Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοειται :lol:

 

παλι καλα ειπα μην χρεωναν 40 την εγκατασταση και ουσιαστικα χρησιμοποιουσαν το replacement kit και τα συνεργα που ειχαν στο μαγαζι..:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοειται :lol:

 

παλι καλα ειπα μην χρεωναν 40 την εγκατασταση και ουσιαστικα χρησιμοποιουσαν το replacement kit και τα συνεργα που ειχαν στο μαγαζι..:lol::lol:

 

δλδ εκτος απο το dome που εχει 43 ποσα εδωσες ακομα για την εγκατασταση ?

 

στο public εχουν αυτο Μεμβράνη Οθόνης Samsung Galaxy S9+ PanzerGlass Screen Protector που κοστιζει 30 ευρω και 5 ευρω η εγκατασταση το εχει βαλει κανεις ?

 

ολα θα εξαρτηθουν απο το αν βρωθηκη για να την συνδιασω με το τζαμι

Link to comment
Share on other sites

δλδ εκτος απο το dome που εχει 43 ποσα εδωσες ακομα για την εγκατασταση ?

 

στο public εχουν αυτο Μεμβράνη Οθόνης Samsung Galaxy S9+ PanzerGlass Screen Protector που κοστιζει 30 ευρω και 5 ευρω η εγκατασταση το εχει βαλει κανεις ?

 

ολα θα εξαρτηθουν απο το αν βρωθηκη για να την συνδιασω με το τζαμι

 

42,90 μονο οσο εκανε το τζαμακι τιποτα αλλο!!

για εμενα πρωτα βαλε τζαμακι και μετα ψαξε θηκη γιατι σε καπιες θηκες καλυπτει ενα μερος στις ακρες την οθονη γιατι μπαινει πολυ μεσα το κινητο και δεν ξερω αν θα εχεις θεμα μετα με το τζαμακι να στο σπρωχνει προς τα πανω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παλι καλα ειπα μην χρεωναν 40 την εγκατασταση και ουσιαστικα χρησιμοποιουσαν το replacement kit και τα συνεργα που ειχαν στο μαγαζι..:lol::lol:

 

42.90 πληρωσα μονο οσο κανει το τζαμακι και ολα τα υπολοιπα μου τα εδωσαν πισω ;)

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

δλδ εκτος απο το dome που εχει 43 ποσα εδωσες ακομα για την εγκατασταση ?

 

στο public εχουν αυτο Μεμβράνη Οθόνης Samsung Galaxy S9+ PanzerGlass Screen Protector που κοστιζει 30 ευρω και 5 ευρω η εγκατασταση το εχει βαλει κανεις ?

 

ολα θα εξαρτηθουν απο το αν βρωθηκη για να την συνδιασω με το τζαμι

Μη πάρεις το panzer glass. Υπερτιμημένο..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι επίσης στο φίλου μου τη συσκευή που το χε αγοράσει, του έσπασε μέσα σε ούτε 1 μήνα. Μέσα στην τσέπη...

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται :lol:

 

παλι καλα ειπα μην χρεωναν 40 την εγκατασταση και ουσιαστικα χρησιμοποιουσαν το replacement kit και τα συνεργα που ειχαν στο μαγαζι..:lol::lol:

 

Κι επίσης στο φίλου μου τη συσκευή που το χε αγοράσει, του έσπασε μέσα σε ούτε 1 μήνα. Μέσα στην τσέπη...

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μη πάρεις το panzer glass. Υπερτιμημένο..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κατανοητο οποτε μακρια απο pantzer

ok ακυρο σε αυτο και τους πορτοκαλι

 

παμε λοιπον τωρα θα παρω μια θηκη με ενσωματομενο τζαμακι απο την spigen αυτο ειναι σιγουρο απλα δεν ξερω ποσο καιρο θα την κρατησω μεχρι να βαλω τζαμι και θηκη αν με βολεψει θα το αφησω ετσι αλλιως θα παω σε ντομ και αναζητηση θηκης ..

η σαμμυ εχει back cover?

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα του κινέζικου γιατί μόλις το έβγαλα και από το note 9. Η κόλλα είναι της πλάκας. Βγήκε σαν να μη υπήρχε. Οπότε καταλήγω το μόνο αξιόπιστο τζαμάκι είναι το dome. Να συμπληρώσω ότι η κόλλα του κινέζικου είναι τόσο ρευστή στην εγκατάσταση που αν χρησιμοποιήσεις όλο το σωληνάκι σίγουρα θα σου φύγει στα πλάγια.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε πως επικοινώνησα με το support της dome επειδή έσπασα το τζαμακι από μλκ μου και με 11 ευρώ θα μου στείλουν κιτ αντικατάστασης αλλά ο κύριος λόγος που το έκανα είναι η κόλλα που χρησιμοποιεί. Επίσης να σας πω ότι μετά από μια βδομάδα χρήσης με τον Κινέζο μπορώ να πω ότι για τα λεφτα του είναι καλό αλλά εμένα έχει αρχίσει να κάνει τρυπιτσες το τζάμι σαν γρεζια επάνω. Οπότε εν αναμονή του κιτ για ξανατοποθετηση του dome το οποίο φταις δεν φταις σου στέλνουν νέο κιτλογω εγγύησης και πληρώνεις τα μεταφορικά 11 ευρώ στην προκειμένη.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαλλον το dome ειναι το μονο που αξιζει αν θες να εχεις κατι της προκοπης . μονο αυτο τελικα απ οτι φαινεται αν θες να στο καλυπτει τελειως αλλα δεν μπορει ολο και καποιο αλλο θα υπαρχει μπορει να περιμενει να το ανακαλυψουμε .. τωρα το θεμα ειναι να το καλυψουμε οσο το δυνατον καλυτερα ... ειναι αρκετα τα ερωτηματα οποτε κατσε να το παρω στα χερια μου και μετα θα το δουμε

σιγουρα μια θηκη spigen 360 θα την παρω μιας και εχει και το τζαμακι πανω της και μετα θα ψαξω μαλλον για μια θηκη μονο πισω και το dome λογικα εκτος και αν με βολεψει η spigen

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαλλον το dome ειναι το μονο που αξιζει αν θες να εχεις κατι της προκοπης . μονο αυτο τελικα απ οτι φαινεται αν θες να στο καλυπτει τελειως αλλα δεν μπορει ολο και καποιο αλλο θα υπαρχει μπορει να περιμενει να το ανακαλυψουμε .. τωρα το θεμα ειναι να το καλυψουμε οσο το δυνατον καλυτερα ... ειναι αρκετα τα ερωτηματα οποτε κατσε να το παρω στα χερια μου και μετα θα το δουμε

σιγουρα μια θηκη spigen 360 θα την παρω μιας και εχει και το τζαμακι πανω της και μετα θα ψαξω μαλλον για μια θηκη μονο πισω και το dome λογικα εκτος και αν με βολεψει η spigen

Υπαρχει και αυτο

https://www.skroutz.gr/s/16247504/OEM-T-Max-Tempered-Glass-Galaxy-S9.html

αλλα το dome εχει εγγυηση εφορου ζωης και δεν νομιζω οτι αξιζει η διαφορα στην τιμη για 10-12 ευρω.Βεβαια για να παρεις την εγγυηση θα πρεπει να το εχεις παρει απο τα συνεργαζομενα γιατι για την αντικατασταση πρεπει να κανεις register εδω https://www.whitestonedome.com/my-account/register-a-product/

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αυτο

https://www.skroutz.gr/s/16247504/OEM-T-Max-Tempered-Glass-Galaxy-S9.html

αλλα το dome εχει εγγυηση εφορου ζωης και δεν νομιζω οτι αξιζει η διαφορα στην τιμη για 10-12 ευρω.Βεβαια για να παρεις την εγγυηση θα πρεπει να το εχεις παρει απο τα συνεργαζομενα γιατι για την αντικατασταση πρεπει να κανεις register εδω https://www.whitestonedome.com/my-account/register-a-product/

 

καλο φαινεται και αυτο και ερωτηση κρισεως οταν λεμε συνεργαζομενα για dome ποια εννοουμε ? για δωσε μου καποιο εστω και με pm για να μην θεωρηθει διαφημιση με βλεπω να χτυπαω 2 τζαμακια για s8 kai s9+ και δυο θηκες back cover .. εριξε το συνθημα η συζυγος χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

καλο φαινεται και αυτο και ερωτηση κρισεως οταν λεμε συνεργαζομενα για dome ποια εννοουμε ? για δωσε μου καποιο εστω και με pm για να μην θεωρηθει διαφημιση με βλεπω να χτυπαω 2 τζαμακια για s8 kai s9+ και δυο θηκες back cover .. εριξε το συνθημα η συζυγος χαχαχα

 

Απο Amazon ή από mobilefun. Uk Εγώ το πήρα από mobilefun και μου είχε βγει 46 με τα μεταφορικά μεσα

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Απο Amazon ή από mobilefun. Uk Εγώ το πήρα από mobilefun και μου είχε βγει 46 με τα μεταφορικά μεσα

αρα απο τα καταστηματα εδω ισχυει 2 χρονια εγγυηση οπως εχω δει η ακομα και αυτο ειναι αμφιβολο ?

Link to comment
Share on other sites

αρα απο τα καταστηματα εδω ισχυει 2 χρονια εγγυηση οπως εχω δει η ακομα και αυτο ειναι αμφιβολο ?

 

Καλύτερα ρώτα τους γιατί αν το σπάσεις εσύ από λάθος σου δεν ξέρω αν θα στο αλλάξουν. Για εμένα είναι σημαντικό κομμάτι η εγγύηση της μαμά εταιρείας, καλύπτει ακόμα και αν κάνει φουσκαλα μετά την εγγατασταση.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

κατι τετοιο εχει δοκιμασει κανεις?

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Magnetic-Absorption-Phone-Case-Metal-Edge-Cover-For-Samsung-Galaxy-S9-S8-NOTE-9/113242071685?hash=item1a5dc0e285:m:mCFqlc6H2z9JJ1URxWnHKyQ:rk:10:pf:0

 

με ενσωματωμενο τζαμι και μεταλλικο frame?

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι και θελω να πω πως μετα απο το αντικρισμα ενος s8 που ειδα σε ενα σουπρ μαρκετ το οποιο το παιδι ειχε την θηκη το βιβλιο χωρις τζαμακι νομιζω πως το καλυτερο ειναι το spigen proguard 360 .. πονεσε η ψυχη μου και η τσεπη μου γιατι ο τυπος ειπε οτι θελει 350 με την τοποθετηση για αλλαγη οθονης . δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο αλλα ειναι μεγαλο το ποσο χαχαχα

θα παω η σημερα η αυριο να την παρω απο το καταστημα στον κορυδαλλο οπου απο το τηλεφωνο τουλαχιστον ακουστηκε προθυμο το παλικαρι

 

δεν εχω θεμα με πτωσεις τηλεφωνων γενικα τα εχω σε μια μικρη προσοχη αλλα αυτο το τηλεφωνο θελω να το εχω λιγο πιο σιγουρο

 

επισης ενα αλλο θεμα το οποιο λογικα ειναι πιο απλο να λυθει ποια καρτα μνημης να παρω ?

ρωτησα σε εναν τυπο που ειναι σε καταστημα με υπολογιστες και μου ειπε οτι για το κινητο η καλυτερη ειναι αυτη που γραφει α1 ειναι λεει για android τηλεφωνα .. νομιζω πως μια samsung u3 class 10 128gb ειναι αρκετη τι λετε η ειμαι υπερβολικος με την χωρητικοτητα να προτιμησω μια 64αρα.. λογικα οσο το φορτωνεις αλλο τοσο καθυστερει το τηλεφωνο ετσι δεν ειναι ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατι τετοιο εχει δοκιμασει κανεις?

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Magnetic-Absorption-Phone-Case-Metal-Edge-Cover-For-Samsung-Galaxy-S9-S8-NOTE-9/113242071685?hash=item1a5dc0e285:m:mCFqlc6H2z9JJ1URxWnHKyQ:rk:10:pf:0

 

με ενσωματωμενο τζαμι και μεταλλικο frame?

 

κατι τετοιο σκεφτομαι να παρω για την γυναικα στο s8 γιατι δεν εχω βρει σαν και την δικια μου

Edited by tzanetosg
Link to comment
Share on other sites

 

επισης ενα αλλο θεμα το οποιο λογικα ειναι πιο απλο να λυθει ποια καρτα μνημης να παρω ?

ρωτησα σε εναν τυπο που ειναι σε καταστημα με υπολογιστες και μου ειπε οτι για το κινητο η καλυτερη ειναι αυτη που γραφει α1 ειναι λεει για android τηλεφωνα .. νομιζω πως μια samsung u3 class 10 128gb ειναι αρκετη τι λετε η ειμαι υπερβολικος με την χωρητικοτητα να προτιμησω μια 64αρα.. λογικα οσο το φορτωνεις αλλο τοσο καθυστερει το τηλεφωνο ετσι δεν ειναι ?

 

 

Samsung Evo 128gb έχω εγώ και είμαι υπερ ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Μαυτα και Με τ άλλα κατέληξα στην army Green spigen pro guard 360 31.9€ η οποία έχει και ένα τζαμακι μέσα οπότε ξεκινάμε με αυτά και μετά βλέπουμε με το ντομ τι θα κάνουμε..

Σε αυτό το σημείο να πω πως αν έχει κανείς την proguard 360 και έχει δοκιμάσει το ντομ και δεν έχει θέμα ας κάνει έναν κόπο να ενημερώσει αλλιώς θα πρέπει να πάρω και άλλη θήκη που να παίζει το ντομ

και χτύπησα και την 64 τελικά 14€ από craz. Sund

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα ! Όσο για το dome υπάρχει κάτι σελίδες πίσω μια σελίδα που λέει άμα ταιριάζει ή όχι σε θήκες...έχει όλες τις Spigen νομίζω..

Καλορίζικη και η λαρτα

 

Επίσης δεν ρωταγες...εγώ πήρα την 128αρα 18ευρω από Κίνα..ήρθε σε 20 μέρες χωρίς τελωνεία και λοιπά και αυθεντική (τσεκαρισμενη στο σάιτ της σαμσοθνγκ)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα ! Όσο για το dome υπάρχει κάτι σελίδες πίσω μια σελίδα που λέει άμα ταιριάζει ή όχι σε θήκες...έχει όλες τις Spigen νομίζω..

Καλορίζικη και η λαρτα

 

Επίσης δεν ρωταγες...εγώ πήρα την 128αρα 18ευρω από Κίνα..ήρθε σε 20 μέρες χωρίς τελωνεία και λοιπά και αυθεντική (τσεκαρισμενη στο σάιτ της σαμσοθνγκ)

 

Ευχαριστώ πολύ

Κατι σελίδες πίσω ε; χμμμ εδω θέλει να δείς σε πσ την αναδρομή αυτή Κατσε να το ανοίξω

 

Μπορούσα να πάρω με 30 την 128 αλλά και αυτή μου είναι αρκετή.

Πώς τσέκαρες την κάρτα δλδ αν είναι αυθεντική; έβαλες το μπαρκοντ;

 

Ερώτηση βασική να κάνουμε εγκατάσταση εφαρμογών στην 64αρα η μόνο στο τηλέφωνο; λογικά κάπου χάνεις κάτι κερδίζεις

Edited by tzanetosg
Link to comment
Share on other sites

Έλα το βρήκα.δες για σ9 τι λέει https://docs.google.com/spreadsheets/d/11upU3Lh5bIZl3rPAoN23gCxBDU6MwkNZyEzY01HLUeE/htmlview#

 

 

Για τις εφαρμογές δεν ξέρω..εγώ περνάω φωτογραφίες,μουσική και ταινίες κλπ.για εφαρμογές έχω χώρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά.

Είμαι και εγώ από χθες κάτοχος του S9+ και ειμαι σε αναζήτηση θηκης - tempered glass

Έχω καταλήξει στην Spigen Thin Fit 360 αλλά έχω διαβάσει ότι το tempered glass έχει πολύ κακές κριτικές. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ να μπορέσω να βάλω γυαλί διότι η οθόνη σπάει με το παραμικρό.

Λίγο τα φώτα σας παρακαλώ...

Αξίζει το πακέτο της spigen η όχι?

Link to comment
Share on other sites

Έλα το βρήκα.δες για σ9 τι λέει https://docs.google.com/spreadsheets/d/11upU3Lh5bIZl3rPAoN23gCxBDU6MwkNZyEzY01HLUeE/htmlview#

 

 

Για τις εφαρμογές δεν ξέρω..εγώ περνάω φωτογραφίες,μουσική και ταινίες κλπ.για εφαρμογές έχω χώρο

 

Το είδα σε ευχαριστώ πολύ και χρόνια πολλά

Την πάτησα λιγάκι γιατί η pro guard που μου άρεσε σε army Green δεν είναι συμβατή με το ντομ οπότε θα πορευτουμε με αυτήν εκτός και αν τώρα σε 5 και σήμερα που θα βάλω την αρμι κάνω αλλαγή σε μια που ν παίρνει ντομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά.

Είμαι και εγώ από χθες κάτοχος του S9+ και ειμαι σε αναζήτηση θηκης - tempered glass

Έχω καταλήξει στην Spigen Thin Fit 360 αλλά έχω διαβάσει ότι το tempered glass έχει πολύ κακές κριτικές. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ να μπορέσω να βάλω γυαλί διότι η οθόνη σπάει με το παραμικρό.

Λίγο τα φώτα σας παρακαλώ...

Αξίζει το πακέτο της spigen η όχι?

 

Πήρα την proguard 360 αλλά δεν έχει μπει ακόμα.... Θα δείξει.. Αν την βάλεις αυτή την βδομάδα πες μας πως φαίνεται Κ πως είναι σε υφη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...