπρεπε να υπάρχουν crash tests για θήκες κινητών:p

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτόμουν αρχικά για θήκη book, αλλά λόγω του αυξημένου μεγέθους της συσκευής (πιστεύω θα αυξήσει κι άλλο τον όγκο), λόγω "ομορφιάς" (θα μου κρύψει τη συσκευή ενώ εγώ θέλω να τη βλέπω:love:), αλλά και γιατί θεωρώ θα με δυσκολεύει στη χρήση και στη λήψη φωτογραφιών τελικά άρχισα να τείνω σε απλή. Πιστεύετε αν πάμε αποκλειστικά σε θήκη samsung που είμαι ανάμεσα σε σιλικόνης και alkantara προσφέρουν ίδια προστασία και οι δύο ή υπερέχει κάποια;

 

p.s. θα έπρεπε να υπάρχουν crash tests για θήκες κινητών:p

Υπαρχουν ψιλες και πιο χοντρες θηκες σιλικονης.Στις συκευες δυστυχως υπαρχει μια απλη λογικη

Οσο το ντυνεις καλυτερα κερδιζεις σε προστασια αλλα χανεις σε ομορφια(υποκειμενικο)

Γραψε θηκες s9 η s9 plus στο σκρουντζ και θα σου βγαλει εκατονταδες με τα μετρα ,παχος ,κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ψιλες και πιο χοντρες θηκες σιλικονης.Στις συκευες δυστυχως υπαρχει μια απλη λογικη

Οσο το ντυνεις καλυτερα κερδιζεις σε προστασια αλλα χανεις σε ομορφια(υποκειμενικο)

Γραψε θηκες s9 η s9 plus στο σκρουντζ και θα σου βγαλει εκατονταδες με τα μετρα ,παχος ,κτλ.

 

Έχω κολλήσει με τις δύο αυτές της samsung....

Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει με τις δύο αυτές της samsung....
Η alcantara στην πάνω και κάτω μεριά έχει υπερυψωμένα χειλάκια δεξιά κ αριστερά και λογικά θα προστατεύσει αρκετά σε περίπτωση πτώσης. Το τρωτό της σημείο είναι η κάτω μερια η οποία δεν καλύπτεται όλη και άμα πέσει με την γωνία παίζει να την ακουσει. Δες και κάνα βίντεο YouTube και θα καταλαβεις.

Ωστόσο η alcantara να γνωρίζεις ότι λερώνεται εύκολα (μαγνήτης ψιχουλων, σκόνης κτλ) αλλά καθαρίζεται και πανευκολα με ενα νωπό πανακι. Επίσης είναι μια θήκη που δεν είναι για heavy duty , αν θες να την κρατήσεις σε καλή κατάσταση. Βέβαια είναι λατρεία..

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω πάρει την pitaka και σε συνδυασμό με το dome glass το κινητό φαίνεται υπέροχο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα μάλλον έχω καταλήξει στην κόκκινη alcantara. Είχα καταλήξει και στη whitestone dome, αλλά με μπέρδεψε ένας φίλος που μου λέει για το zagg.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα μάλλον έχω καταλήξει στην κόκκινη alcantara. Είχα καταλήξει και στη whitestone dome, αλλά με μπέρδεψε ένας φίλος που μου λέει για το zagg.
Η κόκκινη alcantara ειναι πορτοκαλί ουσιαστικά. Εάν θες κόκκινο κόκκινο μόνο η hyperknight.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κόκκινη alcantara ειναι πορτοκαλί ουσιαστικά. Εάν θες κόκκινο κόκκινο μόνο η hyperknight.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι μου αρέσει πολύ που πορτοκαλίζει! Κόκκινο και πορτοκαλί δεν είναι τα χρώματά μου γενικά, αλλά πιστεύω θα κάνει ωραία αντίθεση με το μαύρο κινητό. Την παράγγειλα κι αυτή πριν λίγο τελικά. Αναμένεται!

Link to comment
Share on other sites

https://spaceboy.io/store/spigen-thin-fit-360-593cs22959-samsung-galaxy-s9-plus-case-black/

την έχει δοκιμάσει κάποιο μέλος? εντυπώσεις κλπ

Ευχαριστώ πολύ!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πάρει dome από επίσημο μεταπωλητή κι έχει πρόβλημα καλύτερα να στείλετε email στην εταιρία και με 12 ευρώ να έχετε άλλο παρά να πάτε στο κινεζικό. Ή ολεοφοβική επίστρωση του dome είναι απείρως καλύτερη. Για τον φίλο που ρώτησε πιο πάνω, τόσο στο note 8 όσο και στο note 9 δεν ταίριαζε η βάση του dome. To κινεζικό ήταν λίγο πιο φαρδύ και δεν χωρούσε στη θήκη για να πέσει. Επιπλέον η κόλλα του κινέζικου έχει μεγαλύτερη ρευστότητα και αν την βάλετε όλη θα τρέξει από τα πλάγια.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κινεζικο εννοεις αυτό φιλε μου https://www.aliexpress.com/item/2018-UV-Glue-Screen-Protector-For-Samsung-Galaxy-S7-Edge-S8-S9-Plus-Note8-Note-9/32902420106.html?spm=2114.search0104.8.4.105b6a3dIfvfil&transAbTest=ae803_4 ? γιατι ελεγα να το παρω με δυο τζαμακια, τωρα εχω το dome το οποιο το εχω βαλει τριτη φορα το ιδιο...αυτό το λες εκ πειρας? δεν αξιζει τελικα?

Link to comment
Share on other sites

κινεζικο εννοεις αυτό φιλε μου https://www.aliexpress.com/item/2018-UV-Glue-Screen-Protector-For-Samsung-Galaxy-S7-Edge-S8-S9-Plus-Note8-Note-9/32902420106.html?spm=2114.search0104.8.4.105b6a3dIfvfil&transAbTest=ae803_4 ? γιατι ελεγα να το παρω με δυο τζαμακια, τωρα εχω το dome το οποιο το εχω βαλει τριτη φορα το ιδιο...αυτό το λες εκ πειρας? δεν αξιζει τελικα?

 

εγω παντως εχω το κινεζικο των 12ευρω απο μεσα νοεμβρη και δεν εχει ουτε γρατζουνια...με θηκη caseology .. μονο 1 φουσκαλα απο την εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εχω το κινεζικο των 12ευρω απο μεσα νοεμβρη και δεν εχει ουτε γρατζουνια...με θηκη caseology .. μονο 1 φουσκαλα απο την εφαρμογη

 

ξερεις αν υπαρχει κατι αναλογο για το s7 το απλο?

Link to comment
Share on other sites

ξερεις αν υπαρχει κατι αναλογο για το s7 το απλο?

 

https://www.aliexpress.com/item/2018-UV-Glue-Screen-Protector-For-Samsung-Galaxy-S7-Edge-S8-S9-Plus-Note8-Note-9/32902420106.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dfBxcdg

 

αν εχεις το edge εχει και για αυτο..αν καθεται σωστα δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

 

μα αφου το γραφω, για το απλο ρωταω αν υπαρχει κατι

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες έσπασε η οθόνη του s7 edge. Προστασία οθόνης είχα αυτή που σου τοποθετούν στα media markt προφανώς η συγκεκριμένη παρέχει μόνο προστασία από γρατσουνιές και όχι από πτώσεις, δεν το γνώριζα, δεν είχα μπει στη διαδικασία να το σκεφτώ καν, δεν το είχα ψάξει...

Μετά από λίγο ψάξιμο κατέληξα στο s9+

Και απ΄ότι φαίνεται πιο γρήγορα επέλεξα κινητό παρά θήκη, γιατί μετά απ΄αυτό που έπαθα το ψειρίζω πολύ και φοβάμαι και λίγο. Άλλο να σου σπάσει κινητό που το έχεις πάνω από δύο χρόνια κι άλλο το καινούριο σου.

Μετά από λίγο ψάξιμο στο forum βλέπω ότι η "καλύτερη" προστασία οθόνης για το συγκεκριμένο κινητό ή τουλάχιστον αυτή που έχει δοκιμαστεί και έχουν μείνει ικανοποιημένοι οι χρήστες είναι η dome. Ξέρετε αν αυτή προστατεύει την οθόνη και σε πτώσεις απ΄το να σπάσει ή παρέχει μόνο προστασία από γρατσουνιές;

Όσον αφορά τη θήκη τώρα μου αρέσουν πολύ οι σιλικόνης της samsung, αλλά δεν ξέρω αν παρέχουν αρκετή προστασία στις πτώσεις.

Κάθε βοήθεια δεκτή!!!

 

Γενικά με ενδιαφέρει το κινητό να μην έιναι κουμούτσα και για αυτό πάω σε λεπτές θήκες.

 

Στο s8+ είχα μια της hafele και ήμουν super δεν "χόντραινε" καθόλου το κινητό

 

Πριν 1 μήνα αγόρασα το s9+ και παράγγειλα μια hafele από κίνα αλλά μέχρι να έρθει με έτρωγε ο κ..... να πάρω και μια άλλη.

 

Με τα πολλά έχω στην κατοχή μου (ακόμη περιμένω την hafele) την alcadara της samsung και 3 θήκες της spigen, και μια No name κινέζικη.

 

H αίσθηση που έχει η alcadara δεν υπάρχει. Εαν και αρχικά με ξίνισε γιατί χοντραίνει ελάχιστα το κινητό μάλλον δεν θα βγει πλέον από επάνω.

Αρνητικά - Μαζεύει εύκολα σκόνη με αποτέλεσμα εγώ που εργάζομαι σε εργοστάσιο με σκόνη να την πλένω σχεδόν κάθε ημέρα. Για τους μην γνωρίζοντες τι σημαίνει alcadara είναι υφή πολύ ακριβού βελούδινου υφάσματος.

 

Πέταξα 40€ για να πάρω 3 θήκες της spigen. η λεπτή σκληρή που πήρα πλαστικούρα καθώς και να βρεις να πατήσεις τα κουμπιά (volume + power button) θέλει κόπο.

 

Η δεύτερη που πήρα χοντραίνει στα πλάγια το κινητό 1 πόντο λες και θα το ρίξω απο βουνό.

 

η τρίτη αγοράστηκε λόγω ότι έχει μια θήκη για κάρτες ώστε σε μια έξοδο να φοράω αυτή και να μην παίρνω πορτοφόλι, αλλά είναι τόσο μεγάλη και άσχημη που θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να την φορέσω .

 

Η κινέζικη είναι αντιγραφή της thin θήκης spigen που ακόμη σκέπτομαι πως βρίσκεις τα κουμπιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παρέλαβα τις παρακάτω θήκες αλλά δεν έχω το κινητό πλέον..

 

https://www.gearbest.com/samsung-s-series/pp_1690718.html?wid=1433363

 

https://www.gearbest.com/other-samsung-accessories/pp_009771187244.html?wid=1433363#goodsDetail

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει p.m

 

Έφυγαν!

Edited by xlidas

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παρέλαβα τις παρακάτω θήκες αλλά δεν έχω το κινητό πλέον..

 

https://www.gearbest.com/samsung-s-series/pp_1690718.html?wid=1433363

 

https://www.gearbest.com/other-samsung-accessories/pp_009771187244.html?wid=1433363#goodsDetail

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει p.m

 

Σου έχω στείλει pm.

Με ενδιαφέρει η πρώτη συγκεκριμένα γιατί ήθελα να την δοκιμάσω καιρό να δω πως κάθεται στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με ενδιαφέρει το κινητό να μην έιναι κουμούτσα και για αυτό πάω σε λεπτές θήκες.

 

 

 

Στο s8+ είχα μια της hafele και ήμουν super δεν "χόντραινε" καθόλου το κινητό

 

 

 

Πριν 1 μήνα αγόρασα το s9+ και παράγγειλα μια hafele από κίνα αλλά μέχρι να έρθει με έτρωγε ο κ..... να πάρω και μια άλλη.

 

 

 

Με τα πολλά έχω στην κατοχή μου (ακόμη περιμένω την hafele) την alcadara της samsung και 3 θήκες της spigen, και μια No name κινέζικη.

 

 

 

H αίσθηση που έχει η alcadara δεν υπάρχει. Εαν και αρχικά με ξίνισε γιατί χοντραίνει ελάχιστα το κινητό μάλλον δεν θα βγει πλέον από επάνω.

 

Αρνητικά - Μαζεύει εύκολα σκόνη με αποτέλεσμα εγώ που εργάζομαι σε εργοστάσιο με σκόνη να την πλένω σχεδόν κάθε ημέρα. Για τους μην γνωρίζοντες τι σημαίνει alcadara είναι υφή πολύ ακριβού βελούδινου υφάσματος.

 

 

 

Πέταξα 40€ για να πάρω 3 θήκες της spigen. η λεπτή σκληρή που πήρα πλαστικούρα καθώς και να βρεις να πατήσεις τα κουμπιά (volume + power button) θέλει κόπο.

 

 

 

Η δεύτερη που πήρα χοντραίνει στα πλάγια το κινητό 1 πόντο λες και θα το ρίξω απο βουνό.

 

 

 

η τρίτη αγοράστηκε λόγω ότι έχει μια θήκη για κάρτες ώστε σε μια έξοδο να φοράω αυτή και να μην παίρνω πορτοφόλι, αλλά είναι τόσο μεγάλη και άσχημη που θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να την φορέσω .

 

 

 

Η κινέζικη είναι αντιγραφή της thin θήκης spigen που ακόμη σκέπτομαι πως βρίσκεις τα κουμπιά.

Έτσι, η alcantara απλά δεν υπάρχει. Τα έχω γράψει και εγώ πιο πίσω. Μετά το s8 , που ασχολήθηκε σοβαρά η Samsung, βγάζει πολύ ωραίες θήκες. Από εδώ κ πέρα μια Αλκαντάρα θα υπάρχει πάντα στην συλλογή. Σκέφτομαι να δοκιμάσω και αυτές απο το alliexpres, σίγουρα η ποιότητα δεν θα είναι η ίδια αλλά οκ, θα δείξει. Γενικά , είμαι του στοκ και αν η μαμά η εταιρία βγάζει ωραία πράγματα, δεν υπάρχει λόγος να στραφω αλλού.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Alcantara την είχα στο s8 plus...Πίσω μεριά η συσκευή έδινε τα ρέστα της σε ομορφιά
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο ωραία είναι ρε σεις; Εμένα δεν μου γεμίζει τόσο το μάτι.

Μήπως φταίει η τιμή ; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι ακριβούτσικη...όμως Alcantara είναι αυτή!... απωθημένα από τα μοναδικά καθίσματα εκείνης της εποχής σε αυτοκίνητο παραγωγής την μοναδική Lancia integralle HF :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...