Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα χτες αυτό https://m.aliexpress.com/item/32950696836.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32950696836&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=3427amp-WxiR8hUyeX0114iAb-oZoA1549086908708

 

Το τοποθέτησα και είναι τέλειο. Είναι πιο λεπτό από του 10 εύρου που έχει συστηθεί εδώ στο παρελθόν (το ειχα αλλά το έβγαλα λόγο λάθους εγκατάστασης) και με πιο ωραίο κόψιμο στις άκρες.

Προσοχή να παραγγείλετε το case friendly , αυτο με την μεγάλη οπή στην πάνω μεριά.. Το έχω με την γνήσια alcantara και καθετε σωστά.

 

Tips:

Α)Κατά την εγκατάσταση απόλυτα αλφαδιασμενο το τηλέφωνο

Β) Για να μην περάσει σκόνη κτλ , δεν χρειάζεται να κλείνεστε στο μπάνιο. Έναν βραστηρας με νερό σχεδόν γεμάτος στο δωμάτιο που ειστε και με σηκωμένο το καπάκι,ώστε να μην σταματάει, είναι αρκετός για να κάνετε τον απαραίτητο ατμό ώστε να μην πετάει ούτε κόκος σκόνης.

Γ) Πολύ καλό curing στις edge πλευρές. Παράλληλα το πρώτο 24ωρο ,αν είναι δυνατόν, καλύτερα χωρίς θήκη.

Δ) Την κόλλα απλωστε την όπως στην εικόνα περίπου (οβάλ, για να ταξιδέψει πιο εύκολα κατά μήκος)

Ε) Επειδή πάντα υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι στραβά, ΟΛΕΣ οι οπές κλειστές με σελοτειπ.

 

Για νεότερα (αν ξεκολλήσει στις edge) κτλ θα ενημερώσω.8a74dc19c593b067234ed5d7b7272240.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

3η ημέρα σήμερα και όλα είναι κομπλε. Το ξαναγράφω γιατί νιώθω οτι εκλεψα εκκλησία.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που θελει "πολυ εχτρα προστασια" χωρις να τρεχει να βαζει τζαμακια τα οποια δεν τα βαζει καλα του ξεκολανε κτλ.Μπορει να δει το παρακατω βιντεο απο το 7.01 και μετα.---->>>
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει όλες τις σελλίδες κ δεν έχω βγάλει άκρη περί προστασίας οθόνης σε συνδιασμό με θήκη για s9. Έχω αυτήν την (σημειωτέον πολύ καλή και φθηνή σχετικά) θήκη: ( https://www.spigen.com/products/galaxy-s9-plus-case-neo-hybrid?variant=570843824129 ).

 

3 ερωτήσεις αν μπορεί κάποιος να απαντήσει.

 

1η : το Whitestone Dome glass, θα έχει πρόβλημα συμβατότητας με την συγκεκριμένη θήκη;

 

 

2η ερώτηση: κάποιο άλλο tempered glass σχετικά καλό που να έχει συμβατότητα με την θήκη;

 

 

3η ερώτηση : κάποιος οποιοσδήποτε συνδυασμός θήκης - tempered glas όπου να δένει σχετικά ωραία κ κυρίως απροβλημάτιστα.

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με της spigen θήκη μου ξεκόλλησε την δεύτερη ημέρα. Ευτυχώς που υπήρχε η δεύτερη κόλλα και της έκανα καινούργια εγκατάσταση.

 

Από τότε φοράω το dome glass και την alcadara θήκη τις Samsung απροβλημάτιστα πάνω από ένα μήνα.

 

Και όταν είναι λερωμένη η θήκη βγαίνει πλένεται το γουνάκι και επανατοποθέτηται.

 

Κάπου μέσα στο νήμα υπάρχουν πληροφορίες με ποιες θήκες είναι συμβατό το γυαλί. Στο site της whitestone βρήκα μόνο να αναφέρει ότι είναι συμβατό με όλες τις Samsung cases.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει όλες τις σελλίδες κ δεν έχω βγάλει άκρη περί προστασίας οθόνης σε συνδιασμό με θήκη για s9. Έχω αυτήν την (σημειωτέον πολύ καλή και φθηνή σχετικά) θήκη: ( https://www.spigen.com/products/galaxy-s9-plus-case-neo-hybrid?variant=570843824129 ).

 

3 ερωτήσεις αν μπορεί κάποιος να απαντήσει.

 

1η : το Whitestone Dome glass, θα έχει πρόβλημα συμβατότητας με την συγκεκριμένη θήκη;

 

 

2η ερώτηση: κάποιο άλλο tempered glass σχετικά καλό που να έχει συμβατότητα με την θήκη;

 

 

3η ερώτηση : κάποιος οποιοσδήποτε συνδυασμός θήκης - tempered glas όπου να δένει σχετικά ωραία κ κυρίως απροβλημάτιστα.

 

Ευχαριστώ!!!

 

Καλημερα.

Θα σου τα γραψω απλα.

Γιατι θα μας μαζεψουν με ζουρλομανδυα εδω μεσα αυτο που γινεται με τα τζαμακια εχει καταντησει τρελα:p:lol:

 

Περιγραφω παρακατω την σωστη διαδικασια γιατι σε ολους ξεκολανε μετα απο μια μερα,μια εβδομαδα,ενα μηνα κτλ.

 

Παραδειγμα τι εχω εγω:

1). Αυτη την θηκη ( Spigen -Liquid Air ) η οποια ειναι στιβαρη και δεν σου φευγει η συσκευη απο τα χερια.

51424836_2177937172266874_3408657703063519232_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=2406ac5a6dee5a9bf29355a5e434ca27&oe=5CF87C26

2). Αυτο το Nano-glass.

51807908_2177937322266859_379292556229345280_o.jpg?_nc_cat=107&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=76943eb132d5d78303dd3941be8cc65f&oe=5CED0A50

 

Διαδικασια:

Φοραω πρωτα την θηκη .(Για να αλφαδιασω μετα το Nano glass οταν το περασω πανω στην οθονη αλλιως το nanoglass εαν δεν αλφαδιαστει θα ειναι σαν βαρκα με κενα στην edge οθονη δεξια και αριστερα )

Βγαζω το nanoglass και το εχω διπλα απο την συσκευη

Απλωνω την κολλα στην οθονη και αμεσως βαζω πιστολακι ζεστου αερα για 5-7 δευτερολεπτα.Περναω το nanoglass αμεσως μια και η ειδη φορεμενη στην συσκευη θηκη σιλικονης περιμετρικα μου δινει την ακριβεια που θελω χωρις να χασω ποντους και το βαλω λαθος.Ολα κομπλε εγινε σωμα.

Παιρνουμε nano-glass γιατι ειναι ποιο μαλακα απο τα αλλα σκληρα τζαμακια τα οποια ποτε δεν καθονται σωστα για χιλιοστα με τις μερες αρχιζουν περνουν αερα απο κατω και ξεκινα αργα-αργα το ξεκολημα...

Αυτα τα λιγα.

 

Εαν δεν μπορεις εσυ πας σε ενα καταστημα που το περνανε αλλα ρωτας εαν το βαζουν με πιστολακι.Εαν σου πουν οχι απλα το περνανε ετσι σηκωνεσαι και φευγεις .

 

Εαν σου πουν οτι οχι δεν χρειαζεται πιστολακι θα στο περασω σωστα μην τους πιστευεις γιατι και σωστα να φαινεται ειναι οφθαλμαπατη μια και το ματι δεν βλεπει τα χιλιοστα κενου που θα εχει αφησει δεξια και αριστερα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κινέζικο γυαλάκι (UV) έκατσε μια χαρά με την Spigen Neo Hybrid μου.

3 εβδομάδες τώρα, κανένα πρόβλημα, άψογη αίσθηση και αφή! Αν δεν έκανα και χαζομάρα (έβγαλε φυσαλίδες) θα ήμουν ευτυχισμένος :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κινέζικο γυαλάκι (UV) έκατσε μια χαρά με την Spigen Neo Hybrid μου.

3 εβδομάδες τώρα, κανένα πρόβλημα, άψογη αίσθηση και αφή! Αν δεν έκανα και χαζομάρα (έβγαλε φυσαλίδες) θα ήμουν ευτυχισμένος :)

Δεν καταλαβαινω Δημητρη δεν ειχε φυσαλιδες οταν το εβαλες και εβγαλε στην πορεια πως εγινε αυτο? Ενα τζαμακι οταν δεν το περνας σωστα χανει δεξια η αριστερα, αλλα φυσαλιδες....:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω αυτή εδώ και σε συνδυασμό με το dome glass είναι τέλειο το κινητό...Σαν να μην φορά καθόλου θήκη

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω Δημητρη δεν ειχε φυσαλιδες οταν το εβαλες και εβγαλε στην πορεια πως εγινε αυτο? Ενα τζαμακι οταν δεν το περνας σωστα χανει δεξια η αριστερα, αλλα φυσαλιδες....:p

 

Είχε με την τοποθέτηση... Αν και είμαι πολύ ψείρας σε τέτοια θέματα, το άφησα να πέσει απότομα πάνω στην κόλα; δεν ξέρω πως προέκυψαν, και έχουν και περίεργο σχήμα :)

 

 

https://ibb.co/ggrk5MN

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Είχε με την τοποθέτηση... Αν και είμαι πολύ ψείρας σε τέτοια θέματα, το άφησα να πέσει απότομα πάνω στην κόλα; δεν ξέρω πως προέκυψαν, και έχουν και περίεργο σχήμα :)

 

 

https://ibb.co/ggrk5MN

 

Χαχαχαχαχαχ ωραιο σχεδιο εκανες σαν να βγαζει μπουρμπουλιθρες !

Καλα την κολα δεν την εβαλες οριζοντια , καθετα την εριξες ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως πέρασα το κινέζικο dome έκανα μόνο μια μικρή φυσαλιδα. Το έχω ένα μήνα όλα τέλεια

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Θα σου τα γραψω απλα.

Γιατι θα μας μαζεψουν με ζουρλομανδυα εδω μεσα αυτο που γινεται με τα τζαμακια εχει καταντησει τρελα:p:lol:

 

Περιγραφω παρακατω την σωστη διαδικασια γιατι σε ολους ξεκολανε μετα απο μια μερα,μια εβδομαδα,ενα μηνα κτλ.

 

Παραδειγμα τι εχω εγω:

1). Αυτη την θηκη ( Spigen -Liquid Air ) η οποια ειναι στιβαρη και δεν σου φευγει η συσκευη απο τα χερια.

51424836_2177937172266874_3408657703063519232_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=2406ac5a6dee5a9bf29355a5e434ca27&oe=5CF87C26

2). Αυτο το Nano-glass.

51807908_2177937322266859_379292556229345280_o.jpg?_nc_cat=107&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=76943eb132d5d78303dd3941be8cc65f&oe=5CED0A50

 

Διαδικασια:

Φοραω πρωτα την θηκη .(Για να αλφαδιασω μετα το Nano glass οταν το περασω πανω στην οθονη αλλιως το nanoglass εαν δεν αλφαδιαστει θα ειναι σαν βαρκα με κενα στην edge οθονη δεξια και αριστερα )

Βγαζω το nanoglass και το εχω διπλα απο την συσκευη

Απλωνω την κολλα στην οθονη και αμεσως βαζω πιστολακι ζεστου αερα για 5-7 δευτερολεπτα.Περναω το nanoglass αμεσως μια και η ειδη φορεμενη στην συσκευη θηκη σιλικονης περιμετρικα μου δινει την ακριβεια που θελω χωρις να χασω ποντους και το βαλω λαθος.Ολα κομπλε εγινε σωμα.

Παιρνουμε nano-glass γιατι ειναι ποιο μαλακα απο τα αλλα σκληρα τζαμακια τα οποια ποτε δεν καθονται σωστα για χιλιοστα με τις μερες αρχιζουν περνουν αερα απο κατω και ξεκινα αργα-αργα το ξεκολημα...

Αυτα τα λιγα.

 

Εαν δεν μπορεις εσυ πας σε ενα καταστημα που το περνανε αλλα ρωτας εαν το βαζουν με πιστολακι.Εαν σου πουν οχι απλα το περνανε ετσι σηκωνεσαι και φευγεις .

 

Εαν σου πουν οτι οχι δεν χρειαζεται πιστολακι θα στο περασω σωστα μην τους πιστευεις γιατι και σωστα να φαινεται ειναι οφθαλμαπατη μια και το ματι δεν βλεπει τα χιλιοστα κενου που θα εχει αφησει δεξια και αριστερα.

 

Γεια σου φίλε μου. Και σ ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση. Δεν θέλω να επιλέξω τζαμάκι με κόλλα γιατί εμένα δεν πάνε τα χέρια μου. Αυτό το Nano glass μια χαρά είναι. Εγώ όμως θα τα κάνω μαντάρα για να το βάλω. Φαντάζομαι από τώρα την κόλλα απλομένη μέσα σέ όλες τις οπές του s9 Κτλ. Τα καταστήματα στα Χανιά που τοποθετούν τζαμάκια είναι 2-3.: Public, πλαίσιο, και δεν ξέρω αν είναι άλλο. Κ αυτό το nano glass... δεν το έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω αυτή εδώ και σε συνδυασμό με το dome glass είναι τέλειο το κινητό...Σαν να μην φορά καθόλου θήκη

Ωραία θήκη φαίνεται και λεπτή αλλά στο σκρουτζ την βλέπω 42 ευρώ και amazon πιο ακριβά! Τόσο την πήρες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα κινέζικο γυαλάκι (UV) έκατσε μια χαρά με την Spigen Neo Hybrid μου.

3 εβδομάδες τώρα, κανένα πρόβλημα, άψογη αίσθηση και αφή! Αν δεν έκανα και χαζομάρα (έβγαλε φυσαλίδες) θα ήμουν ευτυχισμένος :)

κι εγώ τοποθέτησα το κινέζικο dome πολύ καλά, αλλά 1 φυσαλίδα δεν τη γλύτωσα:O τι να κάνουμε, θα ζήσουμε με αυτήν...

πάντως στην καινούρια συσκευασία απο ali είχε μέσα και αυτοκολλητάκια για όλες τις τρύπες! Πιο παλιά δεν είχε μέσα η συσκευασία

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θήκη φαίνεται και λεπτή αλλά στο σκρουτζ την βλέπω 42 ευρώ και amazon πιο ακριβά! Τόσο την πήρες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κι εγώ τοποθέτησα το κινέζικο dome πολύ καλά, αλλά 1 φυσαλίδα δεν τη γλύτωσα:O τι να κάνουμε, θα ζήσουμε με αυτήν...

πάντως στην καινούρια συσκευασία απο ali είχε μέσα και αυτοκολλητάκια για όλες τις τρύπες! Πιο παλιά δεν είχε μέσα η συσκευασία

 

Ναι φίλε μου 42 ευρώ την πήρα από mozik αλλά η θήκη είναι τέλεια Σαν να φοράς skin και όχι θήκη και έχει πολύ καλή υφή και αίσθηση στο χέρι

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θήκη φαίνεται και λεπτή αλλά στο σκρουτζ την βλέπω 42 ευρώ και amazon πιο ακριβά! Τόσο την πήρες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κι εγώ τοποθέτησα το κινέζικο dome πολύ καλά, αλλά 1 φυσαλίδα δεν τη γλύτωσα:O τι να κάνουμε, θα ζήσουμε με αυτήν...

πάντως στην καινούρια συσκευασία απο ali είχε μέσα και αυτοκολλητάκια για όλες τις τρύπες! Πιο παλιά δεν είχε μέσα η συσκευασία

Και μένα είχε μέσα αυτοκολλητάκια για κάθε οπή και κουμπί! Παρήγγειλα πριν 2 μήνες και ήδη το έχω 1 μήνα επάνω. Τις φουσκάλες τις γλίτωσα, αλλά έχει αρχίσει να μαζεύει σκόνη γύρω γύρω, σαν η κόλλα να 'εχει αφήσει μισό χιλιοστό κενό και μπαίνει εκεί. Κατά τα άλλα το τζάμι έχει πολύ καλή αφή και κρατιέται αρκετά καθαρό, δεν μένουν εύκολα αποτυπώματα.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Θα σου τα γραψω απλα.

Γιατι θα μας μαζεψουν με ζουρλομανδυα εδω μεσα αυτο που γινεται με τα τζαμακια εχει καταντησει τρελα:p:lol:

 

Περιγραφω παρακατω την σωστη διαδικασια γιατι σε ολους ξεκολανε μετα απο μια μερα,μια εβδομαδα,ενα μηνα κτλ.

 

Παραδειγμα τι εχω εγω:

1). Αυτη την θηκη ( Spigen -Liquid Air ) η οποια ειναι στιβαρη και δεν σου φευγει η συσκευη απο τα χερια.

51424836_2177937172266874_3408657703063519232_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=2406ac5a6dee5a9bf29355a5e434ca27&oe=5CF87C26

2). Αυτο το Nano-glass.

51807908_2177937322266859_379292556229345280_o.jpg?_nc_cat=107&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=76943eb132d5d78303dd3941be8cc65f&oe=5CED0A50

 

Διαδικασια:

Φοραω πρωτα την θηκη .(Για να αλφαδιασω μετα το Nano glass οταν το περασω πανω στην οθονη αλλιως το nanoglass εαν δεν αλφαδιαστει θα ειναι σαν βαρκα με κενα στην edge οθονη δεξια και αριστερα )

Βγαζω το nanoglass και το εχω διπλα απο την συσκευη

Απλωνω την κολλα στην οθονη και αμεσως βαζω πιστολακι ζεστου αερα για 5-7 δευτερολεπτα.Περναω το nanoglass αμεσως μια και η ειδη φορεμενη στην συσκευη θηκη σιλικονης περιμετρικα μου δινει την ακριβεια που θελω χωρις να χασω ποντους και το βαλω λαθος.Ολα κομπλε εγινε σωμα.

Παιρνουμε nano-glass γιατι ειναι ποιο μαλακα απο τα αλλα σκληρα τζαμακια τα οποια ποτε δεν καθονται σωστα για χιλιοστα με τις μερες αρχιζουν περνουν αερα απο κατω και ξεκινα αργα-αργα το ξεκολημα...

Αυτα τα λιγα.

 

Εαν δεν μπορεις εσυ πας σε ενα καταστημα που το περνανε αλλα ρωτας εαν το βαζουν με πιστολακι.Εαν σου πουν οχι απλα το περνανε ετσι σηκωνεσαι και φευγεις .

 

Εαν σου πουν οτι οχι δεν χρειαζεται πιστολακι θα στο περασω σωστα μην τους πιστευεις γιατι και σωστα να φαινεται ειναι οφθαλμαπατη μια και το ματι δεν βλεπει τα χιλιοστα κενου που θα εχει αφησει δεξια και αριστερα.

 

 

 

AΠΟ που πηρες το τζαμι και ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά και εγώ που έβαλα το κινέζικο dome είναι τέλειο δεν βλέπω διαφορά με το άλλο, βέβαια καλό είναι να το περνάτε με την συσκευασία του γνήσιου όλα είναι ποιο εύκολα...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ομαδα...ειχα βαλει τζαμι whitestone glass για samsung galaxy s9+...πριν κανενα 3 μηνο...σημερα ειδα αυτο το σημαδι? ξερετε τι μπορει να ειναι? εχει τυχη και σε εσας? υπαρχει θεμα υγρασιας να περασει στην οθονη να υπαρξει καποιο θεμα? ή μονο στο τζαμι ειναι? το δουλευω καννονικα?0bb69b47b6017933d9122045d646031c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω ακριβώς το ίδιο και στο δικό μου S9+ και συγγνώμη που θα στο πω, αλλά είναι καθαρά ότι δεν το έβαλες καλά. Πχ έχω βάλει 5-6 dome glass σε γνωστούς και μπήκαν τέλεια και στο δικό μου τα σκάτωσα και έγινε έτσι όπως σε εσένα. Υποθέτω ότι είναι αέρας, γιατί θεωρώ ότι το καθάρισες καλά όπως και εγώ. Αλλά δεν κάνω τίποτα προς το παρόν, περιμένω να χειροτερέψει και άλλο και να το ξαναπεράσω σωστά, την επόμενη φορά
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ομαδα...ειχα βαλει τζαμι whitestone glass για samsung galaxy s9+...πριν κανενα 3 μηνο...σημερα ειδα αυτο το σημαδι? ξερετε τι μπορει να ειναι? εχει τυχη και σε εσας? υπαρχει θεμα υγρασιας να περασει στην οθονη να υπαρξει καποιο θεμα? ή μονο στο τζαμι ειναι? το δουλευω καννονικα?0bb69b47b6017933d9122045d646031c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προφανώς πιέσες το τζαμι με κάποιο τρόπο και ξεκόλλησε το τζαμακι.

 

Στη συσκευασία έχεις 2η κόλλα. Ξεκολλάς το τζάμι το πλένεις ώστε να βγει όλη η παλιά κόλλα από πάνω και το επανατοποθετείς.

 

Οδηγίες μπορείς να βρεις και στο YouTube.

 

Εγώ το έπαθα βάζοντας βγάζοντας θήκη της spigen.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκολλάς το τζαμάκι και το πλένεις είναι που με κάνει και εμένα να μην το ξανά βάλω και όχι για το μην σπάσει, αλλά το ποσό εύκολο θα είναι να μην μείνει τίποτα βρωμιά ή σκόνη από το κάτω μέρος του γυαλιού
Link to comment
Share on other sites

Dome glass στο S9+ από τους MRS mobile repair solution Στο γάλατσι. 19.90€ και στο περνάνε τα παιδιά εκεί με πιστολάκι με τη κόλλα μέσα όλα κομπλέ. Ευχαριστώ το φίλο s_wind για την πληροφόρηση. Πήγα το έβαλα και είναι σαν να μη φοράς γυαλί. Κάθεται τέλεια απλά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...