Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη σιγα σιγα πλησιαζει η μερα οπου θα παρω στα χερια μου επιτελους το κινητο S9+ εχω αρχισει να ψαχνω πως θα το προστατεψω

1η σκεψη ) μονο clear view ή led view

2η σκεψη ) Μεμβράνη Οθόνης Samsung Galaxy S9+ PanzerGlass Screen Protector την οποια την εγκαθιστα to public με 5 ευρω

κοστος και μια θηκη back cover να καλυψει πλατη και γωνιες

3η σκεψη ) η ως ανω μεμβρανη και μια καλυτερη θηκη παντα για πισω

 

για της συζυγου το s8 λογικα μια θηκη βιβλιο μιας και οταν της ειπα οτι θελω να παρω για το δικο μου θηκη τζαμι και καρτα μνημης και της ειπα κανα 100 μου πε μην φας εχουμε γλαρροσουπα χααχαχαχαχα

 

παρακαλω για ττην βοηθεια σας μπας και ξεμπερδευτω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aν χρησιμοποιεί κόλλα tp-2500 βγαίνει εύκολα. Αν χρησιμοποιεί κόλλα tp-1000 ζορίζουν τα πράγματα. Δεν δίνουν πληροφορίες οπότε είναι ένα θέμα αυτό.

 

Edit: Δοκίμασα να αφαιρέσω το κινεζικό από το note 8. Βγήκε πανεύκολα, δεν άφησε κανένα υπόλειμμα στην οθόνη και σχέση με την κόλλα του dome είναι σαν να μη υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε μένα τα ίδια απλά η κόλλα είναι πιο κακής ποιότητας από το dome με αποτέλεσμα να μην μπορείς να ξανα χρησιμοποιήσεις το τζάμι γιατί δεν βγαίνει η κόλλα από πανω

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

επειδη σιγα σιγα πλησιαζει η μερα οπου θα παρω στα χερια μου επιτελους το κινητο S9+ εχω αρχισει να ψαχνω πως θα το προστατεψω

1η σκεψη ) μονο clear view ή led view

2η σκεψη ) Μεμβράνη Οθόνης Samsung Galaxy S9+ PanzerGlass Screen Protector την οποια την εγκαθιστα to public με 5 ευρω

κοστος και μια θηκη back cover να καλυψει πλατη και γωνιες

3η σκεψη ) η ως ανω μεμβρανη και μια καλυτερη θηκη παντα για πισω

 

για της συζυγου το s8 λογικα μια θηκη βιβλιο μιας και οταν της ειπα οτι θελω να παρω για το δικο μου θηκη τζαμι και καρτα μνημης και της ειπα κανα 100 μου πε μην φας εχουμε γλαρροσουπα χααχαχαχαχα

 

παρακαλω για ττην βοηθεια σας μπας και ξεμπερδευτω

 

Λοιπόν φίλε μου είναι κάτοχος led view θήκης κ μεμβράνης Samsung.

Οι εντυπώσεις μου για την θήκη είναι μέτριες με προστάτεψε το κινητό όταν μου έπεσε 3 φορές χωρίς να πάθει το παραμικρό σε συνδυασμό με την μεμβρανη που φορούσε αλλά είναι λίγο βαριά για μένα κ δεν με βόλευε στο αυτοκίνητο γιατί με τον μαγνήτη δεν καθότανε στην βάση κ στην γενικότερη χρήση γιατί έπρεπε συνέχεια να ανοίγω το πορτάκι κ αυτό με τσατιζε.Ειναι όμορφη θήκη αν δεν σε ενοχλούν τα παραπάνω παρτην.

Για την μεμβράνη έχω να πω τα χειρότερα χάλια αίσθηση χρωματα τζάμπα τα λεφτά μακριά η γνώμη μου .

Εγώ τώρα πήρα την spigen slim fit 360 που έχει κ τζάμι κ είμαι πολύ ευχαριστημένος κ θα σου βγει κ πιο οικονομική 32 ευρώ με μεταφορικά την πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε μου είναι κάτοχος led view θήκης κ μεμβράνης Samsung.

Οι εντυπώσεις μου για την θήκη είναι μέτριες με προστάτεψε το κινητό όταν μου έπεσε 3 φορές χωρίς να πάθει το παραμικρό σε συνδυασμό με την μεμβρανη που φορούσε αλλά είναι λίγο βαριά για μένα κ δεν με βόλευε στο αυτοκίνητο γιατί με τον μαγνήτη δεν καθότανε στην βάση κ στην γενικότερη χρήση γιατί έπρεπε συνέχεια να ανοίγω το πορτάκι κ αυτό με τσατιζε.Ειναι όμορφη θήκη αν δεν σε ενοχλούν τα παραπάνω παρτην.

Για την μεμβράνη έχω να πω τα χειρότερα χάλια αίσθηση χρωματα τζάμπα τα λεφτά μακριά η γνώμη μου .

Εγώ τώρα πήρα την spigen slim fit 360 που έχει κ τζάμι κ είμαι πολύ ευχαριστημένος κ θα σου βγει κ πιο οικονομική 32 ευρώ με μεταφορικά την πήρα.

 

να σου πω την αληθεια αυτη κοιταω τωρα μολις χαχαχα αφου μπηκα για να γραψω συπληρωματικο γιαυτην την θηκη αλλα μαλλον εκει θα καταληξω.. και θα βρω και για την γυναικα μια ιδια μαλλον βγαινει ενα 30αρι οπως το ειπες και εχει και το τζαμι μαζι

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τα ίδια απλά η κόλλα είναι πιο κακής ποιότητας από το dome με αποτέλεσμα να μην μπορείς να ξανα χρησιμοποιήσεις το τζάμι γιατί δεν βγαίνει η κόλλα από πανω
Εγώ προτιμώ την κόλλα του κινέζικου. Αλλά το dome σαν γυαλί έχει καλύτερα κοψίματα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια αυτη κοιταω τωρα μολις χαχαχα αφου μπηκα για να γραψω συπληρωματικο γιαυτην την θηκη αλλα μαλλον εκει θα καταληξω.. και θα βρω και για την γυναικα μια ιδια μαλλον βγαινει ενα 30αρι οπως το ειπες και εχει και το τζαμι μαζι

 

Παρτην κ δεν θα το μετανιώσεις το τζάμι είναι πολύ καλό κ στην υφή αλλά σε συνδυασμό με την θήκη κάθεται πολύ καλά κ προστατεύει το κινητό από παντού.

Η θήκη του η μαύρη που πήρα εγώ είναι ελαφριά κ για το γούστο μου ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Aν χρησιμοποιεί κόλλα tp-2500 βγαίνει εύκολα. Αν χρησιμοποιεί κόλλα tp-1000 ζορίζουν τα πράγματα. Δεν δίνουν πληροφορίες οπότε είναι ένα θέμα αυτό.

 

Edit: Δοκίμασα να αφαιρέσω το κινεζικό από το note 8. Βγήκε πανεύκολα, δεν άφησε κανένα υπόλειμμα στην οθόνη και σχέση με την κόλλα του dome είναι σαν να μη υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και σε μένα όταν είχα αφαιρέσει το κινεζοdome απο το s9+ πριν το δώσω (το είχα τοποθετήσει πολύ χάλια και δεν ήθελα να το δώσω έτσι) δεν είχε αφήσει κανένα υπόλειμμα πάνω στην οθόνη. Το έχω φυλάξει να το ξανακολλήσω αν και εφόσον ξαναγοράσω το s9+ (έχω και ένα ακόμα καινούριο γιατί είχα πάρει 2).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Του κινέζου βγήκε πιο εύκολα από το dome. Σίγουρα κανένας από τους δύο δεν χρησιμοποιεί την tp-1000.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου του Κινέζο βγήκε πιο εύκολα απλά το τζαμακι μετά ήταν άχρηστο ενώ του dome ξαναχρησιμοποιηθηκε.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την μετάβαση από S7 στο S9+ και είδα ότι η μόνη καλή λύση είναι το dome. Υπάρχει κάπου στην Αθήνα να μου τοποθετήσουν το dome ;; Εχω δει στο Mozik στον Κορυδαλλό το έχει το dome έχει κάνεις εμπειρία από το μαγαζί εκεί η κάπου αλλού;; γιατι να το πάρω και να το κάνω μόνος μου χάλια κρίμα τα λεφτά.... (Τώρα θα μου πεις κρίμα τα λεφτά τα 43 ευρώ από την στιγμή που μπορώ να το πάρω από εξωτερικό 15 αλλά τώρα το πήρα τώρα το θέλω το τζαμακι δεν θέλω να περιμένω χαλάλι) Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την μετάβαση από S7 στο S9+ και είδα ότι η μόνη καλή λύση είναι το dome. Υπάρχει κάπου στην Αθήνα να μου τοποθετήσουν το dome ;; Εχω δει στο Mozik στον Κορυδαλλό το έχει το dome έχει κάνεις εμπειρία από το μαγαζί εκεί η κάπου αλλού;; γιατι να το πάρω και να το κάνω μόνος μου χάλια κρίμα τα λεφτά.... (Τώρα θα μου πεις κρίμα τα λεφτά τα 43 ευρώ από την στιγμή που μπορώ να το πάρω από εξωτερικό 15 αλλά τώρα το πήρα τώρα το θέλω το τζαμακι δεν θέλω να περιμένω χαλάλι) Ευχαριστώ

 

Κάποια στιγμή είχα στείλει email σ αυτούς και μου είπαν πως δεν αναλαμβάνουν τοποθέτηση κλπ.

Ήταν πριν καιρό βέβαια, για μάθε και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την μετάβαση από S7 στο S9+ και είδα ότι η μόνη καλή λύση είναι το dome. Υπάρχει κάπου στην Αθήνα να μου τοποθετήσουν το dome ;; Εχω δει στο Mozik στον Κορυδαλλό το έχει το dome έχει κάνεις εμπειρία από το μαγαζί εκεί η κάπου αλλού;; γιατι να το πάρω και να το κάνω μόνος μου χάλια κρίμα τα λεφτά.... (Τώρα θα μου πεις κρίμα τα λεφτά τα 43 ευρώ από την στιγμή που μπορώ να το πάρω από εξωτερικό 15 αλλά τώρα το πήρα τώρα το θέλω το τζαμακι δεν θέλω να περιμένω χαλάλι) Ευχαριστώ

 

Για κανε μια προσπαθεια και εδω https://www.canguro.gr/prostasia-othonis/samsung/galaxy-s6-plus?___store=el

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το topic ειναι μεγάλο και δεν μπορω να το διαβάσω απο την αρχή, ποια θήκη προτείνεται απο AliExpress η eBay να ειναι ποιοτική ; Μου αρέσουν τις Samsung οι θήκες αλλα ειναι αρκετά τσιμπημένες. Δεν θελω να δώσω 70€ για μια θήκη για το s9

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα για πες μας όμως τι θήκη θέλεις σιλικόνης για χρήση με τζάμι με ζελατινα;

Εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις σε spiegen μέσω δκρουτζ υπάρχουν θήκες πραγματικά τσάμπα και άμεσα. Όπως πχ αυτή για χρήση χωρίς τζάμι https://www.skroutz.gr/s/14169792/Spigen-Liquid-Air-Μαύρο-Galaxy-S9.html

Η αυτες για χρήση ακόμα και με τζάμι https://www.skroutz.gr/s/14336169/Spigen-Neo-Hybrid-Shiny-Black-Galaxy-S9.html

https://www.skroutz.gr/s/14273395/Spigen-Rugged-Armor-Urban-Μαύρο-Galax

Μετά από Κίνα έχω δοκιμάσει με επιτυχία αυτές

Baseus Transparent Case For Samsung Galaxy S8 S9 Ultra Thin Clear Soft TPU Silicone Cover Case For Galaxy S8 S9 Plus Coque Funda

https://s.click.aliexpress.com/e/qO6qEqU και μετά αυτή Samsung Galaxy S9 S 9 Plus Original Silicone Cover 360 Soft Case Luxury Cute Shockproof Protective Protection Silicon Back Cover

https://s.click.aliexpress.com/e/cbUX1JYM

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια σαν την led view cover σαν πορτοφόλι αλλα να εφαρμόζει καλά και όχι κάτι universal. Για κάποιο λόγο αυτο απο το AliExpress δεν το ανοίγει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την μετάβαση από S7 στο S9+ και είδα ότι η μόνη καλή λύση είναι το dome. Υπάρχει κάπου στην Αθήνα να μου τοποθετήσουν το dome ;; Εχω δει στο Mozik στον Κορυδαλλό το έχει το dome έχει κάνεις εμπειρία από το μαγαζί εκεί η κάπου αλλού;; γιατι να το πάρω και να το κάνω μόνος μου χάλια κρίμα τα λεφτά.... (Τώρα θα μου πεις κρίμα τα λεφτά τα 43 ευρώ από την στιγμή που μπορώ να το πάρω από εξωτερικό 15 αλλά τώρα το πήρα τώρα το θέλω το τζαμακι δεν θέλω να περιμένω χαλάλι) Ευχαριστώ

 

Τσέκαρε εδώ

 

https://techface.gr/product/whitestone-dome-glass-samsung-galaxy-s9-g965--uni

 

Τοποθετούν το whitestone και μάλιστα κάνουν εξαιρετική δουλειά (έχω προσωπική εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε εδώ

 

https://techface.gr/product/whitestone-dome-glass-samsung-galaxy-s9-g965--uni

 

Τοποθετούν το whitestone και μάλιστα κάνουν εξαιρετική δουλειά (έχω προσωπική εμπειρία.

 

Είσαι ωραίος.

Είναι και δίπλα.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε εδώ

 

https://techface.gr/product/whitestone-dome-glass-samsung-galaxy-s9-g965--uni

 

Τοποθετούν το whitestone και μάλιστα κάνουν εξαιρετική δουλειά (έχω προσωπική εμπειρία.

 

Μπραβο ρε φιλε να εισαι καλα :D

Link to comment
Share on other sites

εχουμε και λεμε

θηκη ν.1 Spigen® Hybrid 360 για το Samsung Galaxy S9 Plus, Black

 

ν.2 Spigen® Thin Fit 360 για Samsung Galaxy S9 Plus, Black

 

ν.3 Spigen® Pro Guard 360 for Samsung Galaxy S9 Plus, Army Green ή black ή Gunmetal

 

κ λυση 4η

ενα back cover με τζαμακι απο το public κ τοποθετηση απο αυτους

λογικα η 4η επιλογη αν γινει θα ειναι μονιμη οσο κρατησει το τζαμακι δλδ:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

ειμαι ανθρωπος που το προσεχει το κινητο οσον αφορα πεσιματα αλλα οκ μια πιο ασφαλης θηκη δεν εβλαψε καποιον αλλα ειναι κριμα ν μην το προσεχουμε λιγο παραπανω

Edited by tzanetosg
επιπλεον
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά οι Spigen θήκες παίζουν φθηνά στο Σκρουτζ

 

Και κάπου πιο πίσω κάτι παιδιά είχαν πει για ένα πολύ καλό τζαμακι με 20ευρω που τοποθετεί ένα μαγαζί στο village στο Ρέντη αν θυμαμαι...

 

Δες κάτι σελίδες πίσω γιατί από ότι είδα είσαι και Πειραιά

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά οι Spigen θήκες παίζουν φθηνά στο Σκρουτζ

 

Και κάπου πιο πίσω κάτι παιδιά είχαν πει για ένα πολύ καλό τζαμακι με 20ευρω που τοποθετεί ένα μαγαζί στο village στο Ρέντη αν θυμαμαι...

 

Δες κάτι σελίδες πίσω γιατί από ότι είδα είσαι και Πειραιά

 

ναι το ειδα μιλαμε για την μιση τιμη σχεδον απ οσο εχουν στην μαμα εταιρια οι θηκες

εδω εχουμε θεμα γιατι το καταστημα που ειπε το παιδι 2-3 ποστ πισω ειναι απεναντι απο το καταστημα που θα παω να παρω την θηκη χαχαχα

μπες εδω βγες απο εδω περνα απεναντι μπες βαλε το τζαμι και βγες χαχαχαχαχ

και σας ρωταω τζαμακι και μια θηκη

ή

θηκη 360 μοιρων που το εχει το τζαμακι μαζι ?? ειναι λιγο μπερδεμα .. αλλα επειδη δεν μπορω τα πολλα μου την σπαει να μπερδευομαι και να παιδευομαι χωρις λογο για μια θηκη .. εχε χαρη που ειναι καλο το κινητο αλλιως στα προηγουμενα ενα back cover και ενα τζαμι του 5ευρου και μια χαρα ...

νομιζω πως γενικα ισχυει οτι οσο πιο πολυ προσεχεις κατι τοσο περισσοτερο σε τρωει να σου πεσει κατω να παθει κατι να φρικαρεις στιγμιαια ιδιως αν πεσει με καμμια οθονη προς τα κατω....

για ριχτε καμμια ιδεα εχουμε κανα back cover της προκοπης προτεινετε κανενα ? η δεν το σκεφτεστε τοσο γυμνο ????:ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τα παλικαρια στο Techface μου εβαλαν το Dome στο s9+ αψογα!! Μακραν η καλυτερη εξυπηρετηση,να πατε με κλειστα ματια. :D

 

https://techface.gr/product/whitestone-dome-glass-samsung-galaxy-s9-g965--uni

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...