Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Dome glass στο S9+ από τους MRS mobile repair solution Στο γάλατσι. 19.90€ και στο περνάνε τα παιδιά εκεί με πιστολάκι με τη κόλλα μέσα όλα κομπλέ. Ευχαριστώ το φίλο s_wind για την πληροφόρηση. Πήγα το έβαλα και είναι σαν να μη φοράς γυαλί. Κάθεται τέλεια απλά.

Πάρα πολύ φθηνό για να είναι αυθεντικό! :rolleyes:

Είδες γνήσιο κουτί, κτλ ή απλά σου είπαν ότι είναι (τύπου) dome με υγρή κόλλα;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ φθηνό για να είναι αυθεντικό! :rolleyes:

Είδες γνήσιο κουτί, κτλ ή απλά σου είπαν ότι είναι (τύπου) dome με υγρή κόλλα;

 

20€ είναι σχεδόν ένα μεροκάματο για τους περισσότερους. Δε το θεωρώ φθηνό. Γυαλί με 2-3€ έβαζα σε προηγούμενα κινητά που δεν ήταν κυρτα... Το γυαλί είναι άψογο. Δοκίμασε το και δεν υπάρχει λόγος να δίνουμε 40-50€ για ένα απλό γυαλί. Προς Θεού

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ομαδα...πως θα το πληνω το τζαμακι απο την παλια κολλα...οπως ειδατε στην φωτο? για να περασω την αλλη κολλα παλι...

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκολλας και με το δαχτυλο πιεζοντας προς τα κατω γινεται κυλινδρακι η κολλα και φευγει με λιγο υπομονη,μετα με λιγο ασετον το καθαριζεις να φυγουν τυχον υπολειματα και με λιγο αζαξ και ενα πανακι για γυαλια ή αυτο το λευκο που εχει στο κουτι το τελειοποιεις.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια το εκανα...το ξαναεβαλα εκανε φενετε καλη εφαρμογη θα δειξει...αλλα εγω ενα προβλημα μια υποψια...καθως ανοιγε η κολλα σε ολοι την οθονη μολις απλωθηκε εβγαλα το αυτοκολλητο στο ακουστικο και ειδα οτι ειχε λιγο κολλα....:/:/...το καθαρισα με ενα πανακι...απο τι βλεπω λειτουργει καλα το ακουστικο και ο ηχος ειναι καθαρος...λετε να εχω θεμα στο ακουστικο καποια στιγμη...να περασε μεσα η κολλα? :/ή ηταν επιφανιακα στην σιτα του ακουστικου...εχει γινει σε κανεναν αλλον?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκολλας και με το δαχτυλο πιεζοντας προς τα κατω γινεται κυλινδρακι η κολλα και φευγει με λιγο υπομονη,μετα με λιγο ασετον το καθαριζεις να φυγουν τυχον υπολειματα και με λιγο αζαξ και ενα πανακι για γυαλια ή αυτο το λευκο που εχει στο κουτι το τελειοποιεις.

 

οχι ασετον θα το ξεβαψει............

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

οχι ασετον θα το ξεβαψει............

 

Το ασετον για το dome να φύγουν οι κολλες είπα όχι στο κινητό.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

παιδια αλλο ειναι το θεμα...το τζαμι μια χαρα εφαρμογη εκανε...

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν περασε η κολλα στο ακουστικο μπορει να γινει τιποτα?παντως μεχρι στιγμη ο ηχος απο το ακουστικο ακουγετε μια χαρα...

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια αλλο ειναι το θεμα...το τζαμι μια χαρα εφαρμογη εκανε...

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν περασε η κολλα στο ακουστικο μπορει να γινει τιποτα?παντως μεχρι στιγμη ο ηχος απο το ακουστικο ακουγετε μια χαρα...

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατά πάσα πιθανότητα δεν θα πάθεις κάτι καθώς τα σημεία των μικρόφωνων και των ακουστικών έχουν αδειαβροχοποίηση απλά μπορεί να φράξει την καθαρή έξοδο του ήχου.

 

Εάν ακούς καλά, θα είσαι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να βρω κόλλα για το τζαμακι του whitestone καθώς έχω χρησιμοποιήσει και τις δύο και βάλε βγάλε την θήκη έχει ξεκολλήσει σε μια γωνιά ?

 

Έχω ακούσει ότι υπάρχει kit χωρίς το led.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να βρω κόλλα για το τζαμακι του whitestone καθώς έχω χρησιμοποιήσει και τις δύο και βάλε βγάλε την θήκη έχει ξεκολλήσει σε μια γωνιά ?

 

Έχω ακούσει ότι υπάρχει kit χωρίς το led.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω μπορείς να ψάξεις σαν "loca uv glue"

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να βρω κόλλα για το τζαμακι του whitestone καθώς έχω χρησιμοποιήσει και τις δύο και βάλε βγάλε την θήκη έχει ξεκολλήσει σε μια γωνιά ?

 

Έχω ακούσει ότι υπάρχει kit χωρίς το led.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επικοινώνησε με την επίσημη ιστοσελίδα της whitestone και θα σου στείλουν είτε κόλλα μόνο είτε κιτ χωρίς την λάμπα uv με κόστος τα μεταφορικά από πλευράς σου. Εμένα έσπασα το τζαμακι και μου έστειλαν εντός 5 ημερών κιτ με τζάμι κόλλα πανάκια βάση και γενικα τα πάντα εκτός από την λάμπα με κόστος 11 ευρώ.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Θηκη σιλικονης επιπεδου "Φτερου" .Την βαζεις και ειναι σαν να μην υπαρχει θηκη :p

53580556_2179898148940913_2902364359755825152_o.jpg?_nc_cat=106&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=4f8bc30b3c29280ff8edcc47ed26ecc2&oe=5D227E0B

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Θηκη σιλικονης επιπεδου "Φτερου" .Την βαζεις και ειναι σαν να μην υπαρχει θηκη :p

53580556_2179898148940913_2902364359755825152_o.jpg?_nc_cat=106&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=4f8bc30b3c29280ff8edcc47ed26ecc2&oe=5D227E0B

 

Κάτι ανάλογο είναι και της pitaka αλλά είναι ακριβή. Την έχω πάρει και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Σαν να μην φοράς θήκη καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ανάλογο είναι και της pitaka αλλά είναι ακριβή. Την έχω πάρει και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Σαν να μην φοράς θήκη καθόλου

7,50 κανει η παραπανω .Οταν πιανω την συσκευη κοιταω την πλατη να καταλαβω οτι την φοραει γιατι αλλιως δεν....:lol: Αααα για στειλε λινκ γιαυτη που λες:D

Link to comment
Share on other sites

7,50 κανει η παραπανω .Οταν πιανω την συσκευη κοιταω την πλατη να καταλαβω οτι την φοραει γιατι αλλιως δεν....:lol: Αααα για στειλε λινκ γιαυτη που λες:D

 

https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-kinitis/thikes-kiniton/pitaka-magcase-aramid-kevlar-galaxy-s9-plus-black-grey-twill

Είναι ότι καλύτερο για μένα σε συνδυασμό με το dome glass

Link to comment
Share on other sites

https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-kinitis/thikes-kiniton/pitaka-magcase-aramid-kevlar-galaxy-s9-plus-black-grey-twill

Είναι ότι καλύτερο για μένα σε συνδυασμό με το dome glass

 

Πολυ ωραια και ποιοτικη .

Μου κοπηκε η αναπνοη μολις ειδα τιμη .:p

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια και ποιοτικη .

Μου κοπηκε η αναπνοη μολις ειδα τιμη .:p

 

Ναι όντως λίγο ακριβή αλλά αν την πιάσεις στα χέρια σου θα καταλάβεις γιατί κάνει τόσο.Ειναι φτιαγμένη από αραμιδιο και και κεβλαρ και η αίσθηση είναι φανταστική.Αξιζει τα λεφτά της όπως και το dome glass

Link to comment
Share on other sites

 

Αααα τι ωραιες που ειναι.Παντως ειναι αλλη φαση πραγματικα χαιρομαι την συσκευη στο 101%..

Link to comment
Share on other sites

Dome glass στο S9+ από τους MRS mobile repair solution Στο γάλατσι. 19.90€ και στο περνάνε τα παιδιά εκεί με πιστολάκι με τη κόλλα μέσα όλα κομπλέ. Ευχαριστώ το φίλο s_wind για την πληροφόρηση. Πήγα το έβαλα και είναι σαν να μη φοράς γυαλί. Κάθεται τέλεια απλά.

 

Φίλε μου θέλω να σε ευχαριστήσω δημόσια άλλα να βοηθήσω και τους υπόλοιπους.

Βλέποντας την ανάρτηση σου πήρα τηλ στη MRS mobile repair solution Στο γάλατσι η κοπέλα ευγενέστατη με ενημέρωσε πως έχουν για s9 και παρόλο που είναι μακριά πήγα από εκεί ο τεχνικός θέλει 10 λεπτά και όντως σαν να φορας την dome εξαιρετική. Είναι το glass που αναφέρει ο φίλος με τα κοκκινα γράμματα. Μετα απο τουλάχιστον 5 screen protector βρήκα την υγειά μου απλά εξαιρετικό και μόνο με 20€ και με την τοποθέτηση. Μπράβο στα παιδιά της mrs mobile. Πλεον μονο εκεί θα πηγαίνω και ούτε πως μπαίνει το glass η κόλα κτλ. Πας το βάζουν ξεμπερδεύεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θέλω να σε ευχαριστήσω δημόσια άλλα να βοηθήσω και τους υπόλοιπους.

Βλέποντας την ανάρτηση σου πήρα τηλ στη MRS mobile repair solution Στο γάλατσι η κοπέλα ευγενέστατη με ενημέρωσε πως έχουν για s9 και παρόλο που είναι μακριά πήγα από εκεί ο τεχνικός θέλει 10 λεπτά και όντως σαν να φορας την dome εξαιρετική. Είναι το glass που αναφέρει ο φίλος με τα κοκκινα γράμματα. Μετα απο τουλάχιστον 5 screen protector βρήκα την υγειά μου απλά εξαιρετικό και μόνο με 20€ και με την τοποθέτηση. Μπράβο στα παιδιά της mrs mobile. Πλεον μονο εκεί θα πηγαίνω και ούτε πως μπαίνει το glass η κόλα κτλ. Πας το βάζουν ξεμπερδεύεις.

 

Έτσι ακριβώς... Ευγενικοί σωστοί και τα γυαλιά αυτά μπαίνουν σε ολα τα κυρτά τηλέφωνα... S7 S8 S9 S10 παντού... Εχω πετάξει πόσα τζάμια στα τηλέφωνα που ανέφερα μιας και ειχα ολη τη σειρα S αλλα επειδή τα προσέχω δεν ειχαν σημάδια... πλέον θα είμαι πιο χαλαρός με το τζαμάκι!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναγραψει οτι το να πετατε σε τζαμακια , θηκες κτλ.Ενα βουνο χρηματα ειναι κουταμαρα απο οπου και να το δουμε.Πας σε καταστημα και εισαι κομπλε.Αρκει ο τεχνικος του καταστηματος να κανει σωστα την δουλεια του .Εγω ετσι παω μια φορα το 6μηνο και ειμαι κομπλε.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναγραψει οτι το να πετατε σε τζαμακια , θηκες κτλ.Ενα βουνο χρηματα ειναι κουταμαρα απο οπου και να το δουμε.Πας σε καταστημα και εισαι κομπλε.Αρκει ο τεχνικος του καταστηματος να κανει σωστα την δουλεια του .Εγω ετσι παω μια φορα το 6μηνο και ειμαι κομπλε.
Ποιο προτιμας;

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...